Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 10:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Ima recept za propolis mast koju sam ja napisao nekoliko postova unazad.
Maticna mlec se jede, pola exreso kasicice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:14 pm
Postovi: 3
Pročitao sam taj recept,mene interesuje da li je neko već probao na sebi.Alkoholni rastvor propolisa treba ostaviti posle miksanja na otvoreno da alkohol koliko moze ispari.
Maticnu mleč koristiti najbolje sa medom ili polenom.Znači med,polen i maticna mleć izmiksana i cuvanje u frizideru.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:14 pm
Postovi: 3
Dopunio bih predhodni post.Pronašao sam ovog trenutka u nekim starim pčelarskim knjigama o propolisu i upotrebi u apiterapiji.Pisac clanka kaze da je preporučljivo da talog koji nastaje od rastvaranja propolisa koristiti za mešavinu sa vazelinom i lanolinom.Ako je potpuno cist propolis u talogu sem voska nema ništa drugo.Preporucuje da se propusti kroz redje sito.Odnos nije naveo.Mislim da su u pitanju podjednaki delovi svih komponenti.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 6:10 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
arvin je napisao:
meni to prvo bilo na pamet, i nije mi delovalo


Nije pomoglo? Sta ja znam, zato kazem, tako sam cuo - ali nisam probao. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 12:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 10, 2010 11:04 pm
Postovi: 69
Vec neko vreme sumjnam da imam unutrasnje hemoroide medjutim nemam nikakve simptome kao sto su krvaranje bilo koje vrste i kolicine.....jedino me ponekad s vremena na vreme(jednom u 3-4 nedelje) jako zaboli predeo izmedju anusa i mosnica i to traje 4-5 sekundi i odmah prodje...pa bih voleo da znam da li je to znak da imam hemoroide ili je nesto drugo u pitanju ???
Da napomenem da sam ranije bio anemican i to bas mnogo mdjutim doktori nisu otkrili nista sto se unutrasnjeg krvarenja tice, a ni ja nemam takve simptome niti sam imao....pa se zato brinem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 6:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ljudi, imal koga da se izlecio, nismo valjda svi sapatnici dozivotni? Ako jeste, KAKO?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 10:44 pm
Postovi: 1
Pre nekoliko dana prilikom tusiranja sam primetio da imam nesto za sta predpostavljam da je hemoroid. Nemam nikakvih smetnji kao da i ne postoji, ipak zeleo bi to da otklonim, da li krema hepatrombin moze pomoci da se to povuce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
zmiki je napisao:
zmiki je napisao:
zmiki je napisao:
Ne znam da li neko zna sta je ovo ili imao slican problem, naime, vec mesec dana mi je stolica u kuglicama i otezano izlazi (pretpostavljam od enormnog stresa i sedenja?!). Prvih 2-3 nedelje sam mislio da ce proci ali nista. Otisao sam na pregled kod interniste on je pogledao i kaze da su unutrasnji hemoroidi i dao mi je faktu cepice i mast da koristim, objasnio mi neke detalje za higijenu, itd. Cepice sam stavljao evo vec 9 dana po jednu, ali stolica je i dalje ista, prvo izadje dosta kuglica, a tek kasnije stolica bude "normalnija". Misljenja?

Hvala!


Imam jedno pitanje, vec samo gore pisao o ovome, u medjuvremenu sam radio razlicite analize, kompletno krv (3x), test na Helicobacter, urin, markeri (CEA, CA), adler-weber 2x, stolica na bakterije, parazite, kandidu, itd. (2x), uzv (2x), kod spec. klin. uzv. i gastroenterologa, sve O.K. Kolonoskopiju radio poslednji put pre 6 godina, gastroskopiju pre 3, a imam 31. godinu. Inace, tokom leta sam radio i MR donjeg dela kicme zbog nekih problema sa ledjima, sada je to uglavnom u redu. Lekar kaze IBS (to mi govori vec godinama), mada nisam siguran u to. Stolica se menja povremeno, uglavnom je tvrda, svetla, mada nije vise u kuglicama kao ranije, medjutim gotovo uvek prvo izadje nekoliko bas sitnih kuglica a onda ide stolica. Imam i dosta gasova, od kojih osecam pritisak u stomaku levo i desno povremeno. Misljenja?


U poslednje vreme mi je pritisak uglavnom dole ispod desnog rebra prema kuku, kao da nesto pritiska iznutra i veoma je neugodno, to inace osecam vec 2-3 meseca, ali je u poslednje vreme konstantno, a poveremeno me i zigne bas sa strane. Bio sam kod lekara int., gledao me UZV i kaze da je to kicme (?!), ali u ovom trenutku nemam problema sa njom.


Mozda ce nekome biti interesantno, jer ima slicne probleme, radjena je kolonoskopija i dijagnoza je colon iritabile. Medjutim, posto sam pre 2 meseca dobio neke jake lekove da pijem (Orvagil, Colospa, itd.), od tad imam jaku kiselinu, pa sad moram piti Controloc, itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 8:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Zmiki, koliko ja znam to je prolazna faza, tj prolazno zapalenje koje se regulise ishranom, videces i ne mora da znaci da je to TO, lekari lako daju dijagnozu. Povedi racuna o hrani, vidi sta jedes i posle cega se desava, to izbaci i regulisaces.. sta ti on rekao, da pijes neke lekove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Pijem ih vec dva meseca, jer sam u januaru dobio te lekove (Orvagil...), posto je mislio da imam neku bakteriju, i to mi je "sprzilo zeludac". Od tad pijem Controloc u raznim oblicima, medjutim, cim ga smanjim, opet kiselina (iako gastroskopija nije pokazala ni herniju, ni HP, nista). Tako da sam sad na jakoj terapiji Controloc 40mg + Famotidin 20mg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 11:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Ma ja sam najebo od antibiotika, dobio kandidu u crevima, i imao te simptome koje navodis, doduse, ne bolove samo problem sa stolicom, i kada sam regulisao ishranu i sanirao kandidu, sve se vratilo u normalu. Naravno nekad imam tvrdju stolicu, zavisi od hrane koju unosim ali je sve ok.

E sad ako unosim manje ugljenih hidrata, imaces takvu stolicu, dobro razmisli sta jedes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2012 9:16 am
Postovi: 2
Za pocetak sve pohvale za ovu temu jer je ova tema osetljiva i ljudi nece da pricaju o tome.

Ovako i ja imam problem sa ovim ali kod mene se javja uvek u isto vreme i uvek isto traje znaci negde od januara pa do kraja aprila svake godine nisam nikad nista koristio od ovih krema cepica melema jednostavno posle nuzde odmah pod tus i samo od sebe se povuce mada sad to nije bitno imam jedno pitanje.Cuo sam od nekih ljudi da je mast od jazavca mnogo dobra stvar i da je koriste bukvalno za sve i svsta pa sam pomislio sa probam i ja ali nisam siguran dal je korisno i bezbedno namzati anus sa tim da ne izazove neki kontra efekat ili ne daj boze da jos vise pogorsa stvar pa ako neko zna nesto o ovome molio bih da odgovori


hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jul 02, 2012 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 4:31 pm
Postovi: 23
Citao sam dosta oko ove stvari i hteo bih da pitam nesto..Imam 16ipo godina i pojavili su mi se od pred 2 dana hemoroidi mislim da su spoljasni , jer sam probao da ih unesem unutra nije moglo..Prvi dan nisam mogao da sednem a ni da lezim bilo mi je jako tesko plako sam od bolova..ali je sve to proslo do sutra..Koristio sam samo neven i melem mas za hemoroide i procito negde da jedem suve smokve sa senfom(kao nestaju trajno..) sto je kod mene imalo pozitivan efekat..Bolovi su se odmah smanjili skroz..ali me sad nervira sto oni necu da se povuku i namale ..E sad..bio danas kod opstog lekara , moj maticni i objasnio sve kako sta mi je bilo kakvi su..nije me gledao ali po mome recenom mi je dao Faktu cepice 5 komada 1x dnevno i 2-3x dnevno Anestezin mast .. Interesuje me dali mogu pomoci cepici za spoljasnih hemoroida ili cu da ih samo dzaba koristim?Takogje mislim da cu i mast Anestezim dzaba da koristim jer me vise nista ne svrbi,boli i pece..Procitao sam da Faktu mast je za spoljasne hemoroide tako da bih zeleo da pitam dal ce mi cepici pomoc kod ovih..jel neko koristio tako ? U svakom slucaju ako ne progju sa cepicima , uzecu mast i to ce definitivno da reaguje:)

Hvala , Pozdrav iz Makedonije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 1:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Pozdrav svima, silom prilike, sam naucio kako se pravi melem za hemoroide.
Sve je na prirodnoj bazi. Neven, Kantarion, Ovcja loj,Maslinovo ulje, Pcelinji vosak, i jos po koja travka. Rado cu pomoci i ustupiti, po jednu kutijicu melema, prvoj petorici, koji se jave da im je potreban. Potpuno besplatno cu vam poslati, jedino vi platite postarinu. Ne znam da li smem ovo da pisem na forumu, ako ne smem, neka moderatori obrisu.
Znaci prvih pet osoba dobijaju besplatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jul 08, 2012 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Sve poslato.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: