Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Mada, kada bolje razmislimo, nije li problem klempavih usiju (koje su izuzete iz principijelnog protivljenja estetskim zahvatima) posledica pogresnog vaspitanja, koja se moze popraviti odlaskom na psihoterapiju?

Ako muskarci vise vole prirodne devojke (a oni, kao sto znamo, nepogresivo detektuju sve sto nije prirodno, te sa prezirom eliminisu takve individue) pitam se zasto ne bi vise voleli prirodno klempave devojke? :roll:

Takodje se pitam da li bismo mogle da dobijemo nekoliko principijelnih preporuka na sta da potrosimo novac koje same zaradjujemo? :o [/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Razlog zbog kojih ce neko operisati klempave usi koje su zaista estetski problem i male grudi koje ne vidim zasto bi bile estetski problem,je razlicit.Grudi su sekundarni sexualni organ i niko me nece ubediti da se ovde ne radi o musko zenskim odnosima.Naravno da zene povecavaju grudi da bi privukle suprotni pol neshvatajuci da to nije nacin.O tome prica Inspektor luki.Ako neko to ne moze da shvati,zao mi ga je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 10:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
S obzirom da je ironija suvise slozena za uocavanje pravog znacenja, hajde da pokusam ovako:

Razlog zasto neko povecava grudi, smanjuje nos ili koriguje klempave usi, odn. pribegava bilo kojoj estetskoj intervenciji je toliko psiho-fizioloski slozen i duboko individualan da svako "principijelno" presudjivanje i odsecanje presude po principu sekire na panju govori o elementarnoj nesposobnosti svake ljudske empatije i nemogucnosti sagledavanja icega van sopstvenog savrsenog dvoristanceta i simplifikovanih (ali neprikosnovenih) istina.

Sreca te je ovaj svet sazdan i od onih koji se ne osecaju pozvani i sposobni da sude, nisu savrseni, imaju sumnje i dileme i trude se da proniknu ispod povrsnog i ociglednog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 12:30 pm
Postovi: 11
Merylin je napisao:
Razlog zbog kojih ce neko operisati klempave usi koje su zaista estetski problem i male grudi koje ne vidim zasto bi bile estetski problem,je razlicit.Grudi su sekundarni sexualni organ i niko me nece ubediti da se ovde ne radi o musko zenskim odnosima.Naravno da zene povecavaju grudi da bi privukle suprotni pol neshvatajuci da to nije nacin.O tome prica Inspektor luki.Ako neko to ne moze da shvati,zao mi ga je.


Da li zeni koja ima potpuno nerazvijene grudi, dakle ne dvojku ili jedinicu nego nulu (videla sam slike zena koje bukvalno imaju samo bradavice) ili zeni koja ima izrazito asimetricne grudi (jednu dojku normalno razvijenu a drugu potpuno ravnu) grudi ne predstavljaju estetski problem?! Znaci, one treba da prihvate da im je to priroda dala i da se pomire sa tim, jer boze moj, treba biti prirodan.

Pitala bih protivnike estetske hirurgije, da su oni kojim slucajem zrtve neke grube greske prirode, a ta greska se moze otkloniti u najblizoj bolnici, da li bi ziveli nesrecni do kraja zivota teseci se da je prirodno ipak najbolje...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SILIKONI BALONI
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Drage moje forumasice, vi da ste u kaficu do sad bi se potukle !
Evo sta je moje skromno misljenje, sve vi manje vise govorite istu stvar.
Silikoni - baloni - ko zeli i voli nek izvoli.
Verovali ili ne sa svima Vama se slazem, ako se neko dobro oseca u svojoj kozi i ima pored sebe osobu koja ga voli iako nije savrsen ( a ko je pa savrsen) zasto bi isao zdrav i prav pod noz, a opet ako bi se neko, ko takodje ima pored sebe osobu koja ga voli iako nije savrsen , bolje osecao, samouverenije ako doda sike ili smanji guzu - zasto da ne.
Jedno je bitno - da covek- tj zena rasclani sa sobom da je to i dalje OPERATIVNI zahvat i da on moze imati i posledice i na to treba biti spreman.
Postoji odlicna emisija, ne znam da li se i dalje emituje, na MTV-ju, gde nagradnim izvlacenjem ljudi dobijaju novac da plasticnom hirurgijom nadomeste svoje , po njima, nedostatke.
Ima raznih slucajeva ali meni je u secanju ostao jedan vrlo traumatican, naime devojka je zelela vece grudi da bi se osecala seksipilnijom,lepsom ...i otisla je na ugradnju implatanata.Sve super, grudi zaista lepe i taman velicine za njenu gradju, a onda ALI, nakon par meseci je pocelo da joj se pogorsava zdravstveno stanje, i tako je ona dogurala do potpunog pada imuniteta, do vadjenja implatanata, do toga da nije vise mogla da hoda, i STA SAD???
Vise joj nije bilo bitno da bude seksipilnija i lepsa nego sto jeste Bogom dato, vec da se spase.Nakon godinu dana od vadjenja implatanata, koji su joj kao strano telo u organizmu napravili potpuni disbalans, takozvani HAOS,ona je bila starica u odnosu na on kako je izgledala pre ugradnje implatanata .
NE OSUDJUJEM JE, svako od nas zeli da se priblizi modelu savrsenstva, ali da li su fizicki izgled, velicina grudi, mrsavost...presudni da bismo se osecale lepim i pozeljnim?Da li su oni zaista dovoljno vazni da zbog njih ugrozimo nase zdravlje koje i onako vrebaju sve moguce i nemoguce bolesti za koje leka nema.
Razmislite ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
micici je napisao:
Mada, kada bolje razmislimo, nije li problem klempavih usiju (koje su izuzete iz principijelnog protivljenja estetskim zahvatima) posledica pogresnog vaspitanja, koja se moze popraviti odlaskom na psihoterapiju?

Ako muskarci vise vole prirodne devojke (a oni, kao sto znamo, nepogresivo detektuju sve sto nije prirodno, te sa prezirom eliminisu takve individue) pitam se zasto ne bi vise voleli prirodno klempave devojke? :roll:

Takodje se pitam da li bismo mogle da dobijemo nekoliko principijelnih preporuka na sta da potrosimo novac koje same zaradjujemo? :o [/i]


Onda ti slobodno mogu reci da si uludo potrosila novac jer lepota kratko traje a u coveku do kraja zivote ostanu one dobre neiscrpne osobine kao sto je mudrosti i dobrota. Dzabe coveku lepota ako je unutra praznina. Jednostavno hteli mi to ili ne a nazalost jos to nismo uspeli jer je priroda neumoljiva i jednostavno sa godinama sve vise starimo i budemo ruzniji, a Bog je zato stvorio razlicite ljude i one koji su lepi i one koji su ruzni, ali sve zavisi kako cemo da iskoristimo svoj kec u rukavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 10:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Bogami, ne samo da si expert u ekonomiji prioriteta, vec vidim da si i odlican psiholog. Kad je neko talentovan, onda to nema granica. Blago Tebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
ok. ne zelim vise da objasnjavam a jos pogotovo da mi neko odgovori glupim komentarima i ironicnim kako sam "expert" i "psiholog" to je tvoj izbor i nema niko pravo da se mesa u to ja sam samo zeleo da iznesem svoje misljenje o estetskoj hirurgiji. I da pristalica sam estetske hirugije ako neko ima zaista problem kao sto je ovo http://www.tportal.hr/teen/samozadecke/ ... 33006.html
to vec moze da dovede do ozbiljnog psihickog poremecaja, pada samopouzdanja,depresije,straha itd...I to je ginekomastija i da pristalica sam ako dete ili odrasla osoba imaju zaista klempave usi nisam mislio malo nego izrazene onda to mogu razumem, ali ako neko to radi iz hira e to nemogu da razumem ili zbog malih grudi pa sta? Znam neke devojke koje imaju male grudi skoro da se i ne vide pa se ne zale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:10 am
Postovi: 90
Lokacija: beograd
Moj odgovor na ovo pitanje kada mi ga postave je,Bog kada je delio grudi nije me prozvao,a kada je deli jezik stala sam dva puta.Elem uradila bih ali ne za sve pare,srazmerno svojoj visini i gradji zasto da ne.Ali da navedem primer kroz salon gde radim velika je cirkulacija mladih maloletnih osoba,tj devojcica,ako kazu da je zabranjeno ili uz pristanak roditelja, svi peru ruke od toga niko neradi satro, pa odakle bre te ispupele omladinke,jeli? :D

_________________
tu sam da vam savet dam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 12:30 pm
Postovi: 11
Inspektor_luki je napisao:
ok. ne zelim vise da objasnjavam a jos pogotovo da mi neko odgovori glupim komentarima i ironicnim kako sam "expert" i "psiholog" to je tvoj izbor i nema niko pravo da se mesa u to ja sam samo zeleo da iznesem svoje misljenje o estetskoj hirurgiji. I da pristalica sam estetske hirugije ako neko ima zaista problem kao sto je ovo http://www.tportal.hr/teen/samozadecke/ ... 33006.html
to vec moze da dovede do ozbiljnog psihickog poremecaja, pada samopouzdanja,depresije,straha itd...I to je ginekomastija i da pristalica sam ako dete ili odrasla osoba imaju zaista klempave usi nisam mislio malo nego izrazene onda to mogu razumem, ali ako neko to radi iz hira e to nemogu da razumem ili zbog malih grudi pa sta? Znam neke devojke koje imaju male grudi skoro da se i ne vide pa se ne zale.


Znaci, ako muskarac ima problem sa grudima sasvim je u redu da se podvrgne estetskoj hirurgiji, a ako zena ima problem i zeli to isto, e onda nije normalna? Muskarac moze zbog estetskog problema da bude u depresiji i da izgubi samopouzdanje, a zena ne? Posto si muskarac, hajde zamisli da pocnu da ti rastu grudi - naravno da bi otisao na operaciju. A zamisli da si zena kojoj uopste nisu narasle grudi, znaci ne sa malim grudima nego bukvalno ravna, sta bi onda uradio? Da li bi razmisljao o operaciji ili bi ceo zivot patio zbog greske prirode ne pokusavajuci sebi da pomognes?

A to sto poznajes devojke koje nemaju grudi i "ne zale se" ne znaci da one nisu nesrecne zbog toga. Zasto bi isle okolo i zalile se svima? Odkud ti znas sta se desava u njihovoj glavi, mozda ih je sramota ili ne zele da o tome javno pricaju, posebno ne muskarcima...

I ko je od nas kompetentan da određuje koji nedostatak je opravdano operisati odnosno ukloniti, a koji nije? Ovakve polemike ocigledno postoje zbog ljudi koji plitko razmisljaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 10:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 25, 2006 12:52 pm
Postovi: 113
[quote="Merylin"]Apsolutni sam protivnik estetske intervencije!!!Zato sto:
1.Nemam nikakve devijacije,defekte,nista neprirodno na svom telu nista sto bi odudaralo od opste prihvacenog stava o ljudskom telu.
2.Zadovoljna sam sa svojim fizickim izgledom.

Pa, zaboga, na estetske operacije ni ne idu ljudi koji su zadovoljni svojim fizickim izgledom. Ni ja ne bih stavljala silikone jer imam zaista lepe grudi.
Ali, zato sam imala veliku guzu, tj. deformitet zvan jahace pantalone i to mi je, zaista, bio kompleks. To sam popravila liposukcijom i sad se svi dive kako sam smrsala, kako sam zgodna, a ja sam presrecna.
Ranije sam drzala dijete, ali sta bih postigla, gore kostur, dole kao trokrilni ormar.
Hocu da kazem, lako je biti moralista i reci najvaznije je sta je unutra, ako si prirodno lep. Takav covek nema komplekse i ne moze da shvati sta se desava u dusi ljudi koji nisu takvi. Pa, i najgenijalniji ljudi su patili i imali komplekse zbog nekog nedostatka: visine, velikog nosa, klempavih usiju...
Naravno da je vazno biti pametan, duhovit, dobar, ali zasto ne bismo poradili i na svojoj spoljasnjosti.
Sta znaci, najlepse je prirodno?
Zasto uklanjamo dlake, farbamo se, sminkamo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Deana,pa zar ti zaista mislis da postoji osoba koja je zadovoljna u potpunosti sa svojim fizickim izgledom?Zar ti mislis da sam ja protivnik estetske hirurgije zato sto sam zadovoljna sa svakim delicem svoga tela?Ne preterujmo!Naravno da cu ofarbati svoju kosu ako zelim drugu boju i da cu se nasminkati i naravno da necu otici na liposukciju zato sto sam nezadovoljna sa svojim dupetom.Licno,takve probleme resavam patikama i trenericom.Da,jako je tesko i koliko primecujem to i jeste najveci problem danasnjih devojaka.Krecu se linijom manjeg otpora.Besomucno cu trenirati i dusu cu ispustiti,ali necu otici kod estetskog hirurga.To je moj stav.To je moje misljenje i tesko da ce me neko ubediti da razmisljam nezdravo,a svima ostalima ostavljam prostora da do besvesti seku svoje usi i krpe sa istim tim usima svoje dupe!Ja to necu.Slazem se da svako sa svojim telom moze da radi sta hoce,ali to nije nacin da se nekom dopadnete!Ubedjenja sam da ni jedna devojka nece biti voljenija posle ugradnje silikona.I isto tako sam ubedjena da to nijedna devojka ne radi zbog sebe ma koliko ona ponavljala tu pricu kao pokvarena ploca!Ako neko svoje pouzdanje stice na estetskoj hirurgiji,jako mi ga je zao.Predlazem da taj neko te pare potrosi na privatnog trenera i privatnog psihijatra!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Neizmerno je zabavno posmatrati kako se iza stava povrsnog moralisanja i uzimanja sebi prerogativa apsolutnog sudije, cim malo zagrebemo, pojavljuju losi maniri i jos losije prikrivena agresivnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 11:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
E,jbg,micici,nisu svi odusevljeni vestackim sisama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 10:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
To je savrseno tacno. No, nesklonost prema istima izrazavaju na krajnje umesan i civilizovan nacin. Ti, nazalost, nisi medju njima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: