Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Apr 06, 2010 8:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
I ja koliko mogu da osetim meni je taj ''rascep'' spolja,na ivici rektuma,kao posekotina papirom,mada ne mogu da vidim :lol: ali mogu da osetim :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Apr 06, 2010 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Pantenol je u principu veoma blaga krema, i moje misljenje je da moyes uvek posle stolice da je namazes, ja tako radim, i cak i cepice svatljam svaki dan, i meni je padalo na pamet da proverim da li je to dobro raditi svakodnevno, ali za sad je to jedino sta mi pomaze na duze staze - cepici od kantariona i nevena, i pantenol mast.
Valjda ce se jos neko javiti na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Apr 06, 2010 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Kakav smor :)

Aj razumem zasto se to pojavi zenama koje su postale majke itd itd.. Ali zasto se meni to nije javilo za ovih 23 godina,i sad odjednom nesto ne valja,a ishrana nikad bolja i normalnija..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Evo i mene opet.Posto sam konacno pronasla asistenta hirurgije-proktologa i zamolila da me pregleda anoskopom (cetvrti pregled do sad),on je ipak rekao da imam mali rascep i da prestanem sa svim cepicima,Faktu mascu,Detralexom,da pustim da mi se sluzokoza sama regenerise.Pitala sam ga da li moze bar kantarion i rekao mi je da moze kantarion ulje da se stavi na prst i lagano utrlja iznutra.Moj problem su cesce stolice koje me iritiraju,ali definitivno cu morati da kupim Fisuran,da probam.
Ne javlja se Razbijac da nam kaze kakvo je stanje kod njega.Da li je koristio Fisuran i da li mu je pomogao.Ja sam probala par dana sa Detralexom,ali me je boleo,da li zeludac ili pankreas,ne znam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Ja sam svoju zalecio! Sve sto je bilo potrebno je da ne sirim guzu kada izvodim veliku nuzdu :lol: znaci da normalno sedim,normalno PUNO PUNO PUNO zelenisa u ishrani,i brisao sam se sa bebi maramicama bez alkohola!


Za 10-ak dana sve je super! Sad idem na ostale probleme :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
Evo ja sam probao sve sem ovog na D. Probao sam i kombinaciju sve tri masti FISURAN, FAKTU I HERBAREKTAL. Nista nije pomoglo, problemi su tu opet, sve je isto. Jedino sto ova Herbarektal mast ( koja koshta 150 din) pomaze sto se tice olaksanja bolova.

Imam neke preglede, tj. idem kod hirurga u ponedeljak i u sredu, pa cu da se javim da updateujem. Blago vama koji ste se izlecili.

Ja razmilsjam o operaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Razbijac da li imas neke druge simptome osim fisure? Lose digestivno zdravlje itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
e pa da, otezano mokrenje, bol u zeludcu ponekad, gasovi... nekako cas imam zatvor, cas proliv ( 1 dan jedno-drugi dan druga situacija.)

:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 4:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Onda je bolje da se prvo obratite gastroenterologu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Eto vidis. Svako zasto ima svoje zato. Izleci uzrok=izlecices problem.

Operacijom samo lecis simptom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
Pa pokushavam mesec dana da odem kod gastroenterologa, kao da je on ne znam ni ja shta. Jbg, takvo je ovde u Zajecaru, propalo.

Videcu kada odem sta ce da mi kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
+ zeludac : Gastritis.chr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Kad bi meni otkrili sta mi je!
Ja od prosle godine idem po gastroenterolozima i nista.Candida i dalje u crevima,a posle operacije zuci, rektalno-haos.Gastritis imam od 15 god.Svakih 10 dana dobijam napade ucestalih stolica,pa se smenjuje sa bolom u zelucu i bolom u zucnom kanalu.Danas sam opet imala napad kiseline i "gorenja" sa desne strane i posle 4 stolice,peta me je tako pekla rektalno,da sam pomislila da bolje da ne zivim vise.Meni je proktolog rekao da je meni taj rascep od tih stolica i da se opet obratim gastroenterologu.Problem je sto ja ovo pecenje nisam imala pre operacije.Izgleda da je sluzokoza analnog dela najosetljivija.Kao da sam sipala sircetnu kiselinu na zivu ranu.
Da li i vas,koji imate slican problem pece ili samo neprijatno boli?Nekad me ne pece,a nekad kao danas je nepodnosljivo.
Da li mi se izliva zucna kiselina ili zeludacna,volela bih da mi neko odgovori,ako zna? Kako neutralizovati zucnu kiselinu?Pila sam i dosta lekova ovih dana,jer se spremam za CT abdomena + Nistatin i Probiotic+Eutirox koji uzimam svako jutro.Cini mi se da se i jetra pobunila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
Da pecenje kad se javi taj deo ceshcih stolica, 3-4 zaredom. Pa onda 3-4 dana zatvor :S

Ne znam, ja nemam candidu i nishta u crevima, al nikako da izlecim fisuru ani 2.god vec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 12:33 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima, ukolko ima nekog na ovom forumu, ili su svi zavrsili pod noz i resili ovaj problem...Ja muku mucim sa fisurom vec mesecima, s tim sto sam u pocetku mislio da se radi samo o hemoroidima. Razne masti hemor-m, hepatrombin h, factu, svakog dana i maltene u svakom obroku koristim mleveno seme lana( u supi,preko kupus salate,u grasku, pasulju, tunjevini itd),pre toga laksomucil i kao malo bolje, ali malo.Uzimao sam i detralex. Jedan da kazem pogresan obrok i problem se opet javlja. Nisam jos probao sa tim fisuranom, a probacu i to jer zelim svim silama mogucim i nemogucim da izbegnem noz i seckanje, ali koliko vidim izgleda da je to neminovno. Moze li neko da mi kaze kakva je operacija, da li ima nekih nezeljenih efekata, koliko traje postoperativni period, da li moze da dodje do nekih komplikacija, ili je to samo jedan laksi hirurski zahvat kao sto su neki pisali??? Ja polako ali sigurno skupljam hrabrost da odem pod noz, ovaj problem poceo je i psihicki da me opterecuje, i sto je najgore ne vidi se kraj svemu ovome!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: