Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
gradjevinac1 je napisao:
Pozdrav
Citam i ne mogu da verujem da su ti hemoroidi tako nezgodni.
Ja nisam siguran da ih imam, naime uvek sam imao redovnu stolicu svaki dan mozda i 2x na dan, nema niko u poridici sa tim hemoroidima, imam 23 godine, nisam gojazan i relativno zdravo se hranim.
Jednom dok sam obavljao nuzdu ( doduse nisam imao potrebu ali trebao sam da podjem na put pa reko ajde bolje sad ) sam po zavrsetku dobio jak bol okko anusa. Posto ne koristim toalet papir vec se perem istog trenutka sam napipao nesto bas na analnom otvoru.
Proslo je 7 8 dana to i dalje stoji tu i boli. Nuzdu sam imao i u toku nuzde boli skoro isto kao kad nista ne radim, stolica je bila normalna.
Pitam, da li je moguce da sam tek tako odjednom dobio hemoroide?
I sta da radim?
hvala


Pa moguce. Ja sam isto " nov " u ovome i samo mi se jedno jutro pojavilo kao blago ispupcenje koje boli kad se brisem wc papirom ... pricala mi je prijateljica da se i njoj tako pojavilo odjednom i da je uzela " faktu mast " i da joj je pomoglo za nedelju dana. Ja cu sad da uzmem tu mast pa cu videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2011 10:10 pm
Postovi: 3
Samo sto mene non stop boli. Pravim grimase od bola kada treba da sednem ili ustanem.
I to sve tek tako naprasno pocelo :( .
Probacu sa faktu masti, nadam se da se moze kupiti bez recepta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 4:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
zmiki je napisao:
zmiki je napisao:
Ne znam da li neko zna sta je ovo ili imao slican problem, naime, vec mesec dana mi je stolica u kuglicama i otezano izlazi (pretpostavljam od enormnog stresa i sedenja?!). Prvih 2-3 nedelje sam mislio da ce proci ali nista. Otisao sam na pregled kod interniste on je pogledao i kaze da su unutrasnji hemoroidi i dao mi je faktu cepice i mast da koristim, objasnio mi neke detalje za higijenu, itd. Cepice sam stavljao evo vec 9 dana po jednu, ali stolica je i dalje ista, prvo izadje dosta kuglica, a tek kasnije stolica bude "normalnija". Misljenja?

Hvala!


Imam jedno pitanje, vec samo gore pisao o ovome, u medjuvremenu sam radio razlicite analize, kompletno krv (3x), test na Helicobacter, urin, markeri (CEA, CA), adler-weber 2x, stolica na bakterije, parazite, kandidu, itd. (2x), uzv (2x), kod spec. klin. uzv. i gastroenterologa, sve O.K. Kolonoskopiju radio poslednji put pre 6 godina, gastroskopiju pre 3, a imam 31. godinu. Inace, tokom leta sam radio i MR donjeg dela kicme zbog nekih problema sa ledjima, sada je to uglavnom u redu. Lekar kaze IBS (to mi govori vec godinama), mada nisam siguran u to. Stolica se menja povremeno, uglavnom je tvrda, svetla, mada nije vise u kuglicama kao ranije, medjutim gotovo uvek prvo izadje nekoliko bas sitnih kuglica a onda ide stolica. Imam i dosta gasova, od kojih osecam pritisak u stomaku levo i desno povremeno. Misljenja?


U poslednje vreme mi je pritisak uglavnom dole ispod desnog rebra prema kuku, kao da nesto pritiska iznutra i veoma je neugodno, to inace osecam vec 2-3 meseca, ali je u poslednje vreme konstantno, a poveremeno me i zigne bas sa strane. Bio sam kod lekara int., gledao me UZV i kaze da je to kicme (?!), ali u ovom trenutku nemam problema sa njom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Da, i desava mi se kad me stegne, da me zigne na tom mestu kad udahnem jako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 12:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 6:10 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima, evo ja sam nov na ovoj temi, kao i na forumu. A i dosao sam samo zbog hemoroida samo… Procitao sam celu temu, mada mi je trebalo dugo vremena jer zbog navedenih problema prethodnih par dana ne mogu bas da sedim dugo… ;) Inace cini mi se da sam jedan od gorih slucajeva na temi… :D

Dakle, imam 32 godine, i imam problema sa hemoroidima vec 13 godina. U pocetku sam mazao sa Hepatrombin H, pa posle par dana (manje ili vise) prodje. Posle negog vremena sam otkrio Faktu, i cinilo mi se da on deluje intenzivinije pa sam ga kasnije vise koristio. Vremenom sam poceo da koristim i Faktu cepice, sto je jos bolje jer deluje mnogo direktinje, a ne kao mast…

Sve u svemu, to je sve prolazno resenje, jer se meni upala hemoroida ponavljala svakih 3, ili 5 ili vise meseci… A u sve vecim razmerama. Ne moram da vam svima pricam kako to moze da smeta, poslu ili privatnom zivotu. Recimo planirate letovanje ili neki put, uplatite, sve isplanirate i desi se to i sta onda? A to mi se nije desilo samo jednom… A nikad ne znam kada ce opet.

Posto sam proveo 3 godine u u drzavnoj bolnici gde su me slali od jednog do drugog, bez nekog vece napretka, ne mogu vise da trpim idem kod privatnog dr.

Dakle koje su mi opcije?

1 - Podvezivanje otpada, posto ja imam spoljasnje a ne unutrasnje hemoroide.

2 - Video sam da neki spominju klasicnu operaciju kao ne bas najsretnije resenje, jer je komplikovana, dugo traje oporavak i donosi i neke lose posledice… :(

3 - Zatim sam video da postoji neka THD metoda, ili DGHAL, i malo sam istrazivao po netu i video da je to ustvari jedno isto... Pa me interesuje da li neko jos ima konktrena iskustva sa ovim, vidim da si hvale… I da li neko zna da se to negde radi u Novom Sadu? Ja sam na netu nasao 2 bolnice, jedna je u Bg, a cini mi se i druga…

Da li neko zna za jos neku metodu? Cuo sam da postoji nesto da se spricem i iglom ubrizga u hemoroid nesto i onda se on osusi, sta li…

Ajmo ljudi, pomagajte, ako znate nesto vise... :( Trenutno imam taj oteceni deo koji je prilicno velik (pa oko 2x1 cm, izduzen, mozda malo i veci!) jos od srede, i situacija se ne menja... Ne mogu nista da radim, ni da sedim ni da hodam, ni da stojim, cak mi je nezgodno i da lezim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 9:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
uzmi Hipermangan. Rastvori ga u mlaku vodu, u lavor. Pazi, dodas samo prstohvat, toliko da voda bude svetlo roze boje, Sedi po 15 minuta 3x dnevno u lavor.

Kupi Chymoral , mislim da se tako ovu, tablete, koriste se za opustanje tousa misica i pomazu u smanjivanju otoka, koriste se kod operacija itd.. videces u uputstvu koliko se piju

Phlebodia ili Detralex, 3 x po 2 tablete dnevno, 10 dana, pa posle produzi jos mesec dana po 1 dnevno

I ispiraj prohladjenim cajem od koprive..

To je sve sto mozes sada da uradis. Od krema, ja ti savetujem Hemor M - Mosusna ili Hepalpan, ne Hepatrombin nego hepalpan

Za hranu, znas, samo kasikom jedi.

E sada:

- klasicna operacija, ja sam razgovarao sa zenom koja se operisala u Novom Sadu u privatnoj klinici pre 13 godina i prezadovoljna je, nikakvih komplkacija nije bilo, odlicno se i sada oseca, odnos osoblja prema pacijentu je vrh. Kosta 700e

- podvezivanje, imas ovde one koji su isli pa ce ti reci iskustvra, eto jedan clan je isto mucio muku 10 godina i isao je na podvezivanje bezuspesno i onda je doktor u Novom Sadu ga resio problema.

- sklerozacija, to sa injekcijama, upravo se dopisujem sa 2 osobe koje se bas trenutno lece tim injekcijama, po 2 idu u hemoroid, kosta 3000 dinara jedna, daju se u razmaku od nedelju do 10 dana, i vec mi kaze ova osoba da je skroz se sve povuklo i da nema nikakvih tegoba, lekar kaze da nema vise nista a da jedan koji je imao veliki nije mogao da resi sklerozacijom, tj da nije ni pokusao vec da ce podvezivanjem..e sad ja mislim da se to radi kod unutrasnjih. Nisam siguran.

THD ili DG HAL je kazu najbolja, ne boli (bar ne mnogo). U BG radi poliklinika jedna, ali ne znam zaista koliko je iskusnih lekara ovde koji to rade. Metoda kazu da je baas uspesna ali to sam citao po stranim forumima, ne znam za nase..imas clana koji je radio u Zenici cini mi se i kaze da nista ne valja, mozda zbog doktora sta znam...ah da, bas moj komsija je operisao pre 4 godine i sada se perfektno oseca..

i jos nesto...sto svi kazu..oni znaju da se vrate...nije tacno UOPSTE...obrati paznju..ne mogu da se vrate jer posle operacije ih NEMAS...mogu da nastanu NOVI ako nastavis sa zivotom koji je ih izazvao..dakle operisu coveka od raka pluca koji je pusac i on posle toga kaze..super, sad mogu da nastavim dalje da ne gasim..i dobije mozda opet rak..pa naravno, ako se izlecis, bataljuj uzroke koji su doveli do toga..sto bi rekao: menjaj ishranu ako imas zatvore, tvrde stolice, ne sedi mnogo, ne dizi tesko, ne nerviraj se itd...

eto, voleo bih da mogu vise da ti pomognem ali ne mogu na zalost.zelim ti da se brzo oporavis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 3:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 6:10 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Hvala na savetima, ali sve sam ja to vec isprobao veruj mi, za ovih godina, i sve to moze da mi ublazi i na neko vreme odgodi tegobe, ali bih vise voleo nesto malo trajnije, pa makar malo pretrpeo bol hirurskog zahvata.

Nisam znao da je klasicna operacija tako skupa!? :o Kao sto rekoh (valjda jesam) podvezianje kod mene ne moze, jer se podvezuju samo unutrasnji, a ne spoljasnji. Tako mi je rekao doktor, hirurg. A verovatno se onda i sklerozacija radi samo na unutrasnjim...

Za THD sam citao da je neko bio nezadovoljan, ali ako kazes da su ljudi po inostranim forumima bili zadovoljni (to mi znaci) onda je verovatno do doktora problem. Postavio sam slicno pitanje i na jednom drugom forumu, pa ako dodjem do odgovora ko radi to u NS, podelicu sa vama kasnije! :)

U svakom slucaju i sa ovim informacijama si mi dosta pomogao, hvala puno! :)

Kasnije cu jos napisati neka moja iskustva, kada budem mogao duze da sedim... :lol:

E sada i ja znam da oni ne mogu da se vrate, nego kao sto si i sam rekao da se naprave novi. Ko ima sklonosti ima sanse da mu se opet naprave, ali kod neme nema problema sa hranom, nego vise mislim od stresa :( a to ne mogu da promenim tako svojom voljom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 9:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Ima i operacije za 300 - 350e..ali ova za koju sam rekao da je 700 podrazumeva da budes u bolnici privatnoj par dana, tj do prve stolice, gde ti daju terapiju protiv bolova, ukljucene kontrole, zovu te kuci da pitaju kako si itd..a ove za 300e, podrazumevaju zahvat i ides kuci...sve zavisi od klinike do klinike..uglavnom, bol je sigurno jedno 10tak dana, prosecno...a zena koja se operisala za 700e kaze da je bolela samo prva stolica i tada je bila u bolnici i dali joj odmah protiv bolova u infuziju lekove i spavala je posle...i ostala je jos 2-3 dana jer se bojala da ide kuci..i ta 2-3 dana kaze da nije imala uopste bolove kod stolice i tada je odlucila da ide kuci..eo to je ona meni rekla...

Pa da THD zavisi svakako od lekara, kao i sve...koliko je iskusan toliko je i dobar...ajd pa javi nesto..srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 2:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Rekao mi jedan covek,koji je imao ulceerozni kolitis i dobio stravicne hemoroide,krvarenja posle stolice,da je hemoroide sredio za 2 dana,po savetu jedne zena,tako sto je uvece pre spavanja stavljao spolja ,obloge od pcelinjeg propolisa.Trebalo bi ih drzati 3 dana.On kaze da su nestali vec posle 2. dana.Istopi se malo propolis i stavi kao obloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
pa ima i cepici od pcelinjeg propolisa sam moze covek da spremi a i maticna mlec kazu da je vrh..

ja sam nabavio recept a propolis mast i za propolis cepice a i nasao sam coveka koji prodaje prirodnu maticnu mlec..videcemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Jel se maticna mlec stavlja isto kao obloga? Ona je dosta skupa.

Nisam cula za cepice od pcelinjeg propolisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Ne, maticna mlec se jede, vrh kasicice od ekspresa se uzima 3x dnevno, ona je 30e 10 grama, ali traje, cuva se u frizideru.

Cepici od propolisa se prave koristeci cist pcelinji vosak. Ako treba, sutra ostavljam recept ovde..trenutno nije kod mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 1:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 6:10 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
arvin je napisao:
Ima i operacije za 300 - 350e..ali ova za koju sam rekao da je 700 podrazumeva da budes u bolnici privatnoj par dana, tj do prve stolice, gde ti daju terapiju protiv bolova, ukljucene kontrole, zovu te kuci da pitaju kako si itd..a ove za 300e, podrazumevaju zahvat i ides kuci...sve zavisi od klinike do klinike..uglavnom, bol je sigurno jedno 10tak dana, prosecno...a zena koja se operisala za 700e kaze da je bolela samo prva stolica i tada je bila u bolnici i dali joj odmah protiv bolova u infuziju lekove i spavala je posle...i ostala je jos 2-3 dana jer se bojala da ide kuci..i ta 2-3 dana kaze da nije imala uopste bolove kod stolice i tada je odlucila da ide kuci..eo to je ona meni rekla...

Pa da THD zavisi svakako od lekara, kao i sve...koliko je iskusan toliko je i dobar...ajd pa javi nesto..srecno


Aha, pa da svasta je moguce...

Pa trenutno me vec prolazi bol i otok i bicu kao nov :D za par dana najvise, znaci najgore je vec proslo, tako da mi je sada svejedno kada cu ici... A posto sam totalno bez para (planirao sam bukvalno da pozajmim) onda ce to sacekati neko vreme, ali sto pre cu da odem u jednu ordinaciju U novom Sadu za koju sam cuo OK preporuke, pa cu se tamo pregledati pa videti sta dalje. Kad vec nisam bio u petak/subotu kada je bilo najgore... :(

quincekap je napisao:
Rekao mi jedan covek,koji je imao ulceerozni kolitis i dobio stravicne hemoroide,krvarenja posle stolice,da je hemoroide sredio za 2 dana,po savetu jedne zena,tako sto je uvece pre spavanja stavljao spolja ,obloge od pcelinjeg propolisa.Trebalo bi ih drzati 3 dana.On kaze da su nestali vec posle 2. dana.Istopi se malo propolis i stavi kao obloga.


Meni je pricao jedan prijatelj, iz njegovog licnog iskustva da se resio problema sa hemoroidima uz pomoc meda! Med jeste JAKO zdrav, tako da je svasta moguce, ali ja nikad nisam imao hrabrosti da to probam, jer se bojim par dana mucenja ako ne uspe, pa onda odmah probegnem uobicajenim sredstvima hepatrombin ili faktu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 9:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
hajde ga kokretno pitaj KAKO se izlecio medom i napisi ovde..

evo recepta za Propolis mast

80gr.vazelina se stavi u sud koji se stavi u drugi sud sa vrucom vodom.Kada se istope,postepeno se dodaje 20 gr.propolisa u prahu i mesa u toku od 20 min.do dobijanja jednolicne mase.Tako se dobije20%-na lekovita mast.Dok je vruca cedi se kroz gazu i sipa u dobro zatvoren bakelitni sud.Cuva se na tamnom. Moze i jaca, onda ide 70gr vazelina i 30gr propolisa
Leci rane,opekotine,hemoroide,ekceme.Za lecenje ekcema ovoj masti moze se dodati 2-3gr.salicilne kiseline radi povecanja resorptivne sposobnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 10:59 am
Postovi: 13
Mast od propolisa je vrlo efikasna za 2-3 dana i toliko mazanja me prošlo(samo jedan spoljni manji). A pravio sam poreceptu :400gr. Vazelina, 100gr. Lanolina i 100ml alkoholnog rastvora propolisa(15% u mom slučaju a može od 10-30% propolisa) ravno mernije se sjedini u vodenom stanju od čvrstog. A dodaje se kad je istopljen i sjedinjen vazelin i lanolin uz neprestano mešanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: