Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol sa desne strane stomaka?
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Dragi moji,
Nisam bila neko vreme na forumu, uzimala sam terapiju za Helikobakter i za akutni gastritis. Sve je trajalo mesec i po dana. Antibiotik mi je tesko padao, ali sam ga junacki podnela, a Controloc mi je u poslednjih 15ak dana i par dana po prestanku terapije poremetio stolicu. Naime, pretpostavljam da je Controloc jer se stanje sa stolicom normalizovalo od kad sam ga prekinula, ali je istina i da mi je prestala upala grla i prestao da curi nos od cega se sluz slivala u grlo i verovatno izlazila kroz stomacic i debelo crevo.
Moje pitanje.... vec oko godinu dana imam povremeno bolove sa desne strane stomaka - tamo gde obicno boli slepo crevo (iako su mi doktori rekli da ono pocinje da boli iz celog stomaka pa se bol spusti na desnu stranu). Nekoliko puta kad jako zaboli, bila sam kod doktora i nikad nisam imala povisene leukocite, par puta radjen CRP i bio u granicama normale.
Da li neko moze da pretpostavi sta je to? Boli me na momente, ostro kao da me neko ustine iznutra. Cesto se na momente bol siri nanize u nogu, ka spoljnoj strani kuka, ka zadnjoj strani - ukratko na sve strane. Ide i na gore ka bubregu ponekad.
Inace imam cesto gasove u crevima. Stolica normalna. Od kad znam za sebe 2 puta dnevno - ponekad 3. Kad pijem crno vino - sutradan bude crna. Kad pijem Campari - sutradan bude crvenkasta. Uvek pokaze sta sam jela ili pila dan ranije :oops:
Ultrazvuk abdomena uredan.
Molim nekoga za savet jer postajem hipohondricna, a nemam vremena za to od gomile obaveza. Moj momak vec postaje tuzan i jako se brine jer me svaki dan ponesto boli. Mukica, sav je isprepadan :roll:
Da, jos da kazem da ginekolozi nikada nista nisu pronasli. Jedino to da imam folikule non-stop. I kad treba i pred ciklus i skoro uvek imam neki koji je 20 - 23 mm. Desni jajnik aktivniji od levog. U dva navrata kada sam bila na folikulometriji sam osetila isti bol kad mi sonda dodirne jajnik kao onaj koji opisujem sa desne strane.
Hvala unapred za odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol sa desne strane stomaka?
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 2:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
aida7b je napisao:
Dragi moji,
Nisam bila neko vreme na forumu, uzimala sam terapiju za Helikobakter i za akutni gastritis. Sve je trajalo mesec i po dana. Antibiotik mi je tesko padao, ali sam ga junacki podnela, a Controloc mi je u poslednjih 15ak dana i par dana po prestanku terapije poremetio stolicu. Naime, pretpostavljam da je Controloc jer se stanje sa stolicom normalizovalo od kad sam ga prekinula, ali je istina i da mi je prestala upala grla i prestao da curi nos od cega se sluz slivala u grlo i verovatno izlazila kroz stomacic i debelo crevo.
Moje pitanje.... vec oko godinu dana imam povremeno bolove sa desne strane stomaka - tamo gde obicno boli slepo crevo (iako su mi doktori rekli da ono pocinje da boli iz celog stomaka pa se bol spusti na desnu stranu). Nekoliko puta kad jako zaboli, bila sam kod doktora i nikad nisam imala povisene leukocite, par puta radjen CRP i bio u granicama normale.
Da li neko moze da pretpostavi sta je to? Boli me na momente, ostro kao da me neko ustine iznutra. Cesto se na momente bol siri nanize u nogu, ka spoljnoj strani kuka, ka zadnjoj strani - ukratko na sve strane. Ide i na gore ka bubregu ponekad.
Inace imam cesto gasove u crevima. Stolica normalna. Od kad znam za sebe 2 puta dnevno - ponekad 3. Kad pijem crno vino - sutradan bude crna. Kad pijem Campari - sutradan bude crvenkasta. Uvek pokaze sta sam jela ili pila dan ranije :oops:
Ultrazvuk abdomena uredan.
Molim nekoga za savet jer postajem hipohondricna, a nemam vremena za to od gomile obaveza. Moj momak vec postaje tuzan i jako se brine jer me svaki dan ponesto boli. Mukica, sav je isprepadan :roll:
Da, jos da kazem da ginekolozi nikada nista nisu pronasli. Jedino to da imam folikule non-stop. I kad treba i pred ciklus i skoro uvek imam neki koji je 20 - 23 mm. Desni jajnik aktivniji od levog. U dva navrata kada sam bila na folikulometriji sam osetila isti bol kad mi sonda dodirne jajnik kao onaj koji opisujem sa desne strane.
Hvala unapred za odgovore.


Controloc nije mogao da vam izazove takav poremecaj stolice. Pre ce biti za to odgovorni antibiotici i navedena prehlada sa slivanjem sekreta niz zadnji zid zdrela u zeludac. To, sto su tegobe prestale nakon prekida uzimanja Controloca, to ce pre biti cista koincidencija.
Slepo crevo se nalazi tu gde opisujete i moze se naci u svim mogucim pozicijama /kao kazaljka na satu/ te ukoliko je pozicionirano put nazad ni malo nije njegova upala laka za dijagnostikovanje. No, obzirom na miran CRP, na Le u referentnim vrednostima, EHO abdomena b.o. i to da ne pominjete povisenu telesnu temperaturu, kao i sama cinjenica da se u toliko navrata ponavljalo i da do sada nije nastala ozbiljnija upala sa gnojnom kolekcijom ili ne daj Boze perforacijom, nikako ne ide u prilog akutnom apendicitu.
Uz sve navedeno, sami ste opisali stanje vaseg d. jajnika i identicne bolove prilikom gin. pregleda. Mislim da je ovde situacija sasvim jasna.
Ovo kod vas je uz ogromnu verovatnocu stvar za ginekologa.
P.S. I da ne zaboravim jednu banalnost: kod nadimanja dolazi do rastezanja bogato inervisanog crevnog zida, sto moze dati veoma ostar i neprijatan bol ali oslobadjanjem od gasova isti momentalno i prolazi. Toliko ovako "telefonski-bez pregleda", pa vi tu sebe nadjite.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 7:22 pm
Postovi: 1
Evo ovako pre svega da naglasim da sam muskarac ali imam slicne simptome kao aida stim shto mene stomak ne boli ovako vec na pokret znachi kad zategnem desnu stranu imam taj osecaj kao da me neko ustine iznutra,krvna slika mi je uredu a i bio sam na ultrazvuk takodje je sve u redu,e sad moj doktor tvrdi da je to zbog slabe kondicije dali je to moguce ?

Inache te simptome sam imao josh u 2 godini srednje skole a i ovako povremeno,imam 22 godine?

Moram da napomenem da sam se poslednjih nekoliko meseci zaista slabo kretao mahom sam vreme(mozda sat vremena nekog blagog hoda za ceo dan) provodio ovako kao i sad po netu i sl.

Predproslog leta sam vozio biciklu svakodnevno i nisam imao nikakvih problema.

Nisam otvarao novu temu i nadam se da to nije problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: