Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Pet Apr 18, 2014 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Tesko je reci na osnovu jednog nalaza, posto nekad hormoni znaju da osciliraju iz nekih razloga, ali ako uzmemo da je ovo uobicajen i prosecan rezultat- rekao bih da se radi o blagoj hipotireozi- tj ne verujem da ima ikakvih simptoma niti ikakvih problema, no cini se da stitna blago usporava- kako i zasto tesko je reci, trebalo bi proveriti antitela izmedju ostaloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Sre Apr 23, 2014 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 5:58 pm
Postovi: 4
Molim za savet! Dijagnostifikovana mi je subklinicka hipotireoza i uzimala sam 2 meseca Euthyrox od 50. TSH mi je bio 4,5 (granica do 4) i antitela preko 8000 (normalno do 70), ostale vrednosti su odlicne. Nakon 2 meseca terapije TSH mi je pao na 0,003. Doktorka mi je ukinula terapiju. Prolaktin ti je bio 899 (grIanica do 620). Da li se prolaktin regulise kad se sredi i TSH? I da li ce mi trebati manja terapija kasnije a ne ukidanje skroz? Bojim se da mi TSH opet ne skoci, jer zelim bebu? Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Sre Apr 23, 2014 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Povisen TSH jeste jedan od uzroka povisenog prolaktina, tako da kad se TSH dovede na granice normale tj. ispod 2 mLu/l i prolaktin bi trebao da se svede na normalnu razinu, ako nema nekih drugih razloga za povisen prolaktin (adenom na hipofizi, stres, previsok progesteron) itd takodje sto smo stariji nivo prolaktina raste...
Iako nisam lekar, sto se tice tvoje dijagnoze/terapije rekao bih da je u najmanju ruku dubiozna- posto povisen broj antitela ukazuje na autoimuni proces, a takodje ako je TSH "pao" to je zbog lekova i za 4-5 nedelja on ce se najverovatnije opet povisiti- mislim da bi bilo pametnije da us ti prepolovili dozu i onda videli kako i sta.
Usput, selenijum je dobar i pomaze boljem funkcionisanju stitne zlezde i smanjuje antitela, tako da 200mcg selenijuma bi mozda bila dobra ideja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Pet Apr 25, 2014 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 5:58 pm
Postovi: 4
Veliko hvala. :) Doktorka mi je rekla da tek za 6 meseci idem na kontrolu, a kad sam pomenula bebu, kazala je za 3. Bojim se da ce opet da skoci tsh za to vreme, pa posle ponovo treba prvo da ga spustim. Treba za svaki slucaj da odradim i prolaktin u 8h, 10h i 12h, pa cemo videti. Ja sam je pitala za li je mozda terapija prejaka i da uzimam manju doza, ona je rekla ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Sre Jun 04, 2014 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2014 7:07 pm
Postovi: 2
Postovani, zanima me kakvi su mi rezultati stitne zlezde i da li je nesto ozbiljnije u pitanju:
hormoni su:
FT4- 16,5 pmol/ L
TSH - 3,920 uIU/ml

Radila sam i ultrazvuk stitne zlezde gde kaze:
ne uocavaju se patoloski uvecani Ln u vratnoj regiji. Stitna zlezda je velicine u gornjoj granici normale, hipoehogenije strukture u nateriornim segmentima obostrano sa ovalnim hipoehogenim pseudonodoznim zonama desno promera do 6 mm a levo promera do 5 mm.
U srednjoj trecini desnog lobusa i pozadi se uocava ovalna hipoehogena nodozna promera 9 mm.
TG antitela 45 IU/mL
Anti TPO( anti Mc-Ab) 12
Autoantitela na TSH receptore
Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Sre Jun 04, 2014 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Sto se samog nivoa hormona tice- radi o blagoj hipotireozi- tj ne verujem da ima ikakvih simptoma niti ikakvih problema, barem u ovom trenutku- sto se antitela tice, nisi stavila referentne vrednosti no prema uobicajenim cini se da je Anti TPO na gornjoj granici, a Anti TG je povisen sto sve ukazuje na autoimuni proces tj bolest kao npr Hashimoto ili sl- no nekad se desava da ovi nalazi nekad lazno pokazu povisen nivo antitela- mada kad pogledam rezultate u celini cini mi se da se ipak radi o autoimunom procesu.
Preporucio bih ti da pocnes da uzimas selenijum 200 mcg dnevno, zato sto selenijum poboljsava rad stitne zlezde ali i donekle smanjuje antitela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2014 12:43 pm
Postovi: 22
www.kasfero.de (kopirani link) , specijalisti za prirodnu medicinu. Preparati: Prirodni stimulansi za pospesenje procesa samolecenja i regeneracije stitne zlezde u oblasti hiper i hipotireoidizma. Cisto prirodni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumačenje rezultata
PostPoslato: Sub Dec 06, 2014 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 10:13 am
Postovi: 19
Postovanje, molim nekoga da mi protumaci laboratorijski nalaz

Glukoza 5,32

Estradiool 15,71

Prolaktin 279,0

FSH 5,22

LH 6,27

Progesteron 0,355

Testosteron 0,109

Insulin 13,03 ( na taste )

Insulin 99,20 ( 2h posle jela )

FT4 18,36

TSH 1,49

Nalaz je radjen treceg dana ciklusa ,jos treba kortizol da se uradi . Simptomi su umor,malaksalost ,osjecaj gladi ,vrtoglavica ,uznemirenost . Posledica svega ovoga je CRASH sindom Mirene ( detaljno opisano na temi Hormonska spirala MIRENA ) .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: