Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 3:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Izvinite, nisam imala vremena da procitam celu diskusiju, ali ne verujem da je nekog interesovalo ovo sto i mene: da li beba od 9 meseci moze da ima hemoroide? Na samom anusu pojavilo se nesto sto vizuelno lici na spoljni hemoroid (doduse nije veliko). Kao mala loptica...Beba ima normalnu stolicu (neki put tvrdju neki put meksu), i to vise puta dnevno. Ne pati od zatvora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 1:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:00 pm
Postovi: 32
Ehm, opet ja. Bila sam kod hirurga na Studentskoj, uradio mi je anoskopiju ili kako se vec zvase i ustanovio hemoroide II. Prepisao mi je kao i do sada faktu i higijensko-dijetetski rezim. Ja sam nastavila sa tim naravno ali sam se danas jako prepala. Posle sasvim normalne (cak retke) stolice imala sam obilno krvarenje koje je trajalo ceo dan, traje i sad nadam se da ce do sutra prestati. Naravno tu je i bol.
Ne znam vise sta da radim, lecim se vec mesecima i sve mi je gore...
Moze li neko da me utesi ili posavetuje, molim vas... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 9:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
ako se krvarenje nastavi javi se lekaru obavezno, a ja sam ih lecio vise meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:00 pm
Postovi: 32
Hvala na podrsci, na svu srecu stalo je. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 7:16 pm
Postovi: 7
Lokacija: Tuzla
zorana24 je napisao:
Imam pitanje,

nesto sam kopala po internetu i slucajno naletela na nekoliko tekstova o jednoj novoj metodi uklanjanja hemoroida od II - IV stadijuma, zove se DG-HAL, za hemoroide IV stepena ona je nesto modifikovana, tu se zove (ako sam ja ovo uopste dobro ukapirala) DG-HAL RAR. Koliko sam uspela da procitam, to je u sustini vrsta ligitacije uz pomoc doplera i cini mi se da su hirurzi sirom sveta odusevljeni ovom procedurom, navodno se izvodi ambulantno i bez anestezije posto je bezbolna, traje 15 minuta, pacijent odmah moze kuci i klinicka ispitivanja pokazuju da je izlecenje/znacajno poboljsanje nesto oko 90%, da su postoperativni problemi retki i da je procenat recidiva bolesti vrlo mali. I da je gro pacijenata vrlo zadovoljan posle operacije.

Deluje primamljivo, samo sto ja nisam uspela da pronadjem nijedan jedini clanak na nasem jeziku ili vezan za nasu drzavu, te me zanima da li se kod nas ova procedura uopste izvodi i gde? Da li je ta intervencija zaista tako "laka" kao sto je u tekstovima opisuju i zaista tako dobra (u smislu da daje najbolje rezultate, a nije mnogo invazivna) ? Ima li neko bilo kakve informacije o ovome?

Već sam pisala da mi je muž imao velikih problema sa hemoroidima .
Zadnjih 20 godina se jako mučio,u zadnje vrijeme je prilikomsvake stolice krvario a sve češće se počelo dešavati da nakon stolice dobije temperaturu.
Po preporuci smo zakazali termin i otišli na jednu Zagrebačku privatnu polikliniku.Pri pregledu su konstatovali da to nisu hemoroidi kako je godnana vjerovao nego anusna fistula .
Pregledje bio prilično bolan da sam ga na hodniku čula kako "kuka" .
Doktor mu je odmah obavio uklanjanje te fistule ili kako već bi.
Odmah nakon 15 minuta smo sjeli u auto i vratili se kući.
Gaze koje je imao unutar je izvadio sutradan ujutro sve krvave.
Prao se kamilicom 3 dana.
Stolicu je imao drugi dan zahvata ,koja ga je malo peckala.
Nakon toga još 2-3 dana isto.
DANAS 2 mjeseca nakon tog zahvata je veoma sretan.
NEMA APSULUTNO NIKAKVIH PROBLEMA.
Za bol koju je proživio na zahvatu kaže da nije vrijedna jednog mučenja a kamo li 20 godina.
Živio je godinama s tim a sad svima preporučuje da urade to isto.
Vrijedno je puta čak do ZAgreba.
Ostaje još 1 kontrola na koju će otići tek radi reda s obzirom da se u toj poliklinici termini čekaju i po pola godine.
Eto ako je ovo neka smjernica nekome ,bit će nam drago da se riješi bola.
Mažda je i ujedno odgovor na citirani tekst.

_________________
Može li netko da mi kaže nešto više o pseudomonas aeroginoza bakteriji,Imunoglobulinima posebno onima koji djeluju na respiratorni sistem.Imam 3 mjesečnu kćerkicu koja je imala poteškoće s ovim i preležala je pneumoniju prije 10 tak dana..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozz
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 5:03 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
veliki pozdrav...zanima me koliko ste platili pregled u toj bolnici...i ako mozete da mi posaljete adresu, naziv privatne bolnice i broj telefona..u privatnoj poruci...jer planiram se javiti..da zakazem lijecenje...pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozz
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2006 7:16 pm
Postovi: 7
Lokacija: Tuzla
email23 je napisao:
veliki pozdrav...zanima me koliko ste platili pregled u toj bolnici...i ako mozete da mi posaljete adresu, naziv privatne bolnice i broj telefona..u privatnoj poruci...jer planiram se javiti..da zakazem lijecenje...pozdrav...


Pregled i komplet tretman je koštao 700 Kuna cca 100 Eura.
Ordinacija je doktora Lastrića Zagreb Špansko ,sada trenutno nemam kod sebe br telefona ali čim pronađem šaljem na pp.
Danas muža pitam kako je ,a on se smije i kaže nevjerovatno....
Nadam se da će tako i ostati za sad je super...

_________________
Može li netko da mi kaže nešto više o pseudomonas aeroginoza bakteriji,Imunoglobulinima posebno onima koji djeluju na respiratorni sistem.Imam 3 mjesečnu kćerkicu koja je imala poteškoće s ovim i preležala je pneumoniju prije 10 tak dana..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 9:10 pm
Postovi: 16
Lokacija: beograd
Ana MI,moze li i meni poslati taj broj!
Mislim da ce m na zalost trebati!
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 12:48 pm
Postovi: 1
Interesuje me da li mogu da Faktu mast i stapice kupim u apoteci,ili mi treba uputa doktora?!


Unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 12:41 pm
Postovi: 6
Uh sve mi se spetljalo,kako sad se hraniti....

A sve povezano...prvo pocinje gojenje,unosim slatkise u pretjeranim kolicinama( mnogobrojne prehlade i hemimicin...) otkrivam candidu,a sada evo izgleda,da pocinju hemoroidi...

Pocnem da se borim protiv kilaze,pa jedem svakodnevno piletinu sa rostilja,dobro kazu za mrsanje,sad citam nikako rostilj..uh stvar se komplikuje,treba cajp rotiv candide(tu je koliko mogu iz mirisa da zakljucim,najvise pelima,)pa zeleni za mrsanje,a koji za hemoroide?

(sa stolicom nema problema,jedem dosta voca i povrca,ali jako mnogo sjedim,posao,kompjuter...ok to cu izbaciti.)

Stresa nikome ne fali...

e sad koji caj piti da li pelim moze skoditi hemoroidima?
on je dobar protiv candide

da li se pelim mora kuvati 3 min,zna li ko,malo je off-top pa se izvinjavam

sve ovo mi sad izgleda z brda zdola... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 10:12 pm
Postovi: 1
Lokacija: Sarajevo(BiH)
Poštovana gospođo Danka!
Svojim savjetima ste pomogli mnogima a nadam se da ćete i meni.Imam 27 godina prije četiri godine sam obolio od hemoroida,za kratko vrijeme sam uspio uz određenu terapiju smanjiti upalu i donekle riješiti moj problem.Prije četiri dana počelo je peckanje i blaži bol koji se postepeno pojačavao.Sada imam jake bolove ,hemoridi su ogromni i rozkaste su boje.Ljekar mi je preporućio terapiju,čepiće i mast Faktu i teblete Phlebodia,i takođe mi preporučuje operaciju.Da li je ova terapija adekvatna,molim vas za vaše mišljene i ako imate neki savjet za mene koji bi mi pomogao da se izlijećim.Napominjem da posao koji obavljam zahtjeva mnogo sjedenja....
Unaprijed se zahvaljujem i nadam se vašem odgovoru.
Srdaćan pozdrav Zlatan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 10:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
_Raven_ je napisao:
Ehm, opet ja. Bila sam kod hirurga na Studentskoj, uradio mi je anoskopiju ili kako se vec zvase i ustanovio hemoroide II. Prepisao mi je kao i do sada faktu i higijensko-dijetetski rezim. Ja sam nastavila sa tim naravno ali sam se danas jako prepala. Posle sasvim normalne (cak retke) stolice imala sam obilno krvarenje koje je trajalo ceo dan, traje i sad nadam se da ce do sutra prestati. Naravno tu je i bol.
Ne znam vise sta da radim, lecim se vec mesecima i sve mi je gore...
Moze li neko da me utesi ili posavetuje, molim vas... :(


Treba da se opustis i da ne razmisljas toliko o njima. Da pov. fiz. akt. Trebalo bi da vise vodis racuna kad i koliko spavas, treba da vodis racuna na ishranu ne treba da trpis gladna.

Eto na primer ja ih u zadnja dva meseca retko imam, jedino sam ih dosta imao posle puta na moru, i posle povratka kuci.

Ja ti preporucujem Delmeson supozitorije.

Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HEMOROIDI (ŠULJEVI)
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:39 pm
Postovi: 11
Najefikasnija za Hemoroide je terapija _reklamiranje_ koja sigurno dovodi do njihove eliminacije,
proizvod je neograničeniog veka trajanja i direkno deluje na uzrok tj. neadekvatnu cirkulaciju u završnom prstenu debelog creva. U Evropi se može nabaviti pod imenom _reklamiranje_-SENSILAB ili HEMOMAG.

****


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:39 pm
Postovi: 11
Imate problem sa hemoroidima, posle tretmana _reklamiranje_ nećete imati problema, proizvod je neograničenog veka trajanja i ako vam se posle godinu dana ponovo pojave ponovo koristite _reklamiranje_, nema potrebe da bacate pare za čajeve i masti koji nažalost hemoroide ne mogu otkloniti ni privremeno, već samo održavaju stanje agonije. _reklamiranje_ direktno otklanja uzrok nastanka hemoroida i eliminiše postojeće bez obzira u kojoj su fazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
postovani,

imam vec 2 meseca hemoroide, mazao sam u pocetku faktu, pa sam presao na delmezon.... ne jedem ljuto ni kiselo niti pijem alkoholna pica, a redovno odrzavam higijenu posle nuzde. inace ne osecam bolove niti krvarenje samo povremeni svrab da napomenem bavio sam se aktivno teretanom i vec 2 meseca ne treniram a hemoroidi ne prolaze..
pre 20 dana sam bio kod hiruga, on kaze da nastavim da mazem mast, i da obratim paznju na hranu.. oni i dalje ne prolaze, ja i dalje ne treniram.. recite mi sta da radim, molim vas .. unapred zahvlan!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: