Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 10:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ok, mada mozda imas unutrasnje hemoroide..ko zna dok ne vidis na kolonoskopiji.

detralex je za lacanje vena i za akutne hemoroide, a bromazepam znas da je za smirenje..sad ne znam sto je to dao al ja nisam lekar...nadam se da ce te proci muke...

e ljudi moje iskustvo jedno...kupe mi caj protiv hem, i kao nesto za ispiranje, od travara sve..to je tecnost lici na propolis, tamna, ja liznem ono kao neka orahovaca mirise...

ja umem u spric jer travar rekao da se ispiram i posle higijene ja strcnem to na guzu,,,posle sekunde...jebem ti sunce kad je to zapeklo skocio sam sa wc solje...i zakukao....opsovah dedu kad zena kaze,,,e zaboravih da ti kazem..deda rekao oce da pece u pocetku....uuuh,, oblio me znoj,

i ja tako odlucim sto cesce u toku dana...drugi put ja strcnem, odo manje peces..

treci put ja malo rasirim gluteus pa pravo odozdo jace spricom strcnem....kukkkuuuu al je to zapeklo..kao kiselina na zivu ranu..uuuh zagrizao sam peskir i kukao...

evo sad je bio cetvrti put i skoro me nije peklo...a pomaze sto je najbolje...lakse mi je ljudi danas iako nije bilo izgleda,

sutra mi se kupuje jos jedna doza..kosta oko 500 dinara i deda kaze da za par dana sve nestaje...videcemo....

e dal se nekome jos desava a to me uzasava....taman zadremam kad me trzne onaj prvi san, guzu uhvati grc i zaboli skocim sa kreceveta..tako je nocas bilo i uvek pred spavanje,,,imam frku u tri lepe ne smem da zaspim,...probudi me u pola noci da sam zakukao i morao da popijem bromazepam da zaspim..

evo sad sam drmnuo bromazepam i jedva drzim oci u nadi da ce me pre savlada on nego trzavac taj...jel se desava to nekom jos....inace, definitivno sam odlucio cim mi bide bolje...pravac vma na sklerozaciju ako hoce da rade ako ne krvaris...ako nece..odo u NS u jednu polikliniku na pregled i sta kazu da treba od terapije tako ce biti..nemam zivota ni sada a ni u buducnosti ovako...laku noc svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Sep 07, 2011 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Koristio sam posle Faktu cepica (10x) i faktu mast, unutra i spolja ali slaba vajda. I pored Detralex-a koji mi je dao da pijem svaki dan po 2, stanje je isto, cak mi je stolica sve sitnija, a ako traje duze onda su te "kuglice" sve krupnije, do na kraju normalne stolice :(.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Pozdrav! Primetio sam da mi se ne sto desava, problemi slicnim vasim, ali ne znam sta je i kako je. Ne znam sta su hemoroidi, kako izgledaju, gde se javljaju..jednostavno - pojma nemam! Pre izvesnog vremena sam primetio na papiru posle velike nuzde tragove krvi. Recimo da mi je cesto stolica tvrdja pa sam to povezao sa tim. Medjutim, desava mi se i ono najgore u javnosti - da osetim neopisiv svrab da bih crkao ako se ne bih pocesao. Medjutim, svrab nije cest, ali kada se desi to je padanje u nesvest. Sa cime ovo da povezem? Da li postoje jos neke indikacije da su u pitanju hemoroidi? Da li se oni mogu napipati, videti? Izvinjavam se na glupim pitanjima ali sta da radim.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
da ja kazem da je to 90% hemoroidi...pocni sa terapijom, masti i pranje posle svake nuzde prohladnom vodom i decjim sapunom, zaboravi toalet papir zauvek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Hvala Arvine na odgovoru. Da znas da sam se smorio, jer kod mene u porodici niko nije imao nikada hemoroide.
Ono sto me je najvise uplasilo to je sto sam nesto cak i napipao pod kozom u zoni anusa.
Da, voleo bih da izbacim toalet papir iz upotrebe jer ume nekada da bude strasno grub.. Tusiranje kupkom je verovatno takodje ucinilo svoje, jer sam citao da treba izbegavati kupanje masnim kupkama i preci na normalan sapun.
Da li da idem kod lekara? O tome koliko mi je neprijatno da idem na takav pregled ne moram ni da govorim.. Da li neko moze da malo detaljnije opise pregled hemoroida, cisto zbog nas koji nikada tako nesto nismo doziveli, da znamo sta nas ceka... Hvala unapred..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 10:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Pa pregled ti je sledeci:

vizeulno, pogleda lekar spolja da li se vidi nesto, palpatorno - prstom unutra i anoskopom, sondom pregleda...nije bolno, neprijatno jeste..video je on mnogo gore stvari...ne brini..no

rci ce ti sledece, ovo sto su svi i pisali.zaboravi ljuto, zacinjeno, zaboravi alkohol, jedi tecnu hranu - tj kasikom, stolica ne sme da bude cvrsta i zatvor ne smes da imas, dakle moras da kakis kao beba...ono sto cu ti ja reci

jedi integralni hleb, zaboravi SVE od belog brasna, zaboravi mnogo dzemova, krema, sve ono sto ce da ti stegne stolicu...meso...zaboravi osim ponekad neki cevap -sve ono sto je mekano i pod viljuskom kad ubodes, moze...prosto...sta god da jedes, moras mekano da iskakis..ako ti imas dobar stomak i varenje, jedi i meso AKO mozes odmah sutradan da ides u wc i da kakis kao beba...ja sam to postigao ovako....

UVEK zapocinjem dan sa pola litra vode, popijem, pojedem suvu smokvu koja je bila preko noci potopljena u casi vode i tu vodu popijem, prvi obrak mi je ecan a to je....ili kacamak, ili mlevene semenke sa vodom, ili krastavac, ili uvana jaja ili voce...PA TEK ONDA moze nesto drugo...

posle obroka..NE PIJEM VODU MINIMUM 2 SATA da bi se lepo svarilo. posle 2 sata popijem pola litra vode. psole sat od ispijanja vode pojedem voce neko..pa tek onda sledeci obrok - rucak itd...do vecere..

sustina je..da ti voda ujutru ispere zeludac i creva i spremi za varenje, smokva u vodi pomaze da nemas zatvor i da uvek ujutru ides u wc, povrce i mek obrok pomaze da ti stolica narednog jutra bude mekana jer ako krenes sa nekim belim hlebom i dzemom recimo...bice tesko u wc sledece jutro....VOCE uvek ide PRE OBROKA mimunum 30 minuta, anane i do sat pre obroka..zasto, zato sto voce brze se vari i za pola sata je u crevima..meso koje ljudi jedu a nemaju digestivni trakt mesozdera..dugo se vari i kad se pojede voce posle obroka, ono se svai pre mesa u zelucu i ne moze d aprodje dalje vec ostaje i lagano prolazi kroz creva sa meso,, tj zadrzava se i truli, stvarajuci probleme.....

ja meso inace ne jedem, ne godi mi, pojedem mozda jednom u 6 meseci neki rostilj i to ili hamburger ili cevap..inace jedem ribu ...ah da...ne jedi PRZENO...steze stovlicu a i nije zdravo brale....

moras da zivis zdrav zivot, higijena velika ALI i pored toga desi se da ce a ti zagorcava zivot..kako i zbog cega..to su muke da provalis..eto nadam se da sam pomogao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Hvala ti sto se ovoliko raspisa..sve u svemu treba biti na jednoj muskoj dijeti! Nisam napisao da sam gojazan, tako da mi nece sve to bas tako lako pasti ali ok..
Da napomenem da u zivotu nisam imao zatvor i da redovno idem u wc, bar dva puta dnevno.
Da li se javlja osecaj pecenja posle nuzde u predelu anusa kod osoba koja ima hemoroide? To ume ponekad da mi se desava.. Ah vise nisam pametan.. Da li da i ja kupim tu Faktu kremu koju ovde svi spominju? Napominjem da NEMAM bolove, hvala bogu, vec ponekad te osecaje pecenja, svraba i male male tragove krvi na toalet papiru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
pa nema tu dijete..to nije dijeta. i to nece trajati kratko, ili duze..vec ceo zivot..alli nadaj se da nece...kad samo jednom pogresis i napravis pogresan korak, odmah ce te kazniti neugodnostima...Ti ces samo poceti da se hranis zdravo. I unosices one namirnice koje ogranizmu gode i koje mu trebaju. Ono sto mu ne treba on je i talozio u vidu sala, jer nema gde te otpadke da skloni...dobro je sto nemas zatvor...neka tako i bude...mozda su ti se pojavili od sedenja dugog, stajanja dugog ili velikih napora....ja sam eto naebao posle duuugog kaslja..toliko sam kasljao da su me i rebra i misici medjurebarni boleli.

to sto spominjes kod simptoma su pocetni simptomi..i drzi na tom nivou..kako? hranom, lagana aktivnost i besprekorna higijena.

mast..pa sta znam,,meni TA nije pomogla vec najvise Mosusna....

individualno je, moras probati..ako za 7 dana nema napredka, menjaj mast


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 7:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
DURAL: Moj ti je savet da ipak odes kod proktologa,jer to sto imas u vidu manjeg traga krvi i sto te nekad posle stolice pece,moze biti i analna fisura,a to moze jedino proktolog sa sigurnoscu da ti kaze.Hemoroidi vise krvare,pucaju,pa u WC solji ostane sveza krv.

Pitao si za pregled.On je svima nama bio neprijatan,jer moras da se popnes na sto,svuces pantalone,savijes prednji deo ledja na sto,a laktovima se pridrzavas i svoju zadnjicu ostavis u gornjem polozaju.Taj polozaj je moj profesor fizickog zvao,polozaj macke i sve devojcice su ga mrzele,jer su nas decaci gledali dok ga radimo,a terao nas je takve vezbe da izvodimo jer cemo biti buduce majke.Onda proktolog navuce rukavicu,namaze ili Vazelin ili Anestezin mast i prvo te pregleda rucno,pa onda anoskopom.Najvaznije je da budes opusten.Sam pregledd traje 5 min. ali sta te briga,sto kaze Arvin,oni su i gore videli i cak i operisu analni otvor,mada ne znam kako to mogu.To je,po meni, najgori deo creva za operaciju.

Meni Faktu mast nije pomogla,pekla me je.Bolja je za pocetak Hepatrombin H mast ili ako je fisura u pitanju Flogocid mast.

Ono sto ti mozes da uradis je da sam izvedes pregled.Legnes na ledja i pogledas ogledalcetom sta te muci.Ako vidis,posle stolice,neki mali rascep,kao posekotina,u kome ima malo krvi,onda je to fisura,a ako vidis otecena mesta u boji koze,i ispod se vide vene,onda su hemoroidi.Samo sto hemoroidi mogu biti i spoljasnji i unutrasnji.

Posto si gojazan,moguce je da su hemoroidi.Gojazni ljudi cesto pate od njih.Moraces na neku dijetu.Sto vise tecnosti pre jela (vode) i manje ces jesti.Izbaci hleb,testa i slatkise i garantovano mrsavis 10 kg.Posto ces biti gladan,umesto hleba jedi proju ili nek ti neko mesi hleb od integralnog brasna,kao sto kaze Arvin.Alkohol,ljuto,kiselo,nekretanje,pritisak kicme na rektalni deo,oboljenje vena,dugo sedenje,ali i neki mikroorganizmi dovode do stvaranja hemoroida.

POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 7:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
DURAL: Moj ti je savet da ipak odes kod proktologa,jer to sto imas u vidu manjeg traga krvi i sto te nekad posle stolice pece,moze biti i analna fisura,a to moze jedino proktolog sa sigurnoscu da ti kaze.Hemoroidi vise krvare,pucaju,pa u WC solji ostane sveza krv.

Pitao si za pregled.On je svima nama bio neprijatan,jer moras da se popnes na sto,svuces pantalone,savijes prednji deo ledja na sto,a laktovima se pridrzavas i svoju zadnjicu ostavis u gornjem polozaju.Taj polozaj je moj profesor fizickog zvao,polozaj macke i sve devojcice su ga mrzele,jer su nas decaci gledali dok ga radimo,a terao nas je takve vezbe da izvodimo jer cemo biti buduce majke.Onda proktolog navuce rukavicu,namaze ili Vazelin ili Anestezin mast i prvo te pregleda rucno,pa onda anoskopom.Najvaznije je da budes opusten.Sam pregledd traje 5 min. ali sta te briga,sto kaze Arvin,oni su i gore videli i cak i operisu analni otvor,mada ne znam kako to mogu.To je,po meni, najgori deo creva za operaciju.

Meni Faktu mast nije pomogla,pekla me je.Bolja je za pocetak Hepatrombin H mast ili ako je fisura u pitanju Flogocid mast.

Ono sto ti mozes da uradis je da sam izvedes pregled.Legnes na ledja i pogledas ogledalcetom sta te muci.Ako vidis,posle stolice,neki mali rascep,kao posekotina,u kome ima malo krvi,onda je to fisura,a ako vidis otecena mesta u boji koze,i ispod se vide vene,onda su hemoroidi.Samo sto hemoroidi mogu biti i spoljasnji i unutrasnji.

Posto si gojazan,moguce je da su hemoroidi.Gojazni ljudi cesto pate od njih.Moraces na neku dijetu.Sto vise tecnosti pre jela (vode) i manje ces jesti.Izbaci hleb,testa i slatkise i garantovano mrsavis 10 kg.Posto ces biti gladan,umesto hleba jedi proju ili nek ti neko mesi hleb od integralnog brasna,kao sto kaze Arvin.Alkohol,ljuto,kiselo,nekretanje,pritisak kicme na rektalni deo,oboljenje vena,dugo sedenje,ali i neki mikroorganizmi dovode do stvaranja hemoroida.

POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Hvala puno na podrobnom odgovoru!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
Ništa bez odlaska kod DOBROG gastroenterologa. Ja sam moj problem sa šuljevima rešio ambulantno iako sam se već namerio na operaciju i otišao na pregled s tom namerom. Doktor mi je u tri navrata rešio problem koji sam imao godinama i koji su mi drugi bezuspešno zalećivali. Išao sam državno pa privatno se nadavao novaca ali je problem i dalje ostajao. Podvezivanje mi sad i nije tako neprijatno kad me je izlečilo NEMAM VIŠE ŠULJEVE, da se ne ureknem. Doduše sad imam fistulu koja je posledica lošeg lečenja od strane drugih lekara i opet moram "pod nož". Nemojte se igrati i gubiti vreme po forumima idite kod doktora -DOBROG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
pozdrav savasa, drago mi je da si resio muku..mozes li mi reci konkretno...sta podrazumeva to "izlecio" imas retke probleme sada i ako imas, kakve..ili nemas nikakve. od kada nemas probleme, ako nemas...i kojom metodom te je izlecio lekar.

hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
Podvezivanje. Sama intervencija traje dve tri minute. Malo je neprijatno, morate biti opušteni (ako je to moguće dok vam je anoskop unutra). Posle tri do pet dana podvezani hemoroid otpadne. Pojave se tragovi krvi ponekad ne uvek prilikom defekacije. Sada više ne osećam šuljeve. Možda imam neke male koji ne ispadaju pa ih nisam svestan. Pre toga sam probao razne kreme i lekove išao na nekakav laser privatno puk'o 300 eura, davali mi inekcije aterosklerola, imao sam pre par godina i podvezivanje ali su oni odnosno on (jedan je bio velik) stalno izlazili i teško se vraćali čak sam sve češće morao sam da ga vraćam unutra u zadnje vreme stalno. Moj savet vam je da ne čekate, pa da morate na operaciju nego idite na vreme kod doktora. Novosađanima i okolini preporučujem dr.Stamenkovića na poliklinici. Čovek zna posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Okt 23, 2011 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
zdravo decaci i devojcice :) jos jedna iz 'kluba' se prijavljuje :)
imam ih 15tak godina,spoljasnji.uspevala sam da napade nekako resim kremama raznim.sve do prosle godine.onda muke pocinju.skoro neprestane.par puta i krv u stolici(sto do sad nije bio slucaj),malo,malo pa upaljeni...sad vec 'sumnjam' i na unutrasnje :) ovo 'stanje' je pocelo pre nedelju dana,bolovi su uzasni(posebno posle praznjenja),sad imam i povremen tup bol u lezecem polozaju,i kao zatezanje noge kad sedim,ma katastrofa.poslednje sto sam koristila(kad nisu bili upaljeni) je brdjanski melem i cini mi se da mi je od njega samo gore.sad sam(po preporuci lekara) uzela hepatrombin h,a tek to je bzvz.ranije sam koristila faktu mast,dok nisam procitala da ns smem dugo.(koristila sam ranije i neven i kantarion,i rendanu sargarepu...i neke masti raznih baba iz kucne radinosti,ma svastaaa :) )
ovo je pocelo odjednom,nije bila tvda stolica i ne prestaje.
inace stalno jedem kuvano,mnogo voca i povrca,cajeva...ne pijem nista sem vode i caja,sve to zbog osnovne bolesti-karcinom mokracne besike.zakazani su mi ct abdomena i male karlice,anoskopija i kolonografija(kad operistete karcinom,na ct vas salju i kad vas zaboli nokat :) )
e sad,dok sve to cekam,kako da ublazim tegobe?
i jos nesto-ta anoskopija,koliko je bolan pregled?(ja se jedva pomeram,a ne jos da me oni razvace :) )
meni je bolno i svako uriniranje,ma sve i pri najmanjem naprezanju.
inace,radim sedeci posao i to ne mogu da promenim :(
da li je neko koristio brdjanski melem i kakva su vam iskustva?
pozdrav za sve sapatnike,znam kako vam je :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: