Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za savet, pomoć
PostPoslato: Ned Maj 22, 2022 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2022 8:29 pm
Postovi: 1
Da podelim svoje muke sa vama, mozda ima sličnih meni. Najpre, tegobe koje osećam, dešavaju samo i jedino samo ujutru, pre i posle odlaska u toalet. Gasovi, vrlo bučan stomak, pretakanje, krčanje (čak sam i uho izoštrio da prepoznam kada krče zbog gladi, a kada zbog varenja hrane) prva stolica normalna, potonje dve ili tri, kašaste, nefomrirane. Za proteklih godinu i po dana, od kako mučim muku, samo jednom u toku noći dijareja, i to, jer pojedoh sladoled. Čaša Koka Kole, posle sat, dijareja. Sladoled, odmah dijareja. Bol u stomaku, više na desnoj strani, šetajući, ponekad tup, ponekad probadujući, nikada neprekidan. UZ abdomena, uredan, osim izraženog meteorizma. Test na okultno krvarenje, negativan, labaratorijske analize, sve ok, sem triglicerida. Psihičko stanje, tiha jeza. Bojim se da jedem, jer eto me u toaletu, ako nešto ne prija. Terapija Kalmakol i antidepresiv Remirta. Posle mesec dana pijenja Remirte, sve se normalizovalo, jedna do dve, normalne stolice, formirane kako treba.Ali, poučen iskustvom skidanja sa dugog lečenja antidepresivom, postupno, i uz lekarsku pomoć sam se skinuo sa Remirte. I tada sve ponovo kreće. Kikiriki, bademi i ostali orašasti plodovi, imam toliko stolica, dok i najmanje zrno ne izbacim. I to je vidljivo golim okom. Jednom do tri puta, za sve ovo vreme, primetih malo sluzi. I ponekad, primetio sam da je stolica masnija nego obično, ali nikada lepljiva za wc šolju. Dešava se, na primer, da prve dve budu dijareja, a treća, normalna. I sve to do, otprilike, podneva. Nakon toga sve mirno. Izludeh. Ostala je kolonoskopija da se odradi, i to ću čim pre. Izgubio sam par kilograma, namerno, jer sam pazio šta i koliko jedem. Uobičajene obroke sam prepolovio. Ne podrigujem, nemam gorušicu, e jedino što se događa, kada krenu problemi sa defekacijom, jeste da tada češće mokrim. Dijagnostikovan mi IBS i kandinda pre 15 godina, kada sam bio u izuzetno teškoj depresiji, toliko jakoj, da nisam hteo dokotru zbog dijareja. Sada nemam više klasične dijareje, sem ako nije koka kola ili sladole, više su kašaste. Neki savet, neka reč utehe svakako je dobrodošla. Probiotike ne pijem. Imam hemorodie, verovatno unutrašnje, ali redovnom higijenom ih održavam, tako da ne stvaraju problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: