Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 4:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da malo razjasnimo neke nedoumice:
1. Hemoroidi se ne stvaraju od hladnoce
2. Hemoroidi /koji vec postoje/ mogu biti isprovocirani hladnocom tj nazebom, isto tako i toplim kupkama jer se venski splet jos vise siri, zatim lokalnim infekcijama, fizickim naprezanjem, naprezanjem pri defekaciji, dugim sedenjem, jace zacinjenom ishranom, tvrdjim stolicama i td
3. Hemoroidi predstavljaju prosiren kolateralni venski splet a nastaju zbog "slabosti" strukture venskih zidova venskog pleksusa ili usled venskog zastoja uzrokovanog brojnim bolestima /npr portna hipertenzija/.
4. Sve prethodno navedeno su samo faktori koji ubrzavaju pojavu ove dosadne bolesti na vec genetski uslovljenom predilekcionom mestu.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 09, 2007 5:18 pm
Postovi: 4
Da li neko moze preciznije da objasni sta je " coccygodynia" i moze li imati veze sa hemoroidima?

unapred hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 5:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Termin oznacava bolni sindrom anatomskog predela sedalne kosti. Moze biti hronicna i akutna. Javlja se usled povreda kostanih struktura, ligamenata ili nerava pomenute regije, kao i usled tumora iste. Moze se postaviti kao pogresna dijagnoza kod postojanja hemoroida, najcesce "unutrasnjih" ukoliko se isti previde.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 11:27 am
Postovi: 4
Nov sam i ne bih, kao većina, iznosim svoj problem ne čitajući prethodne postove. Mada razumeme ljude. i ja sam novopečeni bolesnik, mada mi je to teško reći. Bavio sam se dugo sportom, a onda sam prestao, krenuo na fax, štrebanje, fiz aktivnosti na minimumu, malo se više jede, suvi papir (mada u životu nisam video vlažan, osim ako to nisu klasične vlažne maramice)...i tako redom...

Meni nije jasno sledeće... Kako mogu raspoznati unutrašnje od spoljašnjih?

Npr. Ne osećam ništa unutra a spolja (preko malog ogledala :D ) vidim jednu veće bubrenje. Od juče ujutro i krvarim, a to pokušavam rešiti stavljanjem maramica međ guzove, al ne ide nešto...noćas sam poprilično iskrvario...


? ? ? ? ? ? ? ? ? ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 11:27 am
Postovi: 4
Šteta što nema edit ii modify funkcija...

Zabravih reći da imam na ovom spoljnom hemoroidu dve "tačkice" iz kojih izlazi krv...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
budi obazriv sa krvarenjem, jer ako potraje, iako su ocigledno hemoroidi, moze da bude ozbiljno jer prosto krvaris. pokusaj sa Detralex tabletama koje deluju na vene, plus Faktu ili slicne masti / vidi pisao sam o svojim iskustvima tokom proteklih meseci. Ja sam nakon hiruskog pregleda dobio vecu gazu da ne bi krvario i to ostavljalo traga na pantalonama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 11:27 am
Postovi: 4
:wink:

Faktu već koristim i nisam preterano zadovoljan...mada znam da se mora biti strpljivo...

A krvarenje me stvarno zabrinjava...kad smislim kolko sam samo krvavih maramica pobaco... Ne dolazi do pantalona, al bude krvi...

A za ovo pitanje razlike između spoljašnjih i unutrašnjih???

Npr. kad imam pražnjenje debelog creva nemam problema, kao što mi se čini da su imali neki koji su pisali, samo što je nakon toga obavezno krvarenje...

Inače, ovo je forum sa ubedljivo najmanje korišćenih smajlija

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Zna li neko nesto o onoj kremi o kojoj je pricala seven.maja nedavno? Tacnije o ovoj: MAST PROTIV UPALE HEMOROIDA

_____________

ANESTEZINI
__
GEOMICINI aa 2,0

MENTOLI

JECOVITOLI a d 20,0

____________________

MF ung

Ja sam odnela ovaj "recept" u apoteku da mi naprave i rekli su mi da je to nemoguce napraviti. Da nesto u "receptu" nije dobro napisano za mentole. Tacnije,kad bi se po tome napravilo nebi ni u ludilo smelo da se maze na kozu a kamoli na hemoroide,kaze apotekar da bi jako peklo i izgrizlo, da je to ogromna kolicina koja tu pise... Pa sad jel on nezna da procita to i smucka ili je stvarno neka greska u pitanju?
Uglavnom,ona mi je rekla da pojacan sekret koji se javlja kod zena zbog upale hemoroida moze da sredi ta krema... Da sad ne zalazim u te stvari i ne detaljisem mnogo... Poenta je da mi treba a nesto ne stima... Hm... :-?

Ako neko nesto zna ili je ovo uspeo da napravi bila bi zahvalna na odgovoru....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 4:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Mikiju: to su spoljni krvareci hemoroidi, sto ne znaci da nema i unutrasnjih koji se samo pregedom mogu dijagnostikovati. Ne cekajte da nastane infekcija i komplikacije. Idite gastroenterologu na pregled.
Sto se pomenute proskripcije tice, slicno vam je kao Factu, ne vidim da njemu nesto fali.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 11:27 am
Postovi: 4
Doktore, hvala na odgovoru. Bio ja kod gastroenterologa i nije mi rekla da joj pokažem. Samo sam joj sve lepo usmeno objasnio. Rekla mi da mažem faktu i kad se smiri da odem laboratorijski pregled, dala mi je uput.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 4:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kada\zavrsite Th, tj kada se to malo smiri, idite kod drugog lekara koji ce vas pregledati, za pocetak rektalni tuse. Taj je malo neozbiljan ili ga mrzi da se "mesa u svoj posao".

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 7:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 7:16 pm
Postovi: 7
Lokacija: Tuzla
[quote="Miki87"]Nov sam i ne bih, kao većina, iznosim svoj problem

Evo još jednog kao ti.

Naime moj suprugveć 20 tak godine ima probleme sa hemoroidima.
Koliko znam upotrebljavao je neke kremice prije velike nužde za ublažavanje bolova.
Međutim problemi koji su nastali u zadnjih 3-4 godine su da svaki put nakon velike nužde i bolova dobije temperaturu.Ili ga neposredno prije nužde polako počinje hvatati temperatura(ovo se događa često ali ne stalno).U zadnja tri mjeseca skoro svaka stolica čak i ona rijetkog sadržaja izaziva problme i bolove koji neprestaju danima.
Pokušavala sam ga nagovorit da ide doktoru ali nikada nije htio.Sada smo uzeli termin u Zagrebu(iako je to 500 km daleko) za pregled kod doktora za kojeg nam je potvrđeno od članova familije da je uspješno riješio i trajno otklonio probleme sa hemoroidima.Radi se o medicinskom doktoru a ne o alternativcu.Više ljudi je išlo tom doktoru.OPeracija traje otprilike 10 min, 2-3dana se ne preporučuje stolica a nakon toga tegobe nestaju trajno.Povjerljiva osoba kaže da je znala za to prije nebi godinama trpila bolove. Šta je to neznamo vidjet ćemo za par dana.

Bolovi su postali neizdržljivi pa je moj muž konačno odlučio da to sanira.
Zanima me dali postoji još ljudi koji su imali simptome temperature nakon stolice i krvarenja.(krvarenje je izraženo u kapljicama i obilnije)???

POZDRAV

_________________
Može li netko da mi kaže nešto više o pseudomonas aeroginoza bakteriji,Imunoglobulinima posebno onima koji djeluju na respiratorni sistem.Imam 3 mjesečnu kćerkicu koja je imala poteškoće s ovim i preležala je pneumoniju prije 10 tak dana..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
AnaMi je napisao:
Zanima me dali postoji još ljudi koji su imali simptome temperature nakon stolice i krvarenja.(krvarenje je izraženo u kapljicama i obilnije)???
POZDRAV

Za hronicne, aktuelno krvarece hemoroide sa verovatnom superinfekcijom su subfebrilne temperature sasvim ocekivane. Hirurgu a potom dijetetski rezim bez mnogo sedenja i naprezanja i bice sve u redu!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pseudomonas je ozbiljna G- bakterija. Nikada se ne prepusta slucaju, vec se agresivno tretira antibioticima po antibiogramu!
i.v. imunoglobulini za bolesti pluca ne postoje, univerzalni su i deluju na citav organizam....to vam je vestacko "ubacivanje" antitela u cirkulaciju radi borbe protiv bakterijskih sojeva koji su rezistentni na primenjenu antibiotsku terapiju.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 2:00 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis, Serbia
Interesuje me kako se lece unutrasnji hemoroidi?
Ja sam od skora pocela da imam ovaj problem posto skoro ceo dan provedem sedeci ( zavrsava se fax pa je samo ucenje). Stvarno mi zadaje muke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: