Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
waltera je napisao:
Posto ste svi vidim jako nervozni ...vjerovatno od hemoroida evo jedan lijek koji je pomogao ljudima sa takvim problemima.
Trba vam mast(svinjska ili kozmetoloska neka) i u nju saspite sadrzaj kapsule nekog antibiotika (ampicilina) i namazite bolno mjesto.
Djelovace....vjerujte


Hm....da znaš da ima logike.... :wink: Bolni hemoroidi su zapravo neki zapaljenski proces krvnih sudova....Zato i pomaže tuširanje hladnom vodom, da se kapilare skupe. Antibiotik deluje na upalu, dakle, moglo bi to biti zaista dobar lekić. Vredi probati.... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: borba protiv hemoroida
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 7:38 pm
Postovi: 5
Lokacija: doboj
Najefikasnije sredstvo kod problema sa hemoroidima je mast HADENSA od čuvenog austrijskog doktora Kolasse.Postoji i Delta Hadensa koja se koristi kod jako upaljenih vanjskih i unutrašnjih hemoroida,zatim ragada i analnih fisura.Svi koji su koristili oba oblika preparata Hadensa imaju samo riječi hvale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 12:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
jasbi je napisao:
MARS je napisao:


Zeno znas li ti da dim nevalja ni udisati a kamoli koristiti u lecenju hemoroida, stavi ti neki link gde cemo videti dokaz o tom lecenju pa onda pricaj, i nemoj pricat o nekim lekovima dede koji nisu provereni a ni sigurni, bas me zanima sta bi lekari rekli na tvoja lupanja o lucu. 8)


Evo i ja ću nešto reći u korist dima...Doduše, druge vrste-novinski... :lol:

Kao mala devojčica stala sam petom na zardjali ekser...Baka je zapalila staru novinu i sačekala da se ugasi vatra i krene dim....Nad tim dimom sam držala petu, što bliže samom dimu, sve dok nije prestala da curi krv.
Ni tetanus, ni antibiotike nisam tada pila. E,sad,u čemu je fora, nemam pojma ni sad....Da l u samom dimu, da'l u olovu iz štampe, uglavnom, meni rana od zardjalog eksera prodje... :wink:

Što se tiče hemoroida, imam ih i ja sad. Za spoljne znam sigurno, a verovatno i unutrašnje. Odnosno, upaljene hemoroide imam, pošto se svako od nas rodi sa hemoroidima.

Jedini lek koji 100% pomaže, a za koji ja znam, i koji smem svakome da preporučim je nemački AGIOLAX proizvodjač MADAUS...to je konzerva od 250 gr. nekih granulica, biljnog porekla, mislim da je arnika u pitanju, nisam sigurna, veoma lepog mirisa i ukusa. Potopi se po 1 kafena kašičica u malo vode i kad nabubre tako se popije...I tako samo 5 dana...Ne sme se uzimati duže...Ako su unutrašnji u pitanju, oni pucaju i čiste se kroz stolicu,,,a spoljni jednostavno nestanu kao rukom odnešeni....Konzervica je oko 15 eura...Ali,problem, nema ga kod nas.... Ako neko od vas ima neke "veze" u Nemačkoj, slobodno neka ga poruči..

A, kako se zovu ti čepići o kojima pričate?



I ja sam citao negde da doktori istrazuju lecenje dimom ali za nas amatere ne bih rekao da je delotvorno.

Za hladnu vodu to i nije bas tacno posto meni npr. prija hladna voda kada ne izlazim napolje ili uleto, dok na primer kad se vratim sa treninga sav hladan, uzto je napolju hladnije prija malo vise toplija voda. :lol:

ta hladna voda treba da bude izm hladne i mlakusne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
Moze li neko da mi objasni koji su simptomi hemoroida?
Desava mi se da nakon stolice pri pprvom brisanju na toalet papiru ostane malo krvi a nakon toga vise nista. To me plasi pomalo,inace nemam nikakvih drugih problema, pijem linex ovih dana pa da nije zbog toga?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 10:43 pm
Postovi: 9
samo da dodam na ovu prepirku zaista ne mogu da verujem da se toliko osudjuje necije iskustvo pa pobogu niko nije ovde dosao da se izivljava i da navodi ljude na zlo da se upropaste ili ne znam sta, zena od ovoga nema nikakvu niti materijalnu niti dusevnu korist... svasta!!! Jedino ako ne prodaje luc :D heheh salim se


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: