Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 2:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ja ne znam kakv vi Flobion i gde uzimate ali ja znam tuce ljudi kome nista nije pomogao, pa ni meni. Slabiji je od ESIjevog Fermentala MAX koji je najmanje 2x bolji. Ja imam Krona debelog creva, ali ne bitno najveci problem su gasovi koje Flobion nije uspeo ni promil da umanju. Samo reklama za 3x skuplji proizvod koji ne radi nista!

Australija je napisao:
Za iritabilni kmolon, najiskrenije preporucujem Flobion, dok ga jos ima, jer po logici stvari, brzo ce ga ukinuti, ili promeniti sastav, jer je preterano efikasan.
Kako IK izaziva nadimanja, diareje, ili opstipacije, mucnine, bolove i jos niz drugih neprijatnosti, ljudi piju klometole, ranisane, kojekakve cajeve, rudakole, loperamide, gasvane, kad ih proglase ludima onda i anksiolitike, antidepresive i gomile lekova, a nista ne vredi. Ovo zameni sve, samo je ucinak nemerljivo bolji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 3:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Slazem se. Meni je u prvo vreme pomagao, ali problemi daleko da su nestali. Ono sto mi pomaze je plivanje, ali zbog univerzijade zatvorise mi Banjicu, pa jurim neki zatvoreni bazen. I setnje od minimum sat vremena su se pokazale kao jako korisne. Mislim d jedino kretanje uz pravilnu ishranu i sto je moguce manje stresa resavaju tj. umanjuju probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 7:55 pm
Postovi: 27
Lokacija: Perth
Takve sam podatke ima od prijatelja iz Italije, koji kaze da je isti preparat mnogima olaksao zivot.
IK svakako ne moze da se poredi sa Kronom, zao mi je sto vas je to zadesilo, tesko da postoji nesto gore i na zalost manje poznato medicini od njega, ali nadam se da ce sustici i tu bolest u nekom razumnom periodu.

Moguce da je ta stvar sa Flobionom ista prica kao sa Efergalanom i ostalim antipireticima koji sadrze paracetamol. Kupite ga u Francuskoj, temperatura pada kao od sale, kupite ovde i popite, efekat spadanja temperature ce biti isti kao da ste popili pez bombonu.

_________________
Zabluda je potreba mnogo veceg broja ljudi nego istina, jer je zabluda toplija, i vecina se ljudi bolje oseca u nekom polumraku.
Istina je potreba samo malog broja ljudi, koji imaju dovoljno snage duha da mogu podneti teret istine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 7:55 pm
Postovi: 27
Lokacija: Perth
Pardon. "Eferalganom"

_________________
Zabluda je potreba mnogo veceg broja ljudi nego istina, jer je zabluda toplija, i vecina se ljudi bolje oseca u nekom polumraku.
Istina je potreba samo malog broja ljudi, koji imaju dovoljno snage duha da mogu podneti teret istine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 1:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Posle 8 meseci MUKA sa gasovima i malaksaloscu dijagnoze iritabilna creva, prostom korpokulturom (koju mi je MACHINE preporucio, ali pre oko 2 meseca u hexalab-u nalaz je bio negativan) juce na VMA nadjena mi je KANDIDA u jako velikom broju i enterokokus spp 30%. Dobio sam diflucan 15 dana 1x1 50, Flobion 1x1 4 nedelje, Probiotic forte 2x1 15 dana. Kontrola za 7 dana. E sad, moja preporuka svima koji pate od IK je da urade stolicu, iako ce im najveci gastro strucnjaci ove zemlje govoriti da nema sansi da je to, zatim proveriti elektrolite iz krvi (npr ja sam bio u deficitu sa Mg, neznam koja moze biti veza sa kandidom, mada ovako velika kolicina kandide moze da dovede do velikih poremecaja u varenju hrane, pa samim tim i deficita nekih supstanci, zato pijem oligovit + Mg) jer nedostatak nekog elektolita, posebno Mg moze da dovede do gastro smetnji (ne pricam napamet). Dosta sam citao oko ishrane za kandidu, ima dosta razlicitih dijeta, manje ili vise restriktivnih, meni je svaki savet dobro dosao. Npr, da li smem sojino mleko, surutku, znam da ne sme kvasac, secer, alkohol... Unapred hvala na savkoj pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 1:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
I da vadio sam krv na anti tela:

ELISA CANDIDA Ag 0 (neg)
Elisa CANDIDA At koncentracija GAU/ml intermedijalno ekvivokal

Pitanje. Kako da znam da nemam sistemsku kandidijazu? Da li ovaj nalaz znaci da je imam samo u GIT-u? Zeleo bih da budem siguran da je nemam jos negde. Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Hm...

Candida ide obicno uz IBD i IBS. Nemas sistemsku kandidijazu, a mozes uraditi prost PH krvi...Diflucan

Enterococus spp je OK. Bas me znaima kolko CFU imas tj. pise ti broj kolonija gljivica. Moje iskustvo govori da VMA ume prilicno da omane sto se tice gljivica :(

Ne treba ti toliko Diflucana uzmi jedan od 150g i nakon mesec dana jos jedna i kraj. Ali pre svega proveri gljivice u jos jednoj laboratoriji npr. u ZZZ i u nekojo privatnoj...

Gljvice se ponekad lako rese a nekada ne, bitno je znati koja je osetljivost, ali da da ju te rpobleme koje imas itekako umeju!!! Ali ne oslanjaj se samo na nalaz na VMA...jer i bez gljivica IBS daje iste muke, ja sam imao isti slucaj kao ti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Pa ja imam IBS (dijagnostifikovan od R Dodera), radio sam kolonoskopiju, sve je ok. Imam neobjasnjivo veliku kolicinu gasova i bpl u stomaku nakon jela, zanimljivo da se osecam znatno bolje od kada sam poceo da se hranim po dijeti za kandidu. U nalazu za kandidu pise >50 kolonija. Bitno je da je nalaz iz prve stolice, a iz krvi, nisam razumeo nalaz, ali se nalazim sa Doderom oko reultata u krvi, rece mi da rezultat iz krvi potvrdjuje stolicu, na VMA rade neku analizu iz krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Enterococus!!! da li ona stvara visak vazduha? U nalazu pise da je aerobna. Ako jos i ona stvara vazduh, a jos i ova Kandida, pa stvarno, raspascu se od ovih gasova. Kako najlakse eliminisati gasove? Ljudi, ja gubim kilograme, a stomak mi sve veci (od gasova!!). Gasvan i espumisan ne pomazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 6:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
I meni je isto pisalo >50cfu...proveri to jos na jednom mestu privatno, nema veze koja je stolica...to ti nigde ne traze bitno je da nije nakon provocirane ali se uglavnom trazi jutarnja...

Otidni u apoteku i kupi Rudakol, to ti je lek za IBS i pij 3x1 135mg 15-30min pre jela...cena za mesec dana je oko 1700din


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
enteroccus je dobar, to je kao i Candida normalan stanovnik creva, jedino ako se prenamnoze onda nastaje problem. Stvarje u tom sto sam video nekoliko razlicith nalaza od raznih ljudi i da su imali iste vrednosti za sve sto je apsolutno neverovatno...zato odmah proveri negde privatno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 11:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Eh, po nenormalnim gasovima sam i pretpostavio da se radi o nekoj gljivi, lose varenje, depresija, malaksalost, narocito tokom varenja, bol u crevima i celom stomaku, poceo sam na svoju ruku dijetu i prva stvar je da sam primetio da mi se veoma redukovala kolicina gasova kada sam unosio namirnice po kandida dijeti. Mislim da je ovo samo potvrda, posto veruj mi da osam sati na poslu nisam mogao da odsedim sto od bolova u stomaku, sto od malaksalosti. Uzeo sam bolovanje i molio doktora da mi da test na kandidu, cak i u testu na anti tela iz krvi postoji infekcija. Mislim da je samo prejaka terapija (vec od druge tablete me boli zeludac), inace sam i dalje na dijeti i pijem oligovit... za jacanje imuniteta. I osecam manje gasova i jaci bol u abdomenu. Molim za savet sta da pijem da zastitim sluzokozu zeludca, posto imam i upalu zeludca. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 12:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pa napisao sam ti. Belupo hrvatski ima lek za IBS a to je Rudakol (mebeverin hidrohlorid), probaj posto ne moze da steti, 3x1 na dan pre obroka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 9:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 8:02 am
Postovi: 3
Dobar dan, ja sam muškarac u 62. godini sam. Izuzetno dobrog zdavlja sam i u odličnoj kondiciji. Međutim, imam problem...sa leve strane stomaka otprilike ispod pupka, a između kuka i pupka, unazad godinu dana (a prvi put mi se bol pojavila kad sam čučao dosta dugo) imam s vremena na vreme (naročito ako dugo čučim) jake grčeve, oblije me čas topao, čas hladan znoj i ponekad i povraćam. Da li mi možete reći šta bi to moglo biti u pitanju? Samo da napomenem da sam snimao taj deo, ali sve mi je u redu bilo, imam redovnu stolicu i mokrenje mi je u redu...nikakvih drugih tegoba nemam. Unapred Vam se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 8:02 am
Postovi: 3
Dobar dan, ja sam muškarac u 62. godini sam. Izuzetno dobrog zdavlja sam i u odličnoj kondiciji. Međutim, imam problem...sa leve strane stomaka otprilike ispod pupka, a između kuka i pupka, unazad godinu dana (a prvi put mi se bol pojavila kad sam čučao dosta dugo) imam s vremena na vreme (naročito ako dugo čučim) jake grčeve, oblije me čas topao, čas hladan znoj i ponekad i povraćam. Da li mi možete reći šta bi to moglo biti u pitanju? Samo da napomenem da sam snimao taj deo, ali sve mi je u redu bilo, imam redovnu stolicu i mokrenje mi je u redu...nikakvih drugih tegoba nemam. Unapred Vam se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: