Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Zlatibor (štitna žlezda)
PostPoslato: Pet Nov 06, 2015 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 8:34 pm
Postovi: 1
ja obozavam zlatibor i opet bih uvek otisao tamo

_________________
ja volim zlatibor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlatibor (štitna žlezda)
PostPoslato: Pon Dec 21, 2015 2:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Zlatibor je izuzetno zdrav i koristan za bilo koji problem štitne žlezde.Po svojoj definiciji,Zlatibor se ubraja u vazdušne banje.Konkretno,na Zlatiboru se susreću tri ruže vetrova,jedna dolazi čak sa Karpata i njihovo dejstvo povoljno utiče na rad štitne žlezde.Popularno mesto gde je to ukrštanje najjače je kod spomenika i tu je izgrađena lepa staza za šetnju.Poželjno je na to mesto ići dva do tri puta u toku dana i tamo ostati uživajuću u predivnoj panorami neko vreme,bez obzira na trenutne vremenske uslove.
Sam stacionar je u biti nepotreban,osim ako ne želiš trenutni pregled putem ultrazvuka...ali sve to možeš i u mestu gde živiš.
Radi štitne žlezde je najbolji period boravka pred samo leto dakle Jun mesec kada se budi vegetacija ili početak jeseni,dakle septembar.Sam letnji period nije dobar.I neophodno je ići svake godine redovno a ne samo jednom ili u dve godine.
Kako to sve funkcioniše?
Ruže vetrova,vegetacija i znatno pozitivno zračenje iz zemlje prevashodno oslobađaju obolelog od stresa i stresogenih faktora koji deluju i utiču na koru velikog mozga i samim tim na samu hipofizu koja je upravljački centar za rad štitne žlezde.Vi taj stres vrlo često i ne osećate jer ste se adaptirali na njega ali je žlezda stradala.Ostalo i podrobnije ne treba da znate.
Hipo ili hiper funkcija može biti propraćena pojavom čvorića ili autoimunog odgovora,benignih tumora ...pa to može biti otežavajuća komplikacija i iziskivati više ličnog truda.Naravno,može biti u pitanju i čist funkcionalni problem što je najlakša varijanta.
Laički,žlezda vam poručuje da pre svega morate osim lečenja nje same,promeniti sebe,svoje poglede i stavove,navike...to je suština jer tako postajete neprijemčivi za stres koji utiče na nju.
Ovo vam pišem iz ličnog iskustva jer sam i sam imao problem sa njom i nakon pet godina lečenja izlečio je i posle pet godina redovnog praćenja vrednosti su bile normalne što se smatra optimalnim vremenom da je ozdravila.Svo vreme sam išao redovno na Zlatibor i naravno produžio tu praksu na petnaest godina uzastopno...
I na kraju....Tara nije lečilište za štitnu žlezdu i tačka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlatibor (štitna žlezda)
PostPoslato: Uto Apr 14, 2020 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2020 8:34 pm
Postovi: 2
Pozdrav, novi sam clan i nisam mogla da nadjem temu na kojoj bih postavila pitanje, pa pisem ovde jer je hitno, nadam se da mi ne zamerate. Da li neko zna kako bih mogla da dodjem do leka GLUCOPHAGE 750 XR , obzirom da nigde ne mogu da ga nadjem vec danima. Svuda dobijam isti odgovor da je u pitanju nestasica. I savet lekara sta raditi u ovoj situaciji, da li mogu neki drugi da koristim kao zamenu.
Da napomenem da ga pijem vec vise od 3 godine, po jednu posle obroka, svaki dan. Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zlatibor (štitna žlezda)
PostPoslato: Uto Apr 14, 2020 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2020 8:34 pm
Postovi: 2
Pozdrav, novi sam clan i nisam mogla da nadjem temu na kojoj bih postavila pitanje, pa pisem ovde jer je hitno, nadam se da mi ne zamerate. Da li neko zna kako bih mogla da dodjem do leka GLUCOPHAGE 750 XR , obzirom da nigde ne mogu da ga nadjem vec danima. Svuda dobijam isti odgovor da je u pitanju nestasica. I savet lekara sta raditi u ovoj situaciji, da li mogu neki drugi da koristim kao zamenu.
Da napomenem da ga pijem vec vise od 3 godine, po jednu posle obroka, svaki dan. Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: