Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 6:13 pm
Postovi: 32
Trebalo bi da uradim rektoskopiju (hematolog me uputio na to zbog anemije a imam simptome hemoroida). Da li je neko to radio? Zanima me kako izgleda pregled, čime se obavlja, koliko traje? Da li je bolan? Da li se radi uz neku anesteziju?

Zanima me i da li je dobro pre pregleda stavljati Faktu-čepice i sl (da bi se malo saniralo stanje i pregled bio manje bolan) ili je, naprotiv, preporučljivo ići na pregled kad je stanje loše, da bi se pregledom što više zaključilo? Trenutno ume da me povremeno zaboli pri pražnjenju stolice, pa računam da bi boleo i pregled, ako bih sada otišla.

I, ono sto mi je najvažnije - jako se bojim da odem bilo gde bez preporuke, pa bih vas zamolila da mi preporučite nekog dobrog gastroenterologa, ako ga znate. Prvenstveno u državnim institucijama (u Beogradu), ali, može i u privatnim, ako se to negde radi.

Hvala vam svima unapred na odgovorima.

Pozdrav,
Ruza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 6:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Hvala Bogu, pa nisam imao potrebe za tim, i stoga vam ne mogu reći da li je to i koliko neprijatno, ali kada su Faktu čepići u pitanju, a naročito oni Fito Hem od kantariona - nevena - divljeg kestena, verujem da ne bi trebalo da vam škode i da bi mogli da smanje probleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 01, 2007 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Već sam ranije pisao o mojim problemima. Oni su manje više sanirani vođenjem račun o ishrani i pražnjenju. Naime, svako jutro pre doručka popijem čašu vode sa medom koja mi omogući da stlica ne bude tvrda i da tako ne povredim, valjda, hemoroid. Do povređivanja je obično dolazilo kada je stolica bila tvrda ili, čak i ako nije bila jako tvrda, ali je bila nagla i obimnija. Baš mi se to desilo na moru, pa me je onda štipala slana voda, ali je sve prošlo, uz pomoć Faktu čepića - i bez krvarenja, za par dana. Međutim, sada mi se dešava da mi je čmar ponekad, najčešće ujutro, nekako zgrčen, a onda tokom dana popusti. Stolice su i dalje svakodnevne, bez proliva, vetrovi su normalni... Stolica je normalne, svetlije boje i ne zaudara. Od marta svakodnevno, ili možda sa pauzama od nekih 10 dana da nisam, koristim biljne čepiće ili kreme jer imam utisak da mi se čmar nekako "osuši", a pogotovo ujutro, mišić stegne. Moja supruga ima bolne vene u nogama i ponekad svoj, valjda, hemoroidalni problem, mogu da uporedim sa njenim zategnutim venama na nogama. Pokušao sam da, kada mi se hemoroidi smire ne, uradim tolaetu nakon pražnjenja, i odmah bih nekoliko dana potom imao problem. Sada bukbalno nakon svakog pražnjenja moram da koristim tuš, a onda stavim i neku biljnu mast ili čepiće / kantarion, neven, kamilica, divlji kesten. Zbunjuje me "jutarnji grč" koji istina nije svakodnevni i tokom dana se smanji ili nestane. Da, on mi se desio nakon manje povrede prilikom pražnjenja, nakon koje nije bilo krvarenja, već samo štipanja. Za ovih nekoliko meseci bilo je nekoliko krvarenja, najčešće posle tvrdog ili naglog pražnjena, a trag na papiru bio je svež, jarko crven, a jednom sam ga uočio i po površini izmeta kao liniju - tad su mi hemoroidi baš bili natečeni i nakon toga sam osetio prilično olakšanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Ja, kao i ostali imam problem za koji mislim da su hemoroidi. Nisam ih imala hronicno do pre 2 meseca, kad je to postalo skoro svakodnevni problem.Prvo se desi da imam malo tvrdju stolicu,pa me strasno boli svako praznjenje, to traje dan-dva uz konstantan pritisak, stezanje i napetost, posle se to valjda pogorsha,pa se javi krvarenje (jarko crvena krv na kraju praznjenja).Onda krenem sa FAKTU cepicima i posle 10-ak dana sve bude ok,prestanem da ih koristim, nakon dva dana ponovo isti scenario, i tako vec 3 puta u zadnjih mesec-dva.Dok koristim FAKTU-nema problema, cim prestanem oni se vracaju.Da napomenem, nemam vanjske hemoroide, nego unutrasnje, vrlo retko primetim poneki "grozd", veoma mali na vanjskoj strani.Cak se i obradujem sto je tu, jer onda kao znam da su to stvarno hemoroidi.
Da li je moguce da se tako cesto vracaju, koliko dugo smem da koristim Faktu cepice, moze li mi to naskoditi, vec je pocelo da me opterecuje toliko da pomisljam da je nesto drugo, a ne hemoroidi...U akutnoj fazi ponekad cak osecam i bolno pulsiranje i zarenje u delu anusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Ja, kao i ostali imam problem za koji mislim da su hemoroidi. Nisam ih imala hronicno do pre 2 meseca, kad je to postalo skoro svakodnevni problem.Prvo se desi da imam malo tvrdju stolicu,pa me strasno boli svako praznjenje, to traje dan-dva uz konstantan pritisak, stezanje i napetost, posle se to valjda pogorsha,pa se javi krvarenje (jarko crvena krv na kraju praznjenja).Onda krenem sa FAKTU cepicima i posle 10-ak dana sve bude ok,prestanem da ih koristim, nakon dva dana ponovo isti scenario, i tako vec 3 puta u zadnjih mesec-dva.Dok koristim FAKTU-nema problema, cim prestanem oni se vracaju.Da napomenem, nemam vanjske hemoroide, nego unutrasnje, vrlo retko primetim poneki "grozd", veoma mali na vanjskoj strani.Cak se i obradujem sto je tu, jer onda kao znam da su to stvarno hemoroidi.
Da li je moguce da se tako cesto vracaju, koliko dugo smem da koristim Faktu cepice, moze li mi to naskoditi, vec je pocelo da me opterecuje toliko da pomisljam da je nesto drugo, a ne hemoroidi...U akutnoj fazi ponekad cak osecam i bolno pulsiranje i zarenje u delu anusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Eh, dvaput poslah jedan post, izvin'te :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Ja sam ih /Faktu čepiće, koristio 15 dana, tako što sam ih stavljao jednom dnevno nakon vršenja nužde. Probajte i mast Fitorektal / cena joj je oko 250 dinara, a proizvodi je Biljna apoteka "Josif Pančić" iz Beograda, koja osim što smanjuje upale i otok, pomaže i pražnjenje jer stvara masnu podlogu i tako omogućava da ne dođe do povređivanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 9:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Da li je neko koristio neku HADENSA mast za hemoroide? Cuo sam da je veoma dobra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 11:26 am
Postovi: 16
Moj problem je sto imam kompresivni prelom L1 prsljena nakon nespretnog pada i primoran sam da vecinu vremena lezim a kada ustanem to je obavezno u mider-u tako da se ne moze govoriti o nekoj aktivnosti.
Naravno, kao posledica toga javili su mi se hemoroidi.
Imam 39 godina i do sada sam ich u zadnje 2 godine imao 3-4 puta spoljasnje koje su se pojavili po nekoliko dana i nestali bez krvarenja.
Sada je problem nesto drugaciji.
Nakon povrede, nisam obavio defekaciju punih 7 dana i onda je to moralo biti sa velikim naprezanjem.
Sada sam uspeo da dovedem do ritma svaki drugi dan.
Problem koji mi se javio bio je pre 5 dana kada sam morao opet jako da se napregnem (radi se o polozaju tela u mideru koji bas ne dozvoljava slobodu pokreta i polozaj je dosta nezgodan za ovaj zadatak) pojavilo se malo krvi na toalet papiru.
prilikom tusiranja nakon defekacije, osetio sam pod prstima unutrasnje hemoroide koje su hteli da malo provire u svet. Isti su se povukli u roku od nekoliko sati.
Poceo sam da stavljam cepice Faktu i to se smirilo za dva dana i sledeca defekacija je bila bez krvi ali takodje je sve obavljeno bez jakog naprezanja.
Juce, opet nakon dva dana, malkice tvrdja stolica uz naprezanje i opet malo krvi i opet radoznali hemoroidi.
Moje pitanje je: Sta je najbolje da jedem a da to vec nije spomenuto da bi potpomogao rad creva posto su mi smanjene mogucnosti kretanja (jos nije proslo ni 3 nedelje od povrede).
Odnosno, da li ima nesto sem namirnica koje su vec predhodno pomenute a da mogu da pomognu, jer ne zelim da poremetim rad creva unosenjem raznih laksativa.
Od danas sam poceo i da pijem mineralnu vodu sa povecanom kolicinom magnezijuma.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 11:26 am
Postovi: 16
Moj problem je sto imam kompresivni prelom L1 prsljena nakon nespretnog pada i primoran sam da vecinu vremena lezim a kada ustanem to je obavezno u mider-u tako da se ne moze govoriti o nekoj aktivnosti.
Naravno, kao posledica toga javili su mi se hemoroidi.
Imam 39 godina i do sada sam ich u zadnje 2 godine imao 3-4 puta spoljasnje koje su se pojavili po nekoliko dana i nestali bez krvarenja.
Sada je problem nesto drugaciji.
Nakon povrede, nisam obavio defekaciju punih 7 dana i onda je to moralo biti sa velikim naprezanjem.
Sada sam uspeo da dovedem do ritma svaki drugi dan.
Problem koji mi se javio bio je pre 5 dana kada sam morao opet jako da se napregnem (radi se o polozaju tela u mideru koji bas ne dozvoljava slobodu pokreta i polozaj je dosta nezgodan za ovaj zadatak) pojavilo se malo krvi na toalet papiru.
prilikom tusiranja nakon defekacije, osetio sam pod prstima unutrasnje hemoroide koje su hteli da malo provire u svet. Isti su se povukli u roku od nekoliko sati.
Poceo sam da stavljam cepice Faktu i to se smirilo za dva dana i sledeca defekacija je bila bez krvi ali takodje je sve obavljeno bez jakog naprezanja.
Juce, opet nakon dva dana, malkice tvrdja stolica uz naprezanje i opet malo krvi i opet radoznali hemoroidi.
Moje pitanje je: Sta je najbolje da jedem a da to vec nije spomenuto da bi potpomogao rad creva posto su mi smanjene mogucnosti kretanja (jos nije proslo ni 3 nedelje od povrede).
Odnosno, da li ima nesto sem namirnica koje su vec predhodno pomenute a da mogu da pomognu, jer ne zelim da poremetim rad creva unosenjem raznih laksativa.
Od danas sam poceo i da pijem mineralnu vodu sa povecanom kolicinom magnezijuma.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 8:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Što više vlaknaste hrane, crni hleb, ovsene pahuljice sa mlekom, breskve, a ujutro pre doručka obavezno čašu vode sa medom - i ako ti ne smeta, jabukovim sirćetom. Znači, sipaj vodu u čašu uveče da odstoji i u nju sipaj med ( na 3 dl vode stavim supenu kašiku meda i supenu kašiku jabukovog sirćeta - može i bez njega, ali on utiče na metabolizam ). To je nepogrešivi savet gospođe Danke.
Fitorektal, osim što smanjuje upale, pomaže i defekaciju jer stvara masnu podlogu, tako da je olakšano pražnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 9:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Meni su tablete Detralex zaista pomogle. Ali ja ih sada ne pijem onako kako je navedeno za hemoroidie 4 dana po 6 tableta, pa 3 dana po 4 tablete, već onako kako je propisano za obične vene 2 puta jedna tableta dnevno. Onako sam probao i nakon ture od 36 tableta bih prekidao i vrlo brzo bih opet povredio unutrašnji hemoroid. Sada pijem ovako i, hvala Bogu, više od mesec dana nisam ga povredio, što je lični rekord od marta od kada imam problema.
Tražim savet, jer sam pročitao da se tablete Detralex za proširene vene na nogama piju mesecima u kontinuitetu. Da li je to tačno? Ako jeste, obzirom da piše da ne proizvodi štetne posledice, onda predpostavljam da može da se tako pije i za hemoroide. Ne bih da prekinem sada kada sam blizu normalnog stanja.

Da li neko zna nešto o masti HADENZA, čuo sam da je veoma dobra. Gde se može naći u Srbiji, i pošto je?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Ovaj savet sam pročitao i časopisu Zdrav život i pomalo mi je kontradiktoran sa onim što sam čitao na drugim mestima:

Sedite na mekanim jastucima

Od više osoba sam dobio savet da treba sedeti na tvrdoj podlozi, najbolje na običnoj drvrenoj stolici kako bi mišići tog dela postali jači.

Šta je tačno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 12:34 pm
Postovi: 23
svetosavska je napisao:
Ovaj savet sam pročitao i časopisu Zdrav život i pomalo mi je kontradiktoran sa onim što sam čitao na drugim mestima:

Sedite na mekanim jastucima

Od više osoba sam dobio savet da treba sedeti na tvrdoj podlozi, najbolje na običnoj drvrenoj stolici kako bi mišići tog dela postali jači.

Šta je tačno?


Jedni kazu jedno drugi drugo.Ni ja vise ne znam sta je dobro za hemoroide.Jedni kazu sedeti na tvrdoj stolici,drugi kazu na mekoj,jedni kazu ispirati se prohladnom,drugi kazu toplom vodom,jedni kazu ne valja jesti masnu hranu,nego musli i pahuljice.Ja sam jeo mesecima samo musli,nisam jeo nista masno,i nije mi bilo bas dobro.Posle toga cujem da treba jesti masno da bi ga podmazalo.Sad jedem masno.Zanimljivo je da nisam nikada pio kafu,u zadnjih mesec dana poceo sam da pijem kafu,i mogu vam reci da dobro protera ujutru.Dosta pijem vode.Ujutru cim ustanem obavezno med i voda.Posle toga dorucak,pa dupla kafa,pa opet dosta vode,i skoro uvek u isto vreme na wc solji.Uzasno me nervira sto vec 6.meseci svakodnevno koristim masti i cepice.Ukoliko preskocim 2.dana odmah osetim posledice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 12:18 pm
Postovi: 11
ja koristim amer caj kad god dodjem u akutnu fazu i osecam veliko olaksanje vec posle par kesica, naravno tu je i faktu mast , kantarionovo ulje i propisna higijena


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: