Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 7:03 pm
Postovi: 1
Procitao sam poslednje dve nedelje sve poruke u ovoj temi i danas uradio kolonoskopiju. Pisem ovo prvi put uopste na nekom forumu. Dakle, kolonoskopija je iz mog iskustva potpuno bezbolna bez anestezije. Pripremu sam uradio tako sto sam gladovao 1 dan, popio 3 litre fortransa i jutros nista. Pregled je bio u 12 i jutros ni vode nisam pio. Isao sam na kontrolni pregled, imam 45 godina i sve je u redu. Dakle, po meni, iz mog iskustva, zelim da i drugi ovo procitaju - jer sam se i ja bojao svega - kolonoskopija bez anestezije, bez lekova za bolove je izvodljiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:29 pm
Postovi: 19
Kolonoskopija je za tebe bila izvodljiva bez anestezije jer ti je crevo zdravo. Veruj mi, ko ima neke promene na crevu ništa nije bezbolno. Hvala bogu da se u to nisi uverio. Usput, gde si radio pregled?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor za snzn
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 3:13 pm
Postovi: 1
snzn je napisao:
Kolonoskopija je za tebe bila izvodljiva bez anestezije jer ti je crevo zdravo. Veruj mi, ko ima neke promene na crevu ništa nije bezbolno. Hvala bogu da se u to nisi uverio. Usput, gde si radio pregled?


Pregled sam radio u Bolnici u Sremskoj Mitrovici kod dr Gordane Mitic i sestre Jelene. Trajalo je oko 15 minuta, stvarno nista nije bolelo-ja sam bas osetljiv na svaku vrstu bola, dr Gordana je vrlo nezna i komunaikativna doktorka, sestra Jelena isto-bas smo se lepo ispricali o svemu i svacemu tokom pregleda i svakom preporucujem pregled kod njih. Drzavna bolnica, sa uputom nista ni kosta. Obecao sam im cokolade odneti i evo 10 dana ne stizem - bas me grize savest !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 7:24 pm
Postovi: 1
bogiz je napisao:
Lecim se kod dr Radoja Dodera, on je nacelnik klinike za gastroenterologiju. Meni je ok kao covek (sto mi je vazno), a i kao lekar. Zadovoljan sam. Jos znam i dr Nenada Perisica, on je isto ok, ostale ne znam. Kvalitet vma je u kadrovima, tako da bi trebalo da su svi ok.
Idi na sajt vma i pogledaj koji lekari imaju i njihove biografije, mozda ti to jos dodatno pomogne.
Ako si civil, da bi dosla na vma treba ti uput od lekara, onda ti na vma zakazu pregled, ko zna kad, kad ti zakazu, dodjes kod lekara, popricas sa njim i tek ako on zakljuci da ti je neophodno da radis kolonoskopiju, da ti saglasnost, onda valjda ponovo ides kod svog lekara, ponovo po uput i ponovo na vma da ti zakazu kolonoskopiju, ceka se oko 8 meseci. Birokratija samo tako.
Najbolje je preko veze ili da se plati. Pregled je oko 2000 i kolonoskopija sa anestezijom je oko 11-12000 i ceka se oko mesec, mesec i po.
Verujem da je takva birokratija u svim bolnicama, tako da......nije lako...




bogiz ja sam vojni osiguranik,kao i moj otac,a njemu su radili bez anestezije pre 3 godine.da li mene sleduje anestezija ili treba da doplatim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 7:24 pm
Postovi: 1
bogiz je napisao:
Lecim se kod dr Radoja Dodera, on je nacelnik klinike za gastroenterologiju. Meni je ok kao covek (sto mi je vazno), a i kao lekar. Zadovoljan sam. Jos znam i dr Nenada Perisica, on je isto ok, ostale ne znam. Kvalitet vma je u kadrovima, tako da bi trebalo da su svi ok.
Idi na sajt vma i pogledaj koji lekari imaju i njihove biografije, mozda ti to jos dodatno pomogne.
Ako si civil, da bi dosla na vma treba ti uput od lekara, onda ti na vma zakazu pregled, ko zna kad, kad ti zakazu, dodjes kod lekara, popricas sa njim i tek ako on zakljuci da ti je neophodno da radis kolonoskopiju, da ti saglasnost, onda valjda ponovo ides kod svog lekara, ponovo po uput i ponovo na vma da ti zakazu kolonoskopiju, ceka se oko 8 meseci. Birokratija samo tako.
Najbolje je preko veze ili da se plati. Pregled je oko 2000 i kolonoskopija sa anestezijom je oko 11-12000 i ceka se oko mesec, mesec i po.
Verujem da je takva birokratija u svim bolnicama, tako da......nije lako...




bogiz ja sam vojni osiguranik,kao i moj otac,a njemu su radili bez anestezije pre 3 godine.da li mene sleduje anestezija ili treba da doplatim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2009 5:56 pm
Postovi: 7
hm...kad je kolonoskopija u pitanju ja imam da kazem samo jedno slovo a to je
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
meni je radjena bez anestezije,dali su mi samo bocku neki bensedin jos nesto i to pece kao sam djavo!
da su meni ponudili tu totalnu anesteziju ja bih uzela 2!
ja savetujem svima koji moraju na ovaj nejgori moguci pregled da oberucke prihvate tu anesteziju!pored kolonoskopije gastroskopija je mala maca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2009 5:56 pm
Postovi: 7
apsolutno se slazem!!!!!!!!da si bolestan tj da imas neke promene ne bi ti tako govorio! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 1:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sladjana slazem se sa tobom. Kada su mi prvi put radili kolonoskopiju a ja imala velika suzenja na crevima svaki put kada su mi upumpali vazduh doslo mi je da skacem na plafon od bola.....Verovatno da kada su creva zdrava reakcija je drugacija....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 10:32 pm
Postovi: 1
Radio sam dva puta, prvi put nije nista bolelo. Drugi put posle sest meseci je bolelo veoma,konstatan tup bol u celom trbuhu koji se moze kratko trpeti bez problema ali posle pola sata jedva izdrzivo. Do cega zavisi ne znam, radio je isti lekar, crevo je u boljem stanju nego pre(manje erozija).I dalje cu ici bez anestezije jer zelim svojim ocima da vidim u kakvom je stanju crevo a ne da mi samo prepricavaju. Bolovi su prestali odmah po zavrsetku i odmah kuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 17, 2009 12:50 am
Postovi: 6
Preporucila bih svima koji imaju problema sa debelim crevom da najpre, PRE BILO KOJE INTERVENCIJE, probaju sami malo da masiraju svoje debelo crevo, u predelu pupka. Najpre zagrejati predeo oko pupka, masazom ili suncanjem, recimo, a potom naci nesto sto ima oblik kao unutrasnji deo korneta za 10 jaja, ili slican, i nekoliko puta dnevno po 2-3 minuta masirati u predelu pupka celu povrsinu stomaka. Ne treba da ta masaza bude agresivna, narocito ako imate bolove, vec lagana (ali da osecate masazu d.creva) u sto vecem luku. Mozete i rukama svojim, s vremena na vreme, kad se setite, izmasirati svoj stomak i na taj nacin pomoci debelom crevu da krene da radi.
Nadam se da sam mozda nekom pomogla, jer od kako ja koristim ovaj metod, imam redovnu, normalnu stolicu, i po 2 puta dnevno ponekad. Evo vec nekoliko meseci i sve mi je bolje, ali jos nisam izbacila sve iz sebe a smrsala sam 4 kg.
I nisam posetila lekara. Ako je to za pohvalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2009 5:56 pm
Postovi: 7
Isti slucaj....ja sam vristala kao da me kolju....jadna doktorka je svaki sekund zatajala i molila me da prestanem da vristim...
ali sta sam mogla kad je bolelo...od bola sam sebi zarila nokte u ruku,pa me je posle i taj bol stigao....kada su me vratili u sobu i kad sam se pogledala u ogledalo verovali ili ne lice mi je bilo sivo...mislila sam da sam na samrti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 12:05 pm
Postovi: 20
Kolonoskopiju radim 6 godina unazad i to dva puta godisnje.Imam sklonost ka polipima pa mi tako s proleca rade kolonoskopski pregled gde uglavnom ustanove jedan ili vise polipa,a onda posle 3 meseca idem na polipektomiju(kolonoskopija gde se uklanjaju polipi).Toliko sam puta bio na pregledima kolonoskopije i pri pregledu gledao svoja creva i sam zahvat da sada mogu i sam da drugome radim isti pregled.Slusajuci profesora koji mi to godinama radisituacija je sledeca.Izbor kako ce se raditi kolo pregled vrsi lekar.Da li ce biti u totalnoj anesteziji ili bez,a sve zavisi od dobi i stanja pacijenta.Svaka anestezija se izbegava.S druge strane u totalnoj anesteziji pacijent nema teskobe a lekar ima konfor za rad.Sto se pregleda tice on je sam po sebi jako neprijatan ali nista nije manje neprijatan od gastroskopije- (pregled zeludca "sondom").Traje u zavisnosti od obolenja izmedju 15 i 30 minuta.Bitno je znati da tokom pregleda lekar ubacuje vazduh u creva aparatom i tako prosiruje colon kako bi instrumentom mogao ne smetano da prolazi ka gornjim partijama creva i vrsi vizuelni pregled zidova colona.Samim guranjerm aparata i sabijanjem vazduha dolazi do jakog pritiska na colone sto izaziva kratke i jake bolove.Narocito u gornjim partijama deb.creva.Dakle,bitno je da SLOBODNO ISPUSTATE VAZDUH tokom pregleda.Pacijenti su napeti i uplaseni a samim tim i stegnuti su pa vazduh koji je ostao iza aparata ne izlazi.Slobodno se opustite,duboko disite i pustajte sav vazduh iz sebe napolje.Tako cete odmah osetiti olaksanje.Ne mozete ni da zamislite pregled POLIPEKTOMIJE (isti kao kolonoskopija)samo sto se sada u instrument uvodi mala sajla i vade polipi!!! Traje oko 40 minuta pa i vise.Sve zavisi koliko ih imate i njihov polozaj i sl.Tada vam se ubacuje malo vise vazduha nego na obicnom pregledu zbog konfora koji jepotreban.Pa kada dodju do polipa onda se zadrze tu i gledaju ga,pipkaju i sl,a tek potom uvode sajlicu i cupaju ga.Naravno,sam cin odstranjivanja polipa je potpuno bezbolan i nema krvarenja jer se to mesto bukvalno sprzi strujom.Ostane mali oziljak i to je to.Dakle,kome je to preporucena da se pregleda kolonoskopijom-TO NEKA I URADI bez ikakvog straha.Jedini je i najbolji pregled.Tu omaske nema.Neprijatan jeste ali kao sto rekoh,nista manje od gastroskopije.Samo je bitno da se vazduh istiskuje iz sebe tokom pregleda i sve ide kao po loju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 12:05 pm
Postovi: 20
ja se izvinjavam zbog pravopisnih gresaka u gornjem tekstu ali sam ga pisao na brzinu pa nisam ni gledao.E da,kaze se komfor a ne "konfor".Sorry


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:29 pm
Postovi: 19
Milicu, da li bi mogao da mi kažeš odakle si i kod kog lekara radiš pregled-u privatnoj ili državnoj instituciji? Da li dobijaš anesteziju pre pregleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 1:47 pm
Postovi: 18
Danas su mi zakazali kolonoskopiju i gastroskopiju.Moj doktor mi je rekao da osoba moje gradje(imam 52 kg.) tesko izdrzi kolonoskopski pregled,kaze da jeste bolno i samim tim otezava pregled njemu samom,desavalo se da ne moze da izvrsi pregled do kraja.Posto u KBC Zvezdara preglede rade iskljucivo bez anestezije zakazala sam privatno.Oba pregleda cu odraditi odjednom u anesteziji,tako da cu i sebe i doktora postedeti problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: