Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
jesi li ti imao u isto vreme i helikobakter i kandidu-i kako si mogao to leciti-kad za jedno ide antibiotik a za drugo ne sme,
ako tako reagujes--kao sto pises primer onda moras poraditi na sebi--da lakse prihvatas kompromis--to je jedino resenje
Ja pokusavam to da postignem a u velikoj meri mi lekovi pomazu u tome---
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
vasa je napisao:
jesi li ti imao u isto vreme i helikobakter i kandidu-i kako si mogao to leciti-kad za jedno ide antibiotik a za drugo ne sme,
ako tako reagujes--kao sto pises primer onda moras poraditi na sebi--da lakse prihvatas kompromis--to je jedino resenje
Ja pokusavam to da postignem a u velikoj meri mi lekovi pomazu u tome---
SRECNO


Da, imao sam ih u isto vreme. Pa sta sad, pio sam antibiotike za heliko, to sam resio sad mi je kandida nabujala ali se bacam na njeno lecenje, nistatini, razne kreme, ishrana ... bice valjda i to uskoro ok, optimista sam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 1:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
kad si zavrsio terapiju za helikobakter?
Znas da ne vredi test preko krvi krace od 6 meseci nakon zavrsetka terapije?
Jesi li testirao na neki drugi nacin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Sep 02, 2011 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
vasa je napisao:
kad si zavrsio terapiju za helikobakter?
Znas da ne vredi test preko krvi krace od 6 meseci nakon zavrsetka terapije?
Jesi li testirao na neki drugi nacin?


Terapiju za Helikobakteriju sam zavrsio negde oko 20 Avgusta, znam da su antibiotici pospesili kandidu ali sad pijem nistatin i drzim se dijete ... sredinom Septembra cu se ponovotestirati na kandidu. Da, znam, cekacu 6 meseci pa cu opet dati krv, nisam se testirao na drugi nacin, verujem da je test preko krvi dovoljno pouzdan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 1:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
evo mene opet,,,bilo mi je malo bolje jedan period tj naizmenično al ipak manje me mucila ta malaksalost i slabost iz stomaka al pre mesec dana mi doktorka pojacala EGLONYL sa 1x1 na 1x2 idosta sam se bolje osecao al apetit mi je bio losiji i malo sam poceo opet da slabim i u kilazi al na kontroli sam se pozalio da mi i se smanjila seksualna potreba -skoro izgubio zelju za seks i doktorka kaze da je moguće da je od EGLONYLA i da probam da ga prekinem (da ce biti dovoljno sto pijem tritiko za depresiju i bromazepam)međutim ja nekoliko dana pio po 1 a posle prestao i vec sledeci dan poceo osecati malaksalost i depresiju i dalje slabi apetit i 1 kg manje za 15 dana,a to se primeti na mojih 67kg do tad i ja ponovo pocinjem sa eglonylom a konsultovacu se tek sutra sa doktorkom-posto je na nekom seminaru..
Sto se tice gastroenterologa -bio sam kod njega pre 1,5 mesec i tad sam se bolje osecao tako da je rekao da ne treba da radi gastroskopiju i produzio mi SALAZOPYRIN-za kolitis i po potrebi RANISAN,njega sam redovno uzimao i osecao potrebu do pre nedelju dana al sad ne osecam neki problem u zelucu al ta malaksalost i depresija me ubija---pola dana nestane pa onda 2 dana ne znam sta da radim,pa kad me neko sretne i pita;,jesi ti nesto oslabio" to me bas pogodi i zabrine iako sam osecam da nemam snage da se popnem na 2. sprat--sreca sto sam na 1.
Vidim ja i sam po pantalonama da sam smrsao al se tesim da nije to puno 1 kg za 15 dana al taj apetit ne znam kako dap popravim i sta bih pokusao-pokusavao sam sa kafom -i ponekad mi izazove apetit posle pola sata al kafu izbegavam jer osetim kao da mi stvara i nervozu-posle nje osetim neku drhtavicu i kazu da negativno utice na nervni sistem-a poceo sam sa oligovitom pa sad cekam --sta drugo-nego poboljsanje---nadam se da je kod tebe onlinad bolje a naravno i kod ostalih
SRECNO....................
NADAM SE DA JE ONLA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
I ja cu poludeti zbog helico.
Kod mene je sve islo prilicno naglo. Uzasna bol u zelucu, kao kamen da mi stoji u stomaku....sutra dan bol se prosirila na ceo stomak maltene...sa tim da je u pitanju odvratna tupa bo, od koje uvece oka da sklopim.Okrecem se, prevrcem, drzim stomak, ne vredi..
Uradila sam test, i ustanovila da imam helicobactery.
Da ne pominjem gubitak na kilazi, a i onako nisam bas neke debljine...osecam da nece biti dbro ako se ovako nastavi. Nemam snage, jer po ceo dan sedim- lezim.
Dobila sam antibiotike...i tek juce , posle 7 dana, osetih neko poboljsanje. Nije bol skroz nestao, tu je uglavnom ako legnem na ledja pa se istegnem..onda bas boli...Juce sam npr imala i dijareju sa grcevima. Verujem zbog antibiotika.
Ovo je jakooooo podmukla bakterija.
Poludeh.Ne znam vise sta smem da jedem...sve bih dana za jednu cokoladu. Ma bilo sta slatko.
Ujutru pojedem dva barena jaja, jer kontam da ce mi ona koliko toliko dati snage da izdrzim..a u toku dana nista...samo supice, i gluposti.Ovo nije humano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Uto Nov 01, 2011 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
nemoj se samo brinuti jer to pogorsava stanje a sigurno ces imati kojekakvih tegoba posle antibiotika--i produzi da pijes taj treci lek naravno bar mesec dana-meni je bas bilo tesko i misslio sam da je ne daj Boze najgore-al posle gastroenterolog nije ni pridavao vaznost helikobakteriji a i mene ubedio da nije to tako bitno-mada su mi nevi reagovali pa sam vec godinu dana na tim lekovima i nikako da smanjim dozu ili prestanem-odmah pocinje nervoza iz stomaka i padam u depresiju..
PROBAJ DA TO PREVAZIDJES I SACEKAJ MAKAR " SEDMICE __TREBALO BI DA SE SMIRI A AKO NE ONDA OPET KOD LEKARA-cesto kandoda krene posle antibiotika-al i ona moze da se povuce sama --samo bez panike ako je ikako moguće..
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 5:34 pm
Postovi: 26
Moj sef je imao tu bakteriju i kurama antibiotika je nije resio i onda je pokusao narodni recept: 40 suvih smokava staviti u teglu i preliti maslinovim kvalitetnijim uljem, drzati to tako 40 dana i posle uzimati po jednu svako jutro nataste. Njemu je ovo pomoglo a nije nista stetno pa probajte i to. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2011 9:40 pm
Postovi: 3
Najpre, pozdrav svima.
Vidim da imate iskustva (nazalost) sa helicobacter pylori i candidom, te bih vam ukratko opisala svoj slucaj, u nadi da cete mozda imati neki savet.
U protekle 2 godine su pocele povremeno da mi se pojavljuju u predelu kapaka, na pojedinim mestima, blagi otoci, perutanje, crvenilo koze. U pocetku nisam toliko pridavala paznje ovom, ali je postalo ucestalije...Najpre sam posetila ocnog lekara, koji je konstatovao upalu kapaka i prepisao terapiju. Terapija je pomagala, ali se sve iznova i iznova vracalo. Uradila sam i sve testove na alergente( od onih koje udisemo, preko kontaktnih, do cele sminke i kozmetike koju koristim) i nista nije pokazalo da sam na nesto od toga alergicna. Neko vreme bi sve bilo OK, posle se sve vracalo. Letos sam radila analizu stolice, i utvrdjena je candida u stolici. Pila sam terapiju sa nistatinom, i evo vec neko vreme stolica je sterilna i ne pokazuje prisustvo candide. U medjuvremenu nije bilo problema sa ocima(tj.kapcima),otprilike neka dva meseca,ali, ne lezi vraze, opet se vratilo, sada jos izrazenije tj. na oba oka.
Doktor opste prakse mi je rekao da uradim i test na helicobacter pylori, test je radjen iz krvi bez kvantitativnih vrednosti, i nalaz je pozitivan. Ne znam koliko je verodostojan nalaz iz krvi, posto po forumima citam da taj nalaz i nije tako verodostojan? Procitala sam da se ta bakterija moze pojaviti i bez nekih vecih simptoma, sto je ocigledno slucaj i kod mene( povremena zgaravica). Napominjem da generalno imam problem sa imunitetom i da stalno pijem nesto za jacanje imuniteta.
Da li te promene na kapcima mogu biti vezani sa ovom bakterijom? Molim Vas za savjet, kako to leciti, sta raditi dalje?
Sutra idem doktoru, i znam da ce mi propisati neku trojnu terapiju. Ne znam vise ni koliko je pametno piti antibiotike, jer eto za Helico su dobri, al opet da se candida ne vrati...I opet, ne znam da li sve to moze imati veze sa ovim promenama na ocima koje imam...Sve u svemu, totalna konfuzija...
Hvala od srca,
Lp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Čet Dec 08, 2011 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nazalost sve to stvara dodatnu nervozu-i pored te koju vecina BAKTERIJASA ima i lose se odrazava na bakteriju..Tesko ce i lekovi pomoci ako ne uspemo da smanjimo nivo stresa i nervoze----zato pokusajte da radite na tome koliko god mozete pa makar i sa nekim lekovima ako ne uspevate bez njih.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2011 11:31 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,
Pre 3 meseca sam radio test krvi na HP i bio je pozitivan. (test uradjen u Novom Pazaru, vrednost 24,5 gornja granica na testu 9). Lecio sam prepisanim antibioticima i Controlockom. Kosristio sam i Espumisan.
Posumljao sam na bakteriju zbog nadimanja i u zelucu i stomaku. Nisam imao simptome pecenja i kiseline u zelucu. Vrlo retko sam imao i osecaj kamena u stomaku. Najveci problem mi je predstavljala malaksalost koja je propracena cestim vrtoglavicama i napadima straha da cu zaista pasti u nesvest, a ti simptomi su prestajali nakon sto bukvalno podrigujem desetak minuta (u vise navrata, uz izuzetan napor sa osecajem kiselosti). Simptomi su se manje vise povukli tokom narednih meseca dana.
Medjutim od pre mesec dana pocinju ponovo nadimanja i podrizi propraceni malaksaloscu i vrtoglavicama. Uputio sam se kod Gastroenterologa u Kraljevu, koji mi je uradio gastroskopiju (sonda) sa jos jednom pozitivnim rezultatom i gastritisom. Ovog puta je terapija Nexium 40mgx2, Amoksicilin 2x2 i Orvagyl 3x1. Nakon 7 dana sam bio na kotroli i nastavljena mi je terapija Nexium-om20mg 1x1 ujutru i kapima Iberogast na 15 dana. Trenutno sam u 9 danu terapije. Nemam simptome kiselosti i gastritisa ali sam i dalje malaksao, imam vrtoglavice koje vise manje prestaju podrigivanjem, koje je sada lakse. Primetio sam i da mi od skora smeta belina (magla ujutru dok vozim, jako sunce....). Zbog malaksalosti sam vec danima pospan i u krevetu a kada pokusam da se bavim fizickom aktivnoscu, misici mi bride i navracaju mi se simptomi vrtoglavice. Primetio sam i da sve cesce imam problema sa koncentracijom.
Sve vise brinem ali ne zelim da pocinjem sa ispijanjem sedativa.
Po struci sam novinar, na izuzetno stresnoj teritoriji. Kafu sam prestao da pijem kada je pocela da mi smeta, ima tome 6 meseci. Isto je i sa belim hlebom, kiselim kupusom, krastavcima, gaziranim napicima.... uglavnom hranom i picima koji izazivaju nadutost i gasove.
Pitanje, konacno :)
Da li se iko susretao sa ovakvim simptomima i na koji nacin da ih ublazim? Pre svega mislim na vrtoglavice, nadutost i malaksalost koji mi izuzetno smetaju.
Hvala svima unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mislim da ce ti ipak samo sedativi pozitivno delovati--iako niko nije pristalica ipak nesto sto pomaze treba uzimati-pa ako su to sedativi ne mozes ih izbegavati--svakako da i zbog heliko... moras da smanjis nervozu--meni hvala Bogu pomazu bas u slicnim tegobama kao kod tebe..
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
Sedativa se treba kloniti kad god mozes, narocito ako si mlad. Meni su nudili sedative kad sam imao problema i nisam zeleo ni jedan da uzmem, to je bila dobra odluka.

No, sto se moje helico bakterije tice, problemi su mi skoro u potpunosti prosli. Za 2 meseca cu opet kontrolisati heliko pa cemo videti da li sam je se definitivno resio. S vremena na vreme imam blagi pad imuniteta i blage mucnine ali sve u mnogo manjoj meri nego pre. Pijem todoxin za imunitet i mnogo mi pomaze.

Srecno svima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Feb 01, 2012 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Olinad je napisao:
Sedativa se treba kloniti kad god mozes, narocito ako si mlad. Meni su nudili sedative kad sam imao problema i nisam zeleo ni jedan da uzmem, to je bila dobra odluka.

No, sto se moje helico bakterije tice, problemi su mi skoro u potpunosti prosli. Za 2 meseca cu opet kontrolisati heliko pa cemo videti da li sam je se definitivno resio. S vremena na vreme imam blagi pad imuniteta i blage mucnine ali sve u mnogo manjoj meri nego pre. Pijem todoxin za imunitet i mnogo mi pomaze.

Srecno svima :)

pozdrav svima,ja sam vadio krv i pokazalo se da imam HB, IGG 4,09[koliko je to drasticno?],e iz onog sto procitah a sve i svasta sam procitao reci mi molim te sta si ti to koristio osim todoxina pa ti je bolje?znam da je rezim ishrane veoma bitan i da tek teba da idem do doktora da vidim sta i kako dalje,ima tu neka terapija od nekog lekara AMOKSICILIN 500mg 2*2,CLATHROCIN 500mg 2*1 i CONTROLOC 20mg 2*1 znaci posle svega sto sam procitao,nemam pojma na koju stranu..evo i jednog zanimljivog teksta od jednog forumasa
mao sam čir na želudcu i na dvanaestopalačnom crevu do 1978. godine.Verovali ili ne , ali ja sam ga i z l e č i o na jedan jednostavan način i sve do danas nije se ponovio niti sam više imao bilo kakovih tegoba sa želudcem. O kakovoj se terapiji radi ?
Kao prvo ako ste pušač morate da odlučite dali ćete u ustima imati cigaretu i dalje imati čir na želudcu ili ćete zaboraviti cigarete i zaboraviti da ste imali čir na želudcu .
Kada se odlučite , možete započeti sa terapijom koja glasi :
30 dana bez prekida , svako jutro na prazan stomak u ustima rastopiti i progutati 10 grama svežeg kvasca , tačno nakon 30 minuta doručkovati suv obrok bez ikakve tečnosti
( čaj , mleko , sokovi i drugo ). Posle toga ne smete ni jesti ni piti tečnost najmanje 3,5 časova , a nakon ta tri i po časa možete konzumirati svu hranu koja vam je na jelovniku.
Predlažem da pre ove terapije medicinskim nalazima dokažete da imate čir i da posle upotrebe kvasca također proverite rezultate što sam i sam učinio . Moj lekar me pitao šta sam ja to uradio kad više nemam čireve . Mislite da mi je verovao kada sam mu rekao ?
Baš me briga za njegovo neverovanje , ali ja ni nakon 32 godine nemam čireve na želudcu .
Milivoj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Feb 10, 2012 11:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Moj gastroenterolog ne pridaje nikakvu paznju na heliko......
a i jedna doktorka opste prakse mi je isto rekla--sto se vise brines ona buja--i uzimao sam ranisan 2 meseca i eglonil pijem vec godinu dana i ne osecam neke vece probleme sa zelucem-naravno vodim racuna o ishrani a pijem i sedative i antidepresive jer su izgleda i ostali moji problemi na toj bazi--pa ako imas tih tegoba probaj da se oslobodis..-nervoze i stresa,straha isl. i bice bolje videces a antibiotike ne bih nikako preporucio---
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: