Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 10:05 pm
Postovi: 7
Face lifting :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 10:05 pm
Postovi: 7
Jovanka,morate se dobro informisati u vezi te nove intervencije koju nameravate da uradite u zelji da popravite stanje.To nije ni malo naivno,ako je zaista u pitanju ektropion.Konsultujte vise lekara da li uopste da to opet radite ili bar koliko vremena treba da prodje.To stvarno mora da Vam uradi iskusan hirurg.Ne bih da Vas plasim,ali muceci svoju muku sretala sam se sa svacim.Imamo mi dobre hirurge,koji znaju posao i vesti su,savesni,ali ja nikada nikome nikoga ne bih preporucila.To prosto covek mora sam da odluci.I nezahvalno je to popravljati tudje, a opet, ko to nije znao da uradi jednom,tesko da ce popraviti.Sujeta je najstrasnija slabost lekara.Kada bi se medjusobno konsultovali,razmenjivali iskustva,pitali jedni druge kad su u dilemi ili problemu,sve bi bilo jednostavnije i njima i pacijentima. Manje je vazno da li ce Vam vratiti novac,vec mozete li problem da resite.Otoci ce da prodju. za sve je potrebno da prodje vreme. Nisam strucnjak,ali logika mi nalaze da tako mislim,ali ne igrajte se ektropionom.Dobro razmislite pre nego udjete u novu avanturu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 8:58 pm
Postovi: 19
gaudeamus,
operaciju cu da uradim ovde u Nemackoj kod jednog veoma iskusnog Profesora, koji cesto radi takve vrste operacija. Naravno da mi je rekao da mora da prodje izvesno vreme najverovatnije 6 meseci kako bi se opet uradila neka intervencija. Covek posle svega zeli da bude zadovoljan ishodom i zeli da vidi neki rezultat. Takve operacije ne radi svako a taj koji nezna da radi te intervencije treba na konsultaciji otvoreno da kaze da ne radi tako nesto. Ali kao sto je slucaj kod nas znaci obecavaju i ubedjuju ljude da sve moze da se radi. Kod nas nikad vise! Bolje je platiti malo vise novca nego posle setati unakazen tako da te na kraju sve to duplo kosta!! Na kraju jos bacis krivicu na samog sebe zbog izbora kod koga da ides da se operises.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 4:05 am
Postovi: 62
Jovanka, znaci ne znate na koji nacin ce se sprovoditi korekcija?

gaudeamus, jeste uspeli da resite problem? :(

_________________
http://www.reklamiranje/
http://www.reklamiranje/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 10:05 pm
Postovi: 7
Jovanka,drago mi je da ste nasli nekoga ko to mose da Vam resi.Ipak, i to dobro proverite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 10:05 pm
Postovi: 7
Ne,moj problem je i funkcionalne i estetske prirode.Ono sto me je takodje izmucilo je dugotrajno lecenje,razne fizikalne i terapije kortikosteroidima/kusing/...Pregledi,objasnjavanja zasto sam se uopste podvrgavala estetskoj operaciji/ovo je Srbija/.Sve je bolje nego na pocetku,ali proslo je mnogo godina za nadu.Nista vise u mom zivotu nije isto.Verovala sam da se takve stvari samo u filmovima desavaju.Da nemam zdravu i cvrstu porodicu verovatno bih poludela ili se ubila.Nisam osoba koja uopste razmislja o suicidu jer imam za koga i zbog koga da zivim,ali taj ocaj i nemoc se ne mogu opisati.Ponekad sam mislila da sanjam i da cu se probuditi i da ce sve biti kao pre,ali ,nazalost,to je sad moja stvarnost.Uz to, neminovno ,u paketu,je jos mnogo toga, sto nisam izabrala- moja stvarnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 8:58 pm
Postovi: 19
metoda se zove kantopeksija ili kantoplastika,i ta metoda se radi u slucaju kada donji kapci izgube celokupni elastecitet; u slacaju ektropiona i kad samo zatezanje kapaka vise nije resenje. Za te operacije i treba naci nekoga ko to rutinirano radi. Moj je termin u Julu pa cemo videti sta ce profesor reci posto otok mora skroz da se povuce.

Gaudeamus,
jel bi moglo u Vasem slucaju da se nesto koriguje? Jel ste barem tuzili Dusanovica jer se tu radi i o dusevnom bolu? Ja mislim da kod nas ne vredi ici po nikakvim sudovima vec slucaj uzeti u svoje ruke. Znaci pokrenuti neku kampanju i ljude odreci od intervencija po takvim neserioznim klinikama! Pa nek on vidi koga ce jos operisati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 7:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
"Svaki lekar može da se bavi estetskom hirurgijom, a da nije specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije. To su npr. internisti, dermatolozi otorinolaringolozi, pa i lekari opšte medicine. Jedino specijalizacija plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije koja u Jugoslaviji traje pet godina nakon završenog medicinskog fakulteta, daje zvanje plastičnog, rekonstruktivnog i estetskog hirurga. Ove činjenice treba imati u vidu pre konačne odluke."

Ovo me zanima sta su hteli da kazu? Ispada da ja onda ko buduci stomatolog kad zavrsim smem recimo da radim sitnije korekcije usana. Ili neko ovde tesko lupeta. Mene recimo sitnije korekcije usana vrlo zanimaju kako bi to mogao da uklopim sa protetskim radovima. Znaci restauracija mostovima i naka sitnija korekcija usana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 7:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 8:58 pm
Postovi: 19
da, svako moze time da se bavi, mozes putem te diplome da budes clan u svim raznoraznim organizacijama plasticne hirurgije, ja licno smatram da treba kao pacijent da se gleda na to, ali u mom slucaju na primer taj Dusanovic ima diplomu i sta mu to vredi kad nezna u praksi da je primenjuje. Znaci iskustvo u praksi puno znaci a Dusanovic se kao bavi dugogodisnjim radom. Pa covek nezna kapke da operise! Jer, sta nekom vredi da ima diplomu plasticnog hirurga kad nema odgovarajuci broj izvresenih operacija. Ali kao sto sam se uverila u zemlji Srbiji je sve moguce! Ali nazalost to baca senku i na ostale njegove kolege koje se kao sto je gaudeamus napisala jos i solidarisu sa njim umesto da se distanciraju od takvih neznalica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Izvini ali to pisanije da svaki lekar moze da se bavi plasticnom hirurgijom je totalni imbecilizam. Sto bi onda postojala specijalizacija od 5 godina???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 8:58 pm
Postovi: 19
Naravno da ne moze svaki lekar da bude specijalista plasticne hirurgije to nisam ni rekla, vec da svaki lekar moze da se bavi estetskom hirurgijom, kao sto su naprimer ginekolozi. I u stvari moze neko da ima sto diploma i sto specijalizacija plasticne hirurgije, to je samo na papiru dokaz da ima crno na belo.Sad, da li neko zna da primenjuje to sto je tokom specijalizacije naucio i kakvi su rezultati njegovog rada je vec druga tema. Kao na primer Dusanovic!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 011 - Klinika za pohvalu!
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 10:13 am
Postovi: 1
Imam izuzetno dobro i prijatno iskustvo posle operacije facelifting u klinici 011. Mogu da pričaju šta hoće ali dr. Dušanović je izuzetan stručnjak, veoma odan bolesniku, želi da sasluša pacijente i da im sve objasni u vezi sa operacijom i zaslužuje baš svaku pohvalu. Usavršavao se u insotranstvu. Izuzetno mi je "ispeglao" lice i vrat i vratio godine unazad za bar 2 decenije. Isto iskustvo ima i moja prijateljica koja je opeisala grudi a koja se pre operacije raspitala kod mnogih plastičnih hirurga ovde u Nišu i Beogradu o klinici 011. Očigledno je da mnogi komentari na forumu nisu iskreni i dobronamerni (npr.jovanka88) jer su zakljonjeni iza anonimnosti i upravo dezavuišu korisnike ovoga. APAOLUTNO SVE POHVALE ZA KLINIKU 011!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 8:58 pm
Postovi: 19
da objasnjava, i informise sve je to tacno, tacno je i da ubedjuje pacijente kako ce rezultat ispasti bas onako kako ste zamislili i da cete biti prezadovoljni :roll: Mene je bas tako ubedjivao: kakav je on profesionalac i kako on radi korekcije kod pacijenata nakon sto ih njegove kolege unakaze. Kod mene i kod forumasice gaudeamus je na nasu nesrecu sam sebe premasio u svom radu i ne vredi mu nikakva specijalizacija u inostranstvu, reputacija mu je veoma poljuljana. KAO STO SAM NAPISALA SVAKO KO ZELI MOJE FOTOGRAFIJE DA VIDI PLODOVE NJEGOVOG RADA NEK MI SE SLOBODNO JAVI, VRLO RADO CU MU IZACI U SUSRET, A TI UELA KO GOD DA SI DAJ TVOJE PA DA SE LJUDI UVERE U NJEGOVU PROFESIONALNOST!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 8:38 pm
Postovi: 1
Moja iskustva su veoma pozitivna i ja sam veoma zadovoljna. :D :D Dr Dusanovic me je operisao izuzetno uspesno i zahvaljujuci njegovim spretnim rukama i talentu sada izgledam mladja, lepsa i mnogo sam vise voljena zena. :D Moje iskrene preporuke i zelje da nastavi sa uspesima u svojoj profesiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 8:58 pm
Postovi: 19
Kankan,
posto si tako zadovoljna ishodom tvoje intervencije ajde stavi slike pa da vidimo kako te je dobro operisao!
Ja svakome mogu da preporucim da ne poseti taj stan tj. kliniku iz licnog loseg iskustva. Sad ce se na ovom forumu verovatno odjednom pojaviti 100 zadovoljnih pacijentkinja, sama cinjenica da su dve zene unakazene govori o njegovom radu, a u mom slucaju sigurno idem na sud!

[/b]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: