Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 7:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
Pozdrav.Novi sam clan na forumu i imam pectus excavatum(udubljenje grudnog kosa).Zaista mi pravi veliki problem u zivotu(iskljucivo estetski).Petnaest mi je godina i jako sam zainteresovan za operaciju:DA LI JE KASNO I KOLIKI JE STEPEN UDUBLJENOSTI?Prilozicu sliku![/img]

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
Ne znam kako da stavim sliku ali ok.Samo da kazem da sam dosta istrazivao o Pectus excavatumu i poznaza mi je Nuss procedura samo me zanimaju gore navedene stvari.Molim vas odgovor

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 12:39 am
Postovi: 6
FreakyStyley je napisao:
Ne znam kako da stavim sliku ali ok.Samo da kazem da sam dosta istrazivao o Pectus excavatumu i poznaza mi je Nuss procedura samo me zanimaju gore navedene stvari.Molim vas odgovor


Za operaciju nije nikad kasno,bar koliko sam ja upoznat sa Pectus problemima...Naravno mnogo je lakse kroz sve to proci dok si mladji...S obzirom da operacija nije bas jednostavna ( ali nije ni prekomplikovana ) najbolje bi bilo za pocetak da porazgovaras sa svojim roditeljima i sa zajedno njima se odlucis o eventualnoj operaciji....Licno mogu ti preporuciti par doktora ali najbolje bi bilo prvo da vidis sa svojim roditeljima i da posjetis grudnog hirurga koji bi ti mogao dati mnogo preciznije informacije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 9:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
OK hvala na odgovorima.

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 9:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm
Postovi: 62
Lokacija: Banja Luka
reci mi, da li si izuzetno visok, imas li dugacke prste shake i stopala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2008 12:14 am
Postovi: 9
Imam i ja ovaj problem i mnogo mi smeta...da li mi moze neko na pp poslati imena klinika koje rade ovaj vid operacija,ocajna sam... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
Visok sam 185.Izuzetno sam mrsav.Da,imam dugacke prste stopala(br. cipela 45) ali stvarno nemam pojma kakve ovo veze ima sa bilo cim.

P.S.Prije 7 dana sam bio kod doktora i na kraju skolske godine idem da zakazem termin za operaciju.Necu uraditi ovu nuss operaciju u kojoj se stavi metalna "cijev"da bi fiksirala kosti.Uradicu neku vrstu operacije bez umetanja cijevi sa manjim rezom na sredini prsa.
Huliganka vjeruj mi da znam kako se osjecas.

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm
Postovi: 62
Lokacija: Banja Luka
ima veze - to sve mogu biti simptomi MARFANOVOG SINDROMA. molim te otidi na ultrazvuk srca i rentgen grudnog kosha, prije nego sto pocnes bilo kakve operacije zakazivati!

http://new.* REKLAMA */Marfanov-sind ... ckness.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2008 12:14 am
Postovi: 9
A znas li kako ide taj postupak sa tom metalnom cijevi...malo mi grubo zvuchi ali ako je oziljak mali zasto radis tu operaciju sa oziljkom preko cijelih grudi???

Cijeli zivot imam veliki kompleks zbog ovoga i bas sam ochajna,zasto me je Bog ovako kaznio?

Ja se nadam da cu uskoro kod dr M.iz Pg(zaboravila sam mu sad ime)uskoro sa svim nalazima na pregled i dogovor oko operacije,ali samo ako mi oziljak ne bude preko cijelih drudi.

Pisite sve sto znate o ovom problemu! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
Ranije sam radio ultrazvuk srca.EKG....i sl.Inace te preglede imam svako pola godine.
HULIGANKA
Sto se tice oziljka, zavisi koliko je grudni kos udubljen,valjda.Jer neki rade sa vodoravnim oziljkom preko citavih prsa, a u mom slucaju stvori se manji uspravni rez na sredini prsa i udubljena kost(sternum)se ispravi.
Mislim da je ovaj postupak bolji od umetanja cijevi jer sto je najvazije ne stave ti cijev unutra(barem meni nece).A kod ove druge procedure stvore se 2 mala reza sa strane,umetne se cijev i okrene se tako da i"ispravi"kost.Lose je to sto je cijev svo vrijeme u tebi tj. 3 godine i uvijek postoji opasnost da se moze pomjeriti i sl.Takodjer nakon sto se izvadi cijev kost se mozda opet vrati nazad.Ipak najbolje je porazgovarati sa hirurgom o svemu tome jer ce on sam zakljuciti koja procedura bi tebi najbolje odgovarala.
Meni je preporucio ovu,jer zavisi od osobe gdje ce rez biti,a kod mene je eto na sredini prsa uspravan i ipak dosta manji.A nakon svega postoje masti kreme i sl. od kojih oziljak valjda izblijedi.Kako sam cuo imaju i neki laserski tretmani za uklanjanje oziljaka ali o tome treba razmisljati nakon operacije.
NADAM se da ti je ovo pomoglo.

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2008 12:14 am
Postovi: 9
A reci mi gdje ces raditi tu operaciju,ako moze ime klinike,i da mi kazes cijenu...

Sad si me uplasio sa tom metalnom cijevi...pa sta kad zatrudnim,hoce li se to ponjeriti ili smetati za djete,i da se posle 3 godine vadi...pa katastrofa,ja sam mislila da se postavi neka sipka i da se zivi sa tim... :(
Sve u svemu i posle 3 godine se znaci opet mogu razocarati a proci kroz toliku bol...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 28, 2008 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
Ne mora znacit da ce se vratit,bude uspjesno u vecini slucajeva samo sto opet moras proci slicne stvari dok ti vade cijev.Ja necu nista placat jer idem u skolu i osiguran sam naravno.Inace sam iz Sarajeva pa cu naravno tu raditi i operaciju.

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 28, 2008 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2008 12:14 am
Postovi: 9
Ja sam rodjena u Sarajevu...znaci ti ces to raditi u bolnici?
Drago mi je da ces uskoro rijesiti svoj problem,a nadam se i da cu ja brzija dana :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 6:58 pm
Postovi: 12
Ja jedva cekam iako znam da nece biti bas lako.Trebalo bi biti oko sredine juna mozda malo prije jos ne znam tacan termin to cu uskoro da zakazem.
Nadam se da ces se i ti rijesiti prokletog pectus excavatuma uskoro.

_________________
Get on top!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 11:02 pm
Postovi: 9
Znam kako vam je...Jer i ja imam isti problem.Jpre dve godine sam se bio odlucio na operaciju i otisao na kliniku u sremskoj kamenici...medjutim oni tamo posle (vizuelnog) pregleda ubjedise me da ne trebam operisati vec da poradim na tome da izbacim taj komplex iz glave i da zivim opusteno...tj. normalno!Medjutim ko nema pectus nezna kako je...tako da moze pricati(slzete se?)!Evo sada cesto padnem u nazovimo je depresiju zbog toga jer dolazi leto...a ja nemogu skinuti majicu..otici na bazene....Uzassss. Tako da sve cesce u poslednje vreme razmisljam o operaciji!posto sam iz brckog jako bi mi pomoglo da mi date podatke te kilinike u sarajevu i cene operacije i neke ostale podatke o samoj operaciji..kao npr.koliko traje..koliko se ostaje u bolnici..koliko traje oporavak...i sl. Unapred zahvalan! PS.SMRT PECTUSU EXCAVATUMU!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: