Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 7:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 24, 2006 5:41 pm
Postovi: 84
Australija je napisao:
Za iritabilni kmolon, najiskrenije preporucujem Flobion, dok ga jos ima, jer po logici stvari, brzo ce ga ukinuti, ili promeniti sastav, jer je preterano efikasan.
Kako IK izaziva nadimanja, diareje, ili opstipacije, mucnine, bolove i jos niz drugih neprijatnosti, ljudi piju klometole, ranisane, kojekakve cajeve, rudakole, loperamide, gasvane, kad ih proglase ludima onda i anksiolitike, antidepresive i gomile lekova, a nista ne vredi. Ovo zameni sve, samo je ucinak nemerljivo bolji.


gdje ima ovo za kupiti? ovaj Flobion? jesi li siguran da je efikasan, tj. da li si ga lično probao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 4:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Flobion je losiji od Probiotik Forte i Fermental MAX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 9:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Flobion je skup, malo ga ima u kutiji. Ja sam jednu kutiju kupila (oko 600 dinara) , traje samo par dana, i nista bas nije pomoglo. Ne kazem, mozda nekom pomogne. Al ja nisam htele da bacam pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 8:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 24, 2006 5:41 pm
Postovi: 84
zna li neko kakav uticaj na sindrom iritabilnog kolona ima uzimanje magnezijuma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Mg ubrzava peristaltiku, oduzima vodu crevima i povecava broj meksih stolica

aberdojdedonke je napisao:
zna li neko kakav uticaj na sindrom iritabilnog kolona ima uzimanje magnezijuma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 24, 2006 5:41 pm
Postovi: 84
MACHINE je napisao:
Mg ubrzava peristaltiku, oduzima vodu crevima i povecava broj meksih stolica

aberdojdedonke je napisao:
zna li neko kakav uticaj na sindrom iritabilnog kolona ima uzimanje magnezijuma?


pa dobro, je li preporucljivo uzimati ili ne? meni naprimjer ne pomaze rudakol, probiotici, gasvan i bilo koji drugi simethiconi, dijete... nista....

uvijek isto stanje, odnosno obilni gasovi. napominjem da mi nikada nije zvanicno dijagnoza iritabilnog kolona, ali ja stvarno ne znam sta drugo moze biti...

sve analize sam radio.... sve je ok....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pobogu covece!!! Koliko puta moram da ponavljam:

probiotici + rudakol se piju VISE MESECI, a ti si ih pio koliko dana???...najmanje 3 meseca mora da prodje da bi se nesto moglo tvrditi da uspeva ili neuspeva...kuvaj svaki dna caj od Anisa pa pij bar pola litre svaki dan...

Drugo, ako imas tvrdu i neredovnu stolicu ond auzmi Mg Donat ili nesto za omeksavanje, ako imas redju i cescu NEMOJ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 6:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 24, 2006 5:41 pm
Postovi: 84
MACHINE je napisao:
Pobogu covece!!! Koliko puta moram da ponavljam:

probiotici + rudakol se piju VISE MESECI, a ti si ih pio koliko dana???...najmanje 3 meseca mora da prodje da bi se nesto moglo tvrditi da uspeva ili neuspeva...kuvaj svaki dna caj od Anisa pa pij bar pola litre svaki dan...

Drugo, ako imas tvrdu i neredovnu stolicu ond auzmi Mg Donat ili nesto za omeksavanje, ako imas redju i cescu NEMOJ.


machine nemoj se ljutiti, vrlo mi je tesko i jako zelim da rijesim svoj problem, mozda zato izgleda da ne slusam savjete. znam da moram biti strpljiv i uporan.

mogu li samo da te pitam, da li mogu vece kolicine caja od anisa i kima da napravim pa da pijem hladan, ili mora biti vruc i tek napravljen? o kojim se omjerima radi, koliko da stavim kima i anisa na jedan litar vode? mogu li da zasladim ili ne?

hvala ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ma razumem ja tebe...i ja sam bio i bicu i slicnoj situaciji samo jos goroj jer imam IBD a ne IBS.

Moze hladan caj...skuvas jednom denvno sacekas sat vremena ocedis i pijes, pre obroka pola dl i posle obroka pola dl...kim sluzi za izbacivanje gasova a anis protiv stvaranja...zavisno od tegoba, ako nemas nadutost uzimas samo anis, ako imas nadutost (bolove) onda samo kim.

Probaj Probiotik Forte, jeste skuplji ali mozda pomogne, ja nisam video razliku ostlaih kao ni sa FLobion ni sa ThreeLac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 9:41 am
Postovi: 2
Imam problem sa IK već 5 godina.Ono što je meni najviše pomoglo je dijetalna ishrana i pšenične mekinje za ljudsku ishranu.Svaki drugi-treći dan dve kašike razmutim sa malo jogurta i pojedem.To vam je u stvari kao flobion i ostale gluposti koje mnogo koštaju,a mekinje su jako jeftine(pola kg je oko 100 din) i daju bolje rezultate.Meni pomažu i vitamin E i B komplex koji utiču na sluznicu creva.Kada imam nadutost creva pijem čaj od kima koji je najbolji prirodni lek za gasove.U mom slučaju se pokazalo da manje hemije(lekova) daje bolje rezultate.Naravno ne jedem više hranu koja mi izaziva tegobe a to su:krastavci,mleko,pečurke,kafa,jabuke i još dosta namirnica za koje sam otkrila da mi ne prijaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 8:25 pm
Postovi: 4
Ja sam prosle nedelje bio na VMA kod dr.Dodera i nakon vrlo kratkog pregleda i mog izlaganja mi je rekao da je u pitanju sindrom iritabilnih creva.Ja izgledam sasvim zdravo i valjda je zato kratak pregled bio.Nemam bolove samo neprijatnosti po stomaku i meni je sa DESNE strane najveci opipljivi problem,nakupe se gasovi i naduje se crevo koje opipam.Dao mi je:
Rudakol mesec dana 3*1
Probiotik forte 10dana 2*1
Orvagil 5 dana 3*1
zavrsio sa orvagilom,jos probiotik sutra da isljucim i nastavljam sa rudakolom.
Iskreno ne primecujem poboljsanje.Uzimam i Eglonyl i mislim da mi on najvise pomogne.Inace uzrok mislim da je stresno stanje i puno obaveza.
Stolica s vremena na vreme neformirana a u principu je ok.
Sve analize su mi ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 11:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne znam ni jedan jedini slucaj kome su probiotici i Rudakol bili od koristi...iako se koriste za resavanje problema vezanih za IBS. Probaj sa cajem Anisa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Zasto koristis Eglonyl? Kao antidepresiv ili za pomoc crevima? U kom smislu ti pomaze? Gde ga nabavljas, posto, kolike doze dnevno i koliko je pakovanje?

markolino je napisao:
Ja sam prosle nedelje bio na VMA kod dr.Dodera i nakon vrlo kratkog pregleda i mog izlaganja mi je rekao da je u pitanju sindrom iritabilnih creva.Ja izgledam sasvim zdravo i valjda je zato kratak pregled bio.Nemam bolove samo neprijatnosti po stomaku i meni je sa DESNE strane najveci opipljivi problem,nakupe se gasovi i naduje se crevo koje opipam.Dao mi je:
Rudakol mesec dana 3*1
Probiotik forte 10dana 2*1
Orvagil 5 dana 3*1
zavrsio sa orvagilom,jos probiotik sutra da isljucim i nastavljam sa rudakolom.
Iskreno ne primecujem poboljsanje.Uzimam i Eglonyl i mislim da mi on najvise pomogne.Inace uzrok mislim da je stresno stanje i puno obaveza.
Stolica s vremena na vreme neformirana a u principu je ok.
Sve analize su mi ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon
PostPoslato: Pon Okt 05, 2009 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 12:38 pm
Postovi: 1
Imam problem so Ibs , cesti ,neformirani ,prolivesti stolici 6 godini.Po napraveni site mozni ispituvanja kolonoskopija ,pasaza na creva,irigografija itn isklucena celijaklija i ibd dijagnosticiran mi e colon irritabile.Isto sum i laktozno intolerantna.Sum bila na razlicni terapii no niedna nemase rezultati,nemav podobruvanje ni od Salofalk i Liobif .Pola godina sum bila na tranex i fluoxetin bez rezultati.Dosega najmnogu mi pomognal carbo medicinalis (medicinski jaglen )po preporaka na gastrolog. Isto calcium carbonat i seldiar se pokasaa kako dosta efektivni no niv ne gi koristam cesto.Probioticite ne mi pomognale dosega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 12:05 pm
Postovi: 20
Samo da vam svima skrenem paznju na jednu stvar!!! U poslednjih par godina farmaceutske kuce su krenule u nov nacin i agresivniji pristup plasiranju svojih proizvoda.Mnogi od njih su "limunada" ili ti placebo u cijem su sastavu supstance koje su bezopasne ali i ne delotvorne,a u cilju zarade.Saljuci po domovima zdravlja i klinikama svoje agente za plasiranje asortimana svojih proizvoda a pri tome ih podmicujuci raznim rokovnicima,hem.olovkama i sl a ima tu i podmicivanja i ko zna cega jos,lekari pri deljenju terapije daju lekove za koje i sami kazu da su "cudotvorni" jer su najnovija generacija iz te i te grupe itd. NE NASEDAJTE I NE VERUJTE BAS SVEMU.[color=#000000]Uvek potrazite misljenje i drugog lekara spec.iz te oblasti.Pogledajte malo po internetu.Danas su informacije dostupnije nego ikada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: