Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Feb 11, 2012 12:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 10, 2010 11:04 pm
Postovi: 69
Da li iritabilni kolon tj. nervozna creva mogu da izazovu anemiju ?? Direktno ili indirektno ?? Nek odg neko molim vas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Ned Feb 12, 2012 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2012 1:46 am
Postovi: 9
Ja sam slucajno nabasao na ovaj forum,pa cu da odgovorim na neka pitanja ako je to ovde dozvoljeno?Sto se tice iritabilnog kolona,kao prvo,on ne izaziva anemiju.Kao drugo,to vam je najcesca bolest(klinicki sindrom)GIT-a u savremenom svetu.Jako je bitno znati da se trenutno vodi kao funkcionalna bolest,dakle nije dokazan organski uzrok bolesti.Najcesce se javlja kod mladih ljudi i to obicno osoba koje su imali neki konstantan ili ozbiljniji psihicki stres u zivotu.Klinicki simptomi su,kako je vec neko rekao,proliv,zatvor ili kombinacija ovih simptoma.U osnovi,kad se urade kompletne istrage(sto je i najbitnije) i kad se na osnovu istih iskljuce druge bolesti,moze se ici sa dijagnozom IBS-a,pogotovo ako na kolonoskopiji imate pojacanu pokretljivost kolona(sigmoidni deo)U vecini slucajeva nema gubitka tezine,ali svakako da i to moze postojati u klinickoj slici(ne zaboravite da u ovoj bolesti ima bitnu ulogu i stres,a pod njegovim uticajem svakako se moze gubiti na kilazi)S druge strane,ako je stolica obilnija ne dolazi do resorpcije dovoljne kolicine hranljivih materija i eto jos jednog moguceg razloga gubitka kilaze.Jel su uradjene pretrage na Candidu,to niste naveli da ste radili od testova?Jel ste bili u nekoj od egzoticnih zemalja(mala sansa,ali je moguc i tropski spru)?Dobro je da je odradjena biopsija tankog creva i da nemate glutensku enteropatiju jer njena k.slika moze da lici na IBS.Jos jedna jako bitna stvar je da nema konkretne terapije za ovo stanje.Tu je loperamid,tu su razni cajevi,ponegde i psihoterapija,anksiolitici,a po meni je najbolje pokusati odrediti koja hrana najvise odgovara vasem stomaku(crevima)a koja ne.Pokusajte da izbacite mlecne proizvode,moze i oni da vam ne odgovaraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Uto Feb 21, 2012 3:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
budim se sa nekim cudnim osecajem u stomaku,nadutoscu,gasovima pretakanjem u crevima..sve to nestaje nakon toaleta,nocu nemam problema,zapravo opisano stanje ne budi me iz sna..ne razumem zasto je to tako i sta bi moglo biti u pitanju.da li je i to jedad od simptoma irtabilnog kolona?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
MOLILA BIH NEKI KOMENTAR O OVIM LABORATORIJSKIM ANALIZAMA

WBC : 14
RBC :4,9
HGB:148
HCT:460
PLT:257
PCT:213

SGOT-16
SGPT-42

GVOZDJE-18,5
CRP-1,02
SEDIMENTACIJA-3
FIBRINOGEN-1,6

posebno me interesuje nesto snizen fibrinogen jer citajuci po netu razlicita su misljenja o tome.negde pise da snizen fibrinogen nema znacaja u dijagnostici a negde da je snizen kod bolesti jetre,unutrasnjeg krvarenja ili cak carcinoma!

molim vas,vas koji se razumete,recite mi trebam li biti zabrinuta??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 1:49 am
Postovi: 16
ja bi vise razmisljao o ovim uvecanim leukocitima nego o nesto nizem fibrinogenu. njegove ref. vrednosti su od 1.8-4 u nekim lab od 2-4 kod tebe je 1.6 sto nije drasticno umanjeno..

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
pozdravcic svima
ja uspela da povratim nekoliko izgubljenih kilograma,sada vec licim na nesto:)
cak mi se desava da preskocim jedan dan sto se odlaska u toalet tice..ali su ostali simptomi i dalje prisutni:(
nadutost i gasovi su prisutni svakog jutra,stolica neformirana.kasasta ili prolivasta..cesto sluzava:(((
drugih problema nemam..mucnina,povracanja itd.izgled takve stolice me izludjuje jer znam da nije normalna kod zdravih osoba

a vi kako ste????:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sre Avg 29, 2012 10:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
ja sam ocajna u zadnje vreme. Stomak boli . Ne prestaje. Imam dijagnozu IBS. Dr gastroenterolog mi je dao za terapiju Bromazepan 3mg uvece , Iberogast kapi 3 x 30 kapi i Baralgin kod jacih bolova.Meni to nista ne pomaze. Sad planiram kod jednog drugo da odem u Novi Sad , da cujem sta kaze. Nemam proliv, ni zatvor, nocu lepo spavam, al mene boli ujutru posle redovne, normalne stolice. Nasla sam na jednom Madjarskom sajtu lek Protexin IBS , to je probiotik , ali napravljen za bolesnike od IBS-a. A nasla sam i Buskopan IBS Relief. E sad ne znam gde to nabaviti???!!! Kod nas nema ni obicnog Buskopana ovih dana. Jel moguce da svuda ima nesto sto ublazava ove simptome, samo kod nas ne???!!! Ja sam od januara izgubila 7 kg. Nije ni cudo sve i svasta sam izbacila iz jelovnika , ali dzaba. Prekjuce me tako "sastavila" bol da sam vec u hitnu htela. Ali znam da ni oni ne daju nista. Brine me kilaza. Sve visi na meni, ljudi se pitaju sta mi je. Boze, sta da radimo?? malo ko veruje da ovo stvarno jako boli, da ne mozemo normalno funkcionisati, da ne mozemo unapred planirati, jer ne znamo kad ce nas zaboleti. Inace, imam drugaricu koja boluje od Ulceroznog kolitisa. Pije lekove, vratila se na posao , vratila kilazu. Ima ozbiljnu bolest, ali je bolje nego ja koja patim od "obicnog poremecaja funkcije " debelog creva. Pisite kako vam je i neke savete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Pozdrav,

i meni je dijagnostifikovan IBS,ali uz prisustvo Candide,koja mi ne da mira.Borim se sa njom vec 3 god.Ona daje nadimanja,gasove,krkljanja po stomaku,kasaste stolice,grceve,mrsavljenje. Ja sam smrsala 24 kg.Tek kad sam presla sa lekova na biljne preparate,ali svaki dan,pocela am da se gojim. Cak sam uspela da uz te biljne preparate (ali iz inostranstva) jedem cokoladu.

Medjutim od letos mi se pogorsalo stanje, Candida se vratila,a ona reaguje na stres.Imala sam neke ispite, osecala sam se neraspolozenije, menstrualni ciklus poludeo zbog vrucina i ukljucim Nistatin kojeg sam izbegavala skoro godinu dana.

Sada imam problem sa analnim delom,jer mi se napravi rascep na analnoj regiji koji boli.Verovatno dodje do disbalansa bakterija.

Pa,sad vi meni recite , jel ti simptom IBS-a? koliko ja znam , nije. Nedostatak D vitamina,kisela stolica, stalno namnozavanje ili bakterija ili Candide u crevima, afte po ustima. To su uglavnom simptomi Krona,ali nije dokazan na kolonoskopiji,a rekli su mi i da odbacuju tu dijagnozu,jer nemam povecanu sedimentaciju i CRP.I da IBS ide uz Candidu.

Kako sad biti pametan? Tegobe su uzasne,bolne,a sto mnogi kazu,pre su se izlecili svi drugi sa ozbiljnijim oboljenjima,nego mi.

Jel si vi uopste radili analizu na Candidu? 3 stolice nositi 3 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 1:49 am
Postovi: 16
Quincekap

Ni jedna crevna bolest pa i one funkcionalne(IBS) ne ide bez candide.to sto je sedimentacija i CRP miran ne mora nista da znaci.jedino je kolonoskopija sa biopsijama merodavna
simptome koje nabrajas,da,moze da ih izaziva candida ali i ibs ili kron.
na netu su najcesci oblici ali su moguce i varijacije..jer za istu bolest sasvim je moguce da dva razlicita organizama razlicito reaguju.

ja recimo imam dijagnostikovan IBS sa svim simptomima koje si nabrojala ali sa samo jednom stolicom na dan,ili cak jednom u 2 dana.da li je to simptom IBS-a?
bez mucnina,povracanja..bolova..a jedem bukvalno sve! pijem i kafe,pusim,pijem gazirano..coca colu obavezno.od terapije ne uzimam nista!
svaki organizam je prica za sebe a ono sto na netu pise su najcesci oblici,varijacije su svakako moguce..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ali,na osnovu cega ti je onda dijagnostifikovan IBS?

Cinjenica je da je svaki organizam za sebe,ali da moj bas reaguje kao kod Krona,a nije....., moglo je da me zaobidje.

Ovo deluje na psihu,ali i obrnuto. Ne mogu da verujem da posle svakog leka bilo antibiotika ili antimikotika,meni su creva u raspadu.Nesto nisam citala da je to simptom IBS-a? Takodje te analne fisure? Da li neko od vas koji imate IBS, ima taj problem? Afte mi cesto izlaze u ustima. Lekari samo slezu ramenima i pozivaju se na dobru krvnu sliku.Ja im kazem da to ne mora da znaci,ali oni se drze svojih teorija.

Ja imam apetit,ali jedem neopusteno,sedeci na ugaonoj garnituri,uvek u zurbi,pod naponom .Verovatno i to utice.Takodje mi hormoni prave problem.Evo danas sam drugi dan za redom popila tiroxin i od jutros imam vec 4 stolice.Reaguje mi tanko crevo.Samoinicijativno ga preskocim po nekad,jer imam drugi rezanj,pa mogu da preskocim. Cini mi se da su ti ucestali nagoni za praznjenjem po nekad i hormonski.Narocito u periodu ovulacije i 5 dan menstrualnog ciklusa.Ako se Candida pomami ,onda je jos gore ,pa imam i prolivaste kisele stolice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 1:49 am
Postovi: 16
IBS se ne dijagnostikuje.Do te dijagnoze se dolazi iskljucivanjem drugih bolesti organa za varenje..cir na zeludcu,HP bakterije,krona,ul.kolitisa ili tumora.
siguran sam da to znas.

fobt,irigografija,kolonoskopija( samo ako je totalna i sa biopsijama)pasaza,gastroskopija..tek kad je sve to uredno i bez promena,a postoje problemi u kalibru i izgledu stolice onda je dijagnoza IBS.
candida je propratna pojava ne i uzrok simptoma kao sto su nadimanje,grcevi,pretakanje u crevima,prolivi..
uostalom,candida se uspesno leci odredjenim lekovima ili uljima,cajevima, sto kod IBS-a nije slucaj..to je bolest iz glave,stanje psihe i sveopsteg okruzenja,nazalost:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ne znam,oni su meni rekli da imam IBS i da Candida nije nista,ali ja je osetim kad mi se "nagomila".Ako uzmem bilo sta slatko ili kiselo,eto pogorsanja,grceva,proliva ......

Cim krenem sa Nistatinom,sve to prestane.Ukljucim li ponovo "staru" ishranu,eto ti nje nazad.Cak mi ni neki jaki lekovi nisu pomogli,kao sto je Diflukan.I dalje je bila u jako uvecanom broju.Posle 3 meseca Nistatina,a onda i 10 Gentamicina creva su mi se smirila.Cim sam uzela prvo parce pice sa kvascem (Candida je kvasnica) ili zaredjala sa parcicima torte,sve opet isto.Prolivi,grcevi u zelucu,pa se spuste u creva,analna ostecenja,urinarne infekcije,opadanje kose,bolovi u kostima i zglobovima.

Cini mi se da si i ti ucestvovao u temi o Candidi.Tamo mozes da procitas da se Candida vracala nekima i posle 3,4,5 godina.Zabluda je da je Candida malo dete.Mozda nekad,a sad posto je sve mutirano i ona se povampirila.

Uzmi Biologiju za V razred.Sad gljive spadaju u posebnu kategoriju,a sta sve o njima pise,uzas jedan.I sve je tacno.

Da li mozes suzbiti budj u kupatilu,ako ga samo ponekad obrises?
Da li mozes spreciti da ti se hleb ubudja u kesi? Zamisli kako je tek u nasim vlaznim i mracnim crevima.Idealna podloga,iako je ona prirodni stavnovnik,ali sa par kolonija,a ne onoliko koliko sam ja imala.

Usled mnogo jakih antibiotika , Candida je podivljala.Zar ti nije cudno sto sve vise ljudi je ima? Citave porodice? Kako je lece ORL lekari,kozni,stomatolozi,ginekolozi,pulmolozi......? Samo se gastroenterolozi prave ludi.

Ja sam zbog nje zavrsila sa 47 kg i Hitnoj,posle 12 proliva. Nisu znali zasto me toliko boli zeludac,zasto imam uzasne prolive,odreagujem na mleko,slatko,testo.... pa mi dali Helikobakteri terapiju. Posle par dana UZAS nad UZASIMA! Od tad ne mogu da je iskorenim dokraja.Bas kao tu budj u kupatilu.Stalno mi se vraca.I ne samo meni,nego i svim mojim sapatnicima na temi o Candidi.Neki su zavrsavali u bolnici i onda "priglupi' lekari im daju glukozu kroz infuziju da ih "osveze",a oni jos vece prolive dobiju i ne mogu mesecima da se oporave. Ne daj Boze nikome! Ni najvecem neprijatelju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 11:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Nosila sam stolicu na Candidu vec u nekoliko navrata , svaki put 3 dana. Uvek je negativan rezultat. Jutros sam se probudila sa crevima punim vazduha. Tek oko 10 imala normalnu stolicu. Posle pola sata bolovi u donjem stomaku, koji me prate ceo dan. Oko 11 sam popila Baralgin, trpela do uvece , pa u 9 ponovo popila . Da mi je jedan Buskopan !! Trudim se da poradim sve po kuci, oko kuce. Oko 6 sam isla do prodavnice, dok sam stajala u redu, samo probada sa svih strana. Ne mogu biti normalna vise. Deca me samo pogledaju i znaju ...cute...sta ce? Idem ja kod psihologa al ona slabo sta pomaze. Ne pricamo o mojim stomacnim tegobama, ne kaze mi nista o tome kako da ne mislim o tome. Ne usudjujem se nigde krenuti, letovanja putovanja ...nista od toga. Zao mi cerkice koja je jos mala da bi sama isla, pa zbog mene sedi kod kuce. Ne znam sta da radim. Narucila sam buskopan iz Madjarske i onaj probiotik za IBS .U cetvrtak mi stize . Ne znam ni cenu. javicu vam kad pocnem da uzimam. Da li neko od vas sa IBS dijagnozom dobije nesto ako zbog bolova ode u hitnu??? Jer moja dr.-ica je rekla da mogu dobiti koktel, al kad sam jedno vece otisla, dr. u hitnoj nije hteo nista da mi da. Mada sam ponela nalaze iz bolnice.Ko ce nama pomoci? Evo i Bromazepan sam progutala od 3 mg. Idem da spavam. Pisite, lakse mi je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 4:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 11:35 pm
Postovi: 23
quincekap je napisao:
Ne znam,oni su meni rekli da imam IBS i da Candida nije nista,ali ja je osetim kad mi se "nagomila".Ako uzmem bilo sta slatko ili kiselo,eto pogorsanja,grceva,proliva ......

Cim krenem sa Nistatinom,sve to prestane.Ukljucim li ponovo "staru" ishranu,eto ti nje nazad.Cak mi ni neki jaki lekovi nisu pomogli,kao sto je Diflukan.I dalje je bila u jako uvecanom broju.Posle 3 meseca Nistatina,a onda i 10 Gentamicina creva su mi se smirila.Cim sam uzela prvo parce pice sa kvascem (Candida je kvasnica) ili zaredjala sa parcicima torte,sve opet isto.Prolivi,grcevi u zelucu,pa se spuste u creva,analna ostecenja,urinarne infekcije,opadanje kose,bolovi u kostima i zglobovima.

Cini mi se da si i ti ucestvovao u temi o Candidi.Tamo mozes da procitas da se Candida vracala nekima i posle 3,4,5 godina.Zabluda je da je Candida malo dete.Mozda nekad,a sad posto je sve mutirano i ona se povampirila.

Uzmi Biologiju za V razred.Sad gljive spadaju u posebnu kategoriju,a sta sve o njima pise,uzas jedan.I sve je tacno.

Da li mozes suzbiti budj u kupatilu,ako ga samo ponekad obrises?
Da li mozes spreciti da ti se hleb ubudja u kesi? Zamisli kako je tek u nasim vlaznim i mracnim crevima.Idealna podloga,iako je ona prirodni stavnovnik,ali sa par kolonija,a ne onoliko koliko sam ja imala.

Usled mnogo jakih antibiotika , Candida je podivljala.Zar ti nije cudno sto sve vise ljudi je ima? Citave porodice? Kako je lece ORL lekari,kozni,stomatolozi,ginekolozi,pulmolozi......? Samo se gastroenterolozi prave ludi.

Ja sam zbog nje zavrsila sa 47 kg i Hitnoj,posle 12 proliva. Nisu znali zasto me toliko boli zeludac,zasto imam uzasne prolive,odreagujem na mleko,slatko,testo.... pa mi dali Helikobakteri terapiju. Posle par dana UZAS nad UZASIMA! Od tad ne mogu da je iskorenim dokraja.Bas kao tu budj u kupatilu.Stalno mi se vraca.I ne samo meni,nego i svim mojim sapatnicima na temi o Candidi.Neki su zavrsavali u bolnici i onda "priglupi' lekari im daju glukozu kroz infuziju da ih "osveze",a oni jos vece prolive dobiju i ne mogu mesecima da se oporave. Ne daj Boze nikome! Ni najvecem neprijatelju.


1.sta je sa onim ljudima koji imaju sve siptome-tegobe koje si nabrojala a nemaju dokazabu candidu u stolici-crevima?

2.ne mozemo za sve nase stomacne tegobe okriviti SAMO candidu

3.candida se u 98% slucajeva uspesno leci na vise nacina..

4.po tvom,nasi lekari nemaju blage veze sa zivotom..gastroenterolozi pogotovo

5.ako vec znas od cega ti je gore a od kojih lekova bolje,odnosno koja ti hrana stvara probleme a ti je i dalje konzumiras onda problem nije u lekarima i candidu vec u tebi.. to se zove karakter;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iritabilni kolon i mrsavljenje
PostPoslato: Uto Sep 04, 2012 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
U pravu si za karakter,za pojedine namirnice to nisam,ali smatras li ti normalno to sto ja ne mogu 3 god. ni parce hleba da uzmem,ni parce jabuke,sira,casu limunade ili jogurta,1 paradjz,da ne nabrajam sve ostalo...... Odmah zavrsim sa prolivima.

Jel mislis da moze tako da se zivi? Bez vitamina i potrebnih minerala? Opada mi kosa,bole me zglobovi,misici,imunitet. Vec par dana, po ovom pogorsanju, imam nocu grceve u listovima.Nocas zamalo da mi pukne misic.I puko bi da nisam skocila iz sna iz kreveta.Igra mi levo oko vec godinu dana (nekad i prestane) i to je verovatno dokaz nedostatka vitamina B,jer je u pitanju nerv,a ne oftamoloski problem.

Sto se tice lekara,o njima necu da polemisem,sama sam se uverila,jer sam bila po skoro svim beogradskim klinikama i Candidu prvo nece niko da leci (jer ni ne znaju kako da je suzbiju),a ovi na VMA koji hoce nemaju vremena da se bakcu sa tim.Sa Zvezdare mi je profesor gastroenterolog rekla da ona ne zna kako da mi pomogne,da idem na VMA,da oni znaju da lece Candidu.

Takodje sam na Infektivnoj klinici,od prof. gastroenterologije cula da oni Candidu lece samo kod imunosupresivnih pacijenata.A,sta mi ostali da radimo?

Procitaj temu o Candidi,iskustva ostalih sa foruma,kako ih tretiraju? Pola njih je zavrsilo u bolnici i na hitnoj i pokazu im nalaze Candide,a pametni lekari im kazu da se Candida ne leci,a mnogima dijeta i lekovi za nju pomognu.Candidu lece samo po privatnim klinikama i alternativno.

Pa,zar je travarka iz Nisa bolje upoznata sa Candidom od njih? Sve o njoj zna i sta jesti i sta izaziva.....

Pokazem im nalaz stolice sa Candidom,a oni odmahuju rukom.

Nju nije tako lako izleciti ,kako to laici misle.Ona se stalno vraca,jer je normalni stanovnik crevne flore.Od pada imuniteta,stresa,vurusnih infekcija,povecane kiselosti organizma,poremecaja hormona,unosa "nepravilnih" namirnica.

Zar mislis da se ne bismo do sad izlecili,da je to tako lako? Procitaj na americkim forumima sta pisu.Ni sama nisam verovala.Ljudi ne mogu da je iskorene po 10-20 god.Na VMA su mi rekli u laboratoriji da su imali koleginicu koja je skoro ceo radni vek imala Candidu i nije je iskorenila.

Takodje je potrebno mnogo vise od Nistatina i Diflukana.Ciscenje celog organizma,detoksikacija,zdrava jetra,pozitivne misli,dovoljno kiseonika u krvi,organska hrana,bez pesticida i otrova.A,odakle ljudima pare,kad mnogi ne rade? Prva ja.

Zar je moguce biti pozitivnih misli posle 5 kiselih proliva i raspada rektalnog dela? A,nemam zucnu kesu,pa se sva zuc sliva trostruko vise direktno u tanko crevo.

A,isti ti gastroenterolozi su me poslali na operaciju zuci,ne znajuci zasto me boli stomak i zeludac,zasto mi "gori" i nadima se.Ni jedan lek nije pomagao.


A,odgovor na 1. pitanje je :mnogi imaju povecanu crevnu Candidu,a ne detektuje im se u stolici.Meni su na 2 eminentna Instituta napisali 2 razlicita rezultata.Stolica je data dan za danom.U jednom je bio normalan nalaz stolice,a na VMA,Candida u jako uvecanom broju.


Napisite mi vas jelovnik,pa cu vam reci gde gresite i od cega vas boli stomak.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: