Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Glista ili ne?
PostPoslato: Čet Jan 16, 2020 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 10:34 pm
Postovi: 8
Pozdrav. Vec nekoliko dana u stolici imam neke bele ili svetlo zute kuglice kao neka jajasca, otprilike 1mm velicine. Kada sam brisao na wc papiru sam primetio nesto kao neka glista izgleda rekao bih oko 3-4cm duzine i tanko je. Braonkasto narandzaste je boje, ne pomera se. Ja sam inace 3 januara isao kod doktora jer duze vreme imam probleme sa gasovima a i ovako sam zeleo da proverim uradio mi je ultrazvuk adbomena sve je bilo uredu dao mi je intesta kapsule i bio kult da pijem. E sad ja ne mogu tacno da tvrdim da li sam nakon toga poceo da primecujem te kuglice u stolici jer pre nisam toliko obracao paznju. Inace jesam malo izgubio kilazu u poslednjih par meseci tako da me i to malo brine. I da bio sam i pre neki dan kod doktora on mi je inace rekao da uradim samo analizu stolice na Kalprotektin (to mi je rekao 3 januara) i on iznosi 132,7 a pise da je od 50 do 200 blago poviseno. Ja sam mu rekao za te kuglice on je rekao da to moze da bude bilo sta. I posle mi je rekao da uradim krvnu sliku i urin. Zanima me kako da otkrijem sta je to da li da dam stolicu i na parazite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Sub Jan 18, 2020 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ми је познато јајашца од глиста не могу да се виде голим оком. Могу да се виде одбачени чланци од пантљичаре. Иначе оне мање глисте могу да се нађу у столици али се крећу.

Ако имаш паразите у организмну онда би у крви требао да имаш повећане еозинофиле.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Ned Jan 19, 2020 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 10:34 pm
Postovi: 8
Hvala na odgovoru.
Danas sam prepolovio kapsulu intesta i u njoj ima te male sitne kuglice mozda je to. Ali mene brine to sto sam kad sam i pre neki dan uzimao uzorak stolice primetio sam to nesto kao koncici. I primecujem nesto crveno u stolici ali ne deluje kao da je tecno vise lici na komadic necega i kad sam brisao nesto je bilo crvenkasto ali nije bilo tecno nego kao u polucvrtom stanju. Da li je to krv ili ipak ne. Inace ja vec vise od godinu dana imam probleme sa gasovima, kad legnem cesto mi je u jednom odredjenom delu osecaj kao da su tu gasovi. Dakle malo levo i ispod pupka ponekad osetim nesto u tom delu ali ne bih rekao da je to bol jer nije jako samo pomalo osetim ali uglavnom kad mi se ide u wc. Brine me to sto sam malo poceo da gubim kilazu jesam malo i poceo da jedem zdravije plus sam izbacio mleko, sokove, slatkise. Ja sam inace od pocetka prosle godine imao oko 65kg i onda sam negde do avgusta septembra dogurao do 73. Posle je to malo spalo ali bio sam negde oko 70-71. milsim da sam mozda u poslednjih mesec ipo izgubio oko 4 kila. Inace ja se ovako osecam ok mozda i previse citam sta pise na internetu. Svakako sutra idem po rezultate pa cu videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Uto Jan 21, 2020 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да пијеш пробиотике а од њих су најважније ацидофилус бактерије. Препоручујем марку Now Foods.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Uto Jan 21, 2020 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 10:34 pm
Postovi: 8
Stigli su mi rezultati i nadjena mi je kandida u stolici u umerenom broju. Takodje na analizi urina za bakterije pise dosta bakterija. Eozinofili su mi malo poviseni iznosi 4,5 a normalno je od 0-4 e sad ovo nesto pored mi je 0,25 a od 0-0,50 je normalno to je ok onda. I hemoglobin mi iznisu 170 i to mi je uokvireno a pise da je normalno od 115-170. Bio sam kod doktora (gastroenergologa) on je to nesto na brzinu pogledao kaze sve je to uredu. Ja ga pitam za kandidu on kaze to je sve normalno kaze to ima u ljudskom telu. Znam da toga ima u ljudskom telu ali koliko znam u stolici zdrave osobe ne bi trebala biti izolovana, kandida pa ni u malom broju. Ja sad ne znam sta da mislim ljudi pisu svoja iskustva po forumima drze dijete znaci da to treba da se leci. Od doktora nema vajde kod ovoga sto idem kao da nisam ni isao. Inace da napomenem da sam sam trazio da uradim analizu stolice inace ko zna kad bih otkrio kandidu. Ja inace ovako nemam nekih tezih problema osim tih gasova i kad legnem osecam po malo da mi klokoce stomak. Inace pijem taj intesta i bio kult izbacio sam mleko skroz i slatko i malo jeste bolje manje je gasova, problem je sto jedem dosta beli hled a to za kandidu nikako nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Sre Jan 22, 2020 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Наравно да кандиде не треба да буде у столици.

Због лоше хране данас је неопходно да се редовно узимају пробиотици, цео живот.

Урин мора да буде стерилан тако да изгледа баш много има глупих и неодговорних лекара.

Требало би урадити антибиограм урина и према томе преписати антибиотике.

У међувремену повећај унос чисте воде и чајева.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Čet Jan 23, 2020 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 10:34 pm
Postovi: 8
Problem je sto ne znam ni kome da se obratim. Doktori ne shvataju ozbiljno pacijenta, jedino ako mu je bas lose pa se mozda malo posvete. Znaju da pricaju kako je bitna redovna kontrola a kad im dodje neko sa blagim simtomima jedva cekaju da ga otkace. Jos je ovaj gastro najbolji u mom gradu (a verovatno je jedini pa je zato i najbolji :) ). Ja cu svakako poceti tu antikandida dijetu pa cu videti sta ce biti ali mi gubitak kilaze ne gine. Ja sam osudjen da budem mrsav jer cim malo nabacim tezinu moram zbog necega da je izgubim.
Inace vi spominjete domaci kefir gde to mogu da nabavim od koga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Pet Jan 24, 2020 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема потребе да држиш антикандида дијету, бар за сада. Довољно је да пијеш пробиотике и домаћи кефир плус да смањиш хемију у исхрани. Кефир гљиву треба да набавиш од некога ко такође прави свој кефир.

Важно је да се решиш бактерија у мокраћи. Мислим да ти лекар опште праксе може преписати антибиотике и претходно упутити да се уради антибиограм.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Čet Jan 30, 2020 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 10:34 pm
Postovi: 8
Sto se tice ovih problema sa gasovima meni caj od nane dosta pomaze bar mi se tako cini, dva dana ga nisam pio i tada su se malo pojacali gasovi. Ali naravno da je ishrana najbitnija.
Inace ja sam dao urin da se uradi antibiogram i pise da nije izolovana ni jedna bakterija. Ne znam kako sad nema da li sam mozda ja prvi put pogresno odradio ili sta. Inace ja ovako nemam nikakve smetnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Pet Jan 31, 2020 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не ваља када се резултати тако мењају. Највероватније је грешка до лабораторије с обзиром на то како се данас понашају и колико су непрофесионални.

Настави са чајевима и пробиотицима па касније понови анализе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Sub Feb 01, 2020 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2018 10:34 pm
Postovi: 8
Koliko treba da prodje da se uzme drugi probiotik. Ja sam koristio bio kult uz to koristim intesta to je neki dijetetski proizvod. Sada sam uzeo bio kult candea jer nema taj obicni. I da li kandida moze da se izleci belim lukom a da se ne drzi kompletna dijeta nego da se samo izbaci slatko i brasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glista ili ne?
PostPoslato: Sub Feb 01, 2020 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш истовремено да узимаш различите пробиотике, а за сваки случај узмеш их са пар часова размака да не би дошло до нетрпељивости бактерија. :D Мада, узимаш пробиотике да би обновио бактеријску флору у цревима што значи да су у њима све оне истовремено присутне. Због тога мени делује да не може да буде проблем ни ако се истовремено узима више њих.

Може и бели лук али мора да се гута на празан желудац крупно исечен бели лук.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: