Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uvecane limfne zlezde - misljenje
PostPoslato: Čet Nov 10, 2011 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 6:45 pm
Postovi: 3
Volela bih ako bi neko mogao da mi da svoje misljenje...
Da napomenem da bolujem od lupusa i lecim se oko godinu i po unazad - na terapiji sam pronizonom - 10mg.
Pre oko sedam meseci napipala sam zlezdu u aksili i prijavila doktorki kod koje se lecim.Dobila sam uput na ultrazvuk,na kom su mi pronadjene uvecane limfne zlezde na vratu do 15mm i u aksilama do 30mm..Posto sam legla u bolnicu na radovnu kontrolnu hospitalizaciju,doktorka je trazila konsultaciju hematologa,koji me je palpatorno pogledao,kazao da ne napipava nista tako strasno,ali dobijem uput kod hirurga radi vadjenja zlezde,da bi se uradila ph analiza..Odem kod hirurga,koji je pokusavao,jedno 20 minuta, da napipa zlezdu koju bi izvadio..i nije uspeo..Rekao je da ne napipava zlezdu koju bi izvadio,da palpatorno ne oseca u aksilama zlezde 30mm i trazio kontrolni ultrazvuk..Uradim ga i na njemu se pokazu zlezde na vratu do 8mm,a u aksilama po jedna do 11mm velicine.Sve vreme u ostalim rezultatima sve u redu,kks - sve u granicama referentnih vrednosti,crp - 5,fibrinogen -3,sed - 12.Radili mi i potrebne tumor markere(za pluca,creva,jetru,ovarijum,matericu,dojke..) - svi u granicama.Na ginekoloskom pregledu - sve ok,pregled dojki uredan.Tu se prica zavrsi,zakazu mi kontrolni pregled za tri meseca..sto je sada...Ja uradim ultrazvuk i sada ponovo - limfne zlezde na vratu do 11mm u aksilama do 26mm,u ingvinumu - do 14mm..Svi ostali nalazi ok - kks - sve u redu,crp -5,fibrinogen 2.4,sed - 10.Na ultrazvuku abdomena sve u granicama normale,bez nalaza povecanih lgl.Pre par meseci radila sam i multislajs skener grudnog kosa - nalaz potpuno normalan,sve u redu,nema uvecanih lgl..Sta sada?Da li bi neko mogao da mi da svoje misljenje u vezi sa mojim slucajem,bilo bi od pomoci..da znam kako i sta dalje,ne bih da se vrtim u krug,jer prica dugo traje..Hvala..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: