Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 30, 2016 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Meni nije jasno kako i fisura nije zarasla a imao si operaciju??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Mar 31, 2016 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Antifisura je napisao:
Gde mogu to da nadjen? Ja sam teenutno u fazi da mislim da nikada svoj problem necu resiti i da cu zauvek ziveti sa bolom


Pa uzmi seka Melem!!! Meni je skroz zarasla fisura!!! Ne razumem sto se mučis? Meni je samo od ovog melema skroz zarasla! Msm sve drugo što sam probala je.bilo poslovično rešenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Uzeo seka melem jos kad sam napisao i mazem u kombinaciji sa kremom koju sam dobio na preporuku i koje nema u prodaji a koja je na bazi majcine dusice. I ja bi voleo da znam zasto nije zarasla, mada dr kaze da je dosta duboka skoro citiram " skoro do misica" ali da je krenula da zarasta. E sad koliko je to kos muke ne znam.
I imam jos dva pitanje i to su vrvt za nekog lekara samo na jednom mestu sam nasao da kod dubokih i velikih fisura se radi fisurektomija ili tako nekako kada se prakticno ona sece i vadi ili tako nesto. Ako neko zna nesto o tome voleo bih da znam nesto detaljnije kada se preporucuje ta metoda,kakav je oporavak itd?
A drugo pitanje je - moj dr je spomenuo da ukoliko mi ne zaraste fisura bi morao da se radi neki zahvat na slovo B, da li bojdov,bejnsov ili tako nekako koji podrazumeva prevlacenje koze preko fisure kako bi zarasla. Pa ako neko nesto zna nek napise koju rec


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Uzeo seka melem jos kad sam napisao i mazem u kombinaciji sa kremom koju sam dobio na preporuku i koje nema u prodaji a koja je na bazi majcine dusice. I ja bi voleo da znam zasto nije zarasla, mada dr kaze da je dosta duboka skoro citiram " skoro do misica" ali da je krenula da zarasta. E sad koliko je to kos muke ne znam.
I imam jos dva pitanje i to su vrvt za nekog lekara samo na jednom mestu sam nasao da kod dubokih i velikih fisura se radi fisurektomija ili tako nekako kada se prakticno ona sece i vadi ili tako nesto. Ako neko zna nesto o tome voleo bih da znam nesto detaljnije kada se preporucuje ta metoda,kakav je oporavak itd?
A drugo pitanje je - moj dr je spomenuo da ukoliko mi ne zaraste fisura bi morao da se radi neki zahvat na slovo B, da li bojdov,bejnsov ili tako nekako koji podrazumeva prevlacenje koze preko fisure kako bi zarasla. Pa ako neko nesto zna nek napise koju rec


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Antifisura je napisao:
Uzeo seka melem jos kad sam napisao i mazem u kombinaciji sa kremom koju sam dobio na preporuku i koje nema u prodaji a koja je na bazi majcine dusice. I ja bi voleo da znam zasto nije zarasla, mada dr kaze da je dosta duboka skoro citiram " skoro do misica" ali da je krenula da zarasta. E sad koliko je to kos muke ne znam.
I imam jos dva pitanje i to su vrvt za nekog lekara samo na jednom mestu sam nasao da kod dubokih i velikih fisura se radi fisurektomija ili tako nekako kada se prakticno ona sece i vadi ili tako nesto. Ako neko zna nesto o tome voleo bih da znam nesto detaljnije kada se preporucuje ta metoda,kakav je oporavak itd?
A drugo pitanje je - moj dr je spomenuo da ukoliko mi ne zaraste fisura bi morao da se radi neki zahvat na slovo B, da li bojdov,bejnsov ili tako nekako koji podrazumeva prevlacenje koze preko fisure kako bi zarasla. Pa ako neko nesto zna nek napise koju rec



Auuuuu pa tek sam sada videla taj post!! :-( hmm pa bolje da se nisi operisao!!! :-( pa i meni je bila duboka fisura.dva meseca sam krvarila pri stolici, ali kada sam pročitala sta su operacije, odmah sam odustala! Iskreno, meni je jako brzo nakon uzimanja seka melema zarasla fisura. Ja ne bih mesala masti radi boljeg delovanja i toga da znaš šta ti je zapravo pomoglo!! Sto se tice te operacije koju si radio i šta ti je zapravo doktor uradio stvarno ne znam sta da ti kažem :-( Upravo zato i nisam išla na operaciju! Ne znam koga da ti preporučim. Ja sam se spremala da idem na Prvu Hirursku kliniku, ako ne uspem sa mastima... Medicinska sestra preko telefona mi je na moje insistiranje kod koga da odem, preporučila nekog dr Barišica. Ali na kraju nisam ni otišla.. On prima samo petkom koliko se sećam... Negde sam na netu pročitala da dobro dijagnostikuje, ali da nije toj osobi pomogao ( pregledao je dok je imala fisuru zapaljenu a to navodno ne treba jer čačkanje po rani je samo pogoršava!). Znam da si se smorio, ali Msm da nemoj da ponovo zuris sa operacijom! Očigledno nije uspela, čim ti nije zarasla... Koristi ovaj seka melem samo i dosta ga nanosi, jer je nezgodna aplikacija. valjda ce ti proći! Msm trebalo bi da od ovog melema odmah osetiš boljitak?! Ne znam sta ti je taj hirurg zapravo radio i šta te boli tačno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
I da ne zaboravim, melem mora da se aplicira što dublje u anus.. logično je da ako se mast ne aplicira na samu fisuru do zarastanja ni ne može da dodje! Možda je glupo ovo napominjati, ali nisu svi ljudi vicni oko ovakvih stvari... :-) Ja sam uvek za neagresivnu metodu, tako da nadam se da će i tebi ovaj melem pomoći :-)
Veliki problem sa operacijama su kasnije posledice, tipa prolapsa, koja ne mora da nastupi odmah, ali može kasnije. Tako da bih operaciju ostavila kao poslednju opciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Radjena mi ja klasicna sfinterotomija. Rana uspesno i uredno zarasla a kako boli znam iz iskustva da me blii fisura. Pri pregledu dr mi je tacno pipnuo sta treba i gde da mazem. Dr mi je rekao za posledice ali za sada nemam takvih problema u smislu ne mogucnosti zadrzavanja stolice i gasova. Ali bol me ponovo zajebava . Ne bih menjao za sada dr jef imam pozitivna iskustva sa njim od pre. Na netu sam nalazio dosta slucajeva ne zarastanja fisure posle operacije. A seku mazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Antifisura je napisao:
Radjena mi ja klasicna sfinterotomija. Rana uspesno i uredno zarasla a kako boli znam iz iskustva da me blii fisura. Pri pregledu dr mi je tacno pipnuo sta treba i gde da mazem. Dr mi je rekao za posledice ali za sada nemam takvih problema u smislu ne mogucnosti zadrzavanja stolice i gasova. Ali bol me ponovo zajebava . Ne bih menjao za sada dr jef imam pozitivna iskustva sa njim od pre. Na netu sam nalazio dosta slucajeva ne zarastanja fisure posle operacije. A seku mazem.



Ti si pitao za nekog drugog lekara, pa sam ti rekla ono što znam... Nije mi jasno, jel ne osećaš nikakav boljitak od seka melema?? Meni je bukvalno posle par nanošenja bilo bolje!! Doduše ja nisam išla na operaciju kao ti. Hvala bogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Juce sam ga kupio mazem ga dva tei puta. Cekacu vikend da peodje pa ti napisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Apr 07, 2016 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Bio danas kod svog lekata koji me je hitno zvao na kontrolu zbog bolova. Pregledao me je sa kolegom i zakljuceno je da je moj sfinter valjak a ne kao prsten i da se mora jos vise seci kao i da se mora prevuci koza preko fisure. Psihicki sam potpuno nesptelrwman a operqcija je za 4 dana. Javicu se posle. Ako prezivim. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Apr 07, 2016 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Antifuisura, ko ti je lekar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Apr 10, 2016 3:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Antifisura je napisao:
Bio danas kod svog lekata koji me je hitno zvao na kontrolu zbog bolova. Pregledao me je sa kolegom i zakljuceno je da je moj sfinter valjak a ne kao prsten i da se mora jos vise seci kao i da se mora prevuci koza preko fisure. Psihicki sam potpuno nesptelrwman a operqcija je za 4 dana. Javicu se posle. Ako prezivim. Pozdrav



Auuuuu pa sto ideš kod istog lekara ponovo koji te je već operisao? Hmmm ako ipak budeš išao na operaciju, srećno!!!! Javi kako si!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Apr 21, 2016 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2016 10:56 pm
Postovi: 1
Zdravo,treba mi jedan savet u vezi perianalni absces.Mojoj majci je otkrijenu perianalni absces.Doktor joj je preporucio operaciju i operisao ju je pred 1 godinu.Operacija se zavrsila dobro,doktor je reko da je svaki gnoj otstranjen i kad smo ga pitali dali ce da se ponovi on je reko:"mozda da se ponovi ali samo ce da procuri i bice bolje".E sad sto me zagrizava je da je pre 1 nedelju primjetila malu bubuljicu na mestu rane gde je zarasla,i bila je koliko zrna oriza i sa gnojem na vrvom.Za dva dana od kad je to primetila porasto i absces ko prvi put,rekla je da je mnogo boli i da nemoze dobro da hoda i da sedi.Nije imala nikakvu temperaturu.I juce kad je spavala taj apsces je puko i imala je jake bolovi i gnoj koji je isteko je smrdilo mnogo lose,cak i na kraju je procurila i krv,i sad rana je malo otvorena gnoja nema vise ali se jos cedi kao neku tecnost prozirnu.Ona momentalno je van Drzavu i docice za 5 dana pa ce da ide kod lekara.Pa da vas pitam dali ce biti neki rizik ako ona saceka 5 dana dok dodze kuci i ide kod lekara i zasto se apsces opet ponovio,drzala je higijenu i sve.Cekacu vas da mi odgovorite sto brze,za da ne imamo grize i da spavamo mirno.....Hvala vam puno,i pomognite ako imate neke savjete.Izvinite na los text jer sam iz Makedonije. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Maj 20, 2016 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
ostao sam duzan, nadam se, kraju moje sage. DR kod koga sam ponovo otisao na operaciju nije bio siguran sta treba povo da radi , odnosno znao je on, ali ja vise nisam bio siguran i otisao sam kod dr. krivokapica privatno na pregled. tamo mi je g.barisic uradio i ultrazvuk i zakljucio da prethodna operacija nije nastetila ali nije ni pomogla jer misic nije dovoljno isecen. Imao operaciju kod dr barisica juce. i krenuo je oporavak koji je za sada drugaciji. posle prve operacije i prvih stolica imao sam takve bolove gde sam hteo sebi da okoncam muke sto pre...sada , za neverovati , jer su mi dva piuta odlagali operaciju) stolicu sam imao posle 10 sati od operacije bez znacajnijih bolova. izasao iz bolnice manje od 24 sata od operacije bez previjanja bez icega samo da se javim na kontrolu za tri nedelje. naravno dati su mi saveti o ishrani kojih planiram strogo da se pridrzavam. danas imao dve stolice i bilo je bolova nli na rani ne na fisuri. tako da se nadam da ide na bolje. i jedan moj savet. ako imate problem sa debelim crevom idite na prvu hirursku u beogradu, ljudi su imali milion slucajeva, znaju sve cake, odlicne timove i vrlo lako resavaju vas problem. nadam se da su i moj resili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Maj 20, 2016 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
ostao sam duzan, nadam se, kraju moje sage. DR kod koga sam ponovo otisao na operaciju nije bio siguran sta treba povo da radi , odnosno znao je on, ali ja vise nisam bio siguran i otisao sam kod dr. krivokapica privatno na pregled. tamo mi je g.barisic uradio i ultrazvuk i zakljucio da prethodna operacija nije nastetila ali nije ni pomogla jer misic nije dovoljno isecen. Imao operaciju kod dr barisica juce. i krenuo je oporavak koji je za sada drugaciji. posle prve operacije i prvih stolica imao sam takve bolove gde sam hteo sebi da okoncam muke sto pre...sada , za neverovati , jer su mi dva piuta odlagali operaciju) stolicu sam imao posle 10 sati od operacije bez znacajnijih bolova. izasao iz bolnice manje od 24 sata od operacije bez previjanja bez icega samo da se javim na kontrolu za tri nedelje. naravno dati su mi saveti o ishrani kojih planiram strogo da se pridrzavam. danas imao dve stolice i bilo je bolova nli na rani ne na fisuri. tako da se nadam da ide na bolje. i jedan moj savet. ako imate problem sa debelim crevom idite na prvu hirursku u beogradu, ljudi su imali milion slucajeva, znaju sve cake, odlicne timove i vrlo lako resavaju vas problem. nadam se da su i moj resili


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: