Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Maj 01, 2014 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 9:02 pm
Postovi: 5
Stejsi je napisao:
Evo i mene medju vama..imam Kronovu bolest i na to mi se nakačila sad fisura ..znači da mi neko kaže da tako boli nebi verovala.
Nekad mi to prošlo za 3-4 dana ali ovo već traje skoro dve nedelje i više nemam snage uopšte...koristim nitroglicerinsku kremu i kantarion ulje jer ne mogu da uspostavim kontrolu da imam jednu stolicu...ceo dan trčim u kupatilo u tople kupke pa procedura pa bolovi i bolovi da bukvalno hodam na prstima do kreveta i ne ustajem samo ako opet treba kupka ili nedaj bože u wc ...popijem nekad i baralgetas i ništa ni to ne pomaže...
Bila sam kod profesora Ćuka u KBC Zvezdara na pregledu za op ali je on odbio zahvat zbog Krona..Očajna sam šta više da koristim..pijem..aplikujem?molim za savet :(



Kupi vaginalete kantariona pa probaj, meni ta nitroglicerinska mast nista nije pomogla a to cu i da kazem doktoru koji me leci. Meni su kantarion vaginalete bas prijale i jos ih stavljam, nemam hrabrosti da prekinem jer taj bol je stvarno jeziv, kao da izbacujes nozeve. Moram da napomenem da ja tu polovinu vaginalete prakticno ubacim na pocetak anusa i tako drzim dok se makar do pola ne otopi a onda je pustim da upadne. To zato jer su fisure obicno na izlazu a ne duboko gde prakticno zapadne vaginaleta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Maj 01, 2014 1:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
sandy23 je napisao:
Stejsi je napisao:
Evo i mene medju vama..imam Kronovu bolest i na to mi se nakačila sad fisura ..znači da mi neko kaže da tako boli nebi verovala.
Nekad mi to prošlo za 3-4 dana ali ovo već traje skoro dve nedelje i više nemam snage uopšte...koristim nitroglicerinsku kremu i kantarion ulje jer ne mogu da uspostavim kontrolu da imam jednu stolicu...ceo dan trčim u kupatilo u tople kupke pa procedura pa bolovi i bolovi da bukvalno hodam na prstima do kreveta i ne ustajem samo ako opet treba kupka ili nedaj bože u wc ...popijem nekad i baralgetas i ništa ni to ne pomaže...
Bila sam kod profesora Ćuka u KBC Zvezdara na pregledu za op ali je on odbio zahvat zbog Krona..Očajna sam šta više da koristim..pijem..aplikujem?molim za savet :(



Kupi vaginalete kantariona pa probaj, meni ta nitroglicerinska mast nista nije pomogla a to cu i da kazem doktoru koji me leci. Meni su kantarion vaginalete bas prijale i jos ih stavljam, nemam hrabrosti da prekinem jer taj bol je stvarno jeziv, kao da izbacujes nozeve. Moram da napomenem da ja tu polovinu vaginalete prakticno ubacim na pocetak anusa i tako drzim dok se makar do pola ne otopi a onda je pustim da upadne. To zato jer su fisure obicno na izlazu a ne duboko gde prakticno zapadne vaginaleta.


Slučajno ih imala i već stavila..za sada stvarno se smirilo...da ne ureknem.Hvala puuuno uh daj bože da to bude ovako ..ma kupiću sve iz apoteke.Znači mislimo na iste,vaginalete sa nevenom,kantarion,žalfija....plava kutija.Gledajući realno ovo uopšte ne može da škodi čak itekako da pomogne jeste da sam jedva ubacila jer me strašno boli ali evo umirilo se i ćuti već sat vremena bojim se čisto da ustanem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Maj 01, 2014 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 9:02 pm
Postovi: 5
Ne moze da skodi naravno.planiram ovo otkrice svuda da objavim.Ja kupujem vaginalete samo kantarion unutra ali sigurno su ok i te tvoje.kantarion je sampion za zarastanje rana.stavljaj ti njih i vise puta dnevno,bice mi drago da pomognem.a recept tako jednostavan;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Da se javim..evo treća nedelja bola.Nikad ovako mi nije bilo polako jenjava ne mogu da kažem da je isto ali i dalje sam u krevetu jedina relacija mi je kupatilo i wc :( obučem trenerke ali to je samo promena mesta iz spavaće u dnevnu..strašno,boli me kad hodam kad se sagnem... :(
Koristim biljne čepiće za fisuru i hemoroide,nitroglicerinsku kremu..tablete od bolova sam smanjila sa 4 na 2 i to posle stolice..i naravno moju terapiju za Kronovu bolest i sad mi dr ubacio i Marocen...jer naravno od silnih kupki sam izgleda navukla i upalu.Ma neznam više kud ću sa sobom daj bože da ovo prodje a da ne napadne taj rektalni deo Kron.
Našla sam i ovaj članak o fisurama nadam se da neće admin da izbriše jako lepo objašnjeno

http://www.mavicevap.com/medi/hr/488.html
http://www.mavicevap.com/medi/hr/484.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Sep 19, 2014 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
Da kazem za moje iskustvo oko fisure... kad sam je dobio nedelju dana pre doceka nove 2012g nisam imao pojma sta se desava niti nekada cuo za fisuru, bilo je uzasno bolno u bilo kom polozaju, lezeci, stojeci.. nocu me budio bol UZASNO.
Bio sam kod doktora i on prstom - zamalo da se nisam onesvestio od bola (a cujem da nije smeo doj je fisura aktivna) i tada prvi put cujem Fisura. Komentar doktora je bio - ukoliko ne zaraste sama za nekoliko nedelja onda bi trebalo uraditi sfinkterotomiju a to je presecanje unutrasnjeg misica koji nije pod komandom nase volje kao spoljasnji i onda masa izlazi slobodnije a kontrolise se samo spoljasnim misicem.
Kod mene je zarasla relativno brzo ali tek nakon totalnog praznjenja i prociscavanja creva pomocu 4 kese fortansa koje sam popio radi predlozene rektoskopije koja je dokazala da se radi samo o fisuri i nista drugo.
Znaci moje iskustvo je isprazniti se i izdrzati svu tu bol jednom, a potom iskljucivo najstrozija dieta (meni nije palo na pameti da bilo sto stavim u usta celih 7 dana), zvakao sam lubenice gutao sok a pljuvao "meso" lubenice, bistri sokovi, bistre supe i slicno, forsirao sam bar jednom dnevno ici u wc, mlaz mlake vode sa tusa mi je puno olaksavao posao sedeci na solju dok sam se praznio - uvideo sam da dobar deo bola proizlazi zbog toga sto fisura, rana pece kada prolaze fekalije preko nje - a mlaz vode je to istovremeno olaksavao i prao pa je bol bila znatno manja.
Cepice nisam moga stavljati zbog trenja i bola, faktu mast nije pomagala, ali HEPATROMBIN mast se pokazala odlicno, osecalo se hladnije, opustenije, bol je jenjavala za dva tri minuta....nadam se da ce bar nekome ovaj tekst olaksati muke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Sep 29, 2014 7:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2014 7:43 am
Postovi: 1
Imala sam svrab I peckanje anusa,ali se to povuklo usled povecane higijene,jedan doktor mi je rekao da su to spoljasnji hemoroidi,a drugi da su to fisure,I da nema krvi,boli me malo kad se savijem ali nista strasno.ja to mazem kantarionom I pavlovicevom,ali da li treba neka terapija? Posto mi nista nisu dali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Okt 01, 2014 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
Tanijaa je napisao:
Imala sam svrab I peckanje anusa,ali se to povuklo usled povecane higijene,jedan doktor mi je rekao da su to spoljasnji hemoroidi,a drugi da su to fisure,I da nema krvi,boli me malo kad se savijem ali nista strasno.ja to mazem kantarionom I pavlovicevom,ali da li treba neka terapija? Posto mi nista nisu dali


...moze biti i jedno i drugo, ali nekako vise ovo drugo prema mog licnog iskustva.. ne rizikuj da se bol, ako je fisura, poveca..odma pripazi cime se hranis i nemoj dozvoliti da ti stolica bude ni tvrda ni pa previse tecna.. posto ne krvaris i nije strasno kako kazes - kantarion ti je dobar izbor, a mozes i faktu mast - u oba slucaja kod ovog stadijuma pomoci ce, naravno uz higijenu - pavlovicevu zaboravi, nije joj mesto bas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Okt 03, 2014 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 5:27 pm
Postovi: 1
Postovani, danas sam imala operaciju Abscesa, naime imam dva sava , pa me interesuje,da li je neko prosao operaciju , a da je posle imao savove, koliko dugo traju bolovi posle operacije, i nakon koliko cu moci opet normalno da funkcionisem?
Jedan savet koji su mi toplo preporucili jeste da koristim Aloja sprej, pa evo da podelim to sa svima kojima mozda moze da pomogne. :)
Jos jedno pitanje za one koji su prosli isto je kako se organizam ponasa nakon naredne stolice, znaci da li ima bolova, da li moze doci do pucanja sava? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Okt 03, 2014 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Moje iskustvo uvezi fisure je sledeće:Nitroglicerinska mast baš i nije nešto pomogla (koliko god malo da sam je stavljao srozavala mi je pritisak i povećavala otkucaje (nitroglicerin...logično)).Kantarion,neven,......pomaže tj pomoglo je,ako je krvarilo...hemoroidi.....koristio sam hepatrombin H,faktu,...i ok.E sad, za fisuru je uglavnom kriv mišić (sfinkter) tj njegov pojačan tonus ......(ko ne može da izleči fisuru mastima..... ide se na zasecanje sfinktera) za čije opuštanje predlažu razne glicerinske kreme ....E umesto tih krema , uveče koristim samo svinjsku mast opranu u 9 voda (znam da su takvu mast naše bake koristile za prehlade.....mazale pluća,stavljale kao deci u nosić.....(ima ovde u odeljku pedijatrije i i po netu opisano ˝pravljenje˝ masti)) i verovali ili ne, nema fisure (za sada :D .Ako nekom pomogne sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Dec 25, 2014 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2014 5:34 pm
Postovi: 1
Zdravljo ljudi. upravo sam napravio nalog kako bi nekome pomogao sto se tice ove analne fisure. Batalite i doktora i sve te operacije i mastove koji vam prepisuju. I meni su dali mast od Ivancic i sinovi fisuranal i neke cepice supezitorijum faktu, malo je bilo bolje ali tako moze da se oduzi i do godinu dana. Dok nisam cuo za kako se kaze "dve banke lek" od iskustva ljudi kojima je to pomoglo. Odite do veterinara i trazite ima mast koji stavljalju dok kastriraju prasice za brze zarastanje tkiva a zove se IHTIOL KAMFOR ( proizvodi veterinarski zavod Zemun) nije skup i kupite flasicu joda i nekoliko sterlilnih gaza.3 puta na dan naravno posle kupke prvo dezinfikujete analni otvor jodom i posle toga stavite mast. Za 3-4 dana prolazi iako vam je stolica tvrda ja nisam mogao da verujem kako je meni pomogla. Sutra cu da odem do hirurgije i da kazem doktorima ako se bilo ko javi sa ovakvim problemom da mu doktor preporuci ovo sto sam ja koristio. Nadam se da cu nekome biti od pomoci, Pozdrav i zivela Srbija!!! :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Jan 09, 2015 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
veterinar 121 ovo sam dugo cekao kao informaciju..cuo sam da je neka mast koja se moze dobiti od veterinara fantasticno uspesna kod ovakvih problema, ali nikakve preciznije informacije ili necije iskustvo nisam cuo..
hvala za ovo sto si izneo ovde
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Jan 16, 2015 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
vetrinar121 je napisao:
Zdravljo ljudi. upravo sam napravio nalog kako bi nekome pomogao sto se tice ove analne fisure. Batalite i doktora i sve te operacije i mastove koji vam prepisuju. I meni su dali mast od Ivancic i sinovi fisuranal i neke cepice supezitorijum faktu, malo je bilo bolje ali tako moze da se oduzi i do godinu dana. Dok nisam cuo za kako se kaze "dve banke lek" od iskustva ljudi kojima je to pomoglo. Odite do veterinara i trazite ima mast koji stavljalju dok kastriraju prasice za brze zarastanje tkiva a zove se IHTIOL KAMFOR ( proizvodi veterinarski zavod Zemun) nije skup i kupite flasicu joda i nekoliko sterlilnih gaza.3 puta na dan naravno posle kupke prvo dezinfikujete analni otvor jodom i posle toga stavite mast. Za 3-4 dana prolazi iako vam je stolica tvrda ja nisam mogao da verujem kako je meni pomogla. Sutra cu da odem do hirurgije i da kazem doktorima ako se bilo ko javi sa ovakvim problemom da mu doktor preporuci ovo sto sam ja koristio. Nadam se da cu nekome biti od pomoci, Pozdrav i zivela Srbija!!! :D :D


Mozes li da nam opises detaljnije kakve si probleme imao i kako, gde i koliko si masti nanosio?
Ja imam fisuru na 12 sati iznad analnog otvora i dugo sam koristio fisuranal mast, oko godinu dana sa prekidima. Sve sto sam postigao je da se naizgled smanjila ali i dalje je tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Jan 22, 2015 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
regulisi stolicu i pazi kod praznjenja da se ne cepas, stezi malo misice i slicno, higijena nakon praznjenja obavezna, [b]veterinar 121 [b] preporucije i jod, ali ja sam koristio samo ovu mast i to obilno nanesem, malo izmasiram koliko bol dozvoljava i na spavanje, preko dana kad stignem omijem se i samo maaalo masti nanesem i izmasiram koliko da je ima uvek...pazi prlja ves ..ali je stvarno najbolje nesto za zarastanje fisura, abcesa i slicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Veterinarski zavod Zemun, pravi i kremu flogocid koja suzi za ublazavanje upalnih procesa na kozi i sluzokozi. Ihtiol-kamfor mast sluzi za ublazavanje upalnih stanja tetiva i zglobova. Pakovanje je veoma slicno, samo se razlikuje u boji kutije. Zar ne bi trebalo koristiti flogocid, a ne ihtiol-kamfor mast za lecenje analne fisure, jer ipak je to na sluzokozi? Hirurg mi je pre neki dan prepisao fisuranal i flogocid mast za lecenje fisure.

Evo uputstvo za flogocid mast:
Sastav

FLOGOCID mast u svom sastavu sadrži kompleks enzima u puferskom rastvoru, bornu kiselinu, etarsko ulje lavande, beli vazelin, bezvodni lanolin, holesterol, tečni parafin, eterična ulja poljskog cveća.

Dejstvo

Aktivne komponente u sastavu masti izazivaju nespecifičnu imunološku reakciju na mestu primene. Time se pojačava imuni odgovor same ćelije čime se pokreće mehanizam za proizvodnju odbrambenih supstanci koje se suprostavljaju uzročnicima infekcije i samim tim se ublažava i sprečava dalji razvoj promena na koži i sluzokoži.
Aktivne komponente deluju protiv upale, ublažavaju sve neprijatne simptome koji prate patološke promene na koži i sluzokoži, podstiču regeneraciju oštećenog tkiva i pospešuju zarastanje rana.
Zahvaljujući ovakvom mehanizmu delovanja , FLOGOCID mast brzo i delotvorno otklanja sva upalna stanja na koži.

Gde sve pomaže

Zbog svog jedinstvenog sastava i enzima prirodnog porekla, FLOGOCID mast ublažava upalne procese na koži i služokoži (akne, bubuljice, urasle dlake, urasli nokti, ekcemi, oderotine, ojedi, svrab ...), potpomaže kod upala potkožnog tkiva i sluzokoža, npr. kod rana koje teško zarastaju, kao i kod flegmona, inficiranih vlažnih ekcema, otoka limfnih žlezda, opeklina i ozeblina, čireva, furunkula, fistula i upala sluznica usne šupljine.
FLOGOCID mast brzo i efikasno oslobađa od hemoroidnih problema. Bolne iritacije na koži nastale usled dugog ležanja i korišćenja pomagala (dekubitusi) jenjavaju posle primene FLOGOCID masti.

Način primene

FLOGOCID mast se koristi nanošenjem na promenjeno obolelo mesto i njegovu okolinu u debljem sloju (po potrebi može se preko staviti zavoj ili gaza). Kod starih dugotrajnih promena (dekubitusi, fistule, flegmone i dr.) zahteva se češći i duži tretman a kod svakog tretmana menjati zavoj.
Pre primene FLOGOCID masti promenjeno mesto treba očistiti a preporučuje se ukloniti propalo tkivo, sasušen sekret i dlake.

Delotvornost i efikasnost FLOGOCID masti potvrđuje više od milion zadovoljnih korisnika, koji je smatraju „univerzalnom“ mašću.

Mast je namenjena samo za spoljnu upotrebu.

Čuvati na temperaturi do 25◦C i van domašaja dece.

Pakovanje. Tuba sa 20 i 50 g masti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Feb 21, 2015 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2015 2:19 am
Postovi: 2
Prvi put evo pokusavam da ovde nadjem odgovor,imala sam probleme sa hemoroidima i uputili me na kolonoskopiju,posto kod nas u ks ne rade s anestezijom otisla sam na vma juce i uradila u anesteziji.Doktor je rekao da je sve uredu nemam nikakve ni izrasline ni polepe i reko da se javim svojoj doktorki,na sta sam ja bila razocarana jer nije prakticno hteo ni da razkovara sa mnom jer me nije on uputio na kolonoskopiju.Ja ustvari imam problem sa ranicom u predelu cmara koju niko nije video,kako je to moguce ,i sta ja da radim kad god idem u vc ona prokrvari i strasno pece :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: