Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Nov 04, 2016 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
white_shark je napisao:
Pozdrav ljudi, sve postove sam pazljivo citao i ima ovde svega i svacega. Moj problem je poceo u Junu ove godine kada sam imao opasnu upalu hemoroida. Otisao sam 11 jula u Beograd (inace sam sa Pala) u colo intermedicus kod dr Krivokapica i tada mi je stavio 2 gumi ligature (podvezao 2 hemoroida) koja su se uspjeno osusila i otpala, medjutim od pijenja tableta nakon intrvencije dobio sam izuzetno tvrdu stolicu koja mi je stvorila fisuru 3mm. Nisam znao za ovo dok ponovo nisao otisao kod Krivokapica gdje mi je ustanovljena fisura (do tada nisam imao pojma sta je ovo). Doktor mi je dao mazem fisuru za Fisuralom 6 sedmica pa ponovo na pregled. Ako ovo ne pomogne preporucio mi je operaciju. Posto sam ja iz RS ne znam koje klinike u Beogradu su OK za ove zahvate i neko vase iskustvo u vezi sa istima? Da napomenem da sam uradio kolonoskopiju i debelo crijevo mi je u savrsenom redu (kolonoskopiju mi je radio dr Doder).


Mislim da bi prvo trebalo da probas sa ihtiol-kamfor mascu. Ovde je mnogima pomogla oko fisure. I koriguj stolicu tj. nemoj da se napinjes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Nov 04, 2016 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 17, 2016 6:33 am
Postovi: 4
Sta ste vi ljdu koristili da omeksate stolicu. Meni su dali zobene pahuljice koje mi nikako ne pomazu kao i sirup Dulphalac koji ima neko svoje dejstvo ali ja imam jos uvijek poprilicno tvrdu stolicu. Ishranu sam regulisao nista zacinjeno, ljuto, puno slano. Svaki dan pijem oko 4 litra vode i jedem dosta voca. Ima li nesto da mi omeksa stolicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Nov 06, 2016 7:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кувани кукуруз, а може и кувана пшеница.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Nov 07, 2016 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2016 11:49 am
Postovi: 1
Imam fistulu i predlozena je operacija i ugradnja gumenog prstena pretpostavljam da je to (seton)
Kako izgleda oporavak,imam malo informacija,samo su mi rekli da ce rana nece usivati ostavlja se da zaraste iz dubine i da cu imati nastavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
kriss1 je napisao:
Imam fistulu i predlozena je operacija i ugradnja gumenog prstena pretpostavljam da je to (seton)
Kako izgleda oporavak,imam malo informacija,samo su mi rekli da ce rana nece usivati ostavlja se da zaraste iz dubine i da cu imati nastavak.


Evo Vam svima link i ovaj čovjek mi je život spasio: http://www.najdoktor.ba/doktor/zuvdija- ... bc62000000
Ovo je doktor koji Vas ne pušta, a da ne završi posao sa uspjehom. Potpuno povjerenje u njega i njegovu nesebičnu stručnost. Imate na ovoj stranici više njegovih stručnih članaka.

Ne trebate ići kojekavim doktorima. Već sam pisala da sam bila u Zenici na privatnoj poliklonici, a zatim na klinici u istom gradu i sa istim doktorom. Užas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
todor27 je napisao:
Kako da izabere strucnjaka kad necete da kazete ko vas je operisao?
Slobodno napisi i ko te upropastio i ko ti je dobro uradio operaciju.



Evo link: http://www.najdoktor.ba/doktor/zuvdija- ... bc62000000

Prepustite se sa punim povjerenjem. I pročitajte stručne članke koje je poštovani profesor zu i objavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
white_shark je napisao:
Sta ste vi ljdu koristili da omeksate stolicu. Meni su dali zobene pahuljice koje mi nikako ne pomazu kao i sirup Dulphalac koji ima neko svoje dejstvo ali ja imam jos uvijek poprilicno tvrdu stolicu. Ishranu sam regulisao nista zacinjeno, ljuto, puno slano. Svaki dan pijem oko 4 litra vode i jedem dosta voca. Ima li nesto da mi omeksa stolicu?


Probajte sa ljuapicama indiskog trputca, odnosno Psylijum prah. To je jedno te isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
[quote="Antifisura"]Uzeo seka melem jos kad sam napisao i mazem u kombinaciji sa kremom koju sam dobio na preporuku i koje nema u prodaji a koja je na bazi majcine dusice. I ja bi voleo da znam zasto nije zarasla, mada dr kaze da je dosta duboka skoro citiram " skoro do misica" ali da je krenula da zarasta. E sad koliko je to kos muke ne znam.
I imam jos dva pitanje i to su vrvt za nekog lekara samo na jednom mestu sam nasao da kod dubokih i velikih fisura se radi fisurektomija ili tako nekako kada se prakticno ona sece i vadi ili tako nesto. Ako neko zna nesto o tome voleo bih da znam nesto detaljnije kada se preporucuje ta metoda,kakav je oporavak itd?
A drugo pitanje je - moj dr je spomenuo da ukoliko mi ne zaraste fisura bi morao da se radi neki zahvat na slovo B, da li bojdov,bejnsov ili tako nekako koji podrazumeva prevlacenje koze preko fisure kako bi zarasla. Pa ako neko nesto zna nek napise koju rec[/quo

Fisura ima hemoroid stražar i sretnici su oni kojima spontano zaraste. Međutim ona zaraste i nakon nekog vremena se opet javi u još gorem obliku. Ne želim se ni sjećati tih bolova. Operirala sam se i prezadovoljna sam. S tim da napomenem da me je radio doktor koji me je doveo do ruba života. Radio je dva puta pod lokalnom anestezijom i bolje je da Vam ne pričam o tome. Poslije sam našla doktora koji me doveo do normalnog života. Sada živim kao i ostali ljudi. Još samo da napomenem da je u mene bio slučaj sa hemoroidima, trombozom. fisurom, a nakon opotavka od te operacije javila je se i fistula, valjda od tih silnih upala. Sada je sve pet. Želim Vam sreću!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
rub98 je napisao:
Zdravo,treba mi jedan savet u vezi perianalni absces.Mojoj majci je otkrijenu perianalni absces.Doktor joj je preporucio operaciju i operisao ju je pred 1 godinu.Operacija se zavrsila dobro,doktor je reko da je svaki gnoj otstranjen i kad smo ga pitali dali ce da se ponovi on je reko:"mozda da se ponovi ali samo ce da procuri i bice bolje".E sad sto me zagrizava je da je pre 1 nedelju primjetila malu bubuljicu na mestu rane gde je zarasla,i bila je koliko zrna oriza i sa gnojem na vrvom.Za dva dana od kad je to primetila porasto i absces ko prvi put,rekla je da je mnogo boli i da nemoze dobro da hoda i da sedi.Nije imala nikakvu temperaturu.I juce kad je spavala taj apsces je puko i imala je jake bolovi i gnoj koji je isteko je smrdilo mnogo lose,cak i na kraju je procurila i krv,i sad rana je malo otvorena gnoja nema vise ali se jos cedi kao neku tecnost prozirnu.Ona momentalno je van Drzavu i docice za 5 dana pa ce da ide kod lekara.Pa da vas pitam dali ce biti neki rizik ako ona saceka 5 dana dok dodze kuci i ide kod lekara i zasto se apsces opet ponovio,drzala je higijenu i sve.Cekacu vas da mi odgovorite sto brze,za da ne imamo grize i da spavamo mirno.....Hvala vam puno,i pomognite ako imate neke savjete.Izvinite na los text jer sam iz Makedonije. Pozdrav.


Fistule se mogu ponavlajti, jer ima 8-12 žljezda koje se zaćepe i naprave fistulu. Čim iscuri pacijentu bude bolje, ali to se mora operirati, jer ostane fistulozni kanal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Nov 10, 2016 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
Antifisura je napisao:
Bio danas kod svog lekata koji me je hitno zvao na kontrolu zbog bolova. Pregledao me je sa kolegom i zakljuceno je da je moj sfinter valjak a ne kao prsten i da se mora jos vise seci kao i da se mora prevuci koza preko fisure. Psihicki sam potpuno nesptelrwman a operqcija je za 4 dana. Javicu se posle. Ako prezivim. Pozdrav


Ne bih da Vas palašim, ali razmislite o tom doktoru, meni to ne izgleda kao dobar način operacije. Sfinkter kada se ošteti više nema popravke. Sva sreća da mi prvi doktor nije presjekao sfinkter. Ima puno načina da se to radi, nije rješenje u presjecanju sfinktera


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Nov 18, 2016 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
white_shark je napisao:
Sta ste vi ljdu koristili da omeksate stolicu. Meni su dali zobene pahuljice koje mi nikako ne pomazu kao i sirup Dulphalac koji ima neko svoje dejstvo ali ja imam jos uvijek poprilicno tvrdu stolicu. Ishranu sam regulisao nista zacinjeno, ljuto, puno slano. Svaki dan pijem oko 4 litra vode i jedem dosta voca. Ima li nesto da mi omeksa stolicu?

..za regulaciju stolice uzmi ovsene pahuljice koje potopis mlijekom bez secera, moze mala kasicica meda, promesas dobro i ostavis jedno 4 sata na sobnoj temperaturi da se razviju mikroorganizmi pa pojedes..ja sam to svako vece a stolica se regulisala za dva do tri dana, ali tako sam spremao bar mesec i vise svoju veceru..nije prolazilo 10 sati usledeceg dana da nije bilo praznjenja..sve ostalo oko hrane se pridrzavaj i jedi sto manje, jer sto udje morai da izadje ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Dec 01, 2016 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 08, 2016 6:59 pm
Postovi: 11
koji su simptomi analne fisure? zanima me da li je iko imao na stolici kao liniju,trag svjeze crvene krvi?da li se to desava sa fisurom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Dec 01, 2016 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
Samir1987 je napisao:
koji su simptomi analne fisure? zanima me da li je iko imao na stolici kao liniju,trag svjeze crvene krvi?da li se to desava sa fisurom?

Bas tako izgleda krv iz fisure kada je ona plitka, pogotovo ako postoji bol..intezitet krvi i boli zavisi od velicine i dubine fisure kao i spazam misica i tvrdoca stolice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Jan 17, 2017 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Ja sam imala fisure bez krvarenja, samo jak bol i peckanje prilikom defekacije koji se zadrži još neko vreme nakon stolice. Užasno svrbi kad zarasta.
Nifedipin mast je jedina terapija koju sam koristila, te održavanje meke stolice.
Svi koji preporučuju pojačan unos vlakana za omekšavanje stolice (lan, psilijum, ovsene pahuljice i sl.) ne treba da zaborave da napomenu da uz njih obavezno treba da se uzima velika količina vode, jer u suprotnom stolica bude užasno tvrda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Mar 25, 2018 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
i moja je muka bila velika ljudi...vremenom se poboljsavala situacija pa sam to prepisivao ovom, onom...i tako 4 godine da ne ponavljam sve sto sam u forumu pisao...sada mogu da vam kazem samo jedno nesto sto priznajem kao savrsen lek za svega sto se javi u toj regiji i i puno sire...samo ULJE OD CANABISA ljudi moji, sredice vam fisure, hemoroide, spazam, pravite supozitorije sa uljem od canabisa i kakao puterom...sa malo vise paznje sredice vam visoki pritisak, secer, anksioznost...citajte i koristite ovu bogom danu biljku..za mene je svetinje..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: