Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Okt 07, 2015 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 07, 2015 11:39 pm
Postovi: 2
Djurina,
da li za kolonoskopiju koju placas na VMA moras da imas prethodne nalaze gastroentrologa ili je dovoljno da se tamo pojavis i kazes sta zelis?

Da li je anestezija koja se korisiti za kolonoskopiju ista ona koja se korisit za eksplorativnu kiretazu ili blaza?
Hvala,
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Okt 08, 2015 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 07, 2015 11:39 pm
Postovi: 2
brandynova je napisao:
Ljudi ja sam isto zavrsila juce sa kolonoskopijom, na Kbc Bezanisjka Kosa, mogu vam reci da do ulaska u ordinaciju preznojila sam se citava ali kada sam legla i kada je doktor poceo sa pregledom shvatila sam da nije nista strasno, radila sam bez anestezije, doktor je bio fin sve vreme je pricao samnom, i jednio sto je neprijatno jeste pumpanje creva vazduhom pa imate utisak da cete puci ali to je samo utisak...tako da iskustvo je ok, nije bolno vec je neprijatno, sledece sto me ceka je gastroskopija e to me vec plasi..aaa...pozdrav


Kod kog lekara si radila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2015 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 12:16 pm
Postovi: 2
Evo i moje iskustvo sa kolonoskopije i jedno pitanje. Da li je neko nakon kolonoskopije imao bolove u stomaku koji su trajali vise dana? Ja sam uradila kolonoskopiju pre cetiri dana i imam bolove u stomaku, posebno desno dole. Nije nepodnosljivo ali boli.


A sada iskustvo. U petak sam uradila kolonoskopiju bez anestezije. Bolelo je dosta ali ali podnosljivo ipak. Trajalo je oko 30 minuta i nadjen je jedan polip koji jer naravno uklonjen i poslat na analizu. Meni je takodje mucenje bilo to ciscenje sa Fortransom. Nakon kolonoskopije i nakon iybacivanja preostallog vazduha, poceli su mi povremeni bolovi u stomaku koji i dalje traju. Sada ne znam da li je to normalno. Iscitala sam ceo forum i ovaj i sve koje sam nasla i videla da je samo dvoje troje imalo neke bolove kasnije. Sto se tice ponovne kolonoskopije koju cu verovatno morati da radim jer mi je sada nadjen polip, ipak bi je drugi put radila sa anestezijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Анестезија ти неће елиминисати евентуалне касније болове. Могуће је да су нешто огребали па имаш болове. Иначе колоноскопија не треба да боли осим ако је лекар месар.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Dec 25, 2015 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 25, 2015 12:38 pm
Postovi: 1
Pre dva dana sam radila kolonoskopiju u Kliničkom centru u Novom Sadu u analgo sedaciji. Pregled sam platila 100,00 dinara. Moje iskustvo je grozno. I pored sedacije bila sam svesna svega, skroz budna i svesna bola koji upošte nije naivan. Pregled nisam izdržala do kraja, dve trećine creva je dr uspeo da pregleda i onda je odustao od mene. Ako postoji mogućnost da se pregled uradi u opštoj anesteziji, svima koji se plaše i koji nisu tolerantni na bol, savetujem da to i urade. Cena nije bitna u odnosu na stres i bol koji se doživi. Napominjem da sam tri puta radila gastroskopiju bez ikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 3:18 pm
Postovi: 5
Pitanje za gospodina Acu,da li ste lekar po struci i ako jeste koje te specijalnosti.
hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
ducato je napisao:
Pitanje za gospodina Acu,da li ste lekar po struci i ako jeste koje te specijalnosti.
hvala na odgovoru.

Све потребне податке имаш у мом профилу и сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Maj 09, 2017 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2017 2:24 pm
Postovi: 2
Bogu hvala i to zavrsih... :lol:
Ne stvarno, prvo mi je bilo frka od procedure, a posle sam hteo samo da odradim jer sam se bojao kakvi ce mi rezultati ispasti. Na svu srecu, rezultati nisu nista ozbiljni koliko sam ja sumnjao, ali zato je pregled tezak i dug oko 20 min /za mene/.

KBC Bezanijska Kosa, doktor Nikolic ako se ne varam, ali mi on nije poceo vec neka mladja doktorka ili asistentkinja, pojma nemam.
Pri prvom ubodu u anus bilo je bolno, ali vrlo brzo me je proslo i uopste nisam imao pojma koliko creva je uslo niti sam imao na samom anusu osecaj da se crevo krece.
Moj najveci problem je vazduh koji se upumpavao.
Inace me ponekada toliko zaboli stomak kao da mi se cepa iznutra, i ako ne odem na wc solju previjam se od bolova. Danas sam ukapirao da je to zbog zarobljenog vazduha.

Ili su oni meni previse vazduha upumpali, ili jednostavno moja creva ne trpe toliko. Doktor mi je govorio da se opustim, a ja nisam imao sta da opustam, ili nisam znao, bolelo me je bas dosta. Nisam kapirao zasto toliko upumpavaju i da li uopste vide koliko se mucim, zasto ne izbacuju sami visak vazduha sa nekim ventilom kod rucke nego ocekuju da izadje pored creva kroz moj anus ? Ne znam i ne mogu da pricam na pamet, samo znam da sam bio jedini od svih pregledanih koji je posle kolonoskopije hodao kao stari deko i imao bo.lnu grimasu. Problem i posle zavrsene kolonoskopije je ostao taj zarobljeni vazduh u meni koji me je razdirao, morao sam da odem u njihov wc i da se isprdim barem malo u polozaju kao kada hoces da pipnes svoje prste na nogama /ni jedan drugi nije odgovarao i nisam mogao drugacije da izbacim gasove/.
Tako da.... sledeci put ako ga bude, moram da upoznam doktora sa mojim mukama, i uz anesteziju pristajem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Avg 14, 2017 9:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 9:03 am
Postovi: 1
Zdravo svima. Da li je neko imao zatvor posle kolonoskopije i kako je to resio? Hvala !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Avg 23, 2017 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2017 10:14 am
Postovi: 1
Posle dve nepotpuno uradjene kolonoskopije u Zajecaru juce konacno uradjen pregled do kraja na VMA kod pk. prof. dr. Perisica. Naravno ovog puta je pregled radjen u takozvanoj totalnoj anesteziji po nalogu hirurga iz Zajecara. Mogu samo reci da je razlika ogromna i da bih svakom preporucila da uradi pregled na ovaj nacin. Naravno neko bez vecih problema odradi to i "na zivo",kod mene to nije bio slucaj zbog juce postavljene dijagnoze,tako da je vredelo svakog dinara. Sestra,anesteziolog kao i gore naveden doktor su bili maksimalno ljubazni,i pre svega jako strucan kadar. Jedina stvar koja mi je tesko pala bila je priprema za pregled,ostalo je laganica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sub Sep 02, 2017 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2017 7:59 pm
Postovi: 3
mipili je napisao:
Evo i moje iskustvo sa kolonoskopije i jedno pitanje. Da li je neko nakon kolonoskopije imao bolove u stomaku koji su trajali vise dana? Ja sam uradila kolonoskopiju pre cetiri dana i imam bolove u stomaku, posebno desno dole. Nije nepodnosljivo ali boli.


A sada iskustvo. U petak sam uradila kolonoskopiju bez anestezije. Bolelo je dosta ali ali podnosljivo ipak. Trajalo je oko 30 minuta i nadjen je jedan polip koji jer naravno uklonjen i poslat na analizu. Meni je takodje mucenje bilo to ciscenje sa Fortransom. Nakon kolonoskopije i nakon iybacivanja preostallog vazduha, poceli su mi povremeni bolovi u stomaku koji i dalje traju. Sada ne znam da li je to normalno. Iscitala sam ceo forum i ovaj i sve koje sam nasla i videla da je samo dvoje troje imalo neke bolove kasnije. Sto se tice ponovne kolonoskopije koju cu verovatno morati da radim jer mi je sada nadjen polip, ipak bi je drugi put radila sa anestezijom.


I ja sam nakon pregleda imao bolove 3, 4 dana.. ali nista strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Okt 06, 2017 8:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2016 5:52 pm
Postovi: 2
Evo da iznesem i moje iskosutvo. dr. Doder, vrhunski strucnjak, najvaznija priprema (cista creva , sonda lakse prolazi, rezultat manje bolova, tj. vecina pacijenata se najede u danima pred dijetu i tako zezne stvar ). znaci stroga dijeta , da na kraju kada se pije fortrans samo voda izlazi. Inace radjeno BEZ anestezije, bolova ima tokom procedure , ali kao grc da imate, nista nepodnosljivo i to samo pri skretanjima sonde... imali ste nekada u zivotu grc zar ne? e pa to je ovde gas koji siri crevo, znaci nista strasno. Posle toga je stomak bio pun gasova, koji se izbaci u roku od pola sata, sat. Nakon toga(tih ajd da kazemo sat vremena) kao da se nista nije radilo. Bukvalno nikakvi bolovi, nikakvi simptomi i s obzirom da je radjeno BEZ anestezije moze odmah da se jede hrana normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Maj 14, 2018 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2018 9:24 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Mozda je tema mao starijieg datuma, ali je jos uvek aktuelna (cim je citamo). Evo da i ja podelim sa vama svoja iskustva u vezi kolonoskopije. Nadam se da ce nekome pomoci kao sto su meni pomogla necija iskustva. Da krenem od pocetka. Vec 2 godine imam tragove krvi na stolici. I kao procice, nije nista i tako sve ovo vreme. Ali ne prolazi. Kazem ja mojoj dr i ona me odmah posalje na kolonoskopiju. Posto se u KCS radi bez anestezije resim da odem privatno, sto naravno kosta 25000 dinara. Priprema uobicajena, Fortrans po uputstvu, 8 litara vode za 1 dan, wc solja mora da bude u blizini i uvek slobodna. Iz vas ce izlaziti bukvalno samo voda. Inace da vam kazem Fortrans je nesto najruznije sto postoji, ali sam negde procitala da je neko stavio Cedevitu, i stvarno olaksava muke. Da ne bi Cedevite ja bih ga verovatno povratila. I tako dodje dan pregleda. Danas. Pritisak mi skocio od stresa, srce lupa kao ludo. Da sam znala kako ce mi proci pregled ne bih se uopste nervirala. Sestra mi je ubrizgala u venu nesto i za 2 sekunde se ne secam nicega. Sledece cega se secam je da me sestra budi i kaze sve je gotovo. A ja bas lepo spavala i jos sam nesto i sanjala, prekinula me pa se ne secam sna. Lezala sam par minuta. Ustala, obukla se, malo mi se spavalo, ali do kuce je i to proslo. Moj muz se vise od mene uplasio dok me cekao. Inace da kazem pronasli su mi na 20-om centimetru polip velicine 1,5 cm koji ce mi sledece nedelje odstraniti u KCS. Sve u svemu da kazem, najteze od svega je priprema, verujte mi. Ne plasite se uopste, naravno ako radite u anesteziji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Maj 14, 2018 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2018 9:24 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Mozda je tema mao starijieg datuma, ali je jos uvek aktuelna (cim je citamo). Evo da i ja podelim sa vama svoja iskustva u vezi kolonoskopije. Nadam se da ce nekome pomoci kao sto su meni pomogla necija iskustva. Da krenem od pocetka. Vec 2 godine imam tragove krvi na stolici. I kao procice, nije nista i tako sve ovo vreme. Ali ne prolazi. Kazem ja mojoj dr i ona me odmah posalje na kolonoskopiju. Posto se u KCS radi bez anestezije resim da odem privatno, sto naravno kosta 25000 dinara. Priprema uobicajena, Fortrans po uputstvu, 8 litara vode za 1 dan, wc solja mora da bude u blizini i uvek slobodna. Iz vas ce izlaziti bukvalno samo voda. Inace da vam kazem Fortrans je nesto najruznije sto postoji, ali sam negde procitala da je neko stavio Cedevitu, i stvarno olaksava muke. Da ne bi Cedevite ja bih ga verovatno povratila. I tako dodje dan pregleda. Danas. Pritisak mi skocio od stresa, srce lupa kao ludo. Da sam znala kako ce mi proci pregled ne bih se uopste nervirala. Sestra mi je ubrizgala u venu nesto i za 2 sekunde se ne secam nicega. Sledece cega se secam je da me sestra budi i kaze sve je gotovo. A ja bas lepo spavala i jos sam nesto i sanjala, prekinula me pa se ne secam sna. Lezala sam par minuta. Ustala, obukla se, malo mi se spavalo, ali do kuce je i to proslo. Moj muz se vise od mene uplasio dok me cekao. Inace da kazem pronasli su mi na 20-om centimetru polip velicine 1,5 cm koji ce mi sledece nedelje odstraniti u KCS. Sve u svemu da kazem, najteze od svega je priprema, verujte mi. Ne plasite se uopste, naravno ako radite u anesteziji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Maj 15, 2018 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Супер, осим ако нешто не закаче или пробуше дебело црево а то наравно не боли онога ко је у тоталној анестезији. Када сутрадан почну болови никад није због колоноскопије. А док се "пронађе" узрок оде пацијент тамо где није намеравао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: