Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 1:58 pm
Postovi: 4
Drago mi je. Najgore je proslo. Sada samo naprijed, bez naprezanja, bez nosenja ikakvog tereta. Ide ljeto, pa na sunce i kupanje . :)

Mojoj cerki je tesko padalo sto ne moze da se okrene na stranu da spava. to ce tek moci nakon 6 mjeseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pectus ex
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 1:01 am
Postovi: 1
MOLIM VAS ZA POMOC!!!! Imam isti problem,pa bih zamolio, a najvise one koji su prosli kroz sve to... da mi malo detaljnije opisu tok oporavka i sve to.... UNAPRIJED HVALA..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:36 pm
Postovi: 2
Rjesenje za sve sa pectus excavatumom. Operacije se izvode u Nišu, Skoplju, Sremskoj Kamenici, Novom Sadu, Banjaluci, Sarajevu i naravno Podgorici gdje se navedene ioperacije izvode . Dajem mail doktora u Podgorici : [email protected] Javite se ako imate pectus excavatum :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 7:42 pm
Postovi: 32
A cijena?Da li se placa ako smo osigurani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2008 3:18 am
Postovi: 10
Lokacija: podgorica
armani je napisao:
A cijena?Da li se placa ako smo osigurani?




Naravo da se ne placa....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2008 3:18 am
Postovi: 10
Lokacija: podgorica
Mene zanima da li iko zna da li se moze ici u solarijum,s' obzirom da imam u grudima sada titanijumsku sipku,a zaboravih da pitam doktora! ;p


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 26, 2010 6:39 pm
Postovi: 5
Da li neko zna da li je doktor mijovic promenio mail, ili je i dalje onaj stari. Kontaktirao sam ga pre oko nedelju dana, ali mi nije jos odgovorio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 7:42 pm
Postovi: 32
Koji mail ti imas?
[email protected]
Ja imam ovaj i uvijek mi odgovori...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 26, 2010 6:39 pm
Postovi: 5
Taj imam. Poslao sam mu da li bi mi mogao dati neke opsirinije informacije oko operacije Pectusa Carinatuma, pre oko nedelju dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 9:39 pm
Postovi: 2
Molim nekoga ko se operisao po NUSS metodi da me kontaktira na e-mail [email protected] .
Operisao sam se 11. 05. 2011 imam uzasne bolove koji ne prestaju niti su manji, vec su kao prvog dana , pa na konto toga imam dosta pitanja na koja bih volio cuti odgovore ako neko mze da mi ih pruzi. Unaprijed hvala.

Djive je napisao:
Ja se raspisala kao luda, i kilometarska poruka mi ne ode :(
Probacu sada ukratko:
Nasa cerka se u septembru 2007, sa 15 godina, operisala po nuss metodi u Podgorici. Ugradjene su joj dvije sipke koje ce nositi 2-3 godine. Na nedavnoj kontroli, najavljeno joj je moguce skidanje sipki u ljeto ove godine. Rezultati su fantasticni, ali je postoperativni tok bolan i dug, a evo i link foruma na kojem mozete procitati vise o tome.
http://www.pectusinfo.com/board/index.php
Mi smo u ovo usli jedva nesto malo edukovani, jer nam je sve, prema klasicnoj operaciji kod koje se otvara grudni kos, izgledalo bajno. Doktor Mijovic koji je njoj radio operaciju, radio je pokazne operacije u mnogim centrim ex-Yu. Koliko znam, operacija PE je besplatna.

Za marchegiani: prije koliko ste imali operaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Pon Nov 07, 2011 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 12:41 pm
Postovi: 1
Imam isti problem. Velika greska svih ortopeda je ta sto ne znaju da upute pre svega decu na ovu operaciju ili da ih informisu. Ubio bih zenu pedijatra kod koje sam otisao sa 15god kada mi je rekla da se ne moze uciniti povodom mog stanja grudnog kosa, i da ga mogu samo malo uobliciti plivanjem i vezbama sto je bezveze. Drugim recima zabole je bas. Srpsko zdravstvo je propast bozja.

Kao sto sam naveo gore imam isti problem sa grudnim kosem. NEMAM zdravstveno osiguranje a zelim da se operisem da se resim bede. Ako bi neko mogao da me malo bolje uputi gde da se informisem oko operacije. Bilo bi pozeljno da date neki broj telefona gde mogu da mi kazu kako da se pripremim za operaciju i ostale informacije.

Bol i oziljci kod operacija nisu nista naspram depresija i dusevnog bola koji nosi sa sobom ovaj poremecaj. Ne dajte da vas zavaravaju da ste kompleksi. Ja smem i go da trcim kroz grad, ali to ne menja nista, a ni "komplekse" kod devojaka mojih godina koje traze zdrave momke. Znam par ljudi koji su sami bez partnera u podmaklim godinama samo zbog toga sto nisu imali sansu da se operisu u njihovo vreme a ni jedna devojka verujem da ne zeli vezu sa muskarcem koji ima PE, a kamo li da pomislja da se reprodukuje sa njim. Sada nazovite poslednju recenicu kompleksom :D.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 19, 2011 11:44 pm
Postovi: 2
HAHAHA, svaka cast Runner, malo sam se nasmijao, iako mi do smijeha nije... :) Isao i ja na pregled kod doktora, i kaze lik da to nije nista, da ce me to proci kasnije, kada formiram porodicu, itd, itd... Molio bih ove forumase koji su prije pisali o ovome, ako se neko od njih operisao, da me kontaktira u PM, bio bih veoma zahvalan... Da se nije neko u skorije vrijeme operisao ovdje, u Bosni, i koliko je platio?? Vidim, neki su pisali da je operacija besplatna, sad ne vjerujem da je ovdje ista besplatno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 29, 2011 10:38 am
Postovi: 1
Imam petnaest godina i PE me mnogo muci(estetski i psiholoski, ne znam da li i zdravstveno). Zapravo, ne muci me sam sternum koliko moja rebra sa leve strane - imam skoliozu(u funkcionalnom stadiumu) i drzanje mi je lose. Ledjni misic iza leve lopatice je slabiji od onog iza desne i leva ruka mi ide ka napred umesto da je zategnuta unazad kao desna, a rebra ispod mog levog grudnog misica kao da su utonula. Zanima me da li je moguce Nuss ili nekom drugom operacijom vratiti rebra na mesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Sub Feb 11, 2012 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 3:59 pm
Postovi: 2
Meni nije toliko bitna estetika pošto imam velike grudi pa nije toliko primetan pectus, iako je poprilično veliki, ali me više interesuje dal je neko imao zdravstvenihproblema zbog njega. Npr problemi sa disanjem, želucem i srcem. Ja u poslednje vreme imam bolove u predelu želuca, a imam i prolaps mitralne valvule. I interesuje me ako je neka devojka sa pectusom bila trudna dal je imala nekih problema jer se u trudnoći diafragma podiže na gore. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus excavatum pitanje
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 5:53 pm
Postovi: 2
Moj slucaj je ovakav,isao sam na ortopedsku kliniku na Banjici,gde su mi rekli da deformitet nije veliki,a i da ne mogu da me operisu jer imam 20 godina.Za ovaj drugi razlog znam da nije tacan,jer sam kontaktirao dosta osoba koje su se operisale,a imale su vise godina od mene.Sto se tice prvog razloga lako je njemu da kaze da deformitet nije veliki,jer ne mora on da se nosi sa tim...sta mi preporucujete da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: