Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 4:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
uzmite koloidni bizmut

Sta je to doktore?
Imamo li mi u Kanadi?
Da li mi se moze ostetiti jednjak sa ovolikom kiselinom?
Koji su simptomi cira?
Pozdrav[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 9:59 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
uff.. ovako...
heliko bakter imam ne znam tachno od kad.. ali moje muke su pochele krajem avgusta ove godine kad sam doshla iz crne gore...
pochetkom septembra sam imala i prvi napad panike :(
pa zatim drugi.. i to je otshlo toliko daleko da se ja plashim da ostajem sama kuci... i pri samoj pomisli na to hvata me panika..
gastroskopiju sam radila tek pre mesec dana i ustanovljen mi je heliko bakter :( a do tada mi je doktor dao 2 terapije prvo samo motilijum, pa kako mi nije blo bolje, radila sam razne analize krvi i tu je sve bilo ok, osim IGG koji je bio 1,33 ( referentno do 1,1) ali je doktor rekao da je to ok :/ i dao mi bicit HP (10 dana), nexium (4 nedelje) i famotidin (6 nedelja).. ali meni je i dalje bila gorushica posle svakog jela, nekad diareja ujutru.. a to shto ne znam shta mi je me je sve vishe nerviralo i uzrokovalo tome da se budim nocu da ne spavam normalno (a inache radim od 8 ujutru) a npr. probudim se u 4 ujutru i ne mogu vishe da spavam :/
tako da sam krenula i kod pshologa.. ishla sam jednom, ali mi je rekla da dolazim na 2 nedelje.. nije mi dala nikakve lekove (za sad) mada ovo shto ne spavam me stvarno ubija u pojam..
a da ne prcham koliko me ovaj helikobakter muchi.. terapju sam zavrshila pre 2 nedelje, al josh mi nije bolje.. terapija je bila fromilid i orvagyl 7 dana i nexium 14.. a tek kako sam je loshe podnela :((( jednu noc od lupanja srca i gushenja sam poludela i zvala "dr. ristic" u 3 ujutru
da ih pitam shta mi je???!!! i isto to sushenje usta i gorchina od leka, i knedla u grlu.. ma uzas!
i ja sam postala hipohondar i jako me to nervira..
pre ovoga sam se muchila sa kandiom godinu dana i stvarno mi je vishe dosta od tih "savremenih" bolesti!
pre godinu ipo sam imala smrtni sluchaj u porodici i to je bio jako veliki stres za mene od tada je sve pochelo :(((
nadam se da vas nisam udavila, al morala sam da napishem da niste jedini u svojim problemima...

_________________
sve ce to narod izlechiti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 4:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Njanja...isti zdravsteni problemi kao kod mene.I ja sam isla kod psihoterapetua i odbila sam tablete koje mi je psihijatar dao........
Kiselina,kiselina na izvoz.......stalno i u bilo koje dana vec vise od godinu dana.Lekovi ne pomazu,pijem Losek......zanjih par dana sam ga prestala piti.Ne jedem kiselo,ne pijem kafu,ne jedem ljuto.....pa nista.
Zbog problema za zelucem prestala sam piti kafu prije godinu dana i presla na mleko---sa cokoladom.
Isti problemi---mozda i gore!
Eto imam i ja bakteriju i cekam da vidim specijalistu PO KO ZNA KOJI PUTA.
Radio mi je jedan gastro.prosle godine i kaooooo,nema nista sem kiseline.
Znas sta,necu da te ubijam u pojam ali vec 7 godina jedan kaze:moguci cir na dvanaestolalacnom crevu,drugi kaze ezofagitis,gastritis i hijatus hernija,treci kaze GERD,cetvrti kaze puno kiseline.....MA ZNAS STA neka idu svi u tri p.m.........meni nije dobro,a oni se zajebavaju.
Ja misim da sam od toga dobila aritmiju...........sedeci polozaj ma ubi........
O gusenju i panikama da ti ne pricam........
Eto ne znam samo dokle,jela sam malo prije i sada me jako,jako boli stomak kao da sam jako gladna,ja mislim da sam dobila CIR.......
Njanja eto da te malo utesim ni ti nisi sama.......
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 4:30 pm
Postovi: 20
Meni su prosle godine pronasli tu bakteriju, i popila sam terapiju, jedno vrlo kratko vreme mi je bilo bolje ali onda otprilike sve polako ponovo. Posto mi je dr kontrolu zakazao tek za 2 meseca, nisam znala sta cu, pa sam kopala po netu da nadjem nesto do tada. Onda sam cula za ulje od crnog kima da to ubija tu bakteriju pa sam ga pila jedno mesec dana i posle na gastroskopiji su mi uzeli biopsiju i kazu nema vise. Mada mi je dr opste prakse rekla da ta biopsija i nije nesto pouzdan metod jer moze da je uzme sa dela zeluca gde nema bakterije jer nisu one svuda nego se nasele u nekim mestima i tu ruju.
U svakom slucaju ispostavilo se da mi probleme pravi sfinkter koji ne radi dobro, a ne sama bakterija. Verovatno je to slucaj i sa drugima, ne znam. :-?
Nego ima jos jedna zanimljiva metoda resavanja bakterija i kojecega stetnog po organizam, a to je terapija uljem, evo linka
[url]http://ayurvedaizdravlje.blogspot.com/2007/07/izvlaenje-toksina-uljem.html
Srecno svima u borbi protiv bolesti[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 4:30 pm
Postovi: 20
Samo da se ispravim, ova terapija uljem gde sam postavila link nema veze sa uljem od crnog kima koje sam pila mesec dana, pije se 3 puta dnevno pre jela po 15 kapi i posle toga caj od kamilice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 6:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Kesten necu ti hvaliti jer kazu ne hvali se za lek.....
Ne znam gde to nabaviti.Jako mi je interesantno sto pises za sfinker,moram videti sta je to ovde na engleskom....
Caj od kamilice ne moze da naskodi,samo da pomogne.Ja ne znam zasto nisi pila antibiotike?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 4:30 pm
Postovi: 20
Pila sam antibiotike, kombinaciju od 2 antibiotika i jos neki lek, valjda protiv kiseline....U vezi sfinktera, pa to ti je onaj misic sto zatvara zeludac, kad sam bila na gastroskopiji dr mi je rekao da mi je taj misic popustio i da se svaki cas otvara a treba da je stalno zatvoren, i da je to neka povremena kila, hernia intermitens.
Ja ne znam ali meni je to toliko zagorcalo zovot da je to strasno, bukvalno non stop neka gorcina i odvratan ukus, evo sad nema bakterije i isto sve....... :cry: ne izlazi mi se iz kuce uopste samo kad bas moram, sam se sebi gadim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 8:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
I meni su to jednom rekli na snimanju i na gastroskopiji.Posle toga drugi doktor nije rekao nista........uzas!!!!!!!
Svaki mi daje svoju dijagnozu,a mene kiselina ubi,ne pomaze mi Losek,a pijem ga godinu dana.
Veruj da skoro povratim kada mi udari na usta,cini mi se da mi zubi"utrnu".
Ja sam u proslosti pila 3 vrste antibiotika samo 4-5 dana jer mi je jetra reagovala pa sam morala podhitno prestati.Od tada nista nije leceno,a to je bilo sigurno prije 5 godina........ :cry: :cry: :cry:
Ja mislim sada da sam dobila cir,cesto me jaki bolovi uhvate u predelu zeluca.Idem opet kod drugog specijaliste 5-og Januara.Ona je zensko i videcu sta ce reci.Ovo kod mene vise nije normalno.
Ublazujem bolove HRANOM!!!!!!!
TO je znak CIRA!!!!
Imam tragove krvi u stolici,naravno ja ih ne vidim golim okom.
Ako prisane na operaciju i ako mi jos jednom potvrdi hijatus hernija MOMENTALNO CU PRISTATI jer ne mogu vise :cry: :cry: :cry:
Znam kako ti je!!!!!!!
Nadam se da ce u nasoj zemlji lekari resiti sve!!!!!!
Pozdrav u staroj godini!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 4:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 4:30 pm
Postovi: 20
ontario je napisao:
I meni su to jednom rekli na snimanju i na gastroskopiji.Posle toga drugi doktor nije rekao nista........uzas!!!!!!!
Svaki mi daje svoju dijagnozu,a mene kiselina ubi,ne pomaze mi Losek,a pijem ga godinu dana.
Veruj da skoro povratim kada mi udari na usta,cini mi se da mi zubi"utrnu".
Ja sam u proslosti pila 3 vrste antibiotika samo 4-5 dana jer mi je jetra reagovala pa sam morala podhitno prestati.Od tada nista nije leceno,a to je bilo sigurno prije 5 godina........ :cry: :cry: :cry:
Ja mislim sada da sam dobila cir,cesto me jaki bolovi uhvate u predelu zeluca.Idem opet kod drugog specijaliste 5-og Januara.Ona je zensko i videcu sta ce reci.Ovo kod mene vise nije normalno.
Ublazujem bolove HRANOM!!!!!!!
TO je znak CIRA!!!!
Imam tragove krvi u stolici,naravno ja ih ne vidim golim okom.
Ako prisane na operaciju i ako mi jos jednom potvrdi hijatus hernija MOMENTALNO CU PRISTATI jer ne mogu vise :cry: :cry: :cry:
Znam kako ti je!!!!!!!
Nadam se da ce u nasoj zemlji lekari resiti sve!!!!!!
Pozdrav u staroj godini!


Tebi je stvarno velika kiselina cim imas i bolove koji se ublaze hranom, eto ja opet imam manjak kiseline i ne mogu da svarim hranu pa stoji i truli u stomaku. Kad si zadnji put bila na skopiji, morali su videti cir ako je skoro bilo. Nemoj mnogo da razmisljas o ciru, mozda i nije nego moze biti da ti je upaljena sluznica tj jak gastritis. U vezi jetre, jesi bila na nekim pretragama, zasto je reagovala na antibiotik? Mozda da probas neko ciscenje jetre ili post (moze i ona terapija uljem sto se mucka u ustima dala sam link), verovatno je preopterecena toksinima. Pozdrav i tebi i srecno kod specijaliste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 01, 2009 8:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Draga Kesten,prvo sretna ti Nova Godina,puno zdravlja,srece i ljubavi u ovoj novoj.......i narednim godinama.
Draga,ne znam sta se desava ali sve mi je gore i gore.....bolovi na uranak svako jutro su neizdrzljivi,kao da sam jako,jako gladna---ne mogu ti objasniti.Sve se smiri posle 20-ak minuta kada popijem Losek.
Inace jetra mi je reagovala na taj nacin da sam mokrila tamno kao kafa,pa su mi rekli da podhitno prekinem sa lekovima.Rekli su mi da je jetra reagovala,ali nisu rekli zasto.
Inace to moje nije leceno godinama.Prije 5 godina kada mi je jedan doktor radio gastroskopiju rekao mi je u sta verujem:da imam gastritis,ezofagitis i hijatusnu kilu.Nista drugo nije preduzeto....navodno bakterije nije bilo.Dve godine prije toga dali su mi antibiotike jer je drugi specijalista rekao da imam bakteruju.Prije 2 godine radila sam opet i rekli su da imam samo gerd sto je isto upala ali nisu videli hijatusnu kilu niti cir.
Kesten uzas.........svako prica svoje,a meni nije dobro......kiselina mi nagriza sve vise.Znam da moram imati cir......osetim jake bolove,evo jela sam prije pola sata i toliku osecam glad,da kao da sam gladovala citav dan.Sve me to dovodi do ludila........
Samo da ne krvari polako jer mi je pronadeno u stolici krvi a imam veliku anemiju.....
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Srecna Nova Godina i mnogo,mnogo zdravlja!Pozdrav svima na ovoj temi.Verovatno je moj problem i za druge teme(npr.aritmije)ali za sada da krenem sa ovom.Simptomi: Godina oko 40 :) , povremena mucnina,bockanje u zeludcu,nadutost,gasovi....Kad se to javilo pre nekoliko godina radila sam test na bakteriju Djordje Petrovic i nije je bilo.Nalaz UZ uredan.Sada,imka mesec dana,osecam povremeno sve to isto i probam da povezem sa nekom odredjenom hranom ali ne ide.Ne jedem previse ali jedem sve,ne jedem brzo i nisam prozdrljiva.Odakle najbolje da krenem,da mnogo ne lutam i da sto pre dodjem do uzroka?
Znam da sve ovo moze biti i "na nervnoj bazi",a ja znam da se nerviram za gluposti i da mnoge stvari"progutam" zarad "mira u kuci".Tako "gutajuci" imam i aritmije itd...no, nikom i nigde nije idealno!
Zato,hajde da vidimo kako u srz problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 1:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
dr ivica je napisao:
Sad cu ja malo da se nasalim, ali i malo ozbiljno da pisem:

Helicobacter Pylori (drugo ime: Djordje Petrovic, da se lakse pampti) je bakterija koja se naseljava u zelucu kad i kako joj se prohte i koja ne cini nikakvo posebno zlo. Djordje je neopravdano optuzen za sva zla ovog sveta, od gastritisa, preko cireva, karcinoma, cak i do neuroza, rata u Vijetnamu i Iraku, a uskoro ce se otkriti i da je kriv za slom americke berze.

Inace, za Djordja se nije znalo do pre dvadesetak godina. I isto smo se lecili i isto ziveli. Ali sada kad je Djordje otkriven, ogromna industrija je usmerena na prodaju svih mogucih izuma vezanih za Djordja, a tu su i nevidjeni natpisi na sve strane: "Otkrijte Djordja nasim testom", "Ubijte Djordja na vreme", "Zasto mi je Djordje ponovo dosao?", "Album sa slikama Djordja u akciji", "Enciklopedija beskorisnih radova o Djordju", "Pet miliona doktorata na temu Djordja"...

Oko 90% ljudi koji imaju Djordja nemaju nikakve tegobe. Oko 60% ljudi koji iskorene Djordja lekovima, ponovo dobiju Djordja za pola godine ili godinu dana. Samo mali broj ljudi sa tegobama koje su poreklom od Djordja zaista mora da ubija Djordja.

Zakljucak: PUSTITE DJORDJA NA MIRU! :)

Pa doktore kao to onda?Znaci:Jednom Djordje ,zauvek Djordje! :)
Ja se upravo spremam da otkrijem Djordja...i sta onda?
Preporuka?Kakav rezim zivljenja?

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 4:30 pm
Postovi: 20
Hvala ti ontario, i ja tebi zelim sve najbolje u novoj godini i svima ostalima na forumu, i ako Bog da da se resimo ove bede.
Setila sam se neceg, moj brat je imao muku sa kiselinom i pio je svako jutro na prazan stomak gutljaj maslinovog ulja i sredilo mu se, pa probaj i ti, nije bas ukusno ali naviknes se posle par dana. A pomoci ce i za ezofagitis, ulje oblaze sluznicu a ona ti je nagrizena kiselinom. Ako nista drugo, kiselina ti pobije sve bakterije pa onda verovatno i nemas Djordja, mozda bi ti cak dobro dosao, citala sam da smanjuje kiselinu
:wink:
To sto ti drugi put nisu nasli hijatus kilu ne znaci da je nemas, kazu da je to tesko videti a zavisi i od doktora koji radi.
Strasno mi idu na zivce sa tim tretiranjem simptoma, a da u stvari nemaju pojma koji je uzrok poremecaja. Drzi se i obavezno javi sta je bilo na pregledu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 4:30 pm
Postovi: 20
gogi999 je napisao:
dr ivica je napisao:
Sad cu ja malo da se nasalim, ali i malo ozbiljno da pisem:

Helicobacter Pylori (drugo ime: Djordje Petrovic, da se lakse pampti) je bakterija koja se naseljava u zelucu kad i kako joj se prohte i koja ne cini nikakvo posebno zlo. Djordje je neopravdano optuzen za sva zla ovog sveta, od gastritisa, preko cireva, karcinoma, cak i do neuroza, rata u Vijetnamu i Iraku, a uskoro ce se otkriti i da je kriv za slom americke berze.

Inace, za Djordja se nije znalo do pre dvadesetak godina. I isto smo se lecili i isto ziveli. Ali sada kad je Djordje otkriven, ogromna industrija je usmerena na prodaju svih mogucih izuma vezanih za Djordja, a tu su i nevidjeni natpisi na sve strane: "Otkrijte Djordja nasim testom", "Ubijte Djordja na vreme", "Zasto mi je Djordje ponovo dosao?", "Album sa slikama Djordja u akciji", "Enciklopedija beskorisnih radova o Djordju", "Pet miliona doktorata na temu Djordja"...

Oko 90% ljudi koji imaju Djordja nemaju nikakve tegobe. Oko 60% ljudi koji iskorene Djordja lekovima, ponovo dobiju Djordja za pola godine ili godinu dana. Samo mali broj ljudi sa tegobama koje su poreklom od Djordja zaista mora da ubija Djordja.

Zakljucak: PUSTITE DJORDJA NA MIRU! :)

Pa doktore kao to onda?Znaci:Jednom Djordje ,zauvek Djordje! :)
Ja se upravo spremam da otkrijem Djordja...i sta onda?
Preporuka?Kakav rezim zivljenja?

Sve najbolje!


Hahahaha znaci Djordje Petrovic za predsednika! Ziveo Djordje!!!
Ne bih se cudila da je ovo jos jedno maslo FDA mafijasa, koji su dobro omastili brk ovim, a na racun miliona ljudi koji se kljukaju antibioticima, ni manje ni vise nego 2 odjednom, sto je smrt za organizam!
Videla sam na nekom forumu covek kaze popio 7 terapija protiv Djoleta i dalje ga ima :roll:
Tako sam ja godinu dana bila na antibioticima, zbog eserihije koli, samo su mi menjali cas jedan cas drugi pa na kraju opet pijem onaj prvi i tako u krug, kao bakterija stalno mutira. Tek onda me posalju kod urologa specijaliste, i covek se zgranuo, kaze ko ti je davao tolike antibiotike, pa oni ti samo podrivaju ionako los imunitet!
I lepo uzeo covek da mi crta voce i povrce koje da jedem (secam se crveno voce zeleno povrce) i gvozdje za krvnu sliku, i to samo mrvica one sumece tablete, kaze sve ostalo je visak i organizam ionako to izbaci, pa ti lepo traje ona kutija u nedogled. Posle manje od mesec dana meni dobro, nikakve simtome ni bolove nisam vise imala
Eto hvala Bogu ima i pametnih doktora nisu svi trovaci odmah lekovi lekovi za sveee :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 03, 2009 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Gogi,sretna i tebi Nova Godina........
E sada generacijo moja,vidis kako je to bez veze i koliko nas namuci stomak.
U sustinu problema:treba se leciti!
Ja ne znam sta drugo jer sta god sam probala(sem jednog caja od zobi)sve mi se smucilo i nista ne pomaze.Ne jedem kiselo(a obozavam),ne pijem kafu,ne pije gazirano,ne jedem pola voca,ma nista ne vredi i jos pijem tablete za kiselinu.Ponavljam kao papagaj.......ja verujem Kesten sto kaze
----sfinkter koji ne radi dobro------.
Ona je pogodila u srz problema i ako mi predloze operaciju odoh bez razmisljanja.Inace JA IMAM BAKTERIJU U SOMAKU(Dordeta)koji pravi stetu,kopa dok ne raskopa i ne stvori se cirrrrrrrrrr,ma jeb.......cir samo da nisam jos gore zaglavila jer nisam lecena godinama :cry: :cry: :cry: :cry:
Kesten,pa ja ne znam kakvi su to onda lekovi?
Pa sta cemo raditi?
Svi lekovi stete ali kada se mora onda nema sta.I ja sam prosle godine mokrila cistu krv iz mehura sa uzasnim bolovima i MORALA SAM ANTIBIOTIKE.Vec posle DVA dana bilo mi je bolje.......
Uh.......bez lekova bih umrla od bolova.........
Ti si bila sretna pa te proslo bez toga,ne znam imas li dece ali ja sam imala isto kao napone i mislila sam da ce mi maternica ispasti van........uzasno ne ponovilo se vise nikada.......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: