Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: isti problem
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 12:14 pm
Postovi: 3
I ja imam isti problem,ali nije toliko vidljiv,ali smeta mi.Ove godine sam se odlucila za operaciju,ali je zaista skupa.Na Beverly klinici kosta 5000e,a u drugim klinikama upola jeftinije.U Galatei se to radi sa masnim tkivom koje organizam ne moze da odbije jer nije strano tijelo,ali u klinici Mens Sana mi to ne preporucuju jer masno tkivo nije cvrsto,vec da mi tu ubace neki inplant,ali problem je sto bi mi tad ostao oziljak a ja to ne zelim jer ipak sam ja zensko.Molim sve koji nesto vise znaju o ovome da pisu o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: isti problem
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 11:46 am
Postovi: 8
Lokacija: sombor
savrsenosmotana je napisao:
I ja imam isti problem,ali nije toliko vidljiv,ali smeta mi.Ove godine sam se odlucila za operaciju,ali je zaista skupa.Na Beverly klinici kosta 5000e,a u drugim klinikama upola jeftinije.U Galatei se to radi sa masnim tkivom koje organizam ne moze da odbije jer nije strano tijelo,ali u klinici Mens Sana mi to ne preporucuju jer masno tkivo nije cvrsto,vec da mi tu ubace neki inplant,ali problem je sto bi mi tad ostao oziljak a ja to ne zelim jer ipak sam ja zensko.Molim sve koji nesto vise znaju o ovome da pisu o tome.
PECTUS EXCAVATUM (ako nisam zakasnio s odgovorom) uspesno mozes da resis u Decijoj klininci u N. Sadu B E S P L A T N O !!! Mom sinu je NUSS-ovu proceduru radio Dr. Radoica Jokic, svima toplo preporucujem da idu kod njega. Sto se tice oziljaka kod ove operacije (NUSS) gotovo da ih nema, samo dva mala sa strane ispod pazuha, ugradjuje se metalni bar (plocica) koja se vadi posle 2-3 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 03, 2014 6:15 pm
Postovi: 1
Problem pectus excavatum mi se javio u 8. razredu ali meni je leva strana otišla prema srcu a desna otišla na gore tako da mi je doljnji deo grudnog koša baš asimetričan radim vežbe za to ali nepomažu(imam 16 godina) da li bi to moglo da se ispravi vežbama ili koliko bi treba novca da izdvojim za tu operraciju pošto smatram da nije standardna jer treba desna strana da mi se spusti na dole.
Ako mogu negde za džabe kao dete da prođem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
za sve one koji imaju ovaj problem evo ja da samo kazem svoje iskustvo..
To je udubljenje grudi, kod mene se javilo u pubertetu, uglavnom ja sam mrsav i dosta se primecivalo.. Posto se bavim sportskim zivotom hteo sam da to resim na sportski nacin :D.. Propadanja, sklekovi, zgibovi, plivanje, sve to moze da dosta doprinese poboljsanju. Tu glavnu ulogu imaju trbusnjaci(gornji) i grudi. Tako da ciljajte te misice i popunice se dobar deo rupe. Medjutim 100% nikako ne moze samo vezbama. Moj otac je isto imao taj problem kao klinac, medjutim kod njega se mnogo manje vidi sada jer se ugojio, tako da sada ja tezim ka tome da nabijem vecu masu i time cu verovatno popuniti jos malo.. Meni samo estetski smeta, mada kod nekih moze i probleme da izazove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Ned Mar 23, 2014 8:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
Anonimac97,

Koliko znam operacija je besplatna nezavisno od godista ali treba da odes kod grudnog hirurga a ne estetskog. Deformitet nije samo estetski problem! Cak i da nemas zdrastvenih problema sada, niko ne moze da ti garantuje da ih neces imati kasnije. Ja sam imao veoma ozbiljnih problema jos dok sam bio maloletan. Mozes da pogledas i druge postove na ovu temu posto se i tamo neki doktori pominju a i ima korisnih informacija. Po onome sto si napisao, reklo bi se da se tebi "posrecilo" da imas oba i pectus excavatum i carinatum. Ovo sigurno moze da se koriguje starom (i vrlo agresivnom) Ravitch metodom. Nova Nuss metoda moze da se primenjuje za oba deformiteta pojedinacno, ali nisam siguran da moze da se koristi kada se oba u kombinaciji. Mislim da bi bio i problem naci iskusnog hirurga. (Niposto neces da ides kod bilo koga). Nisam siguran da cak i postoji hirurg kod nas koji koriguje carinatum po Nussu. Mozes da se raspitats za opcije, ali ako se ispostavi da ti u tvom slucaju jedino nude Ravitch, savetovao bih da sacekas dok se rast ne zavrsi (ako vec nije).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Sre Jul 02, 2014 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 5:08 pm
Postovi: 1
MOja cerka treba da operise Pectus Excavatum. Da li je neko cuo za doktora Koledzina iz Kamenice?

Cula sam da dr JOkic radi te operacije u Decijoj bolnici u Novom Sadu. Zanima me da li znate ko je od njih dvojice bolji, ko je radio vise operacija?

Unapred puuuno hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Uto Jul 15, 2014 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
TacaT,

Ja sam razumeo da je vama neki doktor rekao da vasa cerka treba da se operise. Pretpostavljam da vam je cerka jos mala cim vi pitate umesto nje. Kod mladjih pacijenata obicno nema drugih problema osim estetskih pa me malo cudi da vam je receno da je operacija potrebna. Koliko vam je cerka stara i koju vrstu intervencije su vam preporucili? Nikad nisam cuo za doticne doktore i mislim da je najbolje da ih vi sami pitate koliko su intervencija uradili i da trazite da vam pokazu slike njihovih pacijenata. Cesto postoji velika razlika izmedju onoga sto doktori i pacijenti smatraju dobrim rezultatom. Ako malo pratite forume specijalizirane za ovu vrstu problema, mozete bukvalno videti svasta. Pa u celoj USA postoji svega par hirurga koji mogu da pruze dosta dobre rezultate (skoro potpunu korekciju) cak i kod najtezih pacijenata. Ti doktori su posveceni ovoj vrsti korekcije i znaju i razumeju mnogo o njoj. One doktore koji rade ovu intevenciju “usput” treba izbegavati (bez obzira koliko se samohvalisali) jer biti njihov zadovoljni pacijent je cista lutrija. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Pon Jul 21, 2014 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2014 2:40 am
Postovi: 4
TacaT,

Ja sam operisana pre tri meseca u Sremskoj kamenici, pa mogu da Vam pomognem sa informacijama. Za Dr Jokica sam cula, ali nemam nikakvo iskustvo, posto sam starija, pa se nisam ni raspitivala za decju kliniku, a nisam ni htela da budem operisana po Nuss-u. Koliko Vasa cerka ima godina? Odakle ste? (da ne pomislite da bezveze postavljam pitanja, ali u mom slucaju je to bilo bitno) Dr Koledina sam upoznala, ali me nije on operisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Uto Apr 24, 2018 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2018 6:54 pm
Postovi: 1
Da li je nekog operisao dr Kostic na Klinickom centru u Bg?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: