Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Apr 07, 2010 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 12:23 am
Postovi: 15
Ovo je mozda najbolja knjiga koju cete naci koja je vezana za hemoroide:

http://www.4shared.com/file/64589656/ee ... i.html?s=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Apr 07, 2010 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Jos pre nekoliko godina shvatila sam da imam hemoroide, tako sto sam ih napipala i bilo je do sada par puta malo krvi u stolici. Desava se mesecima da nemam nikakav probelm, a onda krenu da me svrbe. Znaci, kod mene je taj svrab dominantan problem, a vidim to retko pominju, svi samo o bolovima pricaju. Mene je to retko bolelo. Koristim povremeno Hemor M mast, koja prijatno hladi, ali sad mi nije dovoljna. Danas sam kupila Faktu mast.
Ono sto me dodatno zabrinulo je sto sam danas napipala nesto tvrdo na samom ulazu u anus, znaci nisu hemoroidi. Tvrda mala izraslina ispod koze/ Sta to moze da bude?
Da li se za pregled treba obratiti proktologu ili gastroenterologu za prvi put? Da li oni to rucno pregledaju, pa tako procene da li treba rektoskopija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Obrati se hirurgu-proktologu.Oni rade anoskopiju.Prvo pregledaju rucno,pa namazu lokalnom anestezijom i onda gledaju sondom.Sam pregled ne boli,ali je polozaj neprijatan,pogotovo kad te pregleda muskarac.Tako jedino mogu da vide kog su stepena hemoroidi.Pregled traje oko 2-3 minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 7:15 pm
Postovi: 21
Je l ima neko iskustva sa podvezivanjem hemoroida?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 27, 2010 10:36 am
Postovi: 1
Poštovani,

ja već sedam meseci muku mučim sa hemoroidima, i unutrašnjim i spoljašnjim. U poslednje vreme, počelo je osim bola koji imam konstantno da imam i osećaj paljenja, tj pečenja u rektalnom delu. Strah me je da nisam peretrao sa faktu mast, i da ona sada meni nema kontra efekat. Ko može da mi pomogne oko toga, i ima li način da se spoljašnji hemoroidi smanje jer meni su dva veličine oraha.

Srdačan pozdrav, i unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 11:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vi nemate sta da radite kod kuce. Nemojte dopustiti da se stanje dalje komplikuje! Obratite se sto pre hirurgu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jun 28, 2010 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
Jel zna neko gde se u Srbiji radi dg hal metoda. Ne mogu nigde naći taj podatak. Rade u Zenici i Zagrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 3:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 13, 2009 8:01 pm
Postovi: 14
Pitanje za korisnika svetosavska (pošto je on pominjao) ili za nekog drugog ko zna.

Citiraj:
Može i kombinacija ove dve masti npr. Procto Glyvenol ujutro, a Faktu (npr. čepića) uveče.


U čemu se tačno razlikuju Procto Glyvenol i Faktu i zašto ih kombinovati?

Ako sam dobro shvatio, Faktu nema ograničenje u pogledu dužine perioda korišćenja, ali ne treba preterivati. Da li isto važi i za Procto Glyvenol ili je potrebno striktno se pridržavati onih 14 dana koje je korisnik svetosavska pomenuo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 3:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 13, 2009 8:01 pm
Postovi: 14
Nema mogućnosti za izmenu poruke, a zaboravio sam još nešto:

Detralex vs Phlebodia? Šta je bolje uzeti za recimo neki blaži oblik hemoroida? Da li Detralex uvek piti u preporučenim "udarnim" dozama ili recimo može kutija da se razvuče uzimanjem 2x1 ili 1x1 tablete dnevno, više preventivno, duži vremenski period?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 8:21 am
Postovi: 10
Pozdrav svim koji imaju problema s hemeroidima. Nažalost i ja spadam u tu kategoriju.
S hemerodima s borim već više od 10 g. i to sa unutarnjim. Kako se oni manifestiraju svi oni koji ih imaju znaju. Uglavnom povremeno krvarenje iz stolice, krv na wc papiru i sl.
Ja sam nakon svih problema koje sam imao i pretraga koje sam uključio na neki način povezao svoje želučane probleme s hemeroidalnim problemima. Jer paralelno s želučanim problemima došli su i hemeroidi. Stoga ako netko od vas ima povremenu nadutost, bolove u želucu, žgaravice, te ev. probavne probleme vrijeme je da posjetite gastroneterologa.
Prvo treba srediti želudac da bi došlo do smirenja hemeroida. Barem je kod mene bio takav slučaj.
Kreme i kupke koje se navode u postovima ublažavaju tegobe, ali ih neće trajno otkloniti.
Naravno da treba paziti na prehranu, ne jesti suhomesnate prerađevine, jako začinjenu hranu i sl. Preferirati voće i povrće, te bijelo meso.
Također možda nije nevažno ali unazad mjesec dana pijem noni sok i mišljenja sam da je on dosta doprinio smirivanju mog stanja s hemeroidima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Avg 09, 2010 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 09, 2010 11:02 am
Postovi: 2
Pozdrav interesuje me da li odlazak na more smeta za unutrašnje hemoroide koji krvare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Avg 09, 2010 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 8:21 am
Postovi: 10
zvezda99 je napisao:
Pozdrav interesuje me da li odlazak na more smeta za unutrašnje hemoroide koji krvare?

Ne, nema veze s time. Čak štoviše, kad sam god bio na moru nisam imao problema s hemoroidima. Jasno, i dalje treba paziti na prehranu. Maži kantarionovim uljem ( odn. ulje gospine trave), i biti će sigurno bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Avg 12, 2010 10:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Imam i ja jedno pitanje: u trudnoci sam imala spoljasnje hemoroide.Dugo sam mucila muku sa njima ali sada ih vise nemam. Ishranu sam redukovala,oslabila za razliku od pre svakodnevno ujutru imam stolicu zahvaljujuci ja mislim i cikoriji koju pijem umesto kafe. Znaci taj problem je resen ali ... sada pa imam drugi problem a to je da kada sedim bilo dugo ili krace skoro uvek kada treba da ustanem boli me ne u predelu anusa nego okolo. Kao da me neka kost ili misici bole ali to vrlo cesto bas zaboli. I to samo kad treba da ustanem posle kao da nije nista. Mislila sam da nisu sad pa unutrasnji hemoroidi ali nisu jer nemam ni krvavu stolicu niti peckanja niti bilo kakve druge neprijatnosti.Sta mislite sta bi to moglo da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
savasa je napisao:
Jel zna neko gde se u Srbiji radi dg hal metoda. Ne mogu nigde naći taj podatak. Rade u Zenici i Zagrebu.

u srbiji je puno skuplje nego u zagrebu,a i rade tek odnedavno tako da bih ti savjetovao da ne radis tamo...
ja muku mucim vec godinama, nisu pomogle ni tablete, ni masti, cepici, prehrana... ne znam sta sve nisam probao. jednostavno oni se vracaju, bole, krvare...
za desetak dana idem na gore spomenutu intervenciju, pa cu javiti rezultate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Okt 19, 2010 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
drsarac3 je napisao:
savasa je napisao:
Jel zna neko gde se u Srbiji radi dg hal metoda. Ne mogu nigde naći taj podatak. Rade u Zenici i Zagrebu.

u srbiji je puno skuplje nego u zagrebu,a i rade tek odnedavno tako da bih ti savjetovao da ne radis tamo...
ja muku mucim vec godinama, nisu pomogle ni tablete, ni masti, cepici, prehrana... ne znam sta sve nisam probao. jednostavno oni se vracaju, bole, krvare...
za desetak dana idem na gore spomenutu intervenciju, pa cu javiti rezultate...

gde ideš? u Zagreb? koja je cena?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: