Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
akinone je napisao:
nebi tako pricao kada bi uradio transplataciju hirurskim putem i video koliki bol treba da podneses posle intervencije
Meni se cini da si ti imao vrlo lose iskustvo sa trasnplantacijama, da nisi bio dobro informisan da su te navukli i da si imao previsoka ocekivanja itd. Bio bih ti zahvalan ako bi nam ukratko opsiao tvoje iskustvo..
Koji tip gubitka kose imas otprilike po Norwood skali http://www.newhair.com/resources/assess ... r-loss.asp
Gde si imao prvu transplantaciju, koliko dlaka ili graftova ti je presadjeno i gde, kakav je bio rezultat posle godinu dana? Kakav ti je oziljak? Gde si dalje isao? Itd...
Mislim da nas ima dosta ovde kojima bi tvoje iskustvo puno znacilo pa te pozivam da nam ispricas.
Hvala i veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2010 10:14 pm
Postovi: 5
Bilo cija iskustva bi zaista pomogla.Zanima me kako se krecu cijene u Srbiji? P.S. Ja sam nekako vise za varijantu presadjivanja dlaka pojedinacno. Meni je jedini problem kako bih mogao to finansijki da ispratim,za drugo me nije stalo niti me strah niti razmisljam o tome. Samo novac,zato pitam za cijenu?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Jul 25, 2010 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:42 am
Postovi: 33
u pravu si ja sam mislio da posle prve transplatacije resavam problem celavosti ,imam izmedju 2 i 3 stepen celavosti i nisam nista znao o metodi presadjivanja kose.Prvi put sam radio u Menssani 1000 dlaka i dobio jedan oziljak ,drugi put takodje u menssani 700 dlaka i dobio jos jedan oziljak za koji sam saznao tek kada sam otisao da se osisam i kada me je pitala frizerka od cega mi je oziljak,tek tada sam se pogledao u ogledalo i video ogoljenu povrsinu pozadi posto do tada nisam imao naviku da se pozadi ogledam .I TRECI PUT JE MOGAO DA SE DESI ALI HVALA BOGU NIJE POSTO SAM PREKO INTERNETA SAZNAO ZA * REKLAMA * KLINIKU ,i tamo sam otisao na razgovor i shvatioda oni rade bez ikakvih vidljivih oziljaka i normalno da sam se odlucio za njih ,kod njih sam radio 2 puta po 1000 dlaka .Takodje sam kod njih stavljao 300 dlaka na oziljak da ga pokrijem i treba jos 400 dlaka da uradim za nekoliko meseci a sve to je bespotrebno davanje para i trosenje dlaka koje sam mogao napred da stavim da nisam radio hirurskim putem!!!!!!znaci u Menssani sam radio 1700 dlaka od toga moram da vratim na oziljak 700 dlaka i nece biti kao ranije sto dokazuje da je metoda losa.Posle prvog puta dlake su mi bile na velikoj udaljenosti jedna od druge kao i posle 2 transplatacije ,tek posle 3 sam mogao da budem delimicno zadovoljan gustinom vise vuce na procelavo,skoro sam radio 4 i nadam sa da zavrsavam uskoro sa transplatacijama <sigurno ce biti jos koji put ali priblizavam se kraju.Zbog toga bolje je iz jednog puta staviti 2000 dlaka pa postepeno smanjivati nego raditi po 1000 treba vise godina da prodje da bi to licilo na nesto .ali moj vam je savet da se osisate na kratko i da vidite kako vam stoji pa tek onda da se odlucite za nesto tako ,ja sam se bio osisao na kratko i ekstra mi je stajalo ali nemogu tako da nosim zbog oziljka a rado bi nosio ,mozda cu i moci ako mi pokriju ove dlake sto treba da stavim .ja sam prosao kroz te transplatacije i shvatio da to nikada nece biti kao ranije i da m ogu da vratim vreme odmah bih se osisao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Pa da, tvoja je najveca greska sto se nisi informisao na internetu nego si dozvolio kasapinima iz menssane da te unakaze i prevare u vezi potrebnih graftova. Na tvoju srecu ti imas gubitak kose 2 ili 3 stepena pa mozes da uzivas u prednostima fue, mada vec imas oziljke.. Ali kako stvari stoje meni se celavost razvija u 5 nivo ali se plasim da bi mogao u buducnosti da dostignem i 6.. Zato sam se odlucio da kada budem isao na trasnplantaciju da to bude fut metoda i ne manje od 3500 graftova napred i na sredini glave. A da se osisam na celavo mi ne vredi jer jednostavno uzasno izgledam bez kose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:42 am
Postovi: 33
kako mislis fut metoda ?da sebi pravis jos jednu ogoljenu povrsinu bez kose


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Avg 18, 2010 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Sta cu druze, nemam izbora iz svega sto sam saznao i sa kime god sam se konsultovao shvatio sam da je to najbolja opcija za moj slucaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 5:50 pm
Postovi: 1
Citam sta sve pisete pa hajde da se ja nametnem sa mojim komentarom.
Elem, Radio sam operaciju presadjivanja kose na jednoj od nasih vodecih klinika, radio je doktor sa 20 godina iskustva u presadjivanju kose. Za sve to sam im unapred dao gomilu para i na kraju price rezultata jednostavno nema. Kao da nista nije radjeno. Zvao sam ih telefonom da se zalim ali se javila neka salterusa koja mi je preporucila da kontaktiram doktora e-mailom. To sam i uradio, naravno onaj seljak od doktora mi nije ni odgovorio. Na zalost oni su jedino stucni da ti uzmu pare za sve ostalo moras sam da se snalazis. Malo me cudi da opstaju obzirom da su u pitanju najobicniji prevaranti. Probacu da odem licno i da im trazim da mi vrate pare ako ne budu hteli malo cemo drukcije da porazgovaramo jer sa stokom ne moze fino da se razgovara. Zato, prijatelji moji, ko planira bilo kakav oblik presadjivanja kose najbolje je da ode negde u inostranstvo posto od ovih nasih dzukaca vajde nema. Te imaju laser, te pokazuju slike a na kraju rezultata jednostavno nema. Znaci kao da nista nije ni radjeno. Sve te price o * REKLAMA *, FUE i ostalo su najobicnije prevara. Prosao sam kroz sve to, platio sam im cudo para za to i na kraju kao da nista nije ni radjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 23, 2010 4:27 pm
Postovi: 13
Kad si radio transplantaciju?
Rezultati postaju vidljivi nakon pola godine i vise, a definitivni rezultat se vidi nakon godinu dana.

Ja sam misljenja da danasnje metode ne daju dovoljno dobre rezultate za pare koje se daju (pogotovo kod nas), i da prava rjesenja tek trebamo ocekivati u buducnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Sep 28, 2010 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 6
Sto se tice transplantacije kose, najbolja metoda je direktno uzimanje folikula i to pojedinacnih ili masinskim putem (Robot Klinika Colic) ili rucno (Dr Marija Balkovic). Ranije su se radili hirurski transplantati koji imaju prilicno izvestacen izgled jer se presadjivalo dva ili tri folikula odjednom. Sto se tice vecih defekata, mi u ordinaciji Fidija radimo klizajuce reznjeve u kombinaciji sa tkivnim ekspanderom, a za blage oblike celavosti moguca je korekcija mezoterapijom putem ubrizgavanja duta sterida i vitamina u kombinaciji.
S postovanjem Dr Bojan Stevic ordinacija Fidija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Nov 30, 2010 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 12:24 pm
Postovi: 1
Eo da i ja nesto recem(sto bi reklı crnogorci). Radıo sam operaciju fue metodom..3000 graftova ı zatvoreno mı je negdje oko pola glave-prednjı dio :lol: Ovaj srednji dıo glave tu jos uvjek imam nesto kose tako da to nije bilo neophodno.mozda neki drugi put.
Operaciju sam radio u istanbulu u jednoj od boljih klinika..cjena je 0.8 eura po graftu. Sto je ipak puno pristupacnije nego bilo gdje na balkanu. Pogotovo kad se poredi sa klinikom pantovcak kod koje je jedna dlaka 2.25 eura...a s obzırom da jedan graft ima 1-4 dlake izracunajte sami :wink:

Sto se tice rezultata vidjecemo ih za koji mjesec..ja se nadam da se bit ok.. Iz svega ovoga sam skontao da osim iskustva i strucnosti tıma koji radı operaciju puno zavisi od donorske regije.Kod mene je navodno tamo zdrava kosa i nece bit problema..kako mı rekose.

E na kraju ja ımam jedno pitanje na koje nigdje nisam mogao naci odgovor a to je : da li se kosa ız donorske regije obnavlja.tj dali ce tı graftovi koji su ızvadjeni opet porasti ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 23, 2010 4:27 pm
Postovi: 13
Pa nece, nazalost.
To i jeste problem, kad bi se donatorska regija regenerisala mogao bi pokriti citavu glavu bez obzira na obim gubitka kose. Zato sad pokusavaju ove varijante sa kloniranjem kose, da bi imali 'dovoljno materijala' kao i da bi pojednostavili sam proces transplantacije. Odes, uzmu ti dlaku, uzgoje koliko ti treba i posade tamo gdje nemas :)
I sretno sa rezultatima. Ja takodje imam problem prorijedjenosti na tjemenu, tj. kruni, ali jos uvijek je podnosljivo. Ove trenutne metode su preskupe u odnosu na rezultate i odricanja, pa ja kao cekam ove najavljene... valjda cu imati kose za jos nekoliko pranja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 4:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
enomiga je napisao:
Eo da i ja nesto recem(sto bi reklı crnogorci). Radıo sam operaciju fue metodom..3000 graftova ı zatvoreno mı je negdje oko pola glave-prednjı dio :lol: Ovaj srednji dıo glave tu jos uvjek imam nesto kose tako da to nije bilo neophodno.mozda neki drugi put.
Operaciju sam radio u istanbulu u jednoj od boljih klinika..


Cestitam na odluci i izvrsenoj operaciji!!! Nadam se da ce sve proci kako treba! Kako napreduje zarastanje oziljka? Koliko je sirok?
Zelim ti puno srece!

Kao sto rece kores05 graftovi koji su ti presadjeni iz donorske regije nece se obnoviti i to je najveci problem danasnjih metoda, sto je donorska regija vrlo ogranicena.
Inace najnovija nada za sve nas koji gubimo kosu i mogucnost za neogranicenu donorsku regiju jeste Acell multiplikacija kose. Acell korporacija je razivla ECM (Extracellular Matrix) prirodni bioloski materijal koji se dobija od svinjskog tkiva. Kada se ECM produkt stavi na ranu ili oziljak ono stvara novo savitljivo tkivo umesto cvrst oziljak. ECM stimulise celije tela da stvore novo tkivo specificno za to mesto. Kada se ovo koristi u transplantaciji kose iscupane vlasi (znaci bez fokula) se presadjuju i nastavljaju da rastu na drugom mestu na telu, ovaj proces se zove autokloniranje i trenutno ga vodece svetske klinike ispituju i testiraju. Najveca nepoznanica trenutno je koliki je zivotni ciklus na taj nacin klonirane kose, predpostavka je da bi trebalo da nastavi da raste kao i ostala zdrava kosa koja nije podlozna opadanju ali za taj odgovor moracemo da sackamo jos par godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 5:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Pardon, tek sam sad video da si radio fue a ne fut znaci vidljivog oziljka nemas, u toliko bolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:42 am
Postovi: 33
Ako mozete da se strpite , bolje je svima koji planiraju da rade transplataciju kose da sacekaju par godina jer sada je moguce klonirati dlake tako da za 100 uzetih dlaka iz donor regije mogu da stvore 1000 dlaka,i na taj nacin mozete da stavite mnogo vise dlaka napred bez gubitaka iz donor regije sto je veoma znacajno jer ne menjate gustinu kose pozadi i nema vidljivih tackica kada se osisate jako kratko KAO kod pojedinacnog uzimanja dlaka!

Tek je u eksperimentalnoj fazi ali za per godina siguran sam da ce dosadasnje transplatacije kose biti zaboravljene i neprakticne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 31, 2011 4:17 pm
Postovi: 1
mene zanima jel točna cijena od 0.8 eura koja se radi u instambulu za fue metodu i naravno ime klinike..ako netko ima informaciju nek javi..unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: