Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mogu li bez tableta
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 6:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktori,lekovi za gastritis,espphagitis i hijatus herniju su mi prepisani jos prosle godine ali ih ne pijem.Mogu li bez tableta?
Sta ako ih ne pijem da li se stanje moze popraviti samo od sebe ili ne?
Imam jaku kiselinu po citav dan nije vazno da li sam jela ili ne,jedino sam primetila da mi kafa jako smeta,jer je pijem sa kremom.
Da Vas jos nesto pitam,koliko je opasna biopsija,ovde su mi je dva puta vec radili!Izgleda da su svaki put videli nesto sumljivo.Prvi put su mi rekli imam bakteriju, a drugi put ne!Ako me opet posalju na gastroskopiju znam da ce mi opet uzeti isecak tako da ne znam sta da radim?
Veliki pozdrav od mene! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 4:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Biopsije nisu opasne osim sto se ne rade u slucaju da pacijent koristi antikoagulanse.
Ali mi nije jasno zasto ne koristite terapiju koju ste dobili pre godinu dana?
Ezofagitis i gastritis su hronicna stanja i prepisana terapija bi Vam sigurno pomogla i ublazila tegobe, ali sustina je ipak u promeni nacina ishrane o kome ste verovatno vec obavesteni.
Ova obolenja imaju svoje stadijume tj. tendenciju napredovanja ukoliko se zapuste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala ti Etro na odgovoru!Ne znam zasto ne koristim lekove bila sam pocela ali nisam osecala nikakvo poboljsanje.Brine me samo jedno,ovde se ceka od 6-8 meseci na specijalistu tako da ne znam sta da radim.
Nisu mi rekli koji stepen imam nego su mi jednostavno prepisali lekove.
Meni nije dobro i nemam zivaca vise ici kod doktora.Ja moram da mu kazem kako da mi pomogne,uzas!Cekacu dok se nesto desi pa cu ih onda sve skupa lepo tuziti ako budem imala novaca za to.Najgore mi je jer imam jos malu decu,a sta ce oni ako se meni nesto desi?
Puno te pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ne znam gde zivis ali vidim da ni tu saradnja sa lekarima nije bolja nego ovde.
Mislim da bi trebalo da koristis neki lek za smanjenje zeludacne kiseline jer ona ostecuje sluznicu zeludca i jednjaka, ja sam po preporuci lekara koristila Nexium tablete i pomagale su mi, a sad cu ti napisati recept za jedan caj koji mi je najvise pomogao sa tim tegobama.To je Brojsov caj za imunitet i sprema se na sledeci nacin:
Staviti pola litre vode da prokuva i u nju staviti 1 kasiku caja od zalfije
-pustiti da vri tacno 3 minuta,skloniti sa sporeta i dodati:
-prstohvat caja od nane
-prstohvat caja od maticnjaka i
-prstohvat caja od kantariona
Sve to ostaviti jos 10 minuta,procediti i piti po gutljaj u toku celog dana.
E sad se nadam da ces moci da nadjes sve sastojke, a caj je fenomenalan.Ja ga pijem svaki dan vec 2 meseca i ne pamtim kad sam poslednji put imala problema sa kiselinom ili varenjem.
Puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:11 pm
Postovi: 31
e, ontario, i meni iste stvari padaju na pamet, i ja bih tuzila doktore koji su me lecili. godinu dana mi je svaki dan muka bez prestanka. vise ne izlazim iz kuce, nemam vise prijatelje, ne mogu da pricam ni da mislim, jedva se krecem..., a doktori nista. mislili su da je na psihickoj bazi, kada su psihijatri utvrdili da nije, moje lecenje je stalo.niko me nije ni poslao na gastro skopiju, isla sam sama. isto su mi nasli GERD i herniju, ali lekovi ne pomazu nista i zato ih i ne koristim. kad odem kod doktora moram ja da im sve pricam, nije mi jasno za sta su se skolovali kad ja moram sve da pricam. ja sedim kuci i cekam, a neznam sta cekam, sve mi je gore i gore. uzasna mi je i sama pomisao na odlazak kod doktora i to njihovo blentavo NE ZNAM STA TI JE! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 5:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala Vam drustvo moje sto se dopisujete samnom!Etro ja pojma nemam gde to sve da pronadem jer ne zivim kod nas u nasoj zemlji.Uzasno se osecam i sutra cu ici da me opet zrace i onako su me sredili!Vec mi ih je pun k.....da ti ne mogu pricati o tome.Evo sam se jutros probudila sva u GROZNICAMA citav nos su mi zahvatile,a znas zdrava sam.Moj mi lekar kaze ma tvoja sedimentacija 35 je normalna,kada neko ima 70 onda sam ja zabrinut.Rebra prva dva su mi jako otecena i boli me skroz iza na ledima a pored toga nesto mi je na sredini prsa gde je ezofagus.Ma uzas jedan!Draga moja usamljena Caco,ja i ti mozemo ruku pod ruku sto se tice da smo usamljeni i da nas niko ne razume.Najgore mi je sto me prave budalom i sto niko nista ne preduzima.Samo te skinu sa dnevnog reda i posalju kod psihijatra ali su se malo prevarili.Ja necu i TACKA!
NEKA LECE svoju mater,a mene bogami nece.Sto me najvise nervira je da imam vec dosta dijagnoza,za koje su utvrdene,a oni me i dalje prave budalom.Toliko me boli da cu poludeti!Za njih smo svi za LUDNICU!
Mozda tamo na kraju i zavrsim,jer su me oni doterali do ludila!
Caco UZ TEBE SAM!
Zajedno cemo sve prebroditi!
Valjda ce i nama jednom sunce svanuti! :(
Ljubim Vas sve sa foruma!
:D










[/url][/code][/quote][/u][/b]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: