Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 10:37 am
Postovi: 24
Pozdrav svima!
Imala sam obostranu radikalnu mastektomiju.Sada sam na HT, zatim zracenje i sve po protokolu.

Zanima me svako iskustvo u vezi rekonstrukcije obe dojke. Gde ste radili, da li se rekonstruise i bradavica, koliko traje oporavak, koji lekar, da li se placa ili troskove snosi fond? I nakon kog vremena je preporucljivo podvrgnuti se zahtevu?

Hvala unapred na svakom odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Moze se raditi i o trosku Fonda ( sa overenom knjizicom) na Klinici za opekotine, lasticnu i rekonstrukivnu hirurgiju KCSa a mozete i privatno ako se odlucite da troskove snosite sami.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Uto Okt 01, 2013 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Postovana,
kako napreduje Vas opravak i da li ste ucinile neke korake u vezi procesa rekonstrukcije. Podelite Vasa iskustva sa nama jer je ovo jako bitna tema koja interesuje mnoge i svaka informacija je dobrodosla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Sub Okt 19, 2013 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 10:37 am
Postovi: 24
Hvala što mislite na mene...Imam još 4 ciklusa HT, a od januara zračenje. Doktori su mi rekli da se rekonstrukciji pristupa tek nakon završene kompletne terapije tj. lečenja. E sad, ja bih to radila na VMA ali oni traze konziilijarnu odluku tj. dozvolu da bi pristupili rekonstrukciji. Novaca nemam za privatnu kliniku, što mi , iskreno, i nije neka garancija da će uraditi bolje, strucnije. Eto, biću strpljiva, mada bih, da mogu, odmah to obavila. ne znam kakvi su lekari u Kliničkom...mozda bih se odlučila i za njih, ali nisam još naišla na nečije iskustvo sa njima. U svakom slučaju, javljaću svaku novinu nadalje....Srdačan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Sub Okt 19, 2013 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Odlicno, znaci da sve dobro napreduje! samo napred!
Obavite sve terapije po protokolu, uzmite uput od doktora opste prakse za Klinicki i idite na razgovor i taman dok zavrsite terapiju imate da razmislite izmedju Klinickog i VMA i do tada prikupite jos neku informaciju. Mozda nam se ovde jos neko pridruzi.........
Sve najbolje!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Sub Okt 19, 2013 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 10:37 am
Postovi: 24
Oprostite što pitam, da li ste Vi imali slično iskustvo? Tj. da li ste mozda radili rekonstrukciju. zanima me Vaše iskustvo, ako ste raspolozeni...Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Ned Okt 20, 2013 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Ne, nisam, ali sestra moje bliske prijateljice jeste. Zato i smatram da zakljucno sa rekonstrukcijom zaokruzujete ceo ciklus lecenja i budete potpuno zdrava osoba oslobodjena svih stega i spremna i za plazu i kupanje.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Uto Okt 22, 2013 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 10:37 am
Postovi: 24
Slazem se...A da li biste nam preneli njeno iskustvo? Znam da je malo onih koji bi da pišu u detalje o tome, ali to nam je jedini način da dodjemo do neke spoznaje šta nas čeka i kroz šta ćemo proći.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Sre Okt 23, 2013 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
da,da. Kod nje je radjena tzv primarna rekonstrukcija, znaci odmah, a Vi se sada vec pripremate za sekundarnu ili odlozenu rekonstrukciju. Sve zavisi od slucaja do slucaja, od vrste operacije, terapije koja se dalje sprovodi i svih ostalih detalja tako da je tesko doneti neki zakljucak na osnovu necijeg iskustva, ali bi svakako bilo dobro da se sto vise ljudi javi i podeli svoja iskustva na ovom forumu. A Vi naravno posel svih ciklusa terapije zasluzujete da svoje lecenje zavrsite dobrom rekonstrukcijom i nastavite najnormalniji zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 6:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 10:37 am
Postovi: 24
Poydrav svima!
Pre svega podrska svim zenama koje prolaze sve ono sto sam i ja...vidi se iz ranijih postova.
Nisam duze vreme pisala, ali sam pratila desavanja, a u jednom trenutku mi je trebalo da se sklonim od svih prica na tu temu...
Prve kontrole su ok, svi nalazi uredni, nikakvih komplikacija, dobila sam invalidsku penziju...samo da sve ostane kako treba i da konacno uradim i tu rekonstrukciju!
Radicu na VMA, kod dr. Piscevica...besplatno je sa uputom DZ..znaci fond pokriva troskove.
Mozda zvuci snobovski, ali ja se osecam kao da mi je oduzeta svaka mogucnost da budem zena, iako sam to u svakom smislu. Naravno, glava je na ramenima, sto je najvaznije, ali u mojoj glavi, dusi, ja ne mogu da prevazidjem taj nedostatak niti da pomislim da do kraja zivota zivim bez dojki. Nadam se da me razumete...stoicki sam podnela sve faze lecenja...od operacije, hemio i zracne terapije...kosa mi je porasla, odlicno se osecam, samo jos da zaokruzim celu pricu tim implantima ili cime vec rade, pa da krenem tamo gde sam stala...jer stala jesam, to je cinjenica!
Volela bih da cujem jos necije iskustvo vezano za ovu temu...lakse je kada se podeli.Svaka korisna informacija je dobrodosla!

Pozdrav za sve devojke, zene...ne ocajavajte, ne klonite duhom, maramu na glavu, naocare, osmeh na lice...i sve prodje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Uto Sep 16, 2014 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Postovama Mychildren, nista ne zvuci snobovski, niti je to tako. Naravno, najvaznija je ziva glava ali je vazno i da se Vi osecate dobro, potpuno i zenstveno. Svakako da treba da uradite sve sto je u Vasoj i lekarskoj moci da budete ne samo zdravi vec i zadovoljni sobom i svojim izgledom.

Cestitam na odvaznosti i sjajnom stavu i saljem najpozitivnije misli ka Vama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: REKONSTRUKCIJA OBE DOJKE
PostPoslato: Uto Okt 09, 2018 11:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Bravo, samo napred. Ova tema dugo nije bila aktivna a zasluzuje puno paznje i komentara


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: