Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Dec 15, 2011 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
E, bas ste me zbunili :( :( . Tek sada ne znam kolonoskopija???? Sa ili bez anestezije??? A mnogo sam osetljiva na bol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Dec 16, 2011 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:55 pm
Postovi: 18
Nema razloga da se zbunjujes. Vec sam u prethodnim postovima dosta rekla, ne sam ja nego i svi ostali. A mislim da si sama dala odgovor na svoju dilemu. Ako smatras da ti je prag bola nizak,onda radi pod anestezijom. Uopste ako ti se pruzi prilika da ti ponude anesteziju uzmi! Ako imas mogucnosti i pre svega pouzdanu privatnu kliniku uradi slobodno sa njom. Nije anestezija tako stetna kao nekada, pogotovo ova koju uglavnom koriste, gorepomenuti propofol, stetne su anestezije koje su dugotrajne i koriste se u vecim dozama za operacije od po nekoliko sati. Propofol mozes da prepoznas po tome sto je mlecnobeo, pece kad se ubrizgava nekoliko sekundi i za 15-20 sekundi ti vec spavas, sledece cega se secas je da se budis u susednoj sobi i nemas pojma sta se desavalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Dec 16, 2011 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 3:41 pm
Postovi: 32
Samo sa analgosedacijom u venu, najlepse zaspivanje u mom zivotu. Nema mucnine posle, budis se odmah posle zahvata, i pazi te anesteziolog, nadgledaju puls. Pa, kada meni sa srcanim problemima, nije nista falilo, trazi tu anesteziju. Anesteziolog ce ti u razgovoru naloziti ,sta da doneses od pregleda, analiza krvi itd. Ti mu naglasavas dal si imala ,imas probleme sa srcem ,plucima ,i drugim organima. Ako nisi sigurna za srce, otidi u dz kod kardiloga sa papirom od anesteziologa, pa zahtevaj ekg ,i eho srca itd.
Krvne analize takodje na osnovu zahteva anesteziologa vadis u dz besplatno,ili plati kod privatnika, ako te mrzi da cekas.
U kcs Srbije rade analgo sedaciju (u Bez. bolnici ne rade),ali ne svakom, zato od tvog gastroenterologa,koji te upucuje na kolonoskopiju,trazis da napise u uputu:kolonoskopija uz analgo sedaciju.
Reci ces da si osetljiva na bol te da kada si nekada radila anoskopiju ,i digitalni pregled anusa kod proktologa, si vristala od bolova ,i prekinula taj pregled, i da si osetljiva na bol u stomaku..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Dec 16, 2011 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Razumem. Hvala. Samo jos da odlucim o terminu, mesecima odlazem. Lakse bi mi bilo da se porodim... Bas odvratno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Jako mi je lose ovih dana. Imam nekoliko puta stolicu i bolove u donjem stomaku, pretakanje i grceve. Posto imam jako bolesno dete, moram obaviti pregled brzo kod nekog privatnika. U mom gradu ga nema . Molim Vas preporucite mi nekog gastroenterologa u okolini. Moze od Sente i do Novog Sada. Ako moze, negde gde rade kolonoskopiju pod anestezijom , mozda cene bar priblizno.... ? Hvala Vam unapred. Bitno mi je da to obavim brzo, da se posvetim detetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 3:41 pm
Postovi: 32
Moras to uraditi kako treba, ili nikako . Znaci odlicno ciscenje, i dobar kolonoskopista. A, sto se tice stolica, moras nadoknaditi hranljive supstance izgubljene ucestalim stolicama, dovoljno tecnosti, neki probiotik...
Mene recimo boli stomak povremeno ,posle kolonoskopije vec mesec dana, a u izvestaju stoji da je priprema bila osrednja, sto znaci , da je mozda nesto u crevu ostalo nezapazeno. Kolonoskopija mi se ne radi opet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 03, 2012 10:16 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima :D

Ja verujem da sam malo zalutala u temu-googlala sam GORKA SO, i na kraju krajeva zaglavila sam i ovde....a vidim i da su neki postovi iz 2009 :-?

uglavnom....htedoh da pitam.....

ta gorka so....
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... nje-jetre/

na ovom sajtu sam procitala sve to i zanima me , da li je moguce popiti gorku so, samo zamucenu sa vodom, bez ikakvih priprema i posebnog rezima ishrane??? -jer meni je u cilju samo da se ispraznim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Molim vas,nesto sam stigla da procitam a nesto ne.Vidim da su mnogobrojna i razicita iskustva.
Ko je po vama najbolji,najstrucniji s iskustvom gastroenterolog koji ce uraditi to cudo!
Kakva je lokalna anestezija?Verovatno nikakva!
Jel nekome bila sumnja na divertikulitis?
Mene je boleo stomak dole,nisko,levo i posumnjao je hirurg na to.Imala sma par sati temperaturu.Primala antibiotik 5 dana i sada mi predlazu kolonoskopiju.Pojavio mi se mali tragic krvi na papiru,jedva primetan i pecka me anus.
Sta da uradim od analiza,krvi,stolice,urina?
Sta predlazete i kako mi mozete pomoci.Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Pa doktor zna sta treba da uradite samo ga poslusajte, nemojte previse brinuti nego radite na uspostavljanju dg. To krvarenje moze da je i od hemoroida. Obicno se ne ide na kolonoskopiju pre analize stolice.
A ja se, u stvari, javljam da kazem da se vracam sa kolonoskopije i da me uopste nije bolelo. Posle godinu dana brige, raspitivanja, straha...zavrsila sam to i osim nelagode nista nisam osetila. Gledala sam u ekran, ulazila u taj tunel kao 3D i bilo mi veoma zanimljivo.
Eto dokaz da je to individualna stvar, mozda me nije bolelo jer je crevo bilo zdravo, mozda zato sto sam negde naisla na savet, "nemojte se opustiti vec celo vreme gurajte vazduh kao kod porodjaja", stvarno ne znam ali je ja sam tako prosla...
Tek posle sam imala napade bola, na momente, samo zato sto nisam mogla da pustim vazdug na javnom mestu i od straha da ce ta voda da iscuri. Niko mi nije rekao da postavim dobar ulozak i opustim se.

Eto, mozda ce nekom znaciti moje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
dobro vece svima

htela bih i ja da iznesem svoja iskustva u vezi kolonoskopije i da vas nesto priupitam drugari:)

ja sam radila kolonoskopiju i gastroskopiju odjednom na KCS sa analgosedacijom,naravno nista nisam osetila..po budjenju odlezala sam u nekoj drugoj prostoriji jos nekih 30-45 min i pustena kuci.jedino sto sam osecala je nadustost u stomaku koja je ubrzo nestala nakon ispustenih gasova:) dakle iskustva su mi vise nego dobra.

e sad pitanje-nakon odradjivanja tih snimanja doktor je pored toga sto je napisao i usmeno rekao da nema promena u debelom crevu,bez ulceracija,bez krvarenja,polipa...te da po njegovom misljenju uzeti uzorci nije potrebno slati na histopatologiju.medjutim moja majka je insistirala na biopsiji kada su vec isecci uzeti.
nakon 15 dana rezulati biopsije su samo potvrdili ono sto mi je i doktor reako nakon kolonoskopije i gastroskpije.nema znakova IBD( uzet je isecak i iz terminalnog ileuma)nema cancera,nema helikobaktera u zeluc kao ni celijakije u tannkom crevu!

oh kako mi je laknulo!
dijagnoza mi je bila Iritabiln Kolon te da su kasaste stolice i kruljenje u stomaku posledica nervoznih creva odnosmo IBS-a

danas je tacno 5 meseci od tih snimanja ja i danas imam istih problema sa stolicom,ponekad je formirana,nekad kasasta...tanka..nekada sa primesama sluzi:( sve me to mnogo plasi pa je moje pitanja vama iskusnijim da je potrebno nakon samo 5 meseci ponoviti kolonoskopiju?da li je verovatno da se stanje creva drasticno izmenilo za 5 meseci???

hvala na bilo kakvim komentarima
pozdrav od Bojane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2012 10:55 am
Postovi: 2
Pozdrav svima na forumu!

Ovo je moj porvi post, a imam problem i pitanje za iskusne. Naime radio sam kolonoskopiju bez anastezije i pritom imao jake bolove i naravno posle pregleda taj dan i sledeci jaku naduvenosst stomaka. Danas nakon 5 dana od kolonoskopije javljaju se prilicno jaki bolovi, ali po mojoj proceni ne u crevima nego levo od pupka malo gore. Na smo mali dodir pipanje koze na bolnom mestu oseca se jos jaci bol. Imate li slicna iskustva i da li ce se to samo od sebe smiriti, ili trebam da preduzmem nesto, koji je Vas savet? Hvala unapred na odgovoru. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 9:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Htela bih bojazljivoj da kazem ono sto ja znam, a ne zelim da sam u pravu, da se Irit. kolon ne leci. Snimali ste i ispitivali da bi ste iskljucili druge probleme a IK ostaje.
Promenite nacin ishrane.

A eto camdjiji odgovaram da ja nisam imala nikakve probleme dan posle snimanja i da mislim da nije lose da se obrati dr koji je radio kolonoskopiju i postavi ovo pitanje.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
sve ja to razumem..sto se kolonoskopije tice,da je dijagnoza IK zapravo nastala nakon iskljucivanja svih drugih,ozbiljnijih bolesti creva

ali svi simptomi IK su slicni kao i kod ozbiljnijih bolesti creva kao sto su kron,ul.kolitis ili tumor debelog creva:(

nacin ishrane? kako zakljuciti sta vam manje odgovara ako sa istom hranom,imate razlicite stolice???

jednostavno pitam se da li je kolonoskopija sa biopsijama zaista najmerodavnia metoda utrvdjivanja stanja debelog creva?!

ne mogu da prihvatim da imam funkcionalnu bolest a tako mnogo problema! pa cak i oni oboleli od krona,uz adekvatnu terapiju imaju periode odlicnog stanja...ispada da je IK gori,s'obzirom da se ne leci..:(((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2012 10:55 am
Postovi: 2
ake je napisao:

A eto camdjiji odgovaram da ja nisam imala nikakve probleme dan posle snimanja i da mislim da nije lose da se obrati dr koji je radio kolonoskopiju i postavi ovo pitanje.

Pozdrav


Hvala ake, na odgovoru. Bio sam kod lekara i dobio sam Buscopan 1x1 nevidim neku promenu u ova dva dana u odnosu na raniji period posle kolonoskopije. Receno mi je da ce se to smiriti za desetak dana. Zaninmljivo je da se retki zale posle kolonoskopije pod anestezijom, dok bez nje dosta pacijenata ima bolove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Maj 03, 2012 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 6:00 pm
Postovi: 5
Zivim u Nisu i pre par meseci sam radio kolonoskopiju na VMA kod dr Tarabara,i sve pohvale za osoblje klinike i dr Tarabara i sestra Milenu koji su profesionalci i dobri ljudi.Pregled nisam osetio jer sam radio pod anestezijom i preporucio bih svakome ko radi kolonoskopiju jer je pregled bezbolan .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: