Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
unapred se izvinjavam ako ova ili slicna tema vec postoji:)

molila bih za misljenje dobronamernih ljudi sa slicnim problemima da iznesu svoje misljenje!

imam 28g i od juna meseca imam stomacnih tegoba.simptomi su mi krckanje u crevima,gasovi nadutost i promenjive stolice.na nagovor svojih ukucana,kada vec to nije prestajalo nakon nedelju dana odlazim na klinicki centar na ispitivanje.
posle niza pretraga-kks,irigografija,pasaza creva,gastroskopija i kolonoskopija sa biopsijom,moja dijgnoza je IBS jer pretrage nisu dale nikakvih naznaka za neko ozbiljnije oboljenje mada po mom misljenju je i iritabilni kolon ozbiljna dijagnoza:(

terapija nije pomogla a sastojala se od antidepresiva i antibiotika,ja sam od jula meseca do danas izgubila 7 kg,sto ce reci gubim kilogram mesecno..od prilike.

moja briga je zapravo to gubljenje na telesnoj tezini,jer citajuci forume kod simptoma iritabilnog kolona,ne spominje se gubljenje na kilazi vec kod nekih zapaljenskih bolesti creva i ne daj boze karcinoma debelog creva.na isto pitanje doktorima,od kojih su mnogi poznati i cesto pominjani ovde na forumu,misljenja su poprecna..po nekima je moguce gubljenje na kilazi po drugima ne.
sta je od toga tacno i da li trebam na osnovu njihovih poprecnih misljenja da sumnjam i u svoju dijagnozu???

hvala svima i izvinjenje na duzem postu i novoj temi:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sre Feb 01, 2012 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
I ja imam dijagnozu IBS i vec godinama stagniram sa kilazom. Spao sam sa 88kg na 76kg za nekih 4-5 godina i sad sam tu. Ne moze ni makac gore iako jedem sve i svasta (doduse uglavnom zdravu hranu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sre Feb 01, 2012 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
koji su ti smptomi osim stagniranja telesne tezine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Pa pazi, dijagnosticiran mi je jos 2004. Tada su bili jedni simptomi, sada su drugi. Moze procitati ovde http://www.doktor.rs/forum/gastroenterologija/pitanje-oko-stolice-t42201.html#p291889 sam pisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
hvala zmiki:)na brzom odgovoru.

danas sam uradila neke analize koje mi je predlozila doktorka opste prakse

ANALIZA REZULTAT JEDINICA REF.VREDNOSTI
CEA 2,30 ng/ml za pusa:<5,5 za nepus<3,8

rekla je da je rezultat ok i da nema predstave sta dalje da mi savetuje posto sam sve sto je moguce a sto se crevca tice odradila!
ostaje mi dijagnoza irtabilni kolon..na mnoga pitanja ostala sam bez odgovora ili se bar u mnogome razlikuju od doktora do doktora,ko ce ih znati vise:(
moze li mi neko od vas reci,koliko lecenje iritabilnog kolona moze da potraje i da li se stvarno zbog tog funkcionalnog oboljenja,kako ga oni nazivaju moze gubiti na tezini???pleaseeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 1:49 am
Postovi: 16
bojazljiva=

ako ti je za utehu,i ja sam sa dijagnozom iritabilnog kolona smrsao dosta,problema sa tim imam skoro godinu dana,a prosao sam sva ispitivanja koja si spomenula,bas kao i ti..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
hvala neznamgdebijem:) al ti je nick nasmejao me iako me boli stomak:)))

pitam se da li iritabilni kolon moze da traje dugo i da li ako vec traje kod nekih osoba toliko dugo moze da preraste u nesto ozbiljnije?jer ako kod mene potraje,bojim se da cu imati 30kg sa sve krevetom..izbegavace me ljudi a i ovako poznanici kad me sretnu pitaju od cega sam toliko smrsala:(
mnogo se plasim :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
U poslednje vreme razmisljam da uradim test intolerancije na hranu (onaj ozbiljniji Igg) + na gluten, hrana koju ne podnosimo moze izazvati iritabilni kolon i mrsavost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Ja sam za citav konfekcijski broj manja :( Takodje i ja razmisljam o ozbiljnom testu intoleranicje jer sam jedan vec radila u Vojvode Dobrnjca to kosta 3000 i ne mislim da je to neozbiljno. Za ozbiljniji test sigurno treba mnogo vise novca izdvojiti. Da li mozete predloziti nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Gocilija je napisao:
Ja sam za citav konfekcijski broj manja :( Takodje i ja razmisljam o ozbiljnom testu intoleranicje jer sam jedan vec radila u Vojvode Dobrnjca to kosta 3000 i ne mislim da je to neozbiljno. Za ozbiljniji test sigurno treba mnogo vise novca izdvojiti. Da li mozete predloziti nesto?

Greska htela sam reci ne mislim da je to ozbiljan test!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
zmiki je napisao:
U poslednje vreme razmisljam da uradim test intolerancije na hranu (onaj ozbiljniji Igg) + na gluten, hrana koju ne podnosimo moze izazvati iritabilni kolon i mrsavost.



ako mislis na celijakiju ja sam taj test odradila gornjom endoskopijom,udje se malo dublje u tanka creva..negativan mi je bio nalaz kao i biopsija zeludca i tankog creva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 11, 2006 11:57 pm
Postovi: 7
@bojzljiva
Meni su rekli da od IBS-a se ne mrsavi, mada sam i ja smrsao nekih 5 kg ali kada bolje pogledam tu sam i sam kriv. Najveci simptomi mi se javljaju kada treba negdje da idem a to je svakodnevno i tada naravno krenu spazme i tupi bolovi i stalni nagon u wc-om.Ako bi tada nesto pojeo potjeralo bi me u putu gdje nema toaleta i svi znamo kako bi se to zavrsilo.

Ja imam IBS 1,5 god i sada imam neke skroz druge simptome nego sto sam imao na pocetku, odnosno kako vrijeme prolazi sve su tezi i duze traju.

Probao sam razne vrste lijekova i cajeva ali nista nije pomoglo tako da sada nista ne uzimam. Jedina stvar koja mi pomogne i rijesi sve moje tegobe je alkohol, sto jaci to bolje djeluje protiv ibs-a (jeger,pelinkovac,vlahov). Ovo kazem zaozbiljno jer poznato je da uopste ne treba piti alkohol ko ima ibs, ali u mom slucaju kad popijem umjerno potpuno mi nestanu svi simptomi i osjecam se odlicno. Samo se nadam da necu postati alkoholicar zbog ibs-a. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
znam da je ovo mozda i invidualno ali mene jako muci ovo pitanje..da li je moguc IBS sa jednom stolicom na dan ili je osnovna odlika te dijagnoze vise stolica na dan,4-5,ili ostipacija???
hvala na odgovorima dosadasnjim:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Iritabilni kolon moze da bude pracen zatvorom, moze da bude pracen prolivom a moze da bude pracen i smenjivanjem proliva i zatvora naizmenicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
ja nemam nista od pomenutog,vec jednu neformiranu stolicu na dan! zato i sumnjam u dijagnozu IK!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: