Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Sub Dec 17, 2011 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
MOrao sam se prijaviti jer me vec hvata panika. Pre nekih 2 meseca posle stolice mi se poceo javljati svarb analnog otvora, ali nakon toga kada operem analni otvor mene to vise ne svrbi. Imam jak apetit, sve je normalno. Nista me ne boli, redovna je stolica. Samo sam primetio u poslednje vreme da je malo meksa i da je bledja. Da li mi neko moze reci o cemu se radi? JA necu moci da spavam nocas dok mi neko ne da neki odg :((( Unapred Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 18, 2011 12:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Obratite se lekaru i uradite neophodne analize, verovatno imate kandidu u stolici!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 18, 2011 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
Hvala na odg. Javicu se sto pre lekaru. Vec u ponedeljak. Da li mi mozete reci da li je to opasno? JA ne mogu da spavam veceras :((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 18, 2011 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Davno sam imala slican problem, a negde sam procitala sa svaki svrab ukazuje na neku upalu. Toga sam se setila nekoliko godina kasnije kada sam dobila dijagnozu UK. Nije mi uopste namera da vas plasim, samo hocu da kazem da ponekad i najbanalniji simptomi mogu ukazivati na teske bolesti. Naravno moze biti i sasvim nesto naivno a da se ne bi nepotrebno stresirali idite kod lekara. Najverovatnije nije nista ozbiljno. Mozete za pocetak odneti stolicu na pregled na bakteije i gljivice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 9:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
DR. Tamara je u pravu.To su simptomi Candide koja je normalni stanovnik crevne flore,ali se zbog pada imuniteta ili upotrebe antibiotika povecava.Imate srece,ako je ona u pitanju,da nemate i neke gore simptome,jer ona je uzasna kad se razmnozi.Nastaje i kod prekomerne upotrebe slatkisa,secera u bilo kom obliku i kiselih stvari.

Kako se hranite? Jel ste u poslednja 3 meseca uzimali antibiotike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
Da. Jeo sam skoro svaki dan slatko. I pio sam dosta gaziranih sokova. Ali zaista me nista ne boli. Mada sam malopre primetio dok sam se tusirao, da imam kao neku loptu punu gnoja cini mi se. I ja mislim da je Candida na osnovu svega, ali me sada zabrinjava ova kao loptica koja ima gnoja u sebi cini mi se. Da li je moguce da je to u sklopu TOGA (Candide) ili je nseto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Mozda su hemoroidi.
A jeste li bili kod doktora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
Da. Bio sam jutros kod lekara i dao mi je da radim stolicu na gljivice i parazite. Samo jos nesto da dodam. MAlopre kada sam pogledao to izgleda kao visak ili kupa ili tkao nesto i stoji sa gornje strane cmara i visi na dole kao na primer rep. Pricao sam sa mojima i oni mi kazu da su to siljevi tj hemoroidi. ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Pretpostavila sam. Sta mozete desilo se, to je toliko cesta pojava. Nego, vidite to sa gljivicama i parazitima kako stojite.
Vazno je da se na vreme pobrinete za sebe, nekada to budu prolazne pojave ako slusate cika doktora.
Ono sto znam je da morate korigovati ishranu.
Srecno
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Uto Dec 20, 2011 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
Hvala svima na odg. Pisacu kada stigun rezultati sta je i kako, nadam se sve najbolje :). Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
JAoj ja sam psihicki pukao izgleda!!! Ljudi rezultati su dobri pise da nemam: Entamoeba hystolica nije nadjena, Lamblija nije nadjena, Jaja crevnih parazita nisu nadjena. Doktorka mi je dala Faktu mast da mazem. Ujutru kada se probudim imam osecaj da mi se naduje cmar sa svih strana, i danas mi je otac pogledao to i video kao da mi se sa leve strane nadula kao neka zila sa leve strane cmara malo vise i ona je prosla i mene to ne boli. A malopre kada sa pipao izasla mi je tacno tako kao neka TVRDA BUBULJICA na cmaru dole blize donjem dole tj blize (Mudima-izvinjavcam se na izrazu ali ne znam kako drugacije) i ona me ne boli ali me strasno plasi! JER MOZE NEKO DA MI KAZE STA JE TO! Jos nije utvrdjeno da imam hemoroide ali moja doktorka mi je to rekla. Sutra idem na pregled kod Gastroentorolga. Da li mi neko moze reci sta je ta bubuljica jer ja ziv nisam PSIHICKI SAM OTISAO U AUT!!! Unapred Hvala na odg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ali,ne pise nista za Candidu? Sta je sa tim nalazom? Trebalo je dati 3 stolice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
Trazicu sutra doktorki za candidu!!! Nije mi dala ali uradicu tako. Reci mi je da li je pojava ove bubuljice mozda vezana za Candidu ili tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2011 11:03 pm
Postovi: 9
Zaboravio sam da kazem da sam prelezao MONONUKLEOZU u junu!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!! Svrab analnog otvora
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 8:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nisam sigurna da li je to vezano za Candidu,ali ako su hemoroidi,oni su i te kako vezani za Candidu. Jel to bukvalno bubuljica ili neka izraslina? Neki su pisali o tim kuglicama,ali su im to bile fistule.Pogledaj tu temu o analnim fistulama i vidi ima li neke slicnosti.

Bez veze sto ti nije dala da uradis stolicu na Candidu.Ako si iz BG-a,uradi na VMA privatno,a ako radis na uput,nek ti da za Batut uput.I to za 3 uzorka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: