Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Ned Avg 14, 2016 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
Oduvek sam imao povecan tsh uz normalne vrednosti ft3 i ft4 i antitela,medjutim zadnjih godinu i koji mesec mucim se sa konstanim hronicnim bolestima nejsnog porekla simptomi ukljucju poremecen rad organa za varenje ( cas dijareje cas konstipacija ) (radjena kolonoskopija i gastrokopija jedino konstantovan iritabilni kolon) porecemecen rad urinarnog trakta, jako slab mlaz, cestomo mokrenje, povremeno tup bol ubesici, rezidualni urin, cest osecaj zarenja u predelu pubicne kosti i povremen bol u levom delu kosti iznad levog dupeta....radjena uretrocistokopija nadjen samo malo podignut vrat besike i na urodinamskog ispitivanju nisam uspeo da pokrenem mokrenje tj da napravim kontrakciju detruzora ( mada i kad sam bio zdrav nisam mogao da mokrim ako bih znao da neko stoji ispred toaleta), libido kao i da ne postoji a pristuni su i problemi sa potencijom.

na poslednjem nalazu hormona

TSH : 6.410
ft4 :23,08

ft3 : 4, 29

TPOat : 6,25
TGat : 16,75

Do sada mi je samo TSH bio povecan ali bio je povecan i ranije kad sambio zdrav i jak, medjutim vec godinu i po dana se bukvalno raspadam ( uz uglavnom siptome hypertireodizma pored povecanog tsh) dok me dotori setaju od jednog lekara do drugog bez prave dijagnoze i terapije, bio sam 2 i po meseca na euthyroxu medjutim na njemu sam se jos gore osecao ( u jednomtrenutku su cak i stidne dlake i brada prestale da mi rastu), 3 meseca ne koristim nikakvu terpaiju i sad mi je i ft4 skocio...pretrazio sam gomilu clanaka i cak ni na englskom ne mogu da pronadjem da neko ima povecani i TSH i ft4....polako gubim nadu a i razum da ce mi se zdravlje ikad normalizovati. Inace sam dok me sve ovo nije snaslo bio jak i zdrav aktivan sportista...sad sam smrsio imam 61kg 183cm visine i svaki dan se osecam sve slabije i slabije, iako mrsavim dobio sam neki cudan stomak koji kao da mi pritiska prostatu i te tu dole organe, izgleda mi potpuno neprirodno kad napravim kontrakciju vide se nekadasnji jaki trbusnjci ali kad ga opustim izgledam kao deca iz bangdalesa. Sve moguce analize iz krvi sam uradio i svi rezulati su dobri sve moguce tumor markere, sve moguce testove na bolesti koje se mogu proveriti iz krvi i svi rezulati su negativni.

Jedino sto su mi pre 6 meseci rekli psole snimanja hipofize na magnetu da imam mikroadenom velicine 6mm...konacnosam pomislio eto to je to zato mi je lose to cemo da izlecimo i bice mi bolje..... medjutim na ponovnom snimanju na boljoj masini receno mi je da nije u pitanju tumor vec penetrantni krvni sudovi i da nebrinem sto se toga tice. Takodje na snimanju magneta lumbalnog dela kicme jedino se vide pocetne degenerativne promene dominatno na nivou L4-L5 bez radikalne kompromitacije opet unalazu neurologa mi stoji da to ne objasnjava moje probleme sa mokrenjem.

od cudnih nalaza jedino mi je hormon vazopresin da donjoj granici 2.3 ( 2-12 referentne vrednosti) svi ostali hormoni hipofize su okay kao i generalno svi drugi moguci hormoni ( da sve sam ih proveravao....estradiol je jedino na 70 (90 -220) ali doktori kazu da za muskarce je to cak i dobro...

testosteron 19
free testosteron 16
SHBG 32

medutim na samom pocetku problema sa mokrenjem slobodan testoeron mi je bio duplo veci a shbg maltene duplo manji, urolog mi prepisao 5 meseci da pijem prostamol uno i vremenom su mi ta dva hormona zamenila mesto.

Na magnetu male karlice vidi se hipotrofija seminalnih vezikula kao posledica neke upale ili poremecaja hormona. Radiolog mi je rekao da su neobicno male za moj uzrast i sto donekle objasnja malo sperme i nedostatk zelje za sexom. Pre nego sto mi se ovo desilo libido mi je bio nikad veci stvar na koju se nikad u zivotu nisam zalio. Sada kada ejakuliram sperma je gusta i bukvalno samo se prevrene preko penisa a ranije je izletala kao pod velikim pritiskom.

Imam sve vreme devojku i nemam psiholoskih problema tj nisam ih imao ali posle ovog pakla od godinu i kusur mislim da sam ih svakako pokupio i samo cekam kad ce me i devojka ostaviti jer verujem da nema ni ona snaga vise da prolazi kroz sve ovo samnom.

Na magnetu endokranijuma nema nikakvih patoloskim promena.

Ima lineki dr.House da mi kaze sta koji **** nije u redu sa mnom ???? ne mogu da proandjem ni jedan slucaj sa povecanim TSH i ft4 na celom internetu.


od drugih simpoma usled ovih vezanih za mokrenje i gastro probleme tu je opsta slabost malaksalost, problem sa koncetracijom, suve oci, cas mi je hladno, a redovno se uvece preznojavam mada sad kako mi je ft4 porastao uglavnom mi je konstano hladno, kad sam skroz opusten nekako mi se slika deli na dve i potreban mi jeminimalni napor da je sastavim u jednu, tesko uspem da zaspim a i onda me probudi cudanosecaj u besici koji se smanji nakon mokrenja pa onda opet jedva uspevam da zaspim

do pre godinu i par meseci ja nisam znao ni sta je testosteron a sada jedino o cemu razmisljam je kako da se izvucem iz ovog pakla.

i tako dok sam jos ziv ako je neko imao slicno iskustvo razgovor bi puno znacio.

pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Ned Avg 14, 2016 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
da napomenui bih da mi je ft4 tek od pre nedelju dana skocio ( do tad je bio u gornjem delu referentnih vrednosti) a da problemi traju vec godinu i koji mesec i idu samo na gore.
I da imam 32 godine.

Takodje u zdanje vreme primecujem da mmozda i dobar deo ima veze sa kicmom jer mi se bol u toj levoj kosti iznad dupeta povecava i kad stojim se nesvesno vise oslanjam na desnu nogu iako na magnetu lumbalnog dela nije bilo radikalnih patoloskih promena koje bi objasnile moje probleme vec mi je radiolog rekao da je nalaz u granicama normlanog narocito za nekog ko se bavi borilackim vestinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Pon Avg 15, 2016 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мало си окаснио са лечењем јер се превише симптома накупило. Ако нешто озбиљно сам не предузмеш лекари ти сигурно неће помоћи.

Повишен TSH уз нормалне вредности T3 и T4 говори о замору штитне жлезде. То је одавно требало решити.

Вероватно ти је организам превише кисео због мањка желудачне киселине , а то онда узрокује разне проблеме.

За почетак морао би да из исхране апсолутно избациш све што има и најмање хемије. Треба много да повећаш унос чисте воде и сваки дан да будеш на чистом ваздуху бар сат времена.

Такође треба да пијеш неки квалитетан пробиотик као што је Мултилак уз обавезну примену ацидофилуса који се може наћи у ацидофилном млеку или Натрол Ацидофилус препарату.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Pon Avg 15, 2016 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
pa pazi problem je sto ja i kad sam bio super zdrav i jak meni je tsh bio i oko 10 i ja sam se super osecao. Kad sam poceo da se osecam lose probana je terapija sa eutyroxom medjutim na njemu sam se jos gore osecao u jednom trenutku su cak i brada i stidne dlacice prestale da mi rastu. kako je TSH pao na 2 ja sam bio kao totalni zombie. Zato je doslo do prekida terapije i poslat sam kod jednog profesora na faksu endokrinogloa da ne pominjem sad imena doktora jer se sumnjalo na adenom hipofize medjutim na ponovljenom magnetu receno mi je da nema adenoma vec da su to neki krvni sudovi, od pre nedelju dana je ft4 skocio i sutra idem opet kod tog doktora da vidimo sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хипофиза и служи томе да форсира штитну жлезду ако ова посустаје и зато ниси ни требао да имаш икакве симптоме везане за то. То је само знак да се нешто лоше дешава али да га организам још увек компензује.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
Danas tsh pao na 4.7 ft4 na 20

Doktor rekao da nikakva terapija nije potrebna i da dodjem za mesec dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Sre Avg 17, 2016 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Aco...hipofiza ne služi da bi forsirala štitnu žlezdu već je štitna žlezda pod kontrolom hipofize kao uostalom i sve druge žlezde sa unutrašnjim lučenjem.Kada vrednosti hormona hipofize TSH padnu ispod normale,hormonsi status štitne žlezde je u porastu i govorimo o hiperfunkciji ili suprotno,kada su iznad normale,o hipofunkciji.
Tvoji saveti da se žlezda umorila su potpuno van pameti jer ona ne može da se umori,takav pojam u medicini u oblasti endokrinologije ne postoji.Može da dođe samo do remećenja njene funkcije koja opet može da bude propraćena sa patološkim promenama...
U konkretnom slučaju koji je po priloženom složen,molio bi člana da mi se javi na PP radi još nekih konkretnih pojedinosti...pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Sre Avg 17, 2016 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Веома грешиш. Обрнуто је. Када функција штитна жлезде опада тада хипофиза појачава лучење TSH да би штитна жлезда више радила. И обрнуто.

Другим речима хипофиза представља побуду штитне жлезде.

То што у твојој медицини не постоји појам умора неког органа, твој је проблем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Čet Avg 18, 2016 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Иначе, очигледно немаш појма шта значи скраћеница TSH.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Sub Avg 20, 2016 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Aco...bolovao sam od te žlezde punih pet godina i izlečio se.Ti si opasnost po ove ljude koji se sa neskrivenom i naivnom nadom obraćaju za neki savet članovima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Sub Avg 20, 2016 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
ТСХ је тирео-стимулишући-хормон. Дакле хипофиза стимулише штитну жлезду, а ти goran964 лупеташ глупости.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Ned Avg 21, 2016 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
To za lupetanje kaži svom tati kad si tako nevaspitan.TSH je tireotropni hormon hipofize,jedan od mnogih hormona koji luči hipofiza i koji ima ulogu da kontroliše rad štitne žlezde.Prema tome ako je uo u krvi na niskom nivou i ispod normalnih vrednosti,štitna žlezda pojačava lučenje svojih hormona T3 i T4 i tada govorimo o hiperfunkciji.I obratno.Vidiš,nigde ne postoji dijagnoza umora žlezde dragi moj doktore koji kupiš znanje po internetu.A tvoje vaspitanje i ophođenje govori više od svih neznanja koje ovde prosipaš drugima.Od svih ovde prisutnih ti imaš najopasniju dijagnozu u psihijatriskom slučaju.Izbacili su te čoveče sa ovog sajta a ti si opet tu.Šta želiš?Da nam svima pomogneš svojim poluznanjem?pa ne žele ljudi to,zato su te izbacili.kako te bre nije sramota od samoga sebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Ned Avg 21, 2016 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти си баш леп пример васпитане и образоване особе. Само тако настави.

Да ли да споменем да је крајње неваспитање и безобразлук бити анониман као ти, а тако се односити према некоме ко није анониман? И кукавички, узгред.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Ned Avg 21, 2016 6:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И још једном прочитај шта си све писао и како сам ти одговарао на овој теми: seksualnost/ejakulacija-pracena-malaksaloscu-t94045.html#p432881

Нема потребе да се понављаш осим ако имаш патолошку потребу да пљујеш по мени.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok TSH i visok fT4 ??? desperate cry for help
PostPoslato: Pon Nov 28, 2016 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 1:50 pm
Postovi: 1
moonchild26 je napisao:
Danas tsh pao na 4.7 ft4 na 20

Doktor rekao da nikakva terapija nije potrebna i da dodjem za mesec dana.


Mucim se vec neko vreme sa slicnim problemom (povisen TSH i FT4, ponesto od ostalih simptoma), ali niko ne uspeva da mi postavi konacnu dijagnozu.

Kada si regulisao TSH i FT4, da li je to rezultat neke ranije terapije ili je doslo samo od sebe? Da li je pomoglo da se eleminisu i ostale tegobe? Ako je bilo nekog napretka (nadam se da jeste), mozes li dati neki saveti, preporuciti lekara...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: