Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: dobro vece
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 12:56 am
Postovi: 2
Lokacija: srbija
I ja bih se slozio sa doticnom damom,OPERACIJA-BEZ.Opeko sam se pre dva i po meseca,tacnije lice i obe sake.Mislio sam da opekotine nisu toliko opasne i da nece ostati oziljci mazao sam sa jomelop-om.Kako je doslo do iritacije koze zamenio sam ga sa jekodermom.U razgovoru sa doktorom na temu oziljaka dosao sam do zakljucka da operacija nikako ne pomaze.Jednostavno oziljci ce da ostanu,a to koliko ce da se vidi zavisi od same opekotine(tako kaze)nakon 6meseca kada se povuču beli oziljci dace mi nesto umesto jekoderm-masti,da skinem kolko je to moguce i braonkaste oziljke kojih je trnutno vise.Na moje pitanje u vezi melema "privatnih",odgovorio mi je da svaka koza nije ista kao i da svaka opekotina nije ista i samim tim se neleci svaka na isti nacin.Da napomenomi je i to da je mnoge pacijente lecio bas od raznih melema(koristili ljudi lose meleme;pravili Pera,Zika,Laza i drugi).

Pre nego sto sam nasao ovaj forumi,pre nego sto sam proocitao sve ovo iznad a u vezi CICA-CARE čuo sam iz priča drugih da se pokazao odlično.
Upravo danas flastere sam dobio od prijateljice iz Nemacke.
Sobzirom da sam upravo čuo misljenje nekoga ko ih i koristi,šta reci vise nadam se PUN POGODAK. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 27, 2009 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Reci nam koliko si platio CICA CARE flastere,i kojih dimenzija.Narucila sam Mepiform silikonske flastere ,4cmx30cm,za 9€ odprilike.Trajace mi dugo s obzirom da mi je oziljak 1cm*0,5.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 27, 2009 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 12:56 am
Postovi: 2
Lokacija: srbija
issis je napisao:
Reci nam koliko si platio CICA CARE flastere,i kojih dimenzija.Narucila sam Mepiform silikonske flastere ,4cmx30cm,za 9Ђ odprilike.Trajace mi dugo s obzirom da mi je oziljak 1cm*0,5.

Nisam ih kupio,dobio sam ih od drugarice a velicine su 12x15cm.Malo su deblji i nekako se slabo lepi,jednostavno otpadne mozda su bolji Mepiform čuo sam da su tanji i bolje prianjaju uz kozu,ipak posavetuj se sa lekarima i to sa vise njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:28 pm
Postovi: 4
Imam keloide na grudima i posto me to naravno iritira kao i svakog ko ima ovaj problem otisao sam na plasticnu operaciju u nadi da cu skinuti oziljke. Kaze hirurg samo 1% operisanih mu opet ima probleme sa keloidima. Citao sam svasta ali ajde rekoh skidaj. Naravno vratili su se ubrzo i sada su veci nego sto su bili. Uveravaju me ljudi da mi je to od nekih prethodnih oziljaka... Kojih? Ja sam keloide dobio kao posledicu velikog stresa... Verovao mi ko ili ne...

No, odmah po operaciji stavljao sam cica care flastere i nisu pomogli, oni zaista malo splasnu ali rasire keloid, po mom misljenju ne pomazu smanjenjeu ali moguce da pomazu da se ne siri dalje. Kontratubex, dermatix bacanje para po mom misljenju kao i saljiceva muckalica, nista nije pomoglo...
Onda sam uzeo panolon krem i keloid je malo pobledeo tako da cu to i dalje da mazem pa cemo videti. Takodje sam pre jedno 5 dana poceo da stavljam obloge od bokvice i pazi cuda keloidi su dobrano omeksali, naravno nisu se i smanjili ali mi definitivno deluje kao napredak. Ako nekog interesuje bokvicu treba iseci na sitno i propustiti je kroz masinu za mlevenje maka pa cete dobiti vise kao neku pastu i to staviti na oziljke i tako da prenoci. Znam da ovo sve zvuci smesno nekom i da se uzda u medicinu ali ja posle 5 godina imam drugi pristup. Ovo ne moze da se izleci preko noci ali ja cu da nastavim sa bokvicom pa cu javiti kako to ide. Ako neko zeli daj da malo razmenjujemo iskustva... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 4:05 am
Postovi: 62
Pa zar hirurg nije video da su keloidi u pitanju? Kao pravilo keloidi se ne diraju. Znam da ih hirurzi tretiraju Deprospanom, to je kortikosteroid (ako ne gresim). Mada ako ti ovo sa bokvicama ide onda samo napred, zelim ti srecno.

_________________
http://www.reklamiranje/
http://www.reklamiranje/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
takodje imam muke sa keloidima koji su posledica akni, imam ih 3 od kojih su 2 na licu jedan na grudima... veliki estetski problem mi prave samo ovi na licu, stariji keloid (3cm duzine 1 cm sirine) koji mi je ispod uveta na ivici brade se u poslednje vreme cak i smanjio malo i prestao da svrbi i nije vise toliko crven kao sto je bio, dok sa ovim drugim na licu koji mi je i najproblematicniji a koji je izmedju obraza i brade duzine 4-5cm nemam nekih poboljsanja, boli na dodir, nekad zna da "zateze" malo nekad ne, curka iz njega sebum povremeno... inace taj najveci na licu je star svega par meseci tj. moze se reci da je mlad keloid. trenutno ih tretiram magistralno pravljenim kremama koje mi je prepisao renomirani dermatolog u Dz. Vasingtona (pretpostavljam da su u pitanju neki kortikosteroidi) ali na ovom najvecem i najproblematicnijem i nakon 2 meseca nema nikakvih efekata. Pominjao mi je i neke inekcije u sledecoj fazi i da bi to navodno trebalo da mi resi problem... Takodje vise hirurga je gledalo i vecina bi to operisala, e sad mene zanima jel ima neko iskustva kolika je mogucnost recidiva ukoliko bi se keloid operisao i odmah dodatno tretirao i inekcijama post operativno... Da li je moguce tako izbeci vracanje keloida ili ni to delovanje inekcijama preventivno nakon operacije nije garancija? Imate li iskustva sa tim inekcijama u keloid, koliko pomazu, vidim da svuda na netu pise da su veoma bolne, a mene i sam keloid prilicno boli na dodir i jako je tvrd tako da pretpostavljam da ce i te inekcije biti jako bolne bez nekog anestetika....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zavisi od coveka do coveka,ja imam oziljak od 20 cm-a i to na stomaku i nikom nista,sta je tu je,znam da se nikad nece skroz povuci ali nakon nekoliko godina ce se znatno smanjiti i izbledeti...kod nas muskaraca je druga stvar,jer imamo malje po stomaku i grudima,kod vas zena je prica drugacija... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:28 pm
Postovi: 4
Ok, evo i drugog posta, keloidi su bili poprilicno omeksali i definitivno je delovalo kao napredak. Mislio sam da je bokvica ali nije, panolon je pomogao ali naravno ima i losa strana a to je da je panolon kortikosteroid a oni umeju dosta stete da nanesu organizmu, bar po onome sto sam citao. Ako neko ima neku pametnu da kaze na ovo...
Po prestanku mazanja kreme keloidi su se vratili na staro cini mi se, bokvicu cu jos malo da mazem ali nisam primetio neki napredak.Videcemo.
@patka
Uf, niko ti ne moze reci kako ce tvoj organizam da odreaguje. Postoji sansa da super prodjes sa operacijom i ostalim zavrzlamama ali postoji i da se vratis na staro. Kao sto sam rekao ja sam operisao keloide i vratili su se i sada su veci nego sto su bili. Voleo bih da saznam nesto vise o tim kortikosteroidima i koliko stete kada su u vidu krema pa ti je mozda resenje da nastavis sa tim. Razumem da zelis da se resis tih stvari pa otuda i zelja da ih skines. Sta god da bila odluka nadam se da ce se stvari pomaci na bolje za tebe.
@slavko...
Pa nisu svi muskarci maljavi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nisu bas svi,ali vecina jeste...i jos nesto,sad,ja sam na ovoj temi napisao post a ne znam ni koji tipovi oziljaka postoje ni koja je razlika,moze pojasnjenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 3:02 pm
Postovi: 1
CICA CARE
Silikonska gel pločica

Mozete je nabaviti u Priminim apotekama. Info telefon 011/30-51-352


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Pozdrav! Izgleda da imam hipertrofiran oziljak, iako sam mislio da je rijec o keloidu kao sto sam naveo u ovoj temi

dermatologija/sta-oziljcima-t5580-15.html

izgleda otprilike ovako:
Slika

Pretpostavljam da se hipertrofija razvila zbog opterecenja, tj. jer sam dizao u teretani odredjene tezine nedugo nakon uklanjanja mladeza. Da li mislite da je to razlog, i da li treba da se plasim da se ovaj oziljak ne pretvori u keloidni ako nastavim sa opterecivanjem ruke i da li uopste da nastavim sa treninzima.

Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sub Feb 20, 2010 6:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:38 pm
Postovi: 14
Da li laseri mogu da razbiju keloid?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 12:48 am
Postovi: 30
Ova slika koju sam postova je prije/poslije lasera, tako da je odgovor da:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2009 2:28 pm
Postovi: 4
Ukoliko koristite CICA CARE silikonske flastere evo dva saveta:
Prvi je da flaster kao i mesto na kome je keloid operete MERIMINIM decijim sapunom (izvinjavam se na reklami) posto recimo ako operete DOVE sapunom (izvinjavam se na ANTI reklami) flaster ce se odlepljivati jer kao da ostane neki tanak sloj sapuna koji ne moze da se opre... doduse tim sapunom koza ce biti glatkija... ali to vam ne radi posao tako da...
Drugi je da flaster (kada god ga ne koristite) vracate na podlugu na kojoj je originalno i bio ili barem zalepite na nesto, ja posto nisam imao podlogu preklopio bih ga i tako "samozalepio"... trajace vam duze... lepice se bolje.

E sad, poceo sam da koristim neku novu kremu koja je za rezultat imala da su se keloidi nekako smeksali i postali elasticniji. Krema je ringelblumensalbe regina i uopste nije skupa i ima da se kupi cini mi se cak i u maxiju. Evo linka da vidite kako izgleda pakovanje... http://www.hygi.de/regina_ringelblumens ... 10441.html
E sad krema bi trebalo da je oko 300 dindzi. Da li bi neko da proba pa da uporedimo misljenje? Efekat se postize vrlo brzo, meni je evo posle 3 dana primetna razlika u elasticnosti koze... Ako neko proba bilo bi lepo da javi kakve rezutate je dobio

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Keloidni oziljci
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 19, 2013 10:54 pm
Postovi: 1
pa, evo i mene :) već duže vreme istražujem na netu i raznim knjigama o bolestima i zdravlju, naravno većina ovde je u pravu što se tiče operacije keloidnog ožiljka-NIKAKO! biće ok nekih mesec dana i onda će početi opet da raste i da se širi oko ožiljka, tako da možete da napravite veći haos nego što već jeste, govorim iz iskustva. Doktori kao doktori, jedan kaže jedno, drugi nešto sasvim drugo i tako sve u krug... Za keloid (moraću da vas razočaram, ali na žalost tako je) ne postoji lek koji će ga u potpunosti izlečiti i uništiti. Injekicije koje se primaju samo sprečavaju rast i širenje keloida, ali ga ne leče. Od injekcija keloid mekša i uz pomoc CICA-CARE (ili nekih drugih, ali cica-care su mi sasvim ok) flastera se sravnava sa kožom. Naravno flastere morate redovno prati, ne bilo kojim sapunom, najbolji su dečiji sapuni sa najmanje masnoće, koji nece ostavljati sloj na falsteru, zbog čega kasnije više neće da se lepi.
p.s- budimo srećni i sa ovim keloidima, jer kakve sve bolesti postoje koje su čak i smrtonosne za razliku od keloida (mene to jedino teši), mi smo pravi srećkovići... ;) pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: