Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Ako izuzmemo nesu estradu i te kvazi modele izgleda, onda mozemo pricati o normalnim devojkama koje nisu zadovoljne svojim izgledom i pokusavaju da nesto urade na tu temu. Ja to gledam ovako, ako se neko rodi sa nepravilnim usima npr. a danasnja medicina to resava lako , jednostavno i bezbedno, zasto to ne resiti ??!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Devojka koja prirodno ima izuzetno male grudi i to je čini nesigurnom i nesretnom mislim da uz savet lekara koji bi joj odabrao veličinu srazmernu njenoj figuri može da uradi pravu stvar.
Žene u godinama koje zbog dojenja ili prirode jednostavno nikako ne mogu da poprave nastale promene a vode računa o sebi i svom telu mogu izuzetno da ojačaju svoje samopouzdanje i izgledaju i osećaju se fantastično takvom intervencijom.
Naravno da mislim isključivo na ukusne "veličine" i to samo kod onih žena/devojaka koje su psihički stabilne i sigurne da to rade isključivo zbog sebe. Užasno je to raditi zbog nekog i "za sve pare".
Zašto bi estetska operacija nosa bila prihvatljiva i razumljiva a ova ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Dr-Optimista-Bg je napisao:
devojke slazem se sa vama,pa sta vas onda recimo sprecava da to uradite?


pitaš uopšteno ili nas dve koje smo se komentarisale?

Razlozi mogu biti
1. nedostatak novca
2. zadovoljstvo svojim izgledom (što je zaista najlepše)
3. strah od operacija ili nemogućnost zbog zdravstvenih razloga

a možda smo to već i uradile :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Vrlo sam zadovoljna sto su ovi odgovori sa pseudoreklamama uklonjeni i nadam se da sada ostali clanovi mogu da nastave da diskutuju o dobrim stranama plasticne hirurgije i uzivaju u pogodnostima koje ona pruza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 4:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja imam drugaricu koja je pre tri godine ugradila silikone.
Pošto nam je jako dobar kućni prijatelj jedan poznati estetski hirurg, odveli smo je kod njega da uradi operaciju.Ona je i dan danas prezadovoljna, (verovatno kompleks malih grudi) , Jako je dobro urađena operacija ,bol je imala samo par dana posle operacije , i šest meseci nije smela da diže teško ( koliko se ja sećam ipak je bilo pre 3 god.)U klinici je bila 3-4 dana i tretman i hrana -hotel lux kategorije, kad je izlazila dobila je veliku korpu cveća .........

E sad to je super ako znaš kod koga ideš , ali ja se ni tad ne bih usudila jer me strah bilo kakvog sečenja.Ali verovatno da su neke falinke u pitanju -to bi bilo jače od straha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 11:05 am
Postovi: 26
Lokacija: bg
Ja nemam nista protiv estetske hirurgije, svakako ne volim nesto sto je preterano i neskladno bez obzira na godine. Licno sutra kada izrodim decu ako mi se grudi opuste, hvala Bogu da cu to na neki nacin resiti sebe radi, jer meni je najbitnije kako izgledam sebi, kada sam zadovoljna sobom zadovoljni su i drugi...

Ako se bore jave, peglacu ih, mislim podvrgla bih se svemu samo da izgledam bolje... Ali to sve za nekih 15 godina, sada mi ne treba nista...
A eto strije od rasta koje sam dobila u pubertetu ne mogu ih se resiti, a dala bi citavo blago da mogu da ih jednog jutra ne vidim na butina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Uh, da to sa strijam je strasno. Verujem da ce onaj koji pronadje neko sredstvo protiv strija biti buduci najbogatiji covek na svetu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 5:53 pm
Postovi: 16
dali dobro cujete sebe, samo razmisljate o izgledu, ima li ista u vama, bez uvrede svima.
estetska hirurgija je veoma skupa za nazovimo obican svet, i mislim da je neumesno govoriti o tome, sta mislite koliko je potrebno jednoj devojci iz prosecne porodice u beogradu da radi da bi mogla sebi tako nesto da priusti, ma dajte ljudi saberite dva i dva.
ja licno mogu da priustim takvu operaciju ali o tome treba da odlucujem samo ja i niko drugi, i to nebih nikada uradila.
pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
majkadragana, nekoliko puta sam pročitala sve odgovore i zaista mi nije jasno na osnovu čega, ili čijeg odgovora si donela takav zaključak.
Kažeš "samo razmišljate o izgledu" !!! kako si to zaključila? Tema je vezana za izgled te zato isključivo o njemu pričamo bilo bi neumesno da skrećemo sa teme.
Ne komentarišemo ni ekonomsko stanje u državi pa da sada razmatramo šta je kome skupo. Ako na bilo koje pitanje, postavljeno na forumu, krenemo da odgovaramo razmatrajući sve aspekte zamisli koliki će nam biti odgovori.
I ja sam majka, kao i ti, visoko sam obrazovana, imam intelektualno vrlo zahtevan posao. Čitavog života sam ozbiljno pristupala svemu što radim i nikada nisam zanemarivala izgled. Smatram da je danas mnogo žena koje dokazuju netačnost tvrdnje "lepa i glupa" i čak naprotiv, ubeđena sam, da žena što je pametnija, to je i lepša jer je svesna svojih vrlina i mana kao i načina za njihovo negovanje ili korigovanje. Svaka pametna žena mora da zna kako da se zdravo hrani, zdravo živi, zdravo neguje. Ulagati u sebe i svoje obrazovanje je apsolutni imperativ ali da li to znači da treba prestati prati kosu i zube?
Za mene osnovna higijena tela podrazumeva i zdravu ishranu i sportske aktivnosti koje su direktan put do zdravog i lepog tela (i uma), a ako neko smatra da ima prirodne nepravilnosti koje na taj način ne može da koriguje, ne vidim zašto ih se ne bi rešio.
Lepa osoba koja ne brine o svom obrazovanju je totalni promašaj, ali je zato "pametna" osoba koja ne brine o svom izgledu još gora kategorija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 2:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
silikoni
http://img143.imagevenue.com/img.php?im ... _593lo.jpg
mislite o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 5:53 pm
Postovi: 16
zaista mi nije bila namera da nekoga uvredima, samo smatram da nije umesno o tome komentarisati na ovom forumu.
izvinjavam se ukoliko ste se nasli povredjenom, to mi nije namera bila.
ja nisam licno za ugradnju silikona ne zato sto sam zadovoljna izgledom svojih grudi, vec zato sto mi ih je pink totalno zgadio.
ukoliko se sve koristi umereno onda je to i pristojno i prihvatljivo, zar ne.
pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pedesetogodisnjakinja
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 4:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Hajde neko sa licnim iskustvom.

Svoje sam silikone stavila pre vise od 10 godina (trudnoca, dojenje, sila teze, gubitak tezine itd.) i malo je reci da se opise koliko sam zadovoljna tim cinom. Odabrala sam neznatno veci volumen od onoga koji mi je Majka Priroda dala u "prvoj ugradnji", oblik najpriblizniji onome koji sam imala i to izgleda savrseno prirodno i neupadljivo. Kolicina zadovoljstva koje imam i vredna je svake od tesko ustedjenih DEM kojima je operacija placena.

Ono sto smatram vaznim je izbor zaista kvalitetnog lekara. Nimalo lak zadatak, rekla bih. Postoje apokrifne ili istinite price u krugovima zena sa kojima se druzim o privatnim estetskim hirurzima koji nemaju specijalizaciju i/ili skolu, a ipak poseduju privatne klinike impresivnog izgleda. No, saveti ovog tipa su pisani stotinama puta, pa ne trosim prostor na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Konacno da se javi neko ko ce nam sve ispricati iz licnog iskustva i svog ugla gledanja na stvari. Hvala Vam sto ste prvi progovorili.
Da li smem da pitam da li su grudi ostale cvrste i kako stoje stvari sa strijama, posle porodaja ili posle operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 12:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 7:08 pm
Postovi: 52
Bas zanimljiva tema! Dajem glas ZA! Doduse, ja se nikada ne bih usudila na takav poduhvat, cisto iz straha od operacije...mada, ko zna, za par godina...ali nemam nista protiv zena koje ih ugradjuju jer nisu zadovoljne sopstvenim izgledom (govorim o normalnim velicinama), a opet se postavlja pitanje gde je tu granica? Da li ce neko biti zadovoljan samo vestackim grudima ili ce posle pozeleti i silikonske usne, pa zadnjicu i tako unedogled. Mislim da samo tu treba biti obazriv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: licno iskustvo
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Otpilike ovako - grudi i dalje (posle vise od 10 god) stoje bas kako treba, mada se javila lagana asimetrija, koju ja, iskreno i ne vidim, nego mi je na to skrenuo paznju hirurg. Ona potice iz cinjenice da tkivo dojki ne reaguje isto na obe implanta, odn. razlicito ih "obuhvata".

Licno bih rekla da sada te grudi izgledaju i prirodnije nego sto su bile godinu - dve posle operacije, jer je sve leglo na svoje mesto. Strije, naravno, postoje i dalje ali su veoma neupadljive jer se koza lepo rasporedila pa se ne "guzva" na mestima strija.

Nemam uopste osecaj da postoji nesto sto je strano telo u mom organizmu, spavam na stomaku, putujem avionom, ronim, jasem i uzivam u kupovini prslucica cija je jedina funkcija da mi dobro stoje, a ne da nesto sakriju ili poprave.

Pitanje mere i gde stati je, za mene veoma jednostavno. Ovo je moja mera i ja cu tu da stanem. Kada razmisljam o meri, sasvim je dobra analogija ugradnje implanta kod zubara - sigurno niko nece ugraditi vise zuba nego sto je njegova prirodna mera. Ne vidim zasto i ostale estetske intervencije ne bi funkcionisale pod istom analogijom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: