Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 03, 2009 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Jedan od retkih centara koji se bave ovim problemom, operacionim zahvatima vezanim za posledice GERBa jeste KBC Zemun i endoskopista mr.sci.med Predrag Dugalic. Ovakvih centara nema mnogo ni u evropi a njihova skola gastroenterologije spad au najbolje!

U krajnjim stadijumima kada je kiselina mehanicki ostetila sfinktere i ezofakusne misicne i motorne funkcije jedini nacin ozdravljenja jeste hirirski zahvat npr. endoskopska mukozalna resekcija kojom se uklanja alternirano tkivo, argon plazma koagulacija (termicka obrada) i nova metoda radiofrekventna ablaciona terapija (elektrodama i strujom se odljubljuje sloj tkiva). Uspesnost je gotovo 100%

Protiv kiseline samo obicna voda, kako kaze kojekude. Izbegavati kisele a unositi bazne/alkalne supstance...to je dugotrajan proces...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dg IBS, Hijatus Hernija, kaskadni zeludac i gastritis
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:23 am
Postovi: 2
Zdravo,
imam hiatus herniu, kaskadu zeluca, hronicni gastritis i kiselinu u zelucu. Helikobakteriju nemam.
Ono sto me uznemirava su spazmi creva, ponekad nocu krcanje creva.
Tegobe su svakodnevne vec godinu ipo. Pocele su sve odjednom u trenutku stresa, kao treperenje zeluca, jednjaka i eventualno debelog creva u blizini zeluca.
Nekad su tegobe iz zeluca, a nekad su iz creva, podrhtavanje, spazam, gasovi.
Nekad mi deluje kao da su mehanicke, kao nesto udara u nesto, treperi. Kad se sagnem kao da sabijam neki vazduh u crevima i zelucu. Nekad mi je tesko da nadjem polozaj tela za sedenje.
Kao da se creva rastezu, a kad se savijem kao da se istiskuje vazduh kroz krivine, osecam spazme.
Kad jedem kuvano ili corbu sve se smiri.
Odmah posle nekog tezeg i obimnijeg jela treperi zeludac, skace, ili to mozda skacu creva.
Da li neko zna da mi kaze da li ove tegobe mogu biti od svih ovih problema sa zelucem, ili moze u pitanju iritabilni kolon ili ne daj boze IDB (zapravo samo se toga i bojim).
Da li zeludac tako deformisan mozda pritiska debelo crevo ili mu zeludac salje vazduh preko kaskade? Negativan nalaz stolice na bakterije, gljivice i parazite.
Prvih 10 meseci ovih svakodnevnih tegoba nisam imao nijedan proliv ni zatvor, u proseku 2 stolice svaki dan, po 1 ujutru i uvece, a onda sam izvadio zucnu kesu laparoskopski (nevezano za ovo) i od tog momenta, cim sam dosao iz bolnice, pocinjem da dobijam po jednu retku stolicu jednom u 15-30 dana ujutru, obicno posle caja, kafe ili jogurta, ili posle nekog nadrazaja na hladno. Da li nedostatak zucne kese ubrzava metabolizam?
Nemam neki bol ni krv u stolici. Stolica mi je uglavnom normalna.
Da li je moguce teoretski imati IBD, ako mi je svih 7 puta koliko sam vadio krv bas za vreme ovih tegoba sedimentacija bila uvek ista, tj. 2, a krvna zrnca i sve ostalo, gvozdje, secer i sve drugo i jetrene probe, bilo idealno? Nemam temperaturu, nisam smrsao, imam apetit.
Ako je nesto funkcionalno nije bitno.
Ne radi mi se kolonoskopija ako ove tegobe mogu doci od svih ovih problema sa zelucem, ili ako se moze zakljuciti da je IBS.
Eto ako neko zna, bio bih mu jako zahvalan na misljenju.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dg IBS, Hijatus Hernija, kaskadni zeludac i gastritis
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Kako znas da nemas Helikobakteri,a imas i gastritis i kaskadni zeludac?
Obicno je povecana kiselina pracena ovom bakterijom.Da li su ti vadili bris zeluca ili si radio test putem krvi? Vecinu tih tegoba sam i ja imala,mada zucnu kesu tek treba da operisem jer imam kamen i polip.1996. biopsijom zeluca mi je utvrdjen Helikobakter i posle terapije, sest godina mi je zeludac bio kao nov.Doktori su mi rekli da ce mi se ta bakterija vracati i da moram ponovo da pijem terapiju jednom u tri godine.Posto sam se u medjuvremenu porodila,godinu dana posle porodjaja tegobe su se ponovo pojavile.Ceste stolice,zapravo dijareje,bolovi u zucnoj kesi,kao neko "kuvanje" u crevima,grcevi...Mislili su cak da imam i Cronovu bolest.Radila sam i kolonoskopiju koja je bila izuzetnio bolna i nista nisu otkrili,sve dok mi jedan doktor nije rekao da mi se sigurno vratilo Helikobakteri i kad sam popila terapiju,vec drugog dana sve tegobe su nestale. Ali ja sam pila onu staru terapiju Amoksicilin + Orvagil+ Famotidin (ili Ranitidin,Omeprol). Mislim da je ta stara terapija mnogo efikasnija od ove sadasnje u kojoj nema Orvagila. On ipak leci i tumore i amebe i bakterije u crevima i zelucu. Mnogo je razlicitih misljenja medju lekarima,a do prave terapije je tesko doci.Kao i do dobrog i strucnog doktora!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dg IBS, Hijatus Hernija, kaskadni zeludac i gastritis
PostPoslato: Pon Sep 07, 2009 8:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:23 am
Postovi: 2
Prosle godine sam radio 2 puta test krvi i bio je negativan.
A radio sam i gastroskopiju i tom prilikom su mi dali uzorak iz zeluca da vidim da li ce promeniti boju i nije promenio boju do sutra, sto bi trebalo da znaci da nema helicobacterije.
Mada, taj uzorak je uzet 15 dana posle mesec dana terapije nexiumom, a on moze da utice.
Ipak, ova dva rezultata krvi su bila pre terapija, ali pitanje je koliko je taj test pouzdan.
Zapravo, najvise bih i voleo da imam bakteriju. Onda bih znao sta je problem i lakse bi se resio.
I meni su cudni gastritis i kiselina, gorusica, i sve te tegobe bez bakterije, ali eto, prosto nisam sumnjao u test krvi.
Zapravo, i ne znam koliko je pouzdan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dg IBS, Hijatus Hernija, kaskadni zeludac i gastritis
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Riko,molim te odgovori mi da li si operisao zucnu kesu laparoskopski i kako si se osecao posle same operacije? Ja sam skoro radila gastroskopiju i radili su biopsiju zeluca i navodno nema Helikobakteri,mada sam 5 dana pre toga pocela da pijem terapiju za Helikobakteri,ali sam posle dve kapsule prestala, jer sam imala napad zucne kese.Na gastroskopiji nije pronadjeno nista,sem manje hijatus hernije i savetovano mi je da operisem zucnu kesu.Sutra idem da nadjem hirurga i da vidim s njim kad moze da mi zakaze operaciju.Ja imam kamen od 16mm i dosta mulja,ali i 2 polipa koji me vise brinu nego kamenje, jer vremenom mogu da se NE DAJ BOZE,pretvore u kancer.
Takodje,ako ti nije problem,napisi i na kojoj klinici si operisao zucnu kesu?
POZDRAV !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: