Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Keloidni oziljci
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Otklanjati ih ili ne?

poshto doktora i ljudi ima svakakvih!

jedan kaze operishi drugi kaze ne!


da li se keloidni oziljci stvaraju kod nekoga vishe i cheshce nego kod neke druge osobe?

Objashnjeno mi je jednom da jednostvno moje telo stvara vecu kolichinu vezivnog tkiva i tada stvara keloidne oziljke i da sam jednostavno sklona tome i da ako se opertishe oziljak da ce na istom tom mesto se pojaviti opet keloid i to veci nego prethodni!?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 1:52 am
Postovi: 8
Sve si u pravu!
Nikako ne treba operisati keloidne oziljke. Ja sam imala od bsz vakcine keloidni oziljak, ne mnogo veliki ali me je jako nervirao...
Mesecima sam se raspitivala da li sme da se dira ili ne. Jedni su govorili nikako oziljak od vakcine da se dira, drugi su opet rekli da se to bez problema operise.. I po preporuci sam na kraju otisla kod prof dr Hadzica, plasticnog hirurga sa VMA, u njegovu privatnu ordinaciju. Rekao je da moze da se skine oziljak, i da ce mi umesto keloidnog ispupcenja, kasnije samo ostati mali rez. I da u slucaju da ponovo pocne da mi raste oziljak i stvara se keloid, i da ce mi onda dati neku injekciju (zaboravila sam kako se zove) od koje ce keloid da splasne. I objasnio mi je da je nekom decku isto opsrisao usi , i da su mu se posle iza usiju od oziljaka stvorili keloidi, pa mu je kasnije dao tu injekciju, i nestali su.
I ja naravno pristanem na sve, cvrsto resena da se konacno oslobodim oziljka. mesec dana posle operacije, primetim kako opet pocinje da raste, i odem da mi da injekciju (jedva mi je ubrizgao u oziljak, koliko je to vec tad bilo tvrdo).. Posle 15ak dana vise nije ni ravan oziljak, vec je sad na tom mestu krater.. Vremenom on opet pocinje da raste, i jedno vreme je bio ravan ali vise ne, opet raste, a proslo je vec 3 god od operacije, i sve to vreme mazem dermatix gel za oziljke, i nista! izgubila sam svaku nadu, i unakazila sam samu sebe, jer sad je mnogo gore nego pre operacije. Em sto je povrsinski mnogo veci oziljak, em je crvene boje, em pocinje da raste...
Znaci nikako skidanje keloidnih oziljaka, i nikako kod "cuvenog" HADZICA sa VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Generalno nije uopste preporucljivo operisati keloide ,jer neke osobe imaju konstitucionalnu predispoziciju za stvaranje istih vec se obicno pokusava sa ubrizgavanjem kortikosteroida direktno u keloid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
razumem druze doktore :)

necu operisati svoj lepi oziljak :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ali moze da se bocne triamcinolonom,zasto da ne uostalom zar ne znas tamara da je lepota u ocima posmatraca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa i ja sam posmatrach!

Nudio mi je Karadaglic te injekcije kad sam bila mlada al mi nekako zabadanje injekcija u rame nije izgledalo najbolje reshenje, imala sam utisak da cu biti zamorche!

Mackam se ja nekom kremicom koju mi je Filip prepisao al reko chisto da pitam, da utvrdimo tu prichu o uklanjanju keloida!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 8:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Od tih bocki bas moze da bude poboljsanje,i ta pomada koju mazes je neki potentniji kortikosteroid.Ne znam da li bi eventualno okluzija mozda poboljsala resorpciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
a kome da se obratim za sve to?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 8:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Institut za dermatologiju KCS.Oni tamo zaista znaju svoj posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
eh, valja po uput ici kod Zdravkovicke pa zakazivati pregled, pa chekati mesec dana...sachekace moj oziljak!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 9:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jok bre napravi manju pateticnu scenu pa kod nekog od profana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
hhahahahahaha neka hvala :)

dovoljno sam se drala opo zdravstvenim ustanovama!

moj lepi oziljak i ja uzivamo u letu pa tamo na jesen cemo mozda kod dr da vidimo za te injekcije....hvala u svakom sluchaju kolega!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Nista i drugi put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 3:37 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Ako ti ubrizgaju taj rastvor u oziljak, on ce se samo rasiriti i neznatno spustiti i verovatno opet podici posle odredjenog vremena. Keloidni oziljci nastaju na onim delovima tela gde se koza najvise rasteze pa ta nezna, tek zarasla koza trpi najveci pritisak/istezanje pa se zato istegli, tj. ispupci. Postoje silikonski flasteri koji prionu na oziljak i okolnu kozu i tako drze podrucje oziljka na nivou ostale koze. Vremenom sam oziljak izbledi.Ti flasteri se nose 1- 4 meseca, svaki dan moraju da se skinu i operu kao i sam oziljak. Najpoznatiji su Cica-care flasteri (britanski), ali ih nema kod nas, vec se moze naci zamena- Mepiform (mislim da su americki- Teksas) koje uvoze Ivancic i sinovi (011/354-7221 br. apoteke). Odes na sajt Mepiform-a i sve lepo pogledas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mozda mala pomoc :)
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 12:51 am
Postovi: 1
Lokacija: Srbija
Ovako, ja imam veliki keloidni oziljak u predelu vrata. I borim se sa njim vec 4 ipo godine. Veoma sam dobro upoznata sa problemima ljudi koji imaju sklonosti stvaranja keloida. Bila sam kod puno doktora i culo puno misljenja. Moj savet je sledeci OPERACIJA-BEZ! Moze doci do stavranja puno novih i ruznijih keloida,cak i tamo gde pre nisu postojali. Svima bih preporucila Mepiform silikonse flastere ( koji jesu malo skuplji),narocito ako ih kupujete kod nas,pokusajte da nadjete nekog da vam doprema iz inostranstva. Oziljak nikad nece potupno nestati toga morate da budete svesni on moze samo da izbledi i da se poravna sa kozom. Flasteri sluze da bi vrsili pritisak i vratili oziljak u kozu. Ja ih nosim vec 3 godine i jos uvek se oziljak nije potupno poravnao. Ali to je greska lekara koji su mi za flastere rekli tek godinu ipo dana nakon opekotine,koriscenje flastera bi trebalo da pocne odma pri prvom zarastanju rane,de se keloidu ne bi dozvolilo da se stvara.
Ako je nekom potrebna jos neka informacija,slobodno pitajte. Nadam se da su moji saveti nekom bili korisni. Pozz :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: