Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: odlozena operacija - HITNO!
PostPoslato: Pon Jul 13, 2015 5:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
Postovani,

Juce sam primljen u bolnici sa namerom da mi se danas operise PILONIDALNI SINUS, tj. urasla dlaka u predelu ispod kicme, tj. nekoliko cm iznad zavrsetka debelog creva.

E, sada, ja imam uzasno veliki problem, a to je IRITABILNI KOLON, tj. nervozno crevo. Kada god se i malo nasekiram ili kada god ocekujem nesto, nesvesno, dobijam grceve u stomaku i dijareju.

Naravno, od juce sam ponovo dobio dijareju, kao i svaki put kada sam u nekom iscekivanju i sl. i doktor mi je danas potpisao otpustu listu jer ne moze da me operise ako imam proliv. To je zato sto je rana u tom delu, pa onda moze da dodje do svacega...

Zakazana mi je operacija ponovo, ovog puta za 30. 07. 2015. to je za vise od dve nedelje, pa me strah da mi se ponovo ne desi...

Imam dva pitanja:

1. Sta od lekova da uzimam, kako bih sprecio proliv i bolove? (doktor mi je rekao da pijem svakodnevno loperamid, ali mi on smeta kada ga pijem, a nemam dijareju.. medjutim, doktor je rekao da moram da ga pijem konstanto.. e sada, on meni pomaze kada dobijem dijareju, ali tada je vec kasno... NESMEM da dobijem taj proliv na nervnoj bazi NIKAKO ukoliko zelim da me operisu)

2. Da li postoji mogucnost da se "uneredim" za vreme operacije, s obirom da se ista radi u TOTALNOJ, tj. opstoj anesteziji? (ovo pitam jer bi se onda sadrzaj razlio u rano, sto ce prouzrokovati, pu, pu, daleko bilo, znate sta...)

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: