Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: clostridium difficile
PostPoslato: Ned Mar 10, 2013 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 10:32 pm
Postovi: 9
interesuju me iskustva ljudi koji su imali ovu bakteriju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: clostridium difficile
PostPoslato: Ned Mar 10, 2013 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
Ja sam imala problem s toma bakterijom, posle jedne operacije. Zapravo puno ime je Clostridium Dificile toksin A, ako postoji neka srodna, izvinjavam se na neupucenosti. Posle operacije dobila sam ceste dijareje, preko 10 dnevno, uglavnom su mi govorili da je to narusena crevna flora posle operacije od antibiotika i da treba vremena da se to sve povrati. Sve je to trajalo oko 2 nedelje, posle cega sam se ja spkovala i otisla kod gastroenterologa. Uzimala sam samoicijativno probiotik, naravno, nista se nije smirilo. Gastroenterolog je odmah trazio test na tu bakteriju i nalaz je bio pozitivan. Rekao mi je da je to bakterija koja je uglavnom vezana za dugotrajno bolnicko lecenje, ali da se sve cesce javlja (iako ja nisam lezala duze od 10 dana) U isto vreme imala sam i candidu u crevima. Dobila sam terapiju Orvagil, Nystatin, Bulardi plus. Doktor je rekao da ako za par dana ne krene na bolje, moram u bolnicu na terapiju lekovima koji se daju iskljucivo u bolnici. Doktor mi je jos rekao da to jeste ozbiljna bakterija i da treba sto brze reagovati, ali sad to "sto brze" za razlicite ljude je rastegljiv pojam. Bilo kako bilo, meni je vec za dva dana pocelo bivati bolje, dobila sam i 10 dana infuzeji zbog dehidracije. Eto toliko. Mislim da ne bi trebalo previse da brines ako je vec dobijen nalaz pretpostavljam da suvec preduzete odredjene mere od strane lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: clostridium difficile
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 10:32 pm
Postovi: 9
Sloboda je napisao:
Ja sam imala problem s toma bakterijom, posle jedne operacije. Zapravo puno ime je Clostridium Dificile toksin A, ako postoji neka srodna, izvinjavam se na neupucenosti. Posle operacije dobila sam ceste dijareje, preko 10 dnevno, uglavnom su mi govorili da je to narusena crevna flora posle operacije od antibiotika i da treba vremena da se to sve povrati. Sve je to trajalo oko 2 nedelje, posle cega sam se ja spkovala i otisla kod gastroenterologa. Uzimala sam samoicijativno probiotik, naravno, nista se nije smirilo. Gastroenterolog je odmah trazio test na tu bakteriju i nalaz je bio pozitivan. Rekao mi je da je to bakterija koja je uglavnom vezana za dugotrajno bolnicko lecenje, ali da se sve cesce javlja (iako ja nisam lezala duze od 10 dana) U isto vreme imala sam i candidu u crevima. Dobila sam terapiju Orvagil, Nystatin, Bulardi plus. Doktor je rekao da ako za par dana ne krene na bolje, moram u bolnicu na terapiju lekovima koji se daju iskljucivo u bolnici. Doktor mi je jos rekao da to jeste ozbiljna bakterija i da treba sto brze reagovati, ali sad to "sto brze" za razlicite ljude je rastegljiv pojam. Bilo kako bilo, meni je vec za dva dana pocelo bivati bolje, dobila sam i 10 dana infuzeji zbog dehidracije. Eto toliko. Mislim da ne bi trebalo previse da brines ako je vec dobijen nalaz pretpostavljam da suvec preduzete odredjene mere od strane lekara.

ja imam prolive evo vec tri godine.Sad u decembru mi je nadjena ta bakterija .Oba toksina slabo p[ozitivni.Ja sam uvek te prolive stopirala raznim probioticima,smektom,origano uljem,srebrnom vodom.Pre mesec dana sam ispila terrapiju orvazilom i probioticima.Ali povremeno jos dobijem proliv i krklja mi u crevima.Stalno imam sluzi u stolici,cak i za vreme terapije sam imala sluzi iako mi je stolica bila formirana.Imam i kandide u malom broju u stolici.Planiram sad da probam diflukan.Inace plasim se da nisam zaradila neki kolitis posto sam toliko dugo vukla tu bakteriju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: clostridium difficile
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ako se dokaže da imate tu bakteriju potrebno je lečenje, lek prvog izbora je Orvažil, al on ne izleči uvek. Tada se oralno daje vankomicin koji je rezervni antibiotik i prima se samo u bolničkim uslovima. Javite se na infektivnu kliniku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: clostridium difficile
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 10:32 pm
Postovi: 9
pa na infektivnu u ne mogu posto Sombor nece da da upute za Novi Sad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: clostridium difficilep
PostPoslato: Pon Apr 05, 2021 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2019 11:55 pm
Postovi: 2
Zdravo, pre 15tak dana poceli su mi bolovi u stomaku, dijareja, gubitak apetita. Radio sam analize na clostridium difficile i toxin A je bio pozitivan a toxin B negativan. Uvedena mi je terapija sa antibiotikom vankomicin, medjutim posle konstantnog povracanja po uzimanju leka ustanovljeno mi je da sam na isti alergican.Promenjena mi je terapije i sad uzimam orvagil(metronidazol).Medjutiv vec 10 dana nista ne jedem i bolovi u stomaku su isti, nenormalne jacine. Jel neko imao slican problem?Neka preporuka leka protiv bolova?

Inace da kazem da bolujem od ulceroznog kolitisa, trenutno sam u remisiji i doktor mi je reko da mi se bolest nije vratila i da je bakterija najveci problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: