Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dijareja 14 dana...
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 21, 2006 6:59 pm
Postovi: 8
Pre dve nedelje sam imala sve simptome trovanja. Posle 2 kutije linexa, bactrima, simptomi su nestali. Da bi se dva dana osecala normalno i posle toga opet bolovi u stomaku i dijareja. Nosila sam stolicu na analizu nema salmonele, nista nisu nasli osim candide u malom broju. Operisala sam 6.2.2007. apendix, sve je bilo b.o. ...Krvna slika sve u granicama normale.... Da li neko moze da mi kaze sta bi bilo upotno dalje raditi, jer me dovelo u stanje uznemirenosti. Bojim se da u nasem vremenu ima sve vise malignih oboljenja, stalno mislim o tome, stoga me zanima kako to proveriti?
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Pravac gastroenterolog, a on ce vec da preporuci koja ce se ispitivanja dalje raditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 31, 2007 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 21, 2006 6:59 pm
Postovi: 8
Hvala.Zakazala sam gastroenerologa za ponedeljak, no treba preziveti dva dana uz dijareje i grceve.Razgovarala sam sa hirurgom koji me je operisao i on je predlozio tbl Orvagil a 400x2 ujutro i navece narednih 5 dana. Te tbl su mnogo jake da li da ih uzimam pre nego sto vidim sa gastroenterologom ili ne. Bilo kako bilo, sada bih uzela otrov samo da ovo prodje :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ne brini previse ,,, ja sam imala proliv 3 meseca svaki dan bez prekida pa jos 4 meseca povremenih proliva i preziveh :wink:
Najgore je sto sam sve vreme bila istripovana mislima ko zna sta mi je to i zbog cega,a takav stav samo dodatno otezava situaciju (mislim na strah)
Dakle u ponedeljak kod gastroenterologa i javi sta je bilo.
P.S. I meni je lekar prepisao metronidazol od 400 mg, ali mi nista nije pomogao...mozda bi bilo bolje da sacekas pregled u pon. jer ti ustvari tek treba da se ispitujes i otkrijes uzrok proliva, a napamet data terapija moze i da zamaskira stvarno stanje itd.itd..
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 1:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Eh da , postoji jedan proizvod koji je jako dobar u zaustavljanju proliva i zove se Smecta-u kutiji ima nekoliko kesica mislim desetak i ona se rastvori u pola case vode.Licno bez nje nisam mogla funkcionisati.To nije lek koji cete izleciti ali ce ti barem pomoci da se udaljis od toaleta.Ako imas ceste prolivaste stolice mozes koristiti i 3 puta dnevno.
Mislim da deluje po principu upijanja suvisne vode u crevima i meni je svakako delovala smirujuce na extra ubrzanu peristaltiku creva.
Nju mozes slobodno koristiti jer to nije lek vec samo pomocno terapijsko sredstvo i jedino se ne preporucuje istovremeno koriscenje Smecte i nekih drugih lekova zbog jake absorbujuce moci...pa se tada pravi vremenska razlika u uzimanju leka i Smecte.

Iako ne znam kojih endokrinoloskih problema imas obavezno ih pomeni gastroenterologu...npr. hipertireoza zna da prouzrokuje prolive.
Bye.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 04, 2007 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 21, 2006 6:59 pm
Postovi: 8
Cao!
Evo danas sam kao nesto pametnija, uradili su mi kolonoskopiju(svaki komentar je nepotreban!!! :cry: ), gastro trvdi da je IBS, ali su mi uradili i biopsiju pa cemo da vidimo....Osecam se tragicno, znas imam osecaj da mi se zivot polako pretvara u pakao...Sad od te biopsije mi se pojavilo i neko tackasto krvavljenje....sta reci....
Hvala na svakom savetu i lepoj reci:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 04, 2007 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ako ti je iritabilni kolon onda nista strasno,,,zna da zeza i uglavnom je vezan za nervozniji tip ljudi, a za kolonoskopiju mi ne pricaj nista radila sam je 2 puta u razmaku od godinu dana :(
Verovatno ce i biopsije potvrditi isto jer da ima neko zapalenje videlo bi se tokom pregleda.
Pozz i tebi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2007 8:20 pm
Postovi: 2
etro je napisao:
Ako ti je iritabilni kolon onda nista strasno,,,zna da zeza i uglavnom je vezan za nervozniji tip ljudi, a za kolonoskopiju mi ne pricaj nista radila sam je 2 puta u razmaku od godinu dana :(
Verovatno ce i biopsije potvrditi isto jer da ima neko zapalenje videlo bi se tokom pregleda.
Pozz i tebi :)


Da vas utjesim,moj sin je uradio 4 kolonoskopije u roku od 4 mjeseca,ne daj boze nikom. Ja sam samo dvije prije par godina, i ne bih cini mi se vise nikad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 21, 2006 6:59 pm
Postovi: 8
Nadam se da ce ovaj pakao da prestane uskoro, dijareje se vratile, stalno imam temperaturu 36 sa 9(kad nekom kazem, svi me gledaju kao da sam zesci hipohondar, ali jeza me stalno drma),a tbl sto mi je gastro dala su samo protiv grceva:-( Inace, stigla mi je sa kolonoskopijem ,kako ona rece do polovine pregleda, jer su se creva toliko grcila da nije mogla dalje...Psihicki nisam spremna za jos jedan pregled, ne znam da li mi je gore ciscenje ili sam cin pregleda...ako budu insistirali cula sam da rade u Sr.Kamenici pod anestezijom, ja sam iz Ns-a, pa mi je to bliyu....
Veliki pozdrav i kissss svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
livia je napisao:
Da vas utjesim,moj sin je uradio 4 kolonoskopije u roku od 4 mjeseca,ne daj boze nikom. Ja sam samo dvije prije par godina, i ne bih cini mi se vise nikad.


Strasno :( .A ulcerozni k. kod deteta od 16g. ...pa ja sam jednostavno zaprepascena. :o :(
Posto vidim da imate problema sa njegovom ishranom mozda ne bi bilo lose da ako ste u prilici angazujete nekog dobrog i profesionalnog nutricionistu i da saradjujete dok god mu se ne napravi pravilno izbalansirana ishrana.
Puno srece.

lilmissmuffin je napisao:
Nadam se da ce ovaj pakao da prestane uskoro, dijareje se vratile, stalno imam temperaturu 36 sa 9(kad nekom kazem, svi me gledaju kao da sam zesci hipohondar, ali jeza me stalno drma),a tbl sto mi je gastro dala su samo protiv grceva:-( Inace, stigla mi je sa kolonoskopijem ,kako ona rece do polovine pregleda, jer su se creva toliko grcila da nije mogla dalje...Psihicki nisam spremna za jos jedan pregled, ne znam da li mi je gore ciscenje ili sam cin pregleda...ako budu insistirali cula sam da rade u Sr.Kamenici pod anestezijom, ja sam iz Ns-a, pa mi je to bliyu....
Veliki pozdrav i kissss svima


Jaoooj kao da slusam sebe do pre par meseci...svi misle da sam hipohondar, lekari me zbog ubrzanog rada srca, blago povisenih temperatura i pomenutih problema sa crevima salju psihijatru, meni sve gore i gore....Ja sam tek pre otprilike 2 meseca saznala da imam koksaki virus(i to na sopstvenu inicijativu da se testiram) ma doslo mi je da odem kod tih doktora i da im zafrljacim taj nalaz u lice ali posle razmisljam ma cemu to i kakav bi efekat imalo :roll:
Ja jesam prezivela pravi mali pakao i zato ti savetujem da se naoruzas velikim strpljenjem i ne dozvoli da te iko ubedjuje da si nesto uobrazila... ostavi to za kraj, a pre toga iskljuci bilo kakve organske poremecaje.
I dok cekas rezultate biopsije uradi i pregled stolice na parazite, a ako te ovo stanje cini suvise nervoznom posavetuj se sa svojim dr da ti prepise neko blaze sredstvo za smirenje jer ce ti nervoza samo dodatno komplikovati stanje.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 21, 2006 6:59 pm
Postovi: 8
Pokusavam da se suocim sa svim ovim sto me snaslo.Da je samo ovo sto me muci :wink: No iz ove koze se ne moze...
Bilo kako bilo, hvala na podrsci :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: