Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Okt 25, 2010 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 8:21 am
Postovi: 10
savasa je napisao:
drsarac3 je napisao:
savasa je napisao:
Jel zna neko gde se u Srbiji radi dg hal metoda. Ne mogu nigde naći taj podatak. Rade u Zenici i Zagrebu.

u srbiji je puno skuplje nego u zagrebu,a i rade tek odnedavno tako da bih ti savjetovao da ne radis tamo...
ja muku mucim vec godinama, nisu pomogle ni tablete, ni masti, cepici, prehrana... ne znam sta sve nisam probao. jednostavno oni se vracaju, bole, krvare...
za desetak dana idem na gore spomenutu intervenciju, pa cu javiti rezultate...

gde ideš? u Zagreb? koja je cena?


Ja bih ti ipak savjetovao da probaš s Tahitian noni sokom. Kao što sam već naveo ja sam svoje hemeroide uglavnom sredio prehranom( puno voća i povrća, izbjegavati jako začinjenu hranu i suhomesnate proizvode svih oblika) i korištenjem tog soka. Evo već ga pijem više od 5 mjeseci i u tom periodu su se pojavili možad dva puta i to samo nakon velikog naprezanja kod vršenja velike nužde.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Okt 27, 2010 1:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mislim da je mk1964 apsolutno u pravu sto se tice veze hemoroidi-zeludac. Od kada sam operisala zuc i od kada me muci zucna kiselina koja mi se direktno izliva iz jetre u dvanaestopalacno,pa plus i zeludacna kiselina,lose varenje,od tada su se i kod mene pojavili hemoroidi II stepena.Bila sam vec 5 puta kod proktologa,ali oni tvrde da ne treba nicim da ih lecim,da ne mazem nicim i ne stavljam nista.Nekad me pece manje,nekad vise.
Postoje tzv."muski" i "zenski" hemoroidi. "Muski" ne krvare,a "zenski" krvare. Meni su rekli da injekciju daju samo kod hemoroida koji krvare.
A tacno je da i od dugog sedenja pocnu da bole iznutra.Povezani su i sa psihom i to sam citala,kao i sa jetrom. E,sad ko ce sve to da poveze u jednu celinu i pomogne nam?
Gde mogu da se nadju magneti za hemoroide? Cula sam da su se neki izlecili njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 18, 2010 9:56 am
Postovi: 1
drsarac3 je napisao:
savasa je napisao:
Jel zna neko gde se u Srbiji radi dg hal metoda. Ne mogu nigde naći taj podatak. Rade u Zenici i Zagrebu.

u srbiji je puno skuplje nego u zagrebu,a i rade tek odnedavno tako da bih ti savjetovao da ne radis tamo...
ja muku mucim vec godinama, nisu pomogle ni tablete, ni masti, cepici, prehrana... ne znam sta sve nisam probao. jednostavno oni se vracaju, bole, krvare...
za desetak dana idem na gore spomenutu intervenciju, pa cu javiti rezultate...



Ako si "završio posao" javi kako je bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 11:26 am
Postovi: 16
Prvi put sam se na ovu temu "upisao" augusta 2007. Ja sam onaj nesrecnik koji boluje od hemoroida zahvaljujuci nespretnom padu sa merdevina kada sam polomio 3 prsljena L1, L2 i TH12. Srecom, radilo se o kompresivnom prelomu pa je posledica kao kod starih ljudi koji imaju osteoporozu. Od toga sam se srecom oporavio oko 99 %. U taj jedan posto spadaju i hemoroidi, sto zbog traume, sto zbog ne odlazenja u WC za citavih 7 dana nakon pada sto je za posledicu imalo hemoroide. Tada nisam imao pojma sta me zadesilo i sta me u zivotu ceka. Sada, 3 godine kasnije znam veoma dobro da imam spoljasnje hemoroide koji se srecom javljaju povremeno. Konkretno, ovo mi je 3ci akutni napad. Prvi sam lecio nekoliko meseci (neposredno posle pada), drugi je prosao relativno brzo za nekoliko nedelja, ovaj treci je u toku sa tendencijom poboljsanja. Razlog zasto sam odlucio da ponovo napisem nesto je zbog toga sto vidim da mnogi ljudi nisu sigurni sta je dobro a sta ne kada se radi o hemoroidima. Prvo, vezano za broj stolica i sta sve treba da se jede. Bitno je da stolica bude mekana i kasasta, idealno je da imate jednu stolicu u toku dana, cime onemogucujete da ona bude tvrda. Dokle god imate mekanu (kasastu) stolicu, nije vam potrebno da je dodatno omeksavate hranom cime sebe terate cesce na WC a to nije dobro za hemoroide. Ako je stolica tvrda, onda pribegavajte hrani koja omogucuje mekanu stolicu bez obzira koliko cesto idete na WC. Drugo, aktivnost je vrlo bitna, ja sam ovaj zadnji problem dobio zahvaljujuci nepostovanju pravila kretanja jer za zadnjih 5 nedelja, mislim da nisam prosetao ni celih 5 km. Sto se tice masti i ostalih lekova mogu da potvrdim da su Faktu i Hepatrombin H najbolje masti. Detralex tablete su takodje odlicne za akutno stanje. Ima jedna stvar koju ovde niko nije pomenuo, a ja sam resio problem redovnosti stolice zahvaljujuci tome. Radi se o Turbo Slanku od Bozene. Meni je pomogao da ne moram da razmisljam da li cu na vreme imati stolicu, pre nego sto se mnogo stvrdne. Da se razumemo, ne smem da pijem ono sto je preporuceno, nego za ceo dan popijem manje nego sto je preporuceno za jednu turu nakon jela.
Ne znam da li nekom moze da pomogne, ali meni definitivno jeste. Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2010 2:15 am
Postovi: 1
Pročitao sam skoro sve postove. Kao i kod večine imam iste simptome i probleme sa hemoroidima.
Probao bih sa Tahitian noni sokom. Da li neko može da mi kaže nešto više ili iskustvo sa ovim sokom igde se može nabaviti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 07, 2011 2:29 am
Postovi: 8
imam samo jedno pitanje.
od skoro sam primetio da posle velike nuzde na papiru ima crvena tackica krvi.
to se ne desava cesto, mozda 2-3 dana za redom, pa nema 2-3 nedelje.
ne osecam ni bol ni nista.
da li samo treba malo da korigujem ishranu ili ipak moram da se javim doktoru.
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Feb 23, 2011 10:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
pozdrav svima,imam 2 pitanja:

1. da li je neko koristion one magnete _reklamiranje_ koje proizvodi Mihailo pupin i kakvi su rezultati
2. da li uzimate svaki dan neku terapiju u vidu masti i kad vam je dobro ili prestajete kad vam je bolje. Interesuje me da li mora da se koristi uvek i svaki dan posle nuzde neke masti i kreme i ako nemate simptoma ili samo kad imate smetnje,..bol, peckanje itd..

hvala unapred.

U zadnjih par godina sam imao mozda 3-4 puta problem posle sedenja na mnooogo hladnoj klupi na minusu zimi, posle lose ishrane...sedenje, masno, rostilj itd...i primetio sam posle odprilike uzimanja onako tople vode za pice jedno duze vreme (prehladio se pa pio toplu vodu) i uvek mi je pomogao Hepalpan krema..eto to je moje iskustvo. Planiram da kupim taj magnet pa me interesuje vase iskustvo ako je neko koristio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
ukratko: POLIKLINKA KARABEG ZENICA- izbjegavati u sirokom luku... operisan kod dr basica...bacio pare...sve najgore...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Kakva je razlika izmedju dg hal I thg metode. koliko vidim Iz opisa procedure obe utklanjaju uzrok podvezivanjem arterije. da li je neko radio tu thg metodu rade je 2 klinike u bg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
ja sam radio dg hal metodu, i poboljsanja su minimalna...mozda doktor koji je mene radio nije dovoljno strucan ili nesto drugo... ali nisam zadovoljan...
poslije tone krema, tableta i cepica i ko zna koliko doktora, odlucio sam se da cu uskoro na klasicnu operaciju... pricao sam sa tri pacijenta operisana u vojnoj bolnici u novom sadu, i od svo troje sam dobio iste odgovore...svo troje su prezadovoljni i zale sto se nisu odlucili ranije...
mislim da je cijena oko 25000dinara , sto je pet puta manje od operacije dghal metodom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 12:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ziv nisam nit znam sta bi radio kao trajno resenje.
da li su ta tri pacijenta operisana odavno ili skoro?

ako su odavno, koliko je to vremena jer operacije se rade al koliko su uspesne? to je pravo pitanje?

sta je as thd metodom?jel to isto sto I dg hal ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Postovani, pre 10ak dana kada sam bila na moru, zbog suve i brze hrane sam imala problema sa stolicom. Bila je tvrda i ja sam se napinjala da izbacim to iz sebe i onda sam osetila bol i bilo je vrlo malo krvi na toalet papiru. Posle toga sam primetila kao da nesto viri iz cmara kad se napnem, neki cvoric. To je trajalo neka 3,4 dana, malo je bolelo i pomalo svrbilo. Sada je sasvim proslo i ne osecam da ima dole ista neobicno, niti me boli, niti krvari. Citajuci sve ove postove, rekla bih da su to hemoroidi. E sad, ne znam da li treba da odem na pregled ako je to vec proslo i ne stvara nikakve tegobe? Sta vi mislite? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 5:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
pa moze biti da se nikad vise ne pojave. kao kod pojedinih trudnica. Pojave se u trudnoci ili posle trudnoce, posle 7 dana se povuku i nikad se ne pojave..a nekome ostanu.

Treba da pazite da NIKAKO vise ne jedete suvu hranu vec ODMAH da povecate unos vode, ne sokova vec vode, oko 2l i to pre obroka a nakon obroka MINIMUM 2 sata da prodje..i izbacite odmah ono sto steze stolicu a to su cokolade, industrijski seceri - torte, belo prasno i testenina, lisnato testo itd...i ne bi trebalo da se pojavi...AKO nastavite sa starim rezimom ishrane,,,doci ce.

Pregled bi vam savetovao AKO se pojave, mada nije lose i da ga uradite ali ce vam lekar reci sve ovo isto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ne znam da li neko zna sta je ovo ili imao slican problem, naime, vec mesec dana mi je stolica u kuglicama i otezano izlazi (pretpostavljam od enormnog stresa i sedenja?!). Prvih 2-3 nedelje sam mislio da ce proci ali nista. Otisao sam na pregled kod interniste on je pogledao i kaze da su unutrasnji hemoroidi i dao mi je faktu cepice i mast da koristim, objasnio mi neke detalje za higijenu, itd. Cepice sam stavljao evo vec 9 dana po jednu, ali stolica je i dalje ista, prvo izadje dosta kuglica, a tek kasnije stolica bude "normalnija". Misljenja?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 10:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
evo mog misljenja...iz istog iskustva...

probaj svako jutro na prazan zeludac da pojedes suvu smokvu koja je prenocila u casi vode..bar 10 dana tako radi...ili

svako jutro prvo popij pola litra vode na prazan stomak a onda dan zapocni sa nekom vockom ili povrcem..poenta je da ti prvi obrok bude neki koji ne steze stolicu..tako bar 10 dana.

Ako se regulise, onda je ishrana mada trebao si da napises sta jedes i dal jedes hleba dosta..AKO se ne regulise, ja garantujem da imas Cancidu albicans u crevima...garant..aj javi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: