Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Maj 22, 2016 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Antifisura, ko ti je taj prvi lekar?
Da li te je na tom privatnom pregledu kod dr. Krivokapica pregledao dr. Barisic ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Maj 25, 2016 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Prvo me je pregledao Krivokapic, pa ultrzvuk radio barisic, pa ponovo pregled kod krivokapica i predlog sta da se radi. Krivokapic mi je preporucio barisica.Barisic je uzdrzan, ne komunicira mnogo sa pacijentom, ali mi je dao odgovor na svako pitanje. Deluje mi da ide na bolje. Ime prvog lekara ne zelim da napisem, jer mi je ortak i ispasce da je budala neka, a nije, stavise izuzetno je korektan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Maj 26, 2016 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2016 3:59 pm
Postovi: 8
Pre nekih 17-18 godina imao sam fisuru.Bila je veoma bolna morao sam 6-7 dana piti dnevno i po 5-6 i vise kafetina i bol se i dalje toliko ocitovala da sam se na momente drzao za lavabo cuceci i stiskajuci zube i cekajuci da prodje i bol je na momente tako "sekla" na anusu da mi se noga trzala dok lezim.Agonija je trajala ukupno 10-ak dana i konacno sam se odlucio da odem do doktora koji mi je pri pregledu odmah konstatovao fisuru,i rekao mi kako su kod njega dolazili sa ratista sa Kosova milicioneri i to ljudine,grmalji i padali od bolova u nesvest na njegove oci tu u ordinaciji..i da to ima veze sa nakupljenim stresom(u njihovom slucaju to je bio stres i neizvesnost na ratistu) i da nije samo kao problem od "tvrde stolice"itd.Ja ni ne znajuci da tako nesto postoji,nikad cuo za fisuru,pripisivao sam bolove hemoroidima,jer je bilo i malo krvi pri stolici, a oduvek mi je bilo cudno kako hemoroidi mogu tako jako da bole.Predlozena mi je operacija i izvrsena u privatnoj ordinaciji "Parks"u N.Sadu,sad je preseljena u moderniju,vecu kliniku i nalazi u ulici Suboticka,milim da je broj 41.Ja imam pozitivno iskustvo sa operacijom,to je bilo pre nekih 17-18 godina.Nakon operacije,dr.Goran Senicar mi je rekao da mi se to vise nece ponavljati i hvala Bogu a i strucnosti hirurga Senicara nikad vise nisam imao te bolove..a u medjuvremebnu sam imao i periode sa tvrdjom stolicom i hodanja po hladnom..medjutim sve je u redu eto i posle skoro 20 godina i nadam se da ce tako i ostati. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Jun 23, 2016 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2016 2:42 am
Postovi: 1
Vidim da na forumu ima raznih iskustava , a sto se tice Fizure , Fistule , Hemoroida , ja sam prosao sve to !

Prvo sam imao Fizuru negde u julu 2013 . Imao sam nagon za praznjenje, a umesto stolice potekla je svetla krv ! Osnovni problem je bio sto krv nikako nije htela da stane (sada opet imam takve probleme pa bih voleo da cujem da li jos neko ima takve simptome da krv stalno ide , po ceo dan i noc !)

Tada sam se prvo javio u bolnicu " Dragisa Misovic" gde je dezuran bio neki mlad i ljubazan hirurg , ne znam mu ime ali me je ubedjivao da je krv stala i da su to Hemoroidi :(

Sutradan posto krv nije prestajala otisao sam do UC -a i posle dva 2 sata cekanja dobijam od dezurnog hirurga info da je u pitanju Fizura sa sve polipom cuvarom , a na moje pitanje da mi pomogne oko zaustavljanja krvarenja , rece mi da je on " nemoca i da se javin Anorektalnom hirurgu . Dok sam ja isao po uput pa zakazao negde posle 4 dana krv je stala i nije se vise javljala kao ni fizura.

Ali posle 2 meseca od tada sve je dobilo drugi tok , javio se apsces, koji je rastao i postajao bolniji , a kad me uhvatila temperatura i neizdrzivi bolovi pukao je za 1 dan i napravio mi " lepu " Fistulu koju sam operisao februara 2014 . u KC . Sama operacija je sala , mada je u totalnoj anesteziji , ali posto ostaje ziva rana , proces zarastanja je Muka, mada nisam imao nikakvih bolova .

Sada posle uzimanja antibiotika po savetu zubara , pojavio se veliki spoljni Hemoroid koji mi je prekrivao celi anus ! Prvo je svrbelo, pa bolelo , mazao sam ga cetiri dana i danas se posle mazanja, pojavila opet ona bleda krv , a Hemoroid se bio ispraznio i smanjio a sada je opet pun i veliki. Bolova nema , ali krv opet ne staje nikako vec ceo dan pa ne znam sta da radim ?

Da li je neko imao takvih problema, da li dok krvari sme necim da se maze , totalno ludim sto problemi ne prolaze vec se stalno vracaju . Molim ako neko ima ili je imao probleme sa krvarenjem da napise nesto o tome , jer ne znam sta da radim. Prosli pit je samo stalo za 4 dana , a sada ko ce ga znati .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Sep 22, 2016 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 22, 2016 12:54 pm
Postovi: 3
Postovanje
evo i ja sam frisak sa operacije fistule koja je imala tri kraka svve je ocisceno i ostavljeno da samo zarasta e sada pitanje je kako odrzavati higjenu jer je moj doktor (privatnik) koji trazi da svaki dan dolazim kod njega na previjanje udaljen neki 30 tak km . On kod previjanja stavlja gaze namocene u neki rastvor u te rupe pa poslije sve to zaljepi sterilnim gazama .Problem je u tome sto kad dodzem kuci pazim da nemam nuzdu (ZNAM DA NE BI TREBAO ) jer ako se desi nuzda sve se umaze i kloiko god prao vlaznim maramicama i raivanolom uvjek nesto ostane na onim gazama unutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
Da vidimo ima li iko kompletan kao ja? :D Operacija tromboze hemoroida, fisure i polipa. Trajalo je od 12.2015, a to "trajalo" znači da sam legla totalno. Najprije dvije operacije toga pod lokalnom kod velikog nestručnjaka u dva mjeseca, a zatim sa promjenom hirurga uspješna. Oporavak je bio veoma težak. I tako lijepo mjesec dana uživala i onda je se pojavio otok naravno pored čmara i onda je ustanovljena i fistula. I to sam operirala i evo već dva mjeseca nikakvog napretka. Idem na čišćenje svako drugi dan. U subotu su mi ponovo rezali pod lokalnom jer se zatvara sa vanjske strane, a uzgred rečeno izgleda i da stolica curi na tu rupicu. E sad ako ima neko da mu treba opširan savjet za hemoroide i fisuru, tu sam. :D To je zaista uspješno završeno, s tim se mogu pohvaliti. A ako ima neko sa fistulom neka mi se javi da vidimo čemu ovo vodi. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Napisi gde si se operisala i ko te operisao i prvi i drugi put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Sep 30, 2016 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 22, 2016 12:54 pm
Postovi: 3
saznao sam da je glavni fol u previjanju i da se ta gaza u fistulu stavlja radi pravilnog zatrastanja .posto mi je doktor daleko a trebao sam dva oputa u pocetku na previjanje isao sam u lokalnu ambulantu jednom a jednom kod Hirurga,e sad kada sam kod njega on sve detljno ocisti (mislim hidrogenom) pa onda stavlja gaze u fistule natopljeno sa aci de borcidom(valjda da prati imali gnoja i kako da tretira ranu).Na kraju sve prekrije gazama.U lokalnoj ambulanti mi samo u lezecem polozaju ociste stave rivanol na gazu i to je to .U slucaju nuzde skinem sve gaze operem tusom i antibakteriskim sapunom(okolo) dobro isperem pa se naspricam sa ocetiseptom i stavim gazu dok ne odem na previjanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
todor27 je napisao:
Napisi gde si se operisala i ko te operisao i prvi i drugi put.

Pa ne mogu baš tako javno stavljati imena. Ali evo, u Zenicu ni slučajno ići. Tu su me je cijenjeni doktor upropastio. Popravka se radila u Sarajevu na privatnoj poliklinici. I u Zenici je prvi put bilo na privatnoj, pa me je drugu operacju smlatio na klinici. Ne bih poželjela nikome to iskustvo i da padne tom čovjeku u ruke. Nije ništa napravio samo je bilo bitno na naplati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
Fantom2d je napisao:
saznao sam da je glavni fol u previjanju i da se ta gaza u fistulu stavlja radi pravilnog zatrastanja .posto mi je doktor daleko a trebao sam dva oputa u pocetku na previjanje isao sam u lokalnu ambulantu jednom a jednom kod Hirurga,e sad kada sam kod njega on sve detljno ocisti (mislim hidrogenom) pa onda stavlja gaze u fistule natopljeno sa aci de borcidom(valjda da prati imali gnoja i kako da tretira ranu).Na kraju sve prekrije gazama.U lokalnoj ambulanti mi samo u lezecem polozaju ociste stave rivanol na gazu i to je to .U slucaju nuzde skinem sve gaze operem tusom i antibakteriskim sapunom(okolo) dobro isperem pa se naspricam sa ocetiseptom i stavim gazu dok ne odem na previjanje.



Da i meni su tako rekli. Sada će ti mjeseca od operacije i još uvijek imam nekakvo curenje. Previjam kući i kontrola mi je na 15 dana. Nije se još zatvorilo. Ne želim ni pomisliti da je se formirao novi kanal. Dr. kaže da trenutno nema kanala, ali me muči zato što još po malo curi. Tješim se da je zbog rane. A ti kakvo je stanje kod tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 2:06 pm
Postovi: 10
Milew je napisao:
Vidim da na forumu ima raznih iskustava , a sto se tice Fizure , Fistule , Hemoroida , ja sam prosao sve to !

Prvo sam imao Fizuru negde u julu 2013 . Imao sam nagon za praznjenje, a umesto stolice potekla je svetla krv ! Osnovni problem je bio sto krv nikako nije htela da stane (sada opet imam takve probleme pa bih voleo da cujem da li jos neko ima takve simptome da krv stalno ide , po ceo dan i noc !)

Tada sam se prvo javio u bolnicu " Dragisa Misovic" gde je dezuran bio neki mlad i ljubazan hirurg , ne znam mu ime ali me je ubedjivao da je krv stala i da su to Hemoroidi :(

Sutradan posto krv nije prestajala otisao sam do UC -a i posle dva 2 sata cekanja dobijam od dezurnog hirurga info da je u pitanju Fizura sa sve polipom cuvarom , a na moje pitanje da mi pomogne oko zaustavljanja krvarenja , rece mi da je on " nemoca i da se javin Anorektalnom hirurgu . Dok sam ja isao po uput pa zakazao negde posle 4 dana krv je stala i nije se vise javljala kao ni fizura.

Ali posle 2 meseca od tada sve je dobilo drugi tok , javio se apsces, koji je rastao i postajao bolniji , a kad me uhvatila temperatura i neizdrzivi bolovi pukao je za 1 dan i napravio mi " lepu " Fistulu koju sam operisao februara 2014 . u KC . Sama operacija je sala , mada je u totalnoj anesteziji , ali posto ostaje ziva rana , proces zarastanja je Muka, mada nisam imao nikakvih bolova .

Sada posle uzimanja antibiotika po savetu zubara , pojavio se veliki spoljni Hemoroid koji mi je prekrivao celi anus ! Prvo je svrbelo, pa bolelo , mazao sam ga cetiri dana i danas se posle mazanja, pojavila opet ona bleda krv , a Hemoroid se bio ispraznio i smanjio a sada je opet pun i veliki. Bolova nema , ali krv opet ne staje nikako vec ceo dan pa ne znam sta da radim ?

Da li je neko imao takvih problema, da li dok krvari sme necim da se maze , totalno ludim sto problemi ne prolaze vec se stalno vracaju . Molim ako neko ima ili je imao probleme sa krvarenjem da napise nesto o tome , jer ne znam sta da radim. Prosli pit je samo stalo za 4 dana , a sada ko ce ga znati .


Ma to treba operirati stručan kirurg. I meni je nešto slično bilo. Samo što mi fisura nije krvarila, ali je bilo bolno da sam se privezala za postelju i prestala da obavljam bilo kakve aktivnosti. Nema kreme, kupke, antibiotika šta sve nisam probala....auh... Fisura ima tzv. stražar hemoroid i tu se ne može nikakvim kremama izliječiti. Otklanja se taj stražar i svi ostali hemoroidi, polip i ostalo što se nađe....oporavak je težak, ali preživi se. Ja sam danas zadovoljna sa stanjem i evo prošlo je pet mjeseci. Nemam problema nikakvih izuzev što je se formirala fistula, Valjda od tih silnih upala. I to sam operirala i nadam se najboljem. Ako ti mogu pomoći kakvim savjetom slobodno pitaj. Samo vodi računa, ako se odlučiš za operaciju, izaberi stručnjaka. Ja sam pogriješila u izboru prvi i drugi put. I nije mi bilo nimalo veselo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 22, 2016 12:54 pm
Postovi: 3
Pozdrav i ja sam operisao u Sarajevu na privatnoj poliklinici kazu da je dobar ali vidjecemo evo mjesec ipo poslije operacije jedan kanal je zatvoren a iz drugog curi pomalo gnoj ali najgore je to sto sto su mi previjanja bolna nije mi ovako bilo na pocetku.Danas sam probao prvi put onu kupku i bas mi je prijalo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Okt 22, 2016 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Kako da izabere strucnjaka kad necete da kazete ko vas je operisao?
Slobodno napisi i ko te upropastio i ko ti je dobro uradio operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Nov 01, 2016 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2016 8:16 pm
Postovi: 1
Zahvaljujem se preporuci clana za koriscenje masti Ihtiol kamfor za lecenje analne fisure. Licno sam probala i dejstvo je bilo osetno nakon 2 dana, petog dana skoro svi neprijatni simptomi su iscezli. Moja preporuka, za ciscenje predela anusa oko rane, gel za ciscenje lica, nije mi doktor preporucio nego mi je palo napamet da tako mogu da ocistim ranu, sto sam i radila svaki put pre nanosenja Ihtiol camfor masti, sa razmakom od 15 minuta. Mislim da je gel koristan, jer funkcionise tako sto rastvara necistoce na kozi. Koristila sam Eucerin, on je medicinsko kozmeticki proizvod. Da je postojao neki predlog od strane farmaceuta ili lekara za ciscenje fisure nakon velike nuzde ja bih ga rado koristila, ali posto takvog preparata nema, a da ja znam, iskoristila sam gel za ciscenje lica. Inace, Ihtiol camfor iako se ne preporucuje za otvorene rane, ne brinite, nece stvoriti osecaj neprijatnosti, peckanja, svraba, bola ili neki drugi los osecaj, mast je od biljnih prirodnih sastojaka, nije agresivna ali je delotvorna. Kamfor bi trebao da stvori osecaj, blago hladan, na kozi ili sluzokozi.
Kupuje se u apotekama humanim i veterinarskim. Cena varira od proizvodjaca i apoteke. Ja sam ga kupila u veterinarskoj apoteci, cena 220 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Nov 04, 2016 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 17, 2016 6:33 am
Postovi: 4
Pozdrav ljudi, sve postove sam pazljivo citao i ima ovde svega i svacega. Moj problem je poceo u Junu ove godine kada sam imao opasnu upalu hemoroida. Otisao sam 11 jula u Beograd (inace sam sa Pala) u colo intermedicus kod dr Krivokapica i tada mi je stavio 2 gumi ligature (podvezao 2 hemoroida) koja su se uspjeno osusila i otpala, medjutim od pijenja tableta nakon intrvencije dobio sam izuzetno tvrdu stolicu koja mi je stvorila fisuru 3mm. Nisam znao za ovo dok ponovo nisao otisao kod Krivokapica gdje mi je ustanovljena fisura (do tada nisam imao pojma sta je ovo). Doktor mi je dao mazem fisuru za Fisuralom 6 sedmica pa ponovo na pregled. Ako ovo ne pomogne preporucio mi je operaciju. Posto sam ja iz RS ne znam koje klinike u Beogradu su OK za ove zahvate i neko vase iskustvo u vezi sa istima? Da napomenem da sam uradio kolonoskopiju i debelo crijevo mi je u savrsenom redu (kolonoskopiju mi je radio dr Doder).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: