Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Male kvrgice po stomaku,bolispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2013 9:55 am
Postovi: 1
Da li bi nekomogao da mi pomogne?
Proslog meseca lekar mi je prepiasao penicilinski antibiotik zbog upale uva i limfnih zlezda ....U toku terapije pocele su da mi se pojavljuju male potkozne grudve u stomaku....Prvo se pojavila jedna na ivici ispod desnog rebarnog luka a onda i jedna pored pupka i jedna u nivou donjeg stomaka.....u nivou ispod desnog rebarnog luka osecam oteklinu,osecaj je slican kao bol slepog creva posle trcanja.Kao da ce nesto da se raspukne.Bol nije uvek iste jacine ali je osecaj pritiska uvek tu.Grudvice su teze palpatorne na dodirujutru ,uvece mnogo izrazenije...u toku dana se razvijaju gasovi i nadutost stomaka,nevezano za sastav obroka.Kuglice su vremenom sve vise palpatorne i bolnije.Bol se pojacava pri naporu i zatezanju trbusnog zida.
Radjen je UZ regije i CT SCAN posle.....nalazi su uredni,lekar kaze da nema patoloskih naznaka.
Molim vas recite mi sta biovo moglo biti...Da li da se savetujem sa nutricionistom ,imunologom?Internista je savetovao ako se stanje nastavi da se uradi gastroskopija.....Mozda kolonoskopija....Ne znam sta bi ovo moglo biti...Kakve analize treba uraditi?Cekam rezultate krvne slike....provera parametara jetre....U medjuvremenu izostajem sa posla....Inace radim kao stjuardesa i pritisak u avionu mozda ima veze.....
Hvala svakom kobi mogao da pomogne....Cinjenica da lekari ovde nemaju ideju i ne salju na dijagnostikovanje me plasi...Zivim u Dubaiju.....Ne verujem lekarime ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Male kvrgice po stomaku,bolispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Sub Feb 23, 2013 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2013 12:47 pm
Postovi: 9
vidi imam skoro sve simptome kao i ti. pojma nemam sta je ali zakazali su mi irigografiju pa videcemo.....pisi ako nesto saznas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Male kvrgice po stomaku,bolispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2013 12:47 pm
Postovi: 9
neznam dali si otkrila uzrok svega ali za one grudvice i ja sam ih imao i doktor mi je rekao da pijem sumece tablete sa magnezijum evo pijem ih desetak dana i grudvice su se smanjile pa videcemo sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Male kvrgice po stomaku,bolispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 9:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Грудвице да нестану због магнезијума?! Да ли ти је рекао о чему се ради?

Узгред, шумећи витамини нису здрави: угљендиоксид, вештачке боје, укуси, заслађивачи - све непотребно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Male kvrgice po stomaku,bolispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2013 12:47 pm
Postovi: 9
doktorka mi je rekla da su to masni jastuci tako se zovu i rekla mi je da uzmem neke tablete sta ti ja znam sa magnezium ali slucajno u marketu sam nasao sumece tablete pa rekoh aj da probam a i jeftine su bile oko 1 evro.i pijem jedno 10 dana i te grudvice neke su se smanjile neke su nestale.sad dal je od tableta ili sta ja znam.... a za onaj otok kod pupka nije znala da mi kaze sta je.poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Male kvrgice po stomaku,bolispod desnog rebarnog luka
PostPoslato: Sub Mar 30, 2013 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 1:16 pm
Postovi: 5
Pozdrav!

Slicna stvar i kod mene...
Pre neka 3 meseca poceo da me boli stomak, najvise sa strana, ispod rebara, povremeno se javi bol ispod grudnog kosa, nekada na ledjima na pocetku rebara. Nema nikakvog pravila, nekada negde boli, jedan dan manje, jedan vise. Isao na UZ-sve ok, radio nalaze, nalazi savrseni... Posle nekog vreme poceli po celom stomaku da se pojavljuju kao nekakve grudvice-cvorici, i sa strana i napred, ovako normalnim prelaskom ruke preko stomaka, nista se ne oseti, ali kada se pipne vrhovima prstiju i pomera, osete se, sve cvoric do cvorica. Posle radio UZ mekih tkiva, tada mi rekli da lici na meka tkiva, ali se ne vidi bas najbolje na UZ, kazu mi da uradim MR mekih tkiva i tako sada cekam na MR pa cu videti sta je.

Da li je neko od vas saznao nesto vise?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: