Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Mene je svojevremeno i rektoskopija uzasno bolela. I to nije imalo nikakve veze sa pazljivoscu lekara i samim radom sa instrumentom, nego sam dobila bolove u celom stomaku, jako grcenje, nalik na menstrualno, ali nepodnosljivije. Mislim da je rektoskopija, osim ako su indikacije vezane iskljucivo za ovu oblast, u svim drugim slucajevima losa ideja. Bar je meni tako bilo. Jer se ne moze bog zna sta videti, a priprema je ista kao za kolonoskopiju. Tako da, ponavljam, navijam za anesteziju kao apsolutni standard.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Anestezija je za kolonoskopiju zakon!!!
Od 8 ljudi koje sticajem okolnosti znam, samo 1 osobu nije mnogo bolelo i bilo je vise neprijatno. Licno iskustvo-katastrofa i to sa analgosedacijom koju je neko malopre spomenuo.
Da rascistim i to, bar sa moje tacke gledista, analgosedacija za kolonoskopiju tesko da je dovoljna. Odradili su mi to u privatnoj ordinaciji pre 4 godine, lekarka mi je dala Bensedin i Buscopan u vidu injekcije 15 minuta pre intervencije i sve zvezde na nebu sam videla. Jedino sto me je Bensedin malo osamutio pa nisam mogla da urlam niti sutnem lekara i sestru. Mozda ga zato i daju, ko ce ga znati! Buskopan, sta reci, znam devojke kojima od njega ne prestaju ni menstrualni bolovi, a lomatanje pa i ne bas tako tankom cevcicom po mom vrlo izuvijanom debelom crevu ,oroncanom Fortelaxom je bilo bolnije i od takvih stvari. I na kraju ,zbog izuvijanosti nisu ni stigli do kraja, pa gutaj posle barijum da se vidi jos preostali deo creva bar preko rendgena...
I da! Tesko da je ovo iskustvo koje treba pamtiti,pa zato ako postoji mogucnost totalne anestezije koja je podrazumevajuca u mnogim zemljama, izaberite je!
Uostalom, sigurno nije ista vrsta ni jacina anestezije za ovu proceduru kao za operaciju od sat-dva ili vise.
Sig


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 4:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pa dobro Gabak sta te bolelo????
Na koji fazon?
Guraju ti crevo(skop)i sta to boli,jedino ako su ti povredili unutarnje suljeve ili ako imas nesto unutra pa te to boli.Jesi li ti muzko ili zensko?
Ako si zensko i nisi radala onda ti se oprasta,a ako si musko
:lol: :lol: :lol:
Jedino ako kod nas ne guraju banderu umesto skopa! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 4:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
ontario je napisao:
Pa dobro Gabak sta te bolelo????
Na koji fazon?
Guraju ti crevo(scope)i sta to boli,jedino ako su ti povredili unutarnje suljeve ili ako imas nesto unutra pa te to boli.Jesi li ti muzko ili zensko?
Ako si zensko i nisi radala onda ti se oprasta,a ako si musko
:lol: :lol: :lol:
Jedino ako kod nas ne guraju banderu umesto skopa! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 2:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Citiraj:
Pa dobro Gabak sta te bolelo????
Na koji fazon?
Guraju ti crevo(skop)i sta to boli,jedino ako su ti povredili unutarnje suljeve ili ako imas nesto unutra pa te to boli.Jesi li ti muzko ili zensko?
Ako si zensko i nisi radala onda ti se oprasta,a ako si musko

Jedino ako kod nas ne guraju banderu umesto skopa!

Vidi, "Ontario" , niko od nas ovde koje je kolonoskopija bolela ocigledno ne zna zasto, ali smo sasvim sigurni da JESTE bolelo! Cini mi se da je Gabak napisala na prethodnoj strani da je izdrzala 19 sati karlicnog porodjaja bez suza, pa ocigledno je da zna da proceni trpljiv i netrpljiv bol , a i kao sto vidis - zensko je i radjala je, ako ti to nesto pomaze u objasnjenju.
Moja licna pretpostavka je da bol zavisi i od izuvijanosti creva i od vazduha koji uduvavaju da bi neke delove prosirili da bolje vide... Ima sigurno hiljadu razloga za postojanje bola, ma koliko tanka bila spravica za gledanje, ne znamo ih sigurno mi kao laici,ali to neznanje definitivno ne znaci da umisljamo bolove.
Uostalom, sve je individualno:
Citiraj:
Ma da ni meni isto,daju za zub/popravak zuba injekciju a za ovo ne
Nije bas ugodno....ja idem na barijum za dve nedelje i isto mi nije svejedno jer teraju me da pijem "kredu"ali me jako boli stomak od nje...a i dugo traje dok me isnimaju.Daju mi prvo neke sitne kuglice da popijem(kao susteci bomboni)da mi naduvaju creva i onda pij tu kredu dok mi ne pocne vracat se na usta......uh...isla sam prije dva puta i salju me opet....
bez anestezije
cuti i trpi
Ovo je jedna od tvojih prethodnih poruka i kao primer za individualnost:mene nije boleo stomak od pijenja "krede" i ovo snimanje mi je bilo lakse od mnogih drugih pregleda, ni posle njega nisam imala nikakve bolove i grceve kao posle kolonoskopije,npr.
Pa eto, nema druge, moras nam verovati na rec da kolonoskopija zbog "neceg" nekoga boli, a mi tebi verujemo da stomak boli od gutanja barijuma.
I da se nadamo da medicina napreduje ka sve manje bolnim pregledima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 3:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Nesme stomak da boli kada se pije barijum!
Mene je jako bolelo i doktor mi je rekao da ja imam najverovatnije cir,a posto mi je krv pronadena u stolici i anemicna sam jako nesto se definitivno dogada.Cekam nalaze!!!!!
Vidis ako boli znaci nije uredu,sto vazi i za kolonoskopiju.Nesme da boli jer ako boli nesto nije uredu.....eto tako cemo u beskonacnost......
Dobro bolilo vas,mene nije ovo je Kanada,ono nasa Juga...eto opet prici nikad kraja.Verujem vam ok :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
E,odlicno! Bitno da verujemo jedni drugima, a lekari nek se pobrinu za ostalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Problem je kod barijuma(bilo je tu na tv neki dan je doktor pricao)jer se ne moze videti ako je recimo polip ili nesto manje od 1cm.Stomak ide u slovo S zato se i ne moze videti ako je cir ili nesto drugo.Ovde su zbog kancera napravili program gde se daje stolica na analizu.Ja sam to uradila i pokazalo je da ima krvi.Odakle,niko ne zna bar za sada i sve se to jako odugovlaci.Meni nije dobro zeljezo strahovito opada a oni imaju vremena na za sve :cry: :cry: :cry:
Nesmem pola hrane sto sam prije jela da jedem,boli me stoma a kiselina :o :o :o uzas......ni tablete mi ne pomazu.Grize mi unutra jednjak,uzas :cry: :cry: :cry:Imam stalno osecaj krvi u ustima prisutan.....nemam pojma od cega i sta vise da radim.Nalazi barijuma jos nisu stigli a ima sigurno dve nedelje kako sam bila....
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 9:59 am
Postovi: 14
Lokacija: beograd
LJudi, danas sam uradio kolonoskopiju na koju cekam 3 meseca i jos toliko
citam o tome i brojim glasove pacijenata koje boli ili ne boli :D gde guraju bandere a gde manje promere :D sav sam se smorio, ali od stresa, a ne od bolova tokom snimanja :D jer nista nije ni bolelo, zamalo nisam zaspo kad sam se opustio. nalaz je sve redom b.o. i cekaju se reyultati biopsije za 14 dana. jeste malo da te gnjave , skini gaće :D okreni se, opusti stomak,pa kasnije si kad zavrsis malo nadut od vazduha... i ostale sitnice u odnosu na dozivljavanja ovih "koje boli" :D e sad ako je nekog bolelo a sve je b.o. onda je sve to sto bi lekari rekli "subjektivni osećaj" i zato se se opustite vi koji zakazujete kolonoskopiju.i samo jos da kazem, odnosno da ne ostane dilema,ne znam da li to nesto zavisi od promera odnosno prečnika :D endoskopskog uređaja :D mada ne mislim :D pozdrav kolonoskopistima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2008 5:39 pm
Postovi: 15
:-? danas poceh s dijetom posto u petak na KBC Bezanijska kosa radice mi kolonoskopiju u analgosedaciji zbog sumnje da imam Meckleov divertikulum. Da li uopste neko zna sta je ta dijagnoza, zasto se trazi protrombinsko vreme u procentima i trombociti, i koliko je taj Fortrans prasak zaista uzasan i bljutav i postoje li nekakve kontraindikacije ciscenja creva na taj nacin. Hvala unapred na odgovoru! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2008 5:39 pm
Postovi: 15
:D eto, preziveh kolonoskopiju u analgosedaciji i mogu reci da je to zaista totalni komfor, u odnosu na ljude koji su napustali odeljenje endoskopije nakon ovog neprijatnog pregleda koji su izgledali tako izmuceno, ja sam se probudila u drugoj sobi s osmehom na licu...Analgosedacija je zapravo kratkotrajna intravenska anestezija, i nakon zavrsenog pregleda sam prebacena u dnevnu bolnicu gde sam odlezala dva sata primajuci istovremeno infuziju. Pregled sam obavila u KBC Bezanijska Kosa i ako ste u mogucnosti da birate lekara svakako neka to bude Dr Sinisa Basara jer je pre svega divan covek a potom i lekar koji se prema pacijentima ophodi ljubazno i za svakog ima spreman osmeh. E sad kad je u pitanju priprema za sam pregled napisacu nesto i o tome zbog ljudi kojima ce ovaj pregled u doglednom vremenu biti potreban. Ona pocinje dva dana pre pregleda tecno kasastom dijetom koja podrazumeva samo bistru supu iz kesice, bistri sok od jabuke i cajeve, a drugi dan, odnosno dan pre pregleda u osam casova ujutro se rastvore dve kesice praska Fortrans u dva litra vode i piti casu po casu u narednih sat vremena. Malo je problematicno piti na prazan stomak jos dve litre tog bljutavog rastvora, ali sam ja svaku casu zalila s gutljajem soka od jabuke pa sam zaista prezivela, i vec nakon pola sata ce poceti dijareja da vas juri do wc solje :),ali tome Fortrans i sluzi. Inace se taj lek kupuje u kutiji u kojoj su cetiri kesice i cena je oko 755 dinara a rok trajanja leka je pet godina. U 15 casova je potrebno popiti jos dva litra vode u kojoj su rastvorene preostale dve kesice Fortransa, i jako je bitno da se dobro razmuti sadrzaj svake od kesica, i tek tad se pije. I taj dan moze se piti sok od jabuke, bistra supa iz kesice, caj i med rastopljen u vodi. Ne sme se vecerati, a na sam dan pregleda ne doruckovati, nesme se piti tecnost ali ako je potrebno popiti neki lek to je dozvoljeno sa gutljajem vode! Anesteziolozi su danas ocigledno vrsni strucnjaci tako da su komplikacije gotovo nemoguce, a prilikom ulaska u salu me lekar pitao da li imam probleme sa stitnom zlezdom i imam li iskustva sa anestezijom. Nije potrebno strahovati, i apsolutno sam za anesteziju, posto devojka koja je uradila pregled bez anestezije, imala je popucale kapilare u ocima i jedva je hodala...Sve je verovatno stvar subjektivnog osecaja i praga boli...inace, uzet uzorak ce biti analiziran u roku od sedam dana...A istog dana nakon pregleda mozete se vratiti normalnoj ishrani ili vec rezimu ishrane na kom ste! Toliko, nadam se da sam bar nekome pomogla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 9:59 am
Postovi: 14
Lokacija: beograd
Sa zadovoljstvom moram da pohvalim spec. interne medicine
dr. Slobodana Srećkovića na kabinetu za endoskopiju KBC Zvezdara , kao
i njegov tim sestara , koji su mi dana 13.10.2008. oko 9 sati , profesionalno uradili kolonoskopiju. Pregled je protekao bez problema a doktor i osoblje su bili ljubazni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kolnoskopija -sa ili bez anestezije
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Molim vas sve da mi date savet. Zbog bolova u stomaku sam isla gastroenterologu. Rezultati su mi dobri , irigografija uredna, UZ takodje . Posto bolovi ne prestaju, doktorka mi je savetovala kolonoskopiju. Eventualno magnetnu rezonancu. Da li se magnetnoj vidi unutrasnjost creva? Gde se radi u Novom Sadu kolonoskopija sa anestezijom? Koliko kosta? Ne bi da "diramo " creva posto ja nemam problema sa stolicom i hemoroidima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 3:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kolonoskopijom se moze videti dobro unutrasnjost creva i ukoliko je potrebno uraditi i biopsija. Meni recimo kao Kronovcu taj pregled jednom u par godina ne gine. Radila sam i Magnetnu rezonancu i CT (kod nas poznatiji kao skener). Oni generalno pokazuju kakvo je stanje u crevima, da li ima suzenja ili nekih drugih deformiteta, ali ne mogu da vide bas kako izgleda crevo iznutra i ne mogu da pomognu u dijagnostici ako je potreban uzorak tkiva. Porazgovarajte sa lekarom da li da eventualno uradite prvo magnetnu rezonancu pa onda kolonoskopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kolonoskopija- sa ili bez totalne anestezije
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 8:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Hvala Dea na odgovoru. I ja mislim da je bolje uraditi prvo magnetnu. Mene boli taj donji deo stomaka. Kazem, rezultati su dobri. Imala sam dva carska reza , mozda imam priraslica. Ginekolog kaze da je sve ok. Nekad nama bolova i po mesec dana, al kad krenu traju i po dve nedelje. Sa stolicom i dalje sve ok. Kontrola kod gastro tek u januaru. Jedva sam se odlucila da odem, a sad me poslala kuci da pijem Quamatel. Danima me boli, pijem Rapten -K. Odlucila sam da sama krenem i preduzmem nesto. Samo bas ne znam kolko kosta skener za donji stomak i gde se ne ceka dugo. Javite mi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: