Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hernija,ili ipak ne? Hitno!
PostPoslato: Čet Avg 28, 2014 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:57 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima. Od nedavno sam poceo raditi u jednom preduzecu.Imam 19 godina,i planiram na fax pa da se malo zaradi novca. Poceo sam osjecati bol u visini polnog organa ali negdje skroz duboko. Hajd' mozda je to normalno(razmisljao sam).Posle sam osjetio da mi je na desnom testisu malo otekao epidydimis(kad malo pipnem boli). Pio sam Uvin H caj,mislio sam da nisu mokracni kanali.Prestao sam da radim,i od tada mi je svakim danom sve bolje i bolje.Ali nisam primjecivao izbocinu u predjelu prepona dok se nisam okupao i stao na ogledalo.Bol u testisima je prestao,pregledao sam ih detaljno,oba su normalne velicine sve kako treba.Otisao porodicnom doktoru,pregledao me i on i rekao da je hernija ipak vise izrazena ako si je dobio,ovo moze biti i da je misic istegnut ili nesto slicno i da testisi normalno izgledaju.Vadio nalaze krvi i urina,i sve je u najboljem redu. Bavio sam se teretanom do jula,nikad problema nisam imao,mozda mi je desna strana malo razvijenija od lijeve,pa mi je uocljiv taj misic sto sam istegao,ne znam. Normalno jedem,odlazim u toalet,setam,skacem,jedino kad kasljem nekada osjetim da mi smeta ali nekada ne.Nije to bol da se ne mogu nakasljati,ali osjeti se da je napor na tom dijelu tijela.Kad lezim,mogu u svim polozajima,i da se uvrnem i sve,nista mi ne smeta niti me boli.Bol u testisu je valjda uobicajen ko ima problema sa preponama,sportasi i rekreativci(istegnuca,povrede...).Da sam dizao na poslu...jesam.Ali to nije bilo konstantno,i pravilno sam dizao.Nemam genetsku herniju(kako se vec to strucno zove). Zakazan sam na pregled kod hirurga u ponedjeljak,slabije jedem jer sam pod stresom,i jedva cekam taj dan da vidim sta ce mi reci. Samo sam 2 puta u zivotu vadio krv,tako da mi je ovo.... BOOM. :/
Ovako to izgleda,na pipanje me nista ne boli,osjecaj je kao da je misic "iskocio",a bol je nekada kao da taj misic gori. Evo slika ako je nekome lakse da ustanovi sta moze biti,ja bi bio srecan da nije ono sto mislim da jeste. :/

P.S: Obratite paznju na zaokruzeni dio.
http://www.dodaj.rs/f/34/12w/3Q6WDHvE/1007907.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hernija,ili ipak ne? Hitno!
PostPoslato: Pet Avg 29, 2014 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:57 pm
Postovi: 6
Molim vas, odgovor, .....???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: