Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
O.K. Hvala...probam to od sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Avg 20, 2011 9:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ja sam ludeo..iako sam to sve radio ujutru sam se osecao kao ovca,,,krenu neke tvrde loptice pa onda polu tecna stolica...i primetio sam kad pojedem pojedinu hranu, slatko na prvom mestu, poce da mi brbori po stomaku i cesto me potera u wc..dam stolicu na koprokulturu i kazu Cancida...sad sam pri kraju lecenja tabletama i posebim rezimom ishrane i na kraju sam nerava jer sam sa 85 spao na 65kg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Avg 20, 2011 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Hmm, da moze biti i Candida, nisam je proveravao skoro dve godine. Uradicu i tu analizu u ponedeljak pa cemo videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Avg 20, 2011 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Sad se setih da to moze biti jer vec 2-3 godine imam problem sa kilazom, nikako ne mogu da se ugojim ni 1kg, skala kao da je zakucana, iako jedem dosta (sve zivo), imam dobar apetit, ne trosim se previse :(. Bio sam cak kod gastroenterologa zbog ovog nekoliko puta ali on misli da je sve o.k. Ja se ne slazem i ne osecam dobro zbog toga (imam samo 77kg i 190cm).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Avg 21, 2011 7:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
dobar si, ja sam sa 85kg 185cm spao na 70kg pre testa na candidu a od kad sam na ishrani posebnoj sad imam 65kg i ni da mrdne skala....svi me gledaju kao les a ja sta da radim nego da trpim kritike sto si smrsao toliko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Avg 23, 2011 7:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Pozdrav za ZMIKI-ja i ARVINA. Sto se ne javite na nasem postu za Candidu,da se malo i tamo jadamo jedni drugima?
Zbog povecane Candide i sama sam imala uzasne bolove zbog hemoroida II stepena,a takodje i zbog upaljene sluzokoze.Pocela sam da pijem Candida Clear americke prirodne kapsule i caj od divljeg origana i mogu vam reci da je mnogo,mnogo bolje.Cak sam jela i suvlju hranu i nisu me mucili hemoroidi,samo ta analna raspuklina,odnosno,upaljena papila.
Caj od divljeg origana cisti creva od parazita,ublazava dijareje,dobar je protiv Eserihije,Enterococcusa.
Ipak sve zavisi od samih creva,jer u njima je mnogo crevnih mikroorganizama koji kroz stolicu iritiraju analni otvor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Avg 23, 2011 8:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
jao sapatnici moji...ja sam ispio 4 x 150 diflukan i sada je sve da kazm super, elem, od podne mi je iskocio jedan hemoroid sa leve strane koji je inace bio blaze izrazen vec 2 nedelje i ubi me od bolova...sad sam cupao kosu, popio 2 nimulida i sedeo u kadi sa hipermanganom..definitivno sam odlucio da se ne zezam objavio sam rat. citajte pazljivo i dajte savete....

prvo, ne muce me cesto, najduzi mir sam mao skoro 2 godine. onda sam se razboleo i imao suv kasalj 3 meseca non stop, mesec i nesto oralne antibiotike i et zbog njih dobijem kandidu a zbog nje i dugog kaslja valjda proradili hemoroidi i nikako da se skroz smire...do tada, koristio sam

- prirodna mast od nevena i svinjske masti - pomagala onako, ali sporo
- hadensa - isto kao hemor m, nije nesto, bar meni
- hemor m, brzo ublazi bol i delluje dobro. kao mentol
- hepatrombin h - dobar ali ne duze od 7 dana i ako se unutra ubaci, oce da protera u wc
- hepalpan - najbolji za mene, drzao mi mir oko 2 godine i jeo sam sve..da nije bilo antibiotika, mislim da ne bi imao frku...

nisam nikad koristio ni od jedne kreme one uloske da kazem, aplikatore sa anus dq ubacim mast unutra jer su uzas grubi i ostri vec sam pravio kupice od masti i ledio u friz i samo ubacim i ukliza samo...


meni se samo odjednbom, u toku dana javi nelagoda i za 3 sata to nabubri i pulsira, pece boli, ubijaaa...

ono sto niko ne prica to je...sta pijete protiv bolova jer meni bre nista ne pomaze...ajde dajte recepte...


hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 9:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
za quincekap

gde ima candida clear,posto,koliko se koridsti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 10, 2011 7:03 pm
Postovi: 4
Pozdrav,potrebna mi je pomoc.
Pre nedelju dana sam osetio jedan cvoric,velicine zrna graska,i sad sumnjam da su to hemoroidi.
Da napomenem,nemam nikakve bolove,krvarenje,svrab.
Da li neko moze da mi pomogne i kaze mi u cemu je problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 11:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ja cu pokusati da pomognem savetom. Prvo moras da znas uzrok a moze biti nesto od sledeceg:

- jak fizicki napor, kopanje, dizanje, guranje nesto si radio...
- dug kasalj...ja sam najbao od suvog dugog kaslja...
- jedes hranu od koje imas tvrdu stolicu, bez obzira i da je imas redovnu, sto bi rekli, jedes mnogo viljuskom
- sedeo si na mnogo hladnom, mada je leto
- sedis ili stojis dugo, posao, internet i komp, igrice itd
- ne pijes dovoljno vode PRE jela ne posle...oko 2L dnevno, ne sokova vec vode,

pod hitno aktiviraj se lagano fizicki, plivanje, setnje, trckaranje
- zaboravi vecno na toalet papir vec se posle nuzde operi ph neutral sapunom, decji merima i prohladnom vodom, ne toplom
- mazi za prirodnim mastima tipa neven sa svinjskom masti ili mosusna krema,
- ne sedi, ne stoj, bolje lezi ako treba
- ne sedaj nikako na vrela auto sedista ili hladno zimi
- pij dosta vode pre jela
- regulisi probavu koriscenjem kasike i jela tecnih, mora da klizi kao kod bebe,

to je to u sustini. moze te zezati opet a i ne mora. dobro je sto ne boli, jer kad zaboli, tu tesko koji lek pomaze, ja cupam kosu i drhtim, ne spavam i tako traje 15-20 dana...tada bi se ubio...kad prodje, kao da nista bilo nije..e sad sam poludeo i dosta je, idem kod hirurga da predlozi neko duze resenje i trajno, cim mi prodju bolovi.

znate sta je meni najgore..zadremam od bolova malaksao i odjednnom ono kad vas pred san hvata trzalica..guzu mi uhvati grc na 1 sek i tada zaboli oci iskacu..skocim iz kreveta i poludim...i tako par puta nocu...

JEDNO PITANJE ZA SVE.....da li je bre ljudi neko IZLECIO sklerozacijom na vma? zar je moguce da toliko bolesnih i svi se mazu mastima, da niko ne ide na vma i sklerozaciju?

dalje,,,ako je neko bio.. da li je imao krvarenja pa je otisao ili ne, cuo sam da se radi samo kod krvarenja....a sta da rade ovi sto ne krvare..da umiru?

da li boli
da li pomaze i na koliko vam da mir
koliko kosta i na koliko se ponavlja seansa.


GUMICE- BARON LIGSTURE da li se neko izlecio sa njima
da li postavljanje boli
da li boli posle postavljanjs
da li boli kad otpadnu
za koliko otpadnu
da li resava na duze problem i na koliko


zanimaju me licna iskusva ne ono sto pise po novinama sto sam i sam mogao da procitam...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 10, 2011 7:03 pm
Postovi: 4
Hvala na pomoci,sta mislis da li da idem kod doktora? Pozabavicu se sad sa ishranom malo,i ovim stvarima sto si mi naveo,i zanima me jel mogu oni da se povuku dok su u ovom stani posto me ne bole i ne krvare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 1:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
da, povuci ce se ali sporo ide u tri lepe,,bar budi spreman na 3 nedelje do mesec dana.


IMA LI KOGA SA ISKUSTVOM O SKLEROZACIJI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Moja svekrva je isla na to ,bar desetak puta.Ona ima hemoroide koji krvare i kaze da joj je mnogo pomoglo.Par puta je to odradila i posle je bila mirna 10 god.
Mislim da su hemoroidi vezani za jetru.To mi je rekao jedan covek i kad sam imala zastoj u tom predelu (to sam sama zakljucila) onda me hemoroidi ne bi boleli,a kad gore popusti,onda donji deo zaboli.Postoji sekundarna jetrena cirkulacija,ne znam vec kako to sve ide,jer nikad ne mogu do kraja da zapamtim kako sve to funkcionise.

Za Candida Clear sam ti napisala putem PP.Kosta oko 1500 din.,ima ih 90 kapsula,piju se 2 x 2 dnevno u toku jela.Ja sam ih nasla u privatnim apotekama,a ima ih i u Lama apotekama (valjda sam dobro napisala).Americka firma je u pitanju.Na biljnoj bazi su.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
CANDIDA CLEAR - NOW FOOD....

Candida Clear predstavlja jedinstvenu formulu za sprečavanje nekontrolisanog umnožavanja gljivice kandide (Candida albicans), koja se prirodno nalazi u ljudskom digestivnom traktu, ali i drugih patogenih mikroorganizama i parazita. Preparat se bazira na biljnim ekstraktima koji mogu da potisnu prekomerno razmnožavanje gljivica. Održavanje higijene i zdravlja digestivnog trakta veoma je važno jer utiče i na naš imunološki sistem. Ponekad nije dovoljna samo pravilna ishrana da bi se održao zdrav nivo korisnih bakterija. U takvim slučajevima dijetetski dodaci mogu da utiču na ravnotežu crevne flore, koja je preduslov za dobro zdravlje. Candida Clear kao dodatak ishrani može da ima sledeća dejstva:

- suzbijanje glivice kandide i širok spektar patogenih mikroorganizama, parazita, gljivica i bakterija
- održavanje zdravlja gastrointestinalnog sistema
- dezinficirajuće i antiinflamatorno dejstvo na sluzokožu gastrointestinalnog sistema

Candida Clear formula sadrži biljne ekstrakte kore taheba, ljuske crnog oraha i ulje origana, uz kaprilnu kiselinu i magnezijum iz magnezijumkaprilata.

Tahebo (lat. Tabebuia impetiginosa) može da deluje protiv bakterija, virusa i gljivica. Ima i antiinflamatorno dejstvo, pa se smatra stimulatorom imunološkog sistema. Najdokumentovanija je njegova upotreba kod vaginalnih gljivičnih infekcija. Tahebo je efektivan u bilo kojem obliku (kapsule, tablete, čaj), a pored delovanja na gljivice, koristi se i kao stimulator imuniteta kod ljudi sa sindromom hroničnog umora, HIV infekcijom ili hroničnim bronhitisom, kod kojeg je najznačajniji njegov antiinflamatorni efekat na disajne puteve.

Ljuska crnog oraha (lat. Juglans nigra L.) sadrži dva tipa aktivnih supstanci: jugalon i astringente poznatije pod imenom tanini. Jugalon može da ima antibiotsko i antifungalno dejstvo, a može da bude blagotvoran i kod konstipacije i kod dijareje jer ima smirujuće dejstvo na intestinalno tkivo. Veruje se da utiče i na eliminaciju parazita. Rezultati studija sprovedenih na životinjama potvrđuju antiinflamatorno i dezinficirajuće dejstvo ljuske crnog oraha, kod upala koje nastaju kao odgovor na iritacije, povrede i infekcije. Tanini utiču na širenje i skupljanje površinskih slojeva kože i sluzokože, čime redukuju sekreciju, smanjuju iritacije i učvršćuju tkivo. Ova svojstva mogu da utiču na zaustavljanje dijareje, da olakšaju digestiju, ali ne postoje kliničke studije na ljudima koje bi to svojstvo potpuno potvrdile.

Ulje origana (lat. Origanum vulgare) bilo je u upotrebi još u starom Egiptu zbog svog dezinficirajućeg dejstva i ubrzavanja procesa zarastanja povreda i rana. Veruje se da je korišćeno kao jedan od sastojaka za mumificiranje. Zna se da može da ublaži digestivne smetnje, da utiče na smanjenje tenzije i da ima umirujuće dejstvo na organizam. Najistaknutija aktivna supstanca origanovog ulja je fenol karvakrol. Istraživanje objavljeno u International Journal of Food Microbiology ukazuje da karvakrol suzbija širok spektar patogenih mikroorganizama, parazita, gljivica i bakterija, a prema navodima Journal of Applied Nutrition, naročito je efikasan u suzbijanju gljivice kandide. Skorašnje in vitro studije ističu da karvakrol može da bude podrška imunološkom sistemu.

Kaprilna kiselina ima antifungalno dejstvo i nutricionisti je preporučuju kao dodatak uz terapiju kod infekcije kandidom. Smatra se da je naročito delotvorna kod intestinalnih infekcija. Magnezijumkaprilat može da utiče na smirivanje iritacija gastrointestinalnog trakta.

PAKOVANJE: 90 Vcaps

UPOTREBA: Dve kapsule dva puta dnevno uz obrok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ovako, test na Candidu negativan, bio sam kod gastroenterologa on je gledao (spolja) i ne vidi hemoroide. Misli da je iritabilni kolon, dao mi bromazepam i detralex zbog tvrde stolice, kaze proci ce, ako ne moracu na kolonoskopiju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: